Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

zanimljivo. meni npr monitor nisu hteli da upale u g radnji... kao ako ne valja šalji na reklamacijiu:))

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Jeste, pa posle da gubis 30 dana dok se oni smiluju da odobre reklamaciju.
 
Tu je nebulozan zakon. Ako dobijes DOA proizvod, treba instant zamena da bude odobrena, a ne ti da platis i cekas da ti poprave nov proizvod. Mislim, ko je ovde lud?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naš zakon ne poznaje ( i ne priznaje) DOA....tako je, kako je....
 
Tehnomanija, BT zvučnik kupljen online - DOA. Ja mislim da je trajalo oko 40 dana da ga zamene.
 
Ja zato skoro pa ništa od elektronike ne kupujem kod nas, a u Emmi/WinWin/Tehnomanija i sl. maloprodajama apsolutno ništa.
Ili ako mora kod nas, onda npr. Atom, Joka nikad nije najjeftiniji, ali je oduvek bio fer prema kupcima. Ja to cenim.
 
Uvek je bolje platiti 1000din vise i znati da u slucaju reklamacije nece pokusati da te zavlace ili dokazu da je kvar nastao nepravilnim koriscenjem. Ta razlika u ceni nije vredna potencijalnog gubljenja zivaca i vremena, makar za mene
 
+1
Ja sam bio zadovoljan sa Emmi skoro 10 godina sve dok se nije desilo ovo spajanje sa Tehnomanijom. Više ni sajt ne posećujem.
 
Uvek je bolje platiti 1000din vise i znati da u slucaju reklamacije nece pokusati da te zavlace ili dokazu da je kvar nastao nepravilnim koriscenjem. Ta razlika u ceni nije vredna potencijalnog gubljenja zivaca i vremena, makar za mene

Navedi mi jednu prodavnicu kod nas koja te ne zavlaci? Meni pre 5 god dosla DOA maticna, slotovi za ram bili felericni. Umesto instant zamene, cekaj 3 nedelje da dobijes pare nazad (firma na e). U WWu odbilli reklamaciju na HDD... ovaj PC je mahom sklopljen u Monitoru i Gigatronu, nadam se da su oni korektniji u slucaaju reklamacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje bi bilo da se može probati u radnji (ono što može da se proba) i ne bi došlo do problem da se čeka i do 30 dana zamena uređaja koji je DOA.

Jedan primer iz prakse:
Prodam tastaturu u petak i dođe kupac u ponedeljak da je vrati, kaže ne radi, što bi rekli DOA. Izvadim drugu dam mu i ovu pošaljem dobavljaču. Kroz par dana dobijem informaciju da je reklamacija odbijena, tastatura je bila polivena nekim sokom, spolja lepo obrisana a unutra sva se lepi od prolivenog soka.j
 
Navedi mi jednu prodavnicu kod nas koja te ne zavlaci? Meni pre 5 god dosla DOA maticna, slotovi za ram bili felericni. Umesto instant zamene, cekaj 3 nedelje da dobijes pare nazad (firma na e). U WWu odbilli reklamaciju na HDD... ovaj PC je mahom sklopljen u Monitoru i Gigatronu, nadam se da su oni korektniji u slucaaju reklamacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam da Atom ima svoje ljude koji ce pregledati komponentu, tj nece je slati na neki tamo servis i odugovlaciti 30 dana ukoliko mogu ranije da rese problem. Ljudi su imali dobra iskustva sa VipHouse ako se ne varam i sa jos par manjih prodavnica.
 
Pritom su cene u Atomu skroz korektne
 
koji je rok od kada im je stigao paket da treba da jave sta ce biti s reklamacijom? 7dana? u pitanju je exceed
 
Nije reklamacija, ali ko da jeste:
Porudžbina u WW napravljena 21.4., isti dan potvrđena.
Posle nedelju dana zovem - niko se ne javlja.
Posle dve nedelje šaljem mejl - još uvek bez odgovora (i bez paketa, naravno). Ravno mesec dana.

Porudžbina u Emmi napravljena 11.5., 12.5. potvrda da je porudžbenica prosleđena i da očekujem paket.
Posle nedelju dana zovem - niko se ne javlja.
Danas ću da šaljem mejl ali mi se čini da znam kako će se ovo odvijati...

Kompletno ludilo šta se događa sa prodavnicama u ovoj zemlji.
 
Obrati se Tehnomaniji, oni su sada vlasnici obe prodavnice.
 
Da ja sam tek kontaktiranjem tehnomanije rešio porudžbinu.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
03.04. predao reklamaciju
danas me zovu telefonom iz tehnomanije da mi kazu da ce mi za dvadesetak dana uplatiti novac na racun:mad:
 
Pitanje

Kupio sam online graficku kof njih. Nisam dobio nista na pipru, ni fiskalni racun, nista.

Dobio sam na mail racun u pdf-u. Da li je to dovoljno za ostvarivanje garancije?
 
03.04. predao reklamaciju
danas me zovu telefonom iz tehnomanije da mi kazu da ce mi za dvadesetak dana uplatiti novac na racun:mad:
Meni rekli 13. marta. Još ništa. Kontaktirao društvo za zaštitu potrošača. Ni oni se ne javljaju više. Samo su registrovali slučaj.
 
Kod mene još veća agonija...ja od Februara čekam na povraćaj novca. Prijavio ih Udruženju za zaštitu potrošača i tržišnoj. Udruženje se javilo i oglasilo kao nenadležno, ali pružaju pravnu pomoć. Sad se razmišljam da vidim da li ima interesenata za kolektivnu tužbu pošto je Tehnomanija prekršila sve zakonske obaveze koje ima prema kupcima.
Jedino tako se mogu opametiti ovi indijanci iz Tehnomanije....em prave monopol na tržištu em krše zakon samo tako.
 
Kupio sam online graficku kof njih. Nisam dobio nista na pipru, ni fiskalni racun, nista.

Dobio sam na mail racun u pdf-u. Da li je to dovoljno za ostvarivanje garancije?

nije dovoljno po zakonu. tj ostavljen si na njihovu dobro volju a ne mozes ih jednog dana prijaviti inspekciji jer nema fiskalnog. a posto su najgora domaca IT firma ti razmisli dal ti treba fiskalni ili ne :)
 
ja nesto polovno iz emmija jako tesko bih uzeo i sa fiskalnim racunom i garancijom pisanom..mozda samo ako je bas bas povoljno..isto vazi i za novo u emmiju...samo ako je super povoljno bih uzeo tamo
 
Trazicu da posalju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam skoro porucio iz TM uredjaj na akciji, platio i dobio ugovor sa pecatom. Posle 5 dana se javljam posto od njih nema traga, da bi dobio mail da proizvod nije dostupan i da nude refund ili nesto drugo da uzmem. Na sajtu je isti uredjaj i dalje dostupan, samo po visoj ceni (kao prosla akcija). Malo sam se dopisivao sa njima, pretio parnicom ako ne ispostuju ugovor, kao i ukljucivanjem u mail loop njihovih kolega iz managementa (izvor linkedin), i mic po mic, isporucili su. Zabavno je da u toj prepisci, svaki njihov mail je bio netacan, ta osoba koja to salje ima ime/prezime za koje google ne zna i broj mob tel u potpisu koji je trajno nedostupan. Tako da ko sa njima ima problema, nikakve insoekcije, samo parnicenje i u medjuvremenu u prepisku ukljucite i 'kolege iznad' da se mozda jos poneko pocese u tom carstvu javasluka.
 
nije dovoljno po zakonu. tj ostavljen si na njihovu dobro volju a ne mozes ih jednog dana prijaviti inspekciji jer nema fiskalnog. a posto su najgora domaca IT firma ti razmisli dal ti treba fiskalni ili ne :)

U opstem slucaju nisi u pravu - fiskalni racun je obavezan samo ako placas gotovinom, tj. u klasicnim radnjama. Tome fiskalizacija zapravo i sluzi, da bi drzava mogla da prati priliv novca koji nije direktno uplacen na racun preduzeca.

Ako si kupio online, I platio na racun preduzeca, uplatnicom ili platnom karticom - taj pdf racun (tzv. gotovinski racun) je apsolutno validan. Fiskalni nije potreban jer uplata na kraju zavrsi na racunu preduzeca, sto drzava dakle moze da prati. Online prodavnice koje nemaju i klasicnu maloprodaju, tj. koje sav promet obavljaju direktno preko racuna - zapravo uopste nisu u obavezi da budu fiskalizovane. Ali mogu da budu, ako im to iz nekog razloga odgovara.

Cak i ako si platio kuriru u gotovini, kurirska sluzba taj novac uplacuje prodavcu na racun preduzeca tako da se opet svede na prvi slucaj. Tako bi bar trebalo da bude kada je prodavac pravno lice.

Postoji specijalan slucaj, kada prodavac ima I maloprodaju i online prodaju (kao sto je Emmi/Tehnomanija) - to u zakonu nije rascivijano, po nekim tumacenjima takav prodavac treba da izdaje fiskalne racune cak I za artikle prodate online & placene direktno na racun, ali ocigledno neki smatraju i drugacije. Sta god bilo u pitanju, taj gotovinski racun dobijen u mailu je apsolutno iste snage kao i fiskalni racun, I sa njim mozes da zapocnes proces eventualne reklamacije. Naravno, ako su na njemu osnovne generalije po kojima se moze identifikovati kupljeni proizvod…
 
Poslednja izmena:
jasno. ali sa firmom kao sto je emmi se ne bih igrao. oni svakako su ranije davali fiskalne racune. sad su teske barabe pa ako dodjes u situaciju da imas reklamaciju na svaki moguci nacin pokusavaju da te prevare. uzas firma.. ogradjujem se da je to samo licno iskustvo moje kao i ljudi koje je znam :D u poslednje vreme skoro da ne znam da su nesto normalno uradili :)

ps. zbog svih iskustava koje imam direktno i indirektno sa njima moram da ih "hvalim" ... zasluzili su "pohvale" al eto uz ogradu , da mozda postoji neko, negde ili da barem postoji neko ko zna nekog ko nikad nije imao problema sa njima :D ja tog ne znam, al ne znaci da mozda nema i pozitivnih iskustava, posebno u poslednje vreme :D
 
Poslednja izmena:
jasno. ali sa firmom kao sto je emmi se ne bih igrao. oni svakako su ranije davali fiskalne racune. sad su teske barabe pa ako dodjes u situaciju da imas reklamaciju na svaki moguci nacin pokusavaju da te prevare. uzas firma.. ogradjujem se da je to samo licno iskustvo moje kao i ljudi koje je znam :D u poslednje vreme skoro da ne znam da su nesto normalno uradili :)

ps. zbog svih iskustava koje imam direktno i indirektno sa njima moram da ih "hvalim" ... zasluzili su "pohvale" al eto uz ogradu , da mozda postoji neko, negde ili da barem postoji neko ko zna nekog ko nikad nije imao problema sa njima :D ja tog ne znam, al ne znaci da mozda nema i pozitivnih iskustava, posebno u poslednje vreme :D

Razumem, ni ja baš nemam sjajno iskustvo sa jednom reklamacijom kod njih. Ali nije bio problem pokrenuti reklamaciju, već je realizovati...
Napomenu sam napisao samo zato što se, iz tvog navoda, može POGREŠNO zaključiti da ako nisi dobio fiskalni račun prilikom online kupovine - nemaš nikakva zakonska prava ni garanciju, ni ako si kupio kod Emmija ni na bilo kom drugom online shopu.
 
Poslednja izmena:
da mozda postoji neko, negde ili da barem postoji neko ko zna nekog ko nikad nije imao problema sa njima :D ja tog ne znam, al ne znaci da mozda nema i pozitivnih iskustava, posebno u poslednje vreme :D

Ja imam pozitivna iskustva I u kupovini I u reklamaciji,zadnja dva meseca dve stvari reklamirao sve prošlo ok.Tako da postoji neko negde [emoji1]

P.S.ne radim kod njih I nikakve veze nemam sa njima :)



Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ljudi jel ima neko savet sta da radim dao sam na reklamaciju 30.3 mehanicku tastaturu kupljenu u Emmi-ju, 7.4 su mi poslali automatizovani sms da reklamacija nije prihvacena i da je kvar neadekvatno koriscenje, da ce mi dodatno javiti cenu popravke.
Odmah sam ih zvao da pitam o cemu se radi jer problem koji imam apsolutno nema veze sa "neadekvatnim koriscenjem" tastature, nije ostecena, tastaturu nikad nisam udario nit slicno jer kosta 135e nit imam te obicaje da treskam stvari.
U prodavnici koju sam zvao, gde sam i predao tastaturu na reklamaciju su mi rekli da ne brinem nista da je to automatizovana poruka i da im se sve cesce javljaju ljudi sa istim problemom i da im posle opet stigne uvazena reklamacija. Takodje je problem je sto je proslo dosta vremena i ne javljaju se, pokusao sam desetine puta da zovem broj za reklamacije ali uvek prekine vezu posle par minuta cekanja da se operater javi. Inace tastatura ima kvar da joj odredjeni dugmici kucaju dupla slova tj takozvani key chattering.
Jel ima neko savet sta da radim ako nastave da pricaju svoju pricu da je do neadekvatnog koriscenja? i kako da uopste dodjem do njih kada se ne javljaju, kada zovem call centar il prodavnicu kazu da ne mogu nista da urade da moram da zovem broj za reklamacije.

Danas su me konacno zvali da mi kazu da je odobren povracaj novca, trazili broj racuna na koji bi uplatili pare i rekli da se solidno ceka jer kao poduza je lista klijenata, ali da eto kao dvadesetak dana okvirno.
Inace ono sto nema logike je u servisu da su zamenili tih 5-6 keyswitcheva nebi ih skoro nista kostalo, pogotovo sto sam reklamirao tastaturu posle skoro 3god od dana kupovine. Ocu reci kvar nije bio tezak za saniranje a oni su se opet odlucili za povracaj novca. Sada treba da mi isplate 15.400rsd. Nadam se da ce isplatiti makar i cekao par meseci.
 
Poslednja izmena:
^
to ti je potpuno ista pricao kao meni...
ima mozda jos par nedelja do isteka garancije nude mi povrat novca a to cekam evo tri meseca.
 
Nazad
Vrh Dno