Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Potrefilo se da apoteka u zgradi gde radim ima ove vitamine, pa sam odlucio da se ne smaram previse sa odabirom i uzmem odmah ove.

Hvala svima na savetima :)

95bf74e4dcf432201e2284a6e691abaa.jpg
 
Predlog za udobne patike za basket na parketu?
Do 12 soma (popusti) max.
Razmišljam o Kyrie 3, ali ne znam koliko je noga u njima stabilna jer je đon nekako kriv. Curry 3 kažu da su dosta loše urađene, da ne drže stopalo fiksirano.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ne znam za kyrie 3 ali imam 2 i mislim da je onaj jezik minus jer patika em drzi bez njega dovoljno dobro, pertle se hvataju na cicak i deformisu i dodaje na masi. A najveca mana modela 2 je bila nedovoljna sirina sto su sve kazu sredili sa modelom 3. Nisam ih nosio ali tako ljudi pricaju. Djon na dvojci je bukvalno za igru na svakoj poziciji i dobro hvata cak i kada je prasnjav parket i ne trosi se.

Ja nekako i dalje verujem da su lebronke u vrhu pored odredjenih jordan modela primarno konstruisanih za kosarku na parketu.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da sam video KD 8 po toj ceni, nemam neka iskustva sa njima ali svi ih hvale, mozda da ih probas. Ja iskreno ne volim taj flyknit materijal.

Imam Curry 2, meni su zaista dobre i udobne. Platio sam ih 80€ prosle godine u Nemackoj, imam siroku nogu i tesko nalazim patike, ove su mi odlicne. 3 nemoj da uzimas, 4 svi isto hvale, izlaze prekosutra, cuo sam da ce ih biti u UA Srbija.

Drug je uzeo Li-Ning patike Wadeove sa Aliexpressa, on kaze da je veoma zadovoljan ali on igra tek onako relreativno. Ako nije hitno, pogledaj tamo, mozda imaju i KT Anta patike.

Adidasovi novi modeli su bombe, ali nijedne nisam video za te novce. Njima cu da zamenim Curry 2 model, konkretno za Hardeniv model.



Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ni u ludilu ne uzimajte te modele sa vazdušnim đonom, to neviđeno loše rešenje za bilo koje patike. Eno mi uh kući Lebron X i pukla oba vazdušna, a patike ko nove, mogu samo da ih bacim, nema rešenja za takav đon?
Sviđaju mi se novi Adidas modeli, konačno su se malo trgli i počeli da prave patike koje liče na nešto.
Moram otići prvo u radnju i probati više modela, malo skočim u mestu i lako se primeti dal je patika udobna i meka.
Ne znam šta drugo može biti kad me ubijaju stopala i mišić ispod lista sa zadnje strane posle basketa. Ne znam kako da razbijem tu upalu?
Imam Nike Overplay VIII koje nemaju ništa u đonu. Gledaću pre svega neki model sa zoom oznakom, imam neke Nike za trčanje ono je fantazija, bolje meni i od Asics modela.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cini mi se da sam video KD 8 po toj ceni, nemam neka iskustva sa njima ali svi ih hvale, mozda da ih probas. Ja iskreno ne volim taj flyknit materijal.

Imam Curry 2, meni su zaista dobre i udobne. Platio sam ih 80€ prosle godine u Nemackoj, imam siroku nogu i tesko nalazim patike, ove su mi odlicne. 3 nemoj da uzimas, 4 svi isto hvale, izlaze prekosutra, cuo sam da ce ih biti u UA Srbija.

Drug je uzeo Li-Ning patike Wadeove sa Aliexpressa, on kaze da je veoma zadovoljan ali on igra tek onako relreativno. Ako nije hitno, pogledaj tamo, mozda imaju i KT Anta patike.

Adidasovi novi modeli su bombe, ali nijedne nisam video za te novce. Njima cu da zamenim Curry 2 model, konkretno za Hardeniv model.



Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Jedino spric i iglu i da probas da uspricas silikon u vazdusni.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jedino spric i iglu i da probas da uspricas silikon u vazdusni.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Baš tako, silikon. Samo ne špric i igla nego pištolj za silikon i silikon :)
Ja sam jedne patike tako punio i posle sa njima godinama dizao 130+kg na mrtvom i čučnju. I danas su tu, samo je počeo materijal da se raspada od pranja. Đon, ni da mrdne :D
Kakve će biti za košarku to ne znam, jer zavisi od držećih mostova. Dok ne probaš nećeš znati. Sobzirom da ih svakako ne možeš koristiti ovao, nemaš šta da izgubiš :)
 
Ako je vazdusni vidljiv golim okom onda svakako pistolj. Ono za spric sam rekao misleci na varijantu da se ne vidi posto ne znam kako izgledaju te patike koje su spomenute. Patike ce biti malo teze ali ce biti funkcionalne.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nabavio sam skorije par tegova za vezbe kuci, pa bih hteo i da nabavim neku podlogu, da ne ostete eventualno pod i mozda priguse buku. Ima neko preporuku za one gumene podloge kao sto imaju u teretanama, po razumnim cenama? Ono sto sam vidjao po internetu se krece od nekih 25 evra pa navise po kvadratu. Ako smatrate da je reklama i da krsi pravila foruma, moze i na PM.
Hvala.
 
Ima li neko predlog treba mi traka za trcanje do 500 eur?
Hvala..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima li neko predlog treba mi traka za trcanje do 500 eur?
Hvala..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Za te pare ne mozes nista kvalitetno da uzmes. 1500eur ti je trenutno neki minumum za kvalitetnu traku.
Ako mozes strpi se jos malo dok ne skupis kintu pa uzmi neku repariranu profesionalnu traku od brendova kao sto su Life Fitness, Matrix, Precor, Tehnogym... ni sa jednom od njih neces pogresiti.
Ove plastikanere sto mozes da vidis po radnjama zaobidji u sirokom luku.
 
Poslednja izmena:
Tako je.. Samo provjerene marke, bolje reparirana poslovna nego kinesko smeće novo

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ha ha

Nisam ni video tvit.
Probao sam spravu u hotelu u Turskoj i jako mi se svidela, a tanak sam sa vremenom da bih isao u teretanu, a iskreno - i ne zelim.
Plivanje sam redovno upraznjavao preko leta a sad pocinjemo sa basketom, pa sam hteo da upotpunim i sa kardiom...
 
Nisam video da je ima igde kod nas, ali pretpostavljam da se, kao i sve ostalo, može naručiti...
Cene u USA su preko 2K za nove...

MI MAX 2
 
Ha ha

Nisam ni video tvit.
Probao sam spravu u hotelu u Turskoj i jako mi se svidela, a tanak sam sa vremenom da bih isao u teretanu, a iskreno - i ne zelim.
Plivanje sam redovno upraznjavao preko leta a sad pocinjemo sa basketom, pa sam hteo da upotpunim i sa kardiom...

Kardio? Šipka, bučice i tegovi. To je sve što ti treba za kardio :D
 
Pozdrav drugari,

Vratih se sa bazena "Milan Gale Muškatirović" pa da prenesem utiske iz prve ruke i da postavim par pitanja ;)

Malo ću opširnije da pišem...

1. Karta je bila za večernji termin 390 dinara (od 20-22h).
2. Ulaz u objekat je pored prodavnice bicikala.
3. Deo za presvlačenje je mali, jedva osoba može da se presvuče.
4. Kada se presvučete postoji prostor za odlaganje stvari sa lozinkom (četiri cifre koje pamtite). Stvari će se definitivno zgužvati, šta god da nosite na sebi.
5. Ogroman bazen: 50x21, dva metra dubina.
6. Tuširanje pre i posle bazena.
7. Mana kod tuširanja je što svako 15-tak sekundi (odokativno) prestaje tuš tako da stalno morate iznova i iznova da pritiskate. Isto tako caka je u tome da morate da se odmaknete prve dve do tri sekunde jer prvi talas je hladna voda pa tek onda dolazi mlaka/topla.
8. Ne zaključavate sve stvari već ponesete sa sobom ono šta vam treba na bazenu i držite na tribinama (ja nosim uvek pola litre vode, Nivea gel za tuširanje, štapiće za uši, mada njih mogu i naknadno da koristim, peškir za posle drugog tuširanja).
9. Sala je hladna i voda je hladna i to je najveća mana. Piše da je 20 stepeni na satu u sali mada mislim da nije bilo ni toliko. U razgovoru sa plivačima podelili su mišljenje da je voda hladna.
10. Vremenom je bolje posle dobrog plivanja.
11. Nije dozvoljeno skakanje, odmah spasioci koriste pištaljku.
12. Ja se obično zadržim na bilo kom bazenu dok se ne završi termin ali sada sam bio samo oko 40 minuta.
13. Morate da ponesete svoj fen.
14. U vezi hladne vode pitao sam osoblje koji radi na ulazu (skroz kulturan momak) i objasnio je da je sada alternativno dogrevanje zato je i voda hladna a čim počne da radi toplana da će biti mnogo toplija. Može li ovo neko da potvrdi ko je išao proteklih godina?
15. Do bazena voze 24 i 79 inače mora da se pešači i prolazi ispod nadvožnjaka. Tu je i parking koji se plaća.
16. Malo je bilo ljudi tako da se moglo preplivavati po dužini što je odlično.

Hteo bih da pitam pošto mi se ista situacija dešava i na moru i u bazenu a to je da me nekada hvata grč u vodi i to je razlog zašto nikada ne idem na moru u duboku vodu a u bazenu plivam u blizini ivice. Radim obavezno istezanje pre plivanja ali opet se nekako mišić grči pa doplivam do ivice i rukama se izbacim iz vode. Ne dolazi do toga da moraju spasioci da intervenišu ali neprijatan osećaj je svakako. Postoji li neki preparat da se uzima, da li se grč javlja usled nedostatka nekih vitamina, neke bolesti, šta valja činiti po tom pitanju?

Da li je ovih dana neko bio do Taša i 11. Aprila pa da prenese utiske?
 
Najboljle da odeš sam i uveriš se. Na 11-om nisam išao, daleko mi sve preko mosta. ;)

Na tašu se pliva po širini, obično su tu i neki treninzi... Mnogo toga bih napisao i u vezi garderobe, svlačionica...Ali neću ;) Najbolje da vidiš sam.

1. Karta je bila za večernji termin 390 dinara (od 20-22h).

Kupi mesečnu.


U vezi hladne vode pitao sam osoblje koji radi na ulazu (skroz kulturan momak) i objasnio je da je sada alternativno dogrevanje zato je i voda hladna a čim počne da radi toplana da će biti mnogo toplija. Može li ovo neko da potvrdi ko je išao proteklih godina?

Ok je voda. Ali opet svako drugačije doživljava.

11. Nije dozvoljeno skakanje, odmah spasioci koriste pištaljku.

Ovo je pravilo na svakom bazenu.


15. Do bazena voze 24 i 79 inače mora da se pešači i prolazi ispod nadvožnjaka. Tu je i parking koji se plaća.

Prevoz ide baš do bazena. Ne pešači se ispod nadvožnjaka, već vozi. Od zadnje stanice, imaš minut pešačenja ;)

Za grčeve, kod doktora. Mnogo opterećuješ iz nekog raloga mišić.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pozdrav drugari,

Vratih se sa bazena "Milan Gale Muškatirović" pa da prenesem utiske iz prve ruke i da postavim par pitanja ;)

Malo ću opširnije da pišem...

1. Karta je bila za večernji termin 390 dinara (od 20-22h).
2. Ulaz u objekat je pored prodavnice bicikala.
3. Deo za presvlačenje je mali, jedva osoba može da se presvuče.
4. Kada se presvučete postoji prostor za odlaganje stvari sa lozinkom (četiri cifre koje pamtite). Stvari će se definitivno zgužvati, šta god da nosite na sebi.
5. Ogroman bazen: 50x21, dva metra dubina.
6. Tuširanje pre i posle bazena.
7. Mana kod tuširanja je što svako 15-tak sekundi (odokativno) prestaje tuš tako da stalno morate iznova i iznova da pritiskate. Isto tako caka je u tome da morate da se odmaknete prve dve do tri sekunde jer prvi talas je hladna voda pa tek onda dolazi mlaka/topla.
8. Ne zaključavate sve stvari već ponesete sa sobom ono šta vam treba na bazenu i držite na tribinama (ja nosim uvek pola litre vode, Nivea gel za tuširanje, štapiće za uši, mada njih mogu i naknadno da koristim, peškir za posle drugog tuširanja).
9. Sala je hladna i voda je hladna i to je najveća mana. Piše da je 20 stepeni na satu u sali mada mislim da nije bilo ni toliko. U razgovoru sa plivačima podelili su mišljenje da je voda hladna.
10. Vremenom je bolje posle dobrog plivanja.
11. Nije dozvoljeno skakanje, odmah spasioci koriste pištaljku.
12. Ja se obično zadržim na bilo kom bazenu dok se ne završi termin ali sada sam bio samo oko 40 minuta.
13. Morate da ponesete svoj fen.
14. U vezi hladne vode pitao sam osoblje koji radi na ulazu (skroz kulturan momak) i objasnio je da je sada alternativno dogrevanje zato je i voda hladna a čim počne da radi toplana da će biti mnogo toplija. Može li ovo neko da potvrdi ko je išao proteklih godina?
15. Do bazena voze 24 i 79 inače mora da se pešači i prolazi ispod nadvožnjaka. Tu je i parking koji se plaća.
16. Malo je bilo ljudi tako da se moglo preplivavati po dužini što je odlično.

Hteo bih da pitam pošto mi se ista situacija dešava i na moru i u bazenu a to je da me nekada hvata grč u vodi i to je razlog zašto nikada ne idem na moru u duboku vodu a u bazenu plivam u blizini ivice. Radim obavezno istezanje pre plivanja ali opet se nekako mišić grči pa doplivam do ivice i rukama se izbacim iz vode. Ne dolazi do toga da moraju spasioci da intervenišu ali neprijatan osećaj je svakako. Postoji li neki preparat da se uzima, da li se grč javlja usled nedostatka nekih vitamina, neke bolesti, šta valja činiti po tom pitanju?

Da li je ovih dana neko bio do Taša i 11. Aprila pa da prenese utiske?
Jel te boli uvek jedan misic tj grci se? Najcesci uzrok je manjak Magnezija, uzmi u apoteci Magnezij direct prasak i pij svaki dan kesicu, niposto sumece tablete, slab efekt imaju

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jel te boli uvek jedan misic tj grci se?

Bol se javlja u zadnjem listu, kao kada nisi u formi i odeš da trčiš više nego što možeš tj. preforsiraš se. A nije da nisam u formi, ovog leta sam svaki dan bio na bazenu trčao sam na atletskoj stazi (Olimp). I sada trčim ali ne svaki dan.

@Marko J

Ma znam većinu stvari (pištaljka, mesečna...), ovo je više bio tekst za neupućene, tj. koji prvi put žele da odu pa da znaju šta i kako, da podelimo mišljenje u temi i u vezi bazena a siguran sam da ima u temi onih koji idu ;)

Nisam hteo odmah da kupujem mesečno dok ne isproveravama sve :)

Što se tiče vode, kažeš da je OK a ljudi se posmrzavali, baš je bila hladna. :( Zato i pitam da li je do toga da kada počne toplana da radi, da li je tada toplija ili da jurim druge bazene?

Prevoz ide baš do bazena. Ne pešači se ispod nadvožnjaka, već vozi. Od zadnje stanice, imaš minut pešačenja ;)

Da, ta dva prevoza idu baš do bazena a u slučaju da se ide drugim prevozima (na primer 26) onda se mora pešačiti a najbolje je ispod nadvožnjaka (za neupućene, ima odvojen deo za pešake).
 
Tebi se isplati uzeti fit pass onda, pa biras i menjas bazene po nahodjenju.. Cekaj black friday tad daju dobar popust

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
To ću i da učinim pošto volim da idem na različita mesta ;)
 
Jel te boli uvek jedan misic tj grci se? Najcesci uzrok je manjak Magnezija, uzmi u apoteci Magnezij direct prasak i pij svaki dan kesicu, niposto sumece tablete, slab efekt imaju

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Najčešći uzrok grča je nedostatak kalcijuma koji je neophodan da bi se miozinska glavica odvojila od aktina čime se efektivno završava jedan ciklus kontrakcije.

Neophodna dnevna doza je, u zavisnosti od godina i pola 1.000-1.300 mg dnevno. Ako se ne unosi dovoljno preko hrane onda mora preko suplemenata.
Grč obično nestaje jednokratnim uzimanjem 1.000 mg kalcijuma, ali sobzirom da se njemu to redovno dešava znači da ga unosi manje i mora bi da sredi ishranu ili da ga unosi preko tableta (obične/šumeće). Ja bih uzimao 3-4 dana po 1.000mg, a posle po 500mg uz balansiraniju ishranu.

Magnezijum je miorelaksans i on je pogodan kod povećanog tonusa koji nije grč u pravom smislu reči, već stanja gde je mišić "stegnut" obično dan posle nošenja težih stvari ili "uhvatila me promaja" stanja :D
Dakle mišić ima punu funkcionalnost samo se javlja nelagodnost, palpatorna zategnutost i/ili čvorići i bol. Iako duže traje.
Grč sa druge strane potpuno onemogućava koršcenje tog mišića, ima jak bol i kratko traje.

Za taj povećani tonus je odličan magnezijum i uzima se u dnevnim dozama od 300-600mg 7-10 dana.
Ako nedostaje u ishrani onda posle toga 150-300mg dnevno

@makiacaveki
Dakle uzimaj kalcijum i sredi ishranu, a ako hoćeš, zbog aktivnosti uzmi i magnezijum slobodno, samo ga odvoji od kalcijuma što duže vremenski jer imaju isti transporter pa će se boriti za njega i sigurno se neće sve apsorbovati.
Kad uzimaš kalcijum nemoj uz vlaknastu hranu (kupus i slično) jer se vezuje za istu pa opet ometa apsorpciju.

Edit: Vidim da je u listu a tu ume da potraje nelagodnost i osećaj kao da će se opet javiti grč svakog časa, pa možeš "terapiju" i produžiti dok osećaj ne nestane. Ove. Stvari duplo vreme sa većim dozama.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Dr. nemanja123 :)
 
Pozdrav drugari,

Vratih se sa bazena "Milan Gale Muškatirović" pa da prenesem utiske iz prve ruke i da postavim par pitanja ;)

Malo ću opširnije da pišem...

1. Karta je bila za večernji termin 390 dinara (od 20-22h).
2. Ulaz u objekat je pored prodavnice bicikala.
3. Deo za presvlačenje je mali, jedva osoba može da se presvuče.
4. Kada se presvučete postoji prostor za odlaganje stvari sa lozinkom (četiri cifre koje pamtite). Stvari će se definitivno zgužvati, šta god da nosite na sebi.
5. Ogroman bazen: 50x21, dva metra dubina.
6. Tuširanje pre i posle bazena.
7. Mana kod tuširanja je što svako 15-tak sekundi (odokativno) prestaje tuš tako da stalno morate iznova i iznova da pritiskate. Isto tako caka je u tome da morate da se odmaknete prve dve do tri sekunde jer prvi talas je hladna voda pa tek onda dolazi mlaka/topla.
8. Ne zaključavate sve stvari već ponesete sa sobom ono šta vam treba na bazenu i držite na tribinama (ja nosim uvek pola litre vode, Nivea gel za tuširanje, štapiće za uši, mada njih mogu i naknadno da koristim, peškir za posle drugog tuširanja).
9. Sala je hladna i voda je hladna i to je najveća mana. Piše da je 20 stepeni na satu u sali mada mislim da nije bilo ni toliko. U razgovoru sa plivačima podelili su mišljenje da je voda hladna.
10. Vremenom je bolje posle dobrog plivanja.
11. Nije dozvoljeno skakanje, odmah spasioci koriste pištaljku.
12. Ja se obično zadržim na bilo kom bazenu dok se ne završi termin ali sada sam bio samo oko 40 minuta.
13. Morate da ponesete svoj fen.
14. U vezi hladne vode pitao sam osoblje koji radi na ulazu (skroz kulturan momak) i objasnio je da je sada alternativno dogrevanje zato je i voda hladna a čim počne da radi toplana da će biti mnogo toplija. Može li ovo neko da potvrdi ko je išao proteklih godina?
15. Do bazena voze 24 i 79 inače mora da se pešači i prolazi ispod nadvožnjaka. Tu je i parking koji se plaća.
16. Malo je bilo ljudi tako da se moglo preplivavati po dužini što je odlično.

Hteo bih da pitam pošto mi se ista situacija dešava i na moru i u bazenu a to je da me nekada hvata grč u vodi i to je razlog zašto nikada ne idem na moru u duboku vodu a u bazenu plivam u blizini ivice. Radim obavezno istezanje pre plivanja ali opet se nekako mišić grči pa doplivam do ivice i rukama se izbacim iz vode. Ne dolazi do toga da moraju spasioci da intervenišu ali neprijatan osećaj je svakako. Postoji li neki preparat da se uzima, da li se grč javlja usled nedostatka nekih vitamina, neke bolesti, šta valja činiti po tom pitanju?

Da li je ovih dana neko bio do Taša i 11. Aprila pa da prenese utiske?

Bazen na Banjici takođe možeš da zaobiđeš, tamo je voda prijatna samo kad treniraju vaterpolisti.
Ako ti nije daleko najboji bazen po meni je Košutnjak pod balonom, greju vodu lepo, pliva se po dužini, gužve nema.
Što se tiče grčeva u listovima, imam isti problem. Rešenje je samo da se ne prestaje sa plivanjem dokle god si u vodi. Ja plivam po kilometar (20 pravaca) pa izađem da prošetam jedan krug oko bazena 2-3 minuta pa opet. Obično plivam 3 kilometra.
 
Sto se tice temperature vode, obicno je tako. U prelaznom periodu, dok toplane ne pocnu da rade konstantno, voda je hladnija.
Pozdrav
 
Hvala Aco i Rafiki ;)
 
Radim obavezno istezanje pre plivanja ali opet se nekako mišić grči pa doplivam do ivice i rukama se izbacim iz vode...

Zar nije staticno istezanje pre akrivnosti lose, hladan misic ne treba istezati, vec se postepeno zagrejes, plivanje je zagrevanje samo po sebi, kao i trcanje itd, samo krenes laganije.
 
Nazad
Vrh Dno