Šta je novo?

LG Nexus 5X

Radi svuda uz pomoć https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.paphonb.systemuituner aplikacije.

36a732191daa94bb9a5abcd2200daea1.jpg


Android Oreo Saves Devices in Bootloops with new Rescue Party Feature
https://www.xda-developers.com/android-oreo-rescue-party-bootloop/

Jel nakon root-a na stock romu moze da se zakljuca bootloader? Plasim se zbog garancije da drzim otkljucan bootloader...

Što bre, slobodno otključaj, ako rikne lako ćeš ga zaključati ako uđeš u bootloader :)
Ja baš iz bezbednosti na 6P uvek držim otključan, a i rut + pixel mod + adaway mnogo znače...

Bootloader

Kod:
fastboot flashing lock
Kod:
fastboot flashing unlock

(This command will wipe all user data from the device)
Important: do not lock the bootloader unless you have first flashed the stock images. Locking the bootloader while you have a custom recovery installed can result in a brick.
Please also note that the locking procedure will wipe all user data from the device.

TWRP - https://eu.dl.twrp.me/bullhead/twrp-3.1.1-0-bullhead.img
Kod:
fastboot flash recovery twrp-3.1.1-0-bullhead.img

On 7.1.2 and above you'll also need to boot into TWRP recovery and wipe cache and dalvik cache.

ROOT
SuperSU zip - https://s3-us-west-2.amazonaws.com/supersu/download/zip/SuperSU-v2.82-201705271822.zip

Adaway - https://f-droid.org/repo/org.adaway_60.apk

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi YouTube PiP, baš sam kačio screenshot u 6P temi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni ne radi, pustim klip i stisnem home dugme - samo me vrati na početni ekran, kao i pre.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A, pa ne home dugme - nego ovo koje napraviš u cnb aplikaciji:

2b41e36b7370b4d54d9710d680d9d934.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo je gugl vec smorio, valjda ce u P i dodati nesto od opcija. Od l do o moze na prste jedne ruke da se nabroje opcije koje su bitne a da su dodate. Cak i apple ima vise stvari od stock androida. Valjda na p nece ponovo sesti put za 5 godina da menjaju dizajn
 
^^ glupost, treba da instaliram dodatnu aplikaciju da bi radilo nešto što su oni ubacili u sistem?!

Na Duo mi radi npr.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sto je UI ovako cudan? Elementi su cudno postavljeni, recimo onaj prazan deo u running services?

Nougat mi je nekako lepsi :)
 
Ja sam duže na DP3 i DP4 tako da sam navikao :)
Mene više nervira što moram sam da ubacujem pixel launcher ...

Meni ovo deluje da će tek da bude kompletan Oreo na 8.0.1 kad budu predstavili Piksel telefone i Pixel Chromebook.

4774314e938ac378f649cab65938e038.jpg


OPR6 - Android O Pre-Release 6 ?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa dobro , kao i svake godine. Sa pixel 2 izlazi 8.0.1 i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sto je UI ovako cudan? Elementi su cudno postavljeni, recimo onaj prazan deo u running services?

Nougat mi je nekako lepsi :)

Retardirano, ja kada sam bio probao prve bete mislio sam da je to graficki bug, sada vidim da je ostavljeno. Katastrofa izgleda, i da nugat je lepsi i organizovaniji. Ovaj nov settings je kupus

Realno jedina bitna razlika za korisnike izmedju n i o je bela tema i procenti baterije :d ovo sve ostalo je smejurija

Valjda ce tamo na s da ubace teme i icon pack support u launcher, i podesavanje grida. mada znam da je to previse za ocekivati, pre ce apple to da uradi
 
Poslednja izmena:
I meni je settings bio organizovaniji pre.
A i notifikacije kad se spuste, podsećaju me na G5..? i onu njegovu ružnu belinu.

U suštini prošlo je vreme drastičnih promena, svaka nova verzija će donositi neka minimalna poboljšanja i to je to.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Haha, neka ih u vecnim lovistima. Ios emoji tj oni sa wa su mi i dalje najlepsi.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Malo je gugl vec smorio, valjda ce u P i dodati nesto od opcija. Od l do o moze na prste jedne ruke da se nabroje opcije koje su bitne a da su dodate. Cak i apple ima vise stvari od stock androida. Valjda na p nece ponovo sesti put za 5 godina da menjaju dizajn

Neka su ubacili onaj Rescue Party i ubrzali startup ko da ga palis/gasih 30x na dan. Ma i kategorije u notifikacijama su smorile...[emoji23]

Je li poradjeno sta ispod haube, bitnija stvar. Ima li kak'ih puter projekata, stednje baterija, podizanja brzina itd.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
8f34aa9c5e1acafb5351775dd72866d3.jpg


Notification dots - sve radi na pixel launcher-u [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^ ja to imam na nova launcheru već par meseci [emoji23]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa to su uveli posle uvođenja na DP verzijama.
I widget za vremensku pa su nešto ukinuli, ako se ne varam...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Onaj sa DP4, samo copy/paste i dozvola 644 za apk, za folder je 755.

85bd33999f30c7c6e29185f71b3b3a7f.jpg
4cd7b68d4a8c61cdbd5f85b2a80b73d6.jpg
4a1d7c17967b7f0bdff60ab3aa3e01e4.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta se lozis brate na Pixel Launcher pored Nove. I biras hoces tackice, hoces brojeve... [emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Haha, +1.
A da l' je moguće da su notification dots najavili kao novinu androida O, to je obična launcher aplikacija, za taj 'feature' im je trebalo 5 minuta da ga implementiraju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Taj pixel launcher je jad i beda, blam. I jos ga kao razvijaju, sta koji moj razvijaju? Ima minus 3 opcije za podesavanje. Jos kada otvoris drawer sa onim kupus ikonicama, strava
 
Sta se lozis brate na Pixel Launcher pored Nove. I biras hoces tackice, hoces brojeve... [emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Imam kupljen nova launcher od androida 2.3 tako da opušteno ...
Koristim ono što mi se koristi :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Katastrofa ako je tako, kao da nisu druga najveća kompanija na svetu, ne mogu ni neke najjednostavnije stvari da implementiraju u svoje aplikacije. Ja bukvalno ništa novo ne vidim sa osmicom, a i dalje nedostaju neke osnovne stvari
 
Meni npr ne treba brojač propuštenih poruka ili neki paket ikonica ...

Te ikonice su odavno smorile - sve kombinacije, oblici, nijanse su probane i koliko vidim sad se dele i besplatno na Play store-u.

[YOUTUBE]Fn57JS9WnAQ[/YOUTUBE]


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno