Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta ti pricas covece? U kom ti to parwlelnom univerzumu zivis i o cemu ti mastas?

Prilikom zaposljavanja doneaes potvrdu da nisimosudjivan i da se protiv tebe ne vodi istraga. Pa *mjau**mjau**mjau* meni su tomtrazili kada sam davno pocinjao da treniram krav maga i da naravno da treba da traze takve potvrde taksistima intomda moraju damdonose jednom godisnje. Estetski pregled uvesti i za njih a ne samo za vozilo - znaci nema vise da me vozi taksista u atlet majcinsa prebacenim peskirom oko vrata i da se steka da ukljuci klimu. Da shvati da ja nisam tu zbog njega nego da je on zbog mene tu i da nisam ja u obavezi da imam sitan novac vec on i da mi ne pada na pamet da kupujem nesto u trafici da bih usitnio pare vec da on treba da se izvini, da zaustavi taksimetar da ode da raitni inovac i meni vrati kusur ili da mi omogucinda platim karticom... itd... mogu ovako do sutra


E sve ovo imam kada koristim car go. Mozda je to trenutno tako i moza c3 se iskvariti u buducnowti ali sad imam za iste ili menje novce neuporedivo bolju uslugu. Plus kao udruzenje/organizacija su mi mnogo drazi - ne maltretiraju svoje sugradjane blokadom grada, doniraju novac u humanitarne svrhe.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk

Ovo nije skroz tačno

https://www.blic.rs/a-m-p-article?u...v=VESTI/BEOGRAD&tdv=BLIC_RS/vesti/beograd/ART
 
Ja od juce uopste ne mogu da koristim app stalno neke errore javlja
 
Poslednja izmena:
Sta ti pricas covece? U kom ti to parwlelnom univerzumu zivis i o cemu ti mastas?

Prilikom zaposljavanja doneaes potvrdu da nisimosudjivan i da se protiv tebe ne vodi istraga. Pa *mjau**mjau**mjau* meni su tomtrazili kada sam davno pocinjao da treniram krav maga i da naravno da treba da traze takve potvrde taksistima intomda moraju damdonose jednom godisnje. Estetski pregled uvesti i za njih a ne samo za vozilo - znaci nema vise da me vozi taksista u atlet majcinsa prebacenim peskirom oko vrata i da se steka da ukljuci klimu. Da shvati da ja nisam tu zbog njega nego da je on zbog mene tu i da nisam ja u obavezi da imam sitan novac vec on i da mi ne pada na pamet da kupujem nesto u trafici da bih usitnio pare vec da on treba da se izvini, da zaustavi taksimetar da ode da raitni inovac i meni vrati kusur ili da mi omogucinda platim karticom... itd... mogu ovako do sutra


E sve ovo imam kada koristim car go. Mozda je to trenutno tako i moza c3 se iskvariti u buducnowti ali sad imam za iste ili menje novce neuporedivo bolju uslugu. Plus kao udruzenje/organizacija su mi mnogo drazi - ne maltretiraju svoje sugradjane blokadom grada, doniraju novac u humanitarne svrhe.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk

Znaš, možda je ovo o.k. što si napisao, kada bi moglo da se pročita.
 

To je bila šetnja od pola sata za slikanje i pokazivanje, a ne zlostavljanje svakog dana. već evo pola meseca.

I treba da blokiraju jos vise. Jer narod stoji na stanicama, ide peske po ne koliko kilometara i gundja sebi u bradu. A kad prodju pored tih taksista cute. Pa kad cutie i trpe i treba da ih je*u. Treba da blokiraju ceo grad, mostove, autoput itd.. Oni jesu bagra, ali bar imaju ono sto ostatak Srbije nema. Slozni su, drze se zajedno.
Ko god ocekuje da ce policija resiti stvar , taj je u velikoj zabludi. Kada je drzava popustila i menjala zakon, da bi oni bili monopolisti i ukinuli firmu koja je legalno poslovala, jasan je znak da su taxi udruzenja kao i navijaci pod kontrolom jednog coveka. Plus ne placaju porez. Znate kad bi u svici drzava to dozvolila? E zato mi i jesmo tu gde jesmo. Jer narod cuti i trpi, lako ga je obmanuti i uvek bi da neko resi njegove probleme.. A i ovo moze samo u Beogradu.

Ti dječarac živiš u svetu Ivice i Marice, taxisti baš kao i navijači su PARAVOJSKA naoružana i hladnim i pešadisjkim naoružanjem, koji rukovode tajni centri moći u zemlji i van zemlje. NIKADA nizašta ne odgovaraju I NE IDU u zatvo nikada.
Očekuješ od bakice iz ulaza ili studenta medicine da se suprostavlja takvima?

Stvari polako, ali sigurno, izmiču kontroli. Posle jučeranjih snimaka tuče građana i taksista, evo sada i ovo:

Mladić "iskoristio" taksi blokadu, pa oteo autobus na Autokomandi
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=10&dd=15&nav_category=16&nav_id=1603903

Interesantno.

Pa stvaranje nereda i haosa i jeste bio cilj, samo čekam da nekom vojnom penzioneru sa Petlovg brda pukne film, da ih dovede u red...
 
Poslednja izmena:
Jedan dan, dve vožnje, dva iskustva:

Bila je nedelja. Supruga, ja i dete, planirali odlazak do tržnog centra, naravno CarGo u planu. Spremili se, gledam aplikaciju imaju obe vrste vozila u mom kraju po 2-3. Namestim veću klasu automobila. Aplikacija 10 puta daje poruku da probam ponovo malo kasnije. Prebacim na manju klasu vozila, dobijem vožnju za par sekundi, zovem vozača, a on nema sedište za dete. (tu sam malo bio u čudu, jer se sećam da je bilo obaveštenje da svi CarGo vozači imaju sedište za dete). Ok, odbijem vožnju od tog vozača, ali onda još tri puta aplikacija daje baš tog vozača.

Odustanemo od CarGo. Zovemo taksi, Pink, ima ih dosta u kraju. Stigne za 3-4 minuta. Stariji vozač, karavan(ne razumem se puno u automobile, ali recimo 2005.-2010.) izašao da mi pomogne sa kolicima za dete da upakujem u gepek. (nisam video ni žuti prsluk ni paket prvu pomoć u gepeku). Krenemo, odmah baraž pitanja, u koji vrtić smo upisali dete(jer je komšija i ispostavi se u isti vrti kao njegovu, sada odraslu decu). A meni se stomak prevrće jer nisam siguran da li osećam miris parfema, dezodoransa ili rakije. Dok je pričao o tome kako se penzionisao iz vojske, jer je posle baraža pitanja krenuo monolog, kako je počeo da taksira, gde mu radi supruga, setio se da nije uključio taksimetar. Recimo 200-300m posle početka vožnje. I dok on priča o sebi i svojima, vidim ja krenuo on dužim putem. Sugerišem odmah ja, da skrene sledeće desno na ulicu kojom treba da idemo. Skenuo, sa komentarom kako: u redu, najbolje vi znate. (a od naše zgrade do odredišta ima bukvalno 4 skretanja ukupno, sve ostalo pravo). Ostatak puta nam je opisivao restorane po Beogradu koji uslužuju po količini porcije i kako je jeo karađorđevu veličine ruke u jednom od njih.

Stigli mi na odredište, dok smo čekali da se parkiramo, pređe taksimetar sa 550 na 560. A ja u novčaniku 500,50 i 2000. Odmah mu kažem imam 550 ili 2000, a on teška srca... ma u redu je i prihvata 550.

E sad povratak.
Ponovo tražim CarGo, dobijem odmah vožnju, vozač na 6 minuta. Sačekamo u holu, izađemo ispred kad smo videli da se približio. Stao čovek na desnu traku, mislim da je bila Škoda fabia, opet slabo se razumem, upalio sva četiri, nije izlazio, ja sam sam upakovao kolica u gepek, ali jedva, jer nije veliki gepek, već su bile neke stvari(među njima i prva pomoć). Pretpostavljam da nije hteo da izlazi zbog srednje trake kojom idu vozila na koju mu se otvaraju vrata, nisam vozač, ne znam. U svakom slučaju krenemo, dobro veče, dobro veče. I to je bilo to, da ja nisam postavio 2,3 pitanja mislim da vozač ne bi progovorio. Prijatna tih muzika u pozadini, stigli do zgrade, 459 din. Bilo bi i manje, ali je aplikacija izabrala da ide poslednju ulicu okolnim putem, 3 puta dužim, umesto još 200m još bar 800m. Ne znam šta je tu bio problem, da li je upisano na mapi da je jednosmerna ili šta, mada svi voze u oba pravca tom ulicom. Ja nisam na veme odreagovao da skrenem pažnju.
 
Poslednja izmena:
auto sedista ima samo Eko klasa a i kod njih je muka ziva kuda sa sedistem jer se mala deca zaista retko voze a putnici sa torbama mnogo cesce.

Prvu pomoc, trougao, prsluk nema veze dal je car go ili taxi to je obavezna oprema svakog auta i obicno stoji spakovana u nekom bunkeru
 
Bakara, ti si vozio cargo ako se dobro sećam, jesi morao da dostavljas potvrdu da nisi osuđivan, i šta im znači onaj zahtev o poznavanju grada, tj. kako su to rešili ako su rešili?
 
Da dostavlja se potvrda.
Radi se test poznavanja grada

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je dobro ako se poštuje.
 
CarGo je osnovao taksi udruzenje - Novi taxi...
 
Poslednja izmena:
Kao što su svi predvideli - kraj protesta, veliki vodja spasio glavni grad...
 
Prekinuli strajk taxisti, nema kad "tata" uzme stvar u svoje ruke, sve se resi odmah
 
Prekinuli strajk taxisti, nema kad "tata" uzme stvar u svoje ruke, sve se resi odmah

Imajući u vidu da on njima i upravlja indirektno, ovo je samo dobar marketing trik (na stranu prekoračenje njegovih ovlašćenja kao predsednika države i šta tačno predsednik ima da raspravlja sa bandom i mafijom) i ništa više. U suštini ništa se nije rešilo.
 
Eno Car:Go se reklamira na Pinku, kapiram da su njihovi problemi postali prošlost.
 
Eno Car:Go se reklamira na Pinku, kapiram da su njihovi problemi postali prošlost.

Ja lepo kažem da je ceo protest zapravo cargo i napravio, oni ovakav dobitak nisu mogli ni da sanjaju.
.....
Mačke kod mene u dvorištu pričaju o cargou, i prate bloakde ulica...eto dotle je došlo.
 
Pa šta je problem, taksisti su nezadovoljni protestima. Car:go osnovao baš danas taksi udruženje, što su organizatori protesta sve vreme i tražili. Sada nezadovoljni taksisti mogu da pređu da taksiraju za Cargo taksi udruženje. Šta će biti sa postojećom Car:go aplikacijom?
 
Nisi razumeo: raste broj vozača Yandex Taxija u Rusiji i Cargoa u Srbiji.

Ne raste. Pisem iz prve ruke. Evo testirajte, proverite pa me demantujte.

Ovako. CarGo dnevno prima MINIMUM 12 vozaca (voze svoja kola). Mesecno MINIMUM 250 vozaca.
Instalirajte klijentsku aplikaciju https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appcargo.user i odaberite kategoriju MINI. Izbrojte koliko vozila je aktivno (20-30). Gde su drugi vozaci?. Sto se tice radne snage CarGo radi "piramidalno" zaposljavanje. Koliko se prijavi toliko se odjavi.

Zbog bede, nemanja posla svaki dan se prijavljuju novi i novi. CarGo ima uvek vozaca.

Zarada. Za predjenih 2000 kilometara, za pola meseca, zarada je 15-16 hiljada. U drugoj polovini ti ne skidaju (19 hiljdada) koje zaradjujes za placanje doprinosa. 16000+16000+19000 je mesecna zarada a da radis SVAKI dan 9-10 sati. A i svaka DVA meseca moras menjati ulje (mali servis).

Prica koju vrte da se moze zaraditi 120.000 dinara je tacna. radis 24/7, pijes narkotike i porodicu stavis u gepek da bi ih vidjao. Pravo da ti kazem vlasnik CarGo voli da "pegla" do bola. U mom selu kazu "jajara".


Da me ne bi neko nabadao nozem, da se izjasnim. CarGo treba da radi i da postoji kao sto postoje Uber i dr. u svetu. Samo treba zakonski "ispeglati" da rade normalno. Zakon u RS ne regulise nove pojave u trgovini i poslovanju. Kasnimo za svim tako i sa ovim slucajem. Ne zaboravite da smo poslednja drzava u EU koja je dozvolila gradjanima internet placanje i kupovinu (aliexpres,...).
 
Poslednja izmena:
Ima mnogo vise vozaca od 20-30 samo ti ne mozes da ih vidis sve preko aplikacije (to je davno iskljuceno)

Sve drugo ti je tacno.
 
Moguce. Mada vozacima kazu da instaliraju i tu aplikaciju da bi videli gde im se nalaze kolege. Ako su nesto iskljucili logicno pitanje: koje kolege mogu videti?
 
Poslednja izmena:
Ne zaboravite da smo poslednja drzava u EU koja je dozvolila gradjanima internet placanje i kupovinu (aliexpres,...).

Jel, a odkad smo mi to clanica evropske unije(skraceno EU), ne secam da nas je veliki vodja obavestio o tome.
Ajd neki hint gde bih mogao da proverim.
Al sam ja neobavesten... Kao "onaj" nam bivsi predsednik.
Ili pak nisam?
 
@vetropir greska treba "Evropi"

Saopstenje CarGo - 16.10.2019
NOTE: Nije za osobe sa slabim probavnim traktom

Aleksandar Vučić, predsednik Udruženja građana CarGo, podneo je Višem javnom tužilaštvu u Beogradu krivičnu prijavu protiv organizatora štrajka taksista u Beogradu...
"izvršili krivično delo zloupotreba prava na štrajk čime su ugrozili bezbednost građana, naneli materijalnu štetu i uticali na stvaranje loše slike glavnog grada".
 
Poslednja izmena:
Kakav marketinški trik. Svaka im čas kad su našli nekog Aleksandra Vučića da bude predsednik udruženja. Ludilo :D

Čitam sad bombastične naslove, AV podneo prijavu ... Oni malo neupućeniji, a takvih je mnogo, će pomisliti da je to onaj AV. :p

Mislim da će AV uskoro da se oglasi. :d
 
Poslednja izmena:
@old_bookmaker ma ne. To je Guberinicev prijatelj, nema veze sa AV ili sa marketingom. Slucajnost. Jedina slicnost sto kenjaju isto.
 
Poslednja izmena:
Ma znam, nego kad pogledaš današnje naslove na portalima, a sutra u novinama, možeš misliti šta će narod van BG-a da misli. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno