Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Jeste vrsta cropa tj isecanje slike ali nije kao fabrički. Princip koji sam opisao je lakši za korišćenje. Kod klasičnog cropa pojavi se mreža sa ručicama. Pivlače se ručice i na taj način određuje deo slike koji treba sačuvati. Kod Redmi Note 4 aplikacije zumira se deo slike koji treba sačuvati. Nema ručica.

Послато са SM-G9350 уз помоћ Тапатока
 
Nisam se toliko udubljivao u postove o zastitama jer nisam imao ovaj mobilni i vagao sam izmedju njega i G6. I bas zato sto ima milion stranica u temi, mislio sam da uhvatim precicu i skratim proceduru. Ali dobro, vrtecu unazad kad budem imao vremena

Ja sam uzeo neku kinesku Mercury za 900 din xD Pokriva sve ivice ekrana, znaci ne vidi se kuciste tj metalni deo vec samo sam ekran i + na preklop je futrola, ne stavljam ona stakla mozda samo nekad foliju i to je to. Za te pare zadovoljan, mozda je imalo nesto bolje na kp ali me je mrzelo da trazim :)
 
moguće je, koristim Novu pa meni ne treba.... [emoji16][emoji16][emoji16]

from komsa's edge
 
Upravo mi je stigao S7 i moram da priznam da ova gold boja mnogo lepse izgleda uzivo nego na slikama, bas sam zadovoljan!
Stigo mi je sa vec azuriranim OS, i par aplikacija iz VIPa koje sam odmah i lako obrisao. Zanima me za ostale sistemske aplikacije (bloatware), znam da ne mogu da se obrisu bez roota, ali neke mogu da se onemoguce iz setingsa, pa u odeljku za aplikacije. Da li se tako postize isti efekat kao i kada se onemoguce adhellom, package disablerom ili nekom slicnom aplikacijom?
Posto adhella nema na play store-u, da li moze neki link za download ili da pecam na guglu? Citao sam i u ovoj temi da postoje i verzija adhell 2 i 1.7.3. Koju mi preporucujete, tj. koja provereno radi? Neko je pisao da je imao problema sa 2 i da je prestao da u radi posle nekog vremena.
Ako moze i neko uputstvo za instalaciju i koriscenje ili link za isto, kao i spisak aplikacija i procesa koji smeju da se ubiju (video sam neke slike u temi, ali ne mogu da ih zumiram preko kompa, stoji mi onako jedna uska i bas izduzena slika) jer sam poprilicni android laik :)
Hvala i pozdrav!
 
Edit: Video sam na storeu da Package Disabler Pro ima opciju da sam selektuje Bloatware, jel to zavrsava poso ili bolje rucno? I neki BK Package Diasbler (Samsung) nudi istu opciju
 
Koji launcher koristite najcesce na S7- S7e? Vidim da vecina pominje Novu, ali malo mi smetaju animacije na 0.5x gde nisu bas tecne kao na stock touchwizu, prilikom startovanja razlicitih aplikacija..
Zasad sam upgrejdovao postojeci TW launcher na S8 verziju...
 
stavi animacije na 0.75 pa probaj tako , da , Nova je najpopularnija.....

from komsa's edge
 
Poslednja izmena:
Imaš ovo podešavanje u novi

a29e0d8a1a598c3b35fdb0caff0a97aa.jpg
 
Hm, ajd probacu 0.75 i ovu opciju koju je Vojkan naveo.. u sustini mi vise odgovara Nova, kupio sam je jos dok sam imao Note4, jedino animacije da pronadjem odgovarajuce...
 
Jel se desava nekom da nestaje zvuk u yt i instagram aplikaciji? Zvuk nestane, ali kada stisnem pauzu pa play opet se cuje mozda pola sekunde pa nestane. I tako u krug..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jel se desava nekom da nestaje zvuk u yt i instagram aplikaciji? Zvuk nestane, ali kada stisnem pauzu pa play opet se cuje mozda pola sekunde pa nestane. I tako u krug..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Imam isti problem s7. Ne samo yt i instagram nego i u drugim aplikacijama kada pustam zvuk preko zvucnika. Nekada radi sasvim normalno, nekad ne. Nema pravila. Trazio sam resenje na internetu, dosta ljudi ima slican problem. Izgleda je do serije proizvodnje. Sva resenja koja se nude ne resevaju problem dugorocno. Ako nadjes neko resenje javi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja sam ili uspeo da izbrisem neki bloat/app ili imam neki problemcic sa Google PS... nece da mi se brise mail koji obrisem iz Gmail appa. Radi move, radi send, vidi i ima notifikacija novih poruka, ali nece da propagira Delete.
Any clues?
 
disebluj Gmail app i koristi native Mail app...

from komsa's edge
 
Probaj da obrišeš app, pa je ponovo instaliraj sa PS-a.
 
A nisi rootovan?
A onda da probaš samo da očistiš keš?
 
Cache i data sam probao da obrisem vec.
Jesam root. Moze da se instalira sa PS ako se sistemski app obrise?
 
Može naravno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Cache i data sam probao da obrisem vec.
Jesam root. Moze da se instalira sa PS ako se sistemski app obrise?
Jel imas neki link za root najbezbolniji? Nasao sam na yt uputstvo, ali nije bas taze... Mora da se menja rom, prenatrpano je glupostima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam probao da stock 7.0 rootujem sa ChainFire-ovim SuperSU zipom, ali nije radilo uopste, ne znam zasto. Niti je radio SuperSU rooting kroz ALEXNDR ROM.
Posto Magisk rooting radi kada se instalira ALEXNDR ROM, meni je to najlakse.

Evo link ka Magisku, flashuje se kroz TWRP/CWM najobicnije.
https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445
BTW, na nekoliko mesta stoji da mora da se izmeni OEM Unlock, tj. enabluje u Developer Options, da bi mogao da se menjao bootloader, uzjedno i da se instalira Magisk.


Sto se GMail delete synca tice, izgleda da je proradilo. Disabled mi je bio neki servis za Google Play Services.
 
Poslednja izmena:
Pominjao sam ovde da sam imao problema sa stucanjem tek kupljenog S7 Edge telefona nakon nadogradnje na Nougat. Nova launcher je malo ispeglala stvari ali nedovoljno. Factory reset nije puno toga promenilo. Inaj bezvezan osećaj kad kupiš premium uređaj koji izgleda kao premium uređaj ali naprosto ne radi tako. Kanio sam se dugo da mu flešnem firmware preko Odina. Nakanio sam se tek juče. Telefon bukvalno prodisao! Konačno i rotacija ekrana radi brzo kako je trebala da radi od početka. Čak je i vreme trajanja baterije neuporedivo duže - 4 sata i 20 minuta SOT-a a ostalo mi je 35% baterije! Negde su očigledno omanuli kod updatea na dual SIM Edge modelu. Hvala bogu sada sve radi savršeno!

Послато са SM-G9350 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno