Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@jocar96

Tako je to kada nece da promene nacin rada.
Mogu sve da postignu , samo da hoce... ( da koriste telefon )

Sa kog sajta je primer pracenja ?
Da se koriste telefoni mogli bi postari da koriste app koja za evidenciju skenira barkod to moze sa telefonom i odma upisuje status u bazu podataka od predefinisanih + jedan proizvoljan ako se treba nesto dopisati tad bi se mogle i neregistrovane full pratiti.
 
@jocar96

Tako je to kada nece da promene nacin rada.
Mogu sve da postignu , samo da hoce... ( da koriste telefon )

Sa kog sajta je primer pracenja ?

Sajt je 4tracking.net

Poštara znam.....spakovali su mu sve posiljke koje su mu dali u 2 obicne kese i dobio je to da raznosi...rece mi da ima oko 40-50 za danas. Sve su iz Kine.

Nikada neće promeniti način rada, zato što oni ne razmišljaju glavom, zatucan sistem. Neko da ima normalan tamo primetio bi da veliki broj pošiljki iz Kine ide preko Mađarske i malo da uključi mozak i da kaže....pa ajde da ubrzamo ovo, da ljudima stižu pošiljke što brže...biće i oni zadovoljni našom uslugom.
 
Poslednja izmena:
Meni Postal Ninja daje najtačnije stanje pošiljke. Gotovo pre izbace promene no naša pošta na svom sajtu :)
 
Šta se radi u tom slučaju ako nismo zadovoljni sa carinjenjem?
Ukratko samo ako može neko..verovatno negde ima..ali da sada ne tražim. :)
 
Mislim da se u pošti koja pokriva tvoj rejon podnosi žalba. Prilikom predaje iste plaća se neka svota novca. Moraš potkrepiti činjenicama sve nepravilnosti za koje smatraš da su načinjene na tvoju štetu. Posle sve ide svojiom tokom :)
 
Stiže jedna RX...DE iz Los Anđelesa preko Nemačke posle ~15 dana
 
Šta se radi u tom slučaju ako nismo zadovoljni sa carinjenjem?
Ukratko samo ako može neko..verovatno negde ima..ali da sada ne tražim. :)
U slucaju da ti naplate tako sitnu carinu nema poente ni dizati zalbu jer je sama zalba 600 ili 800 dinara valjda, tako nesto se pisalo ovde po forumu. Naravno ako te ostete masivno na neki veliki paket, treba podici zalbu
 
Da naravno, čisto sam pitao zbog jedne prethodne slične situacije gde sam na poručenu vrednost od 50 ili 60€ + slanje 10€ iz DE mislim
na neki duks platio još nekih 2,5-3000 din. na konto carine !? Mislim da je tako bilo, znam da mi se činilo nešto jako puno ali se tada eto
nisam žalio.
 
^Toliko i izadje carina + PDV + troskovi otvoranja + provizija na taj iznos.
 
50 € vrednost robe pa plus 10 € poštarine, pa na to 10% carina pa na sve zajedno 20% PDV i još otvaranje (100 ili 300 din) i neka poština provizija oko 50 din. Da si bio ispod 50 € računali bi ti samo PDV bez poštarine.
 
Da ok, revnosni nema šta ..i da su tako računali svima još bi nam C&A bio u Srbiji... :ROFLMAO:
 
Je li ima ikakve srece ovih dana sa Novim Sadom? Cekam 3 paketa vec 10ak dana, svi imaju status 'za carinu', a ovi iz poste mi kazu da je u toku proces carinjenja. Ne razumem posle 3 godine kupovine kako sta ide, jer kada je sve po propisu, za dan-dva se promeni status na NSGPC ili kako vec, ne stoji mi 'za carinu' do same isporuke
Carinjenje za 3 dana je sreca a ne pravilo. Ja sam carinjenje cekao od 3 dana do 30 dana. Trenutno 20 dana mi 3 paketa cekaju carinjenje u BG.
 
@NightCrawler

Ne mesaj UA...HU sa registrovanim posiljkama ;)
Dobio sam odgovor od pošte koji sam očekivao. Bla, bla, bla neregistrovana pošiljka, nemoguće praćenje, lažni statusi...

Međutim sad ću direktno da pitam da se nakon razgovora sa šefom lokalne pošte pisanim putem izjasne da li se predmetne pošiljke fizički nalaze u toj pošti ili ne, za to im ne treba praćenje.

Ovo sam im poslao:
Poštovani 29.09. poslao sam upit broj xxxxx na koji sam danas dobio odgovor.
Izgleda da se nismo razumeli.
Mene interesuje da mi se, nakon provere sa rukovodiocem pošte, pisanim putem odgovori da li se pošiljke UA...HU, UA...HU i UA...HU nalaze u Pošti xxx, ulica xxx?
Za takvu vrstu provere (ne)mogućnost praćenja pošiljke nije relevantna jer se uvidom na terenu može utvrditi da li se paket fizički nalazi u predmetnoj pošti ili ne.
 
Poslednja izmena:
Slao sam im i ja ovako zahtev, iskulirali me naravno :ROFLMAO:
Ma debili.
Ne pitam gde je sada pošiljka da mi odgovaraju da su u pitanju neregistrovane pošiljke bez mogućnosti praćenja (što isto nije tačno jer praćenje nestaje po ulasku pošiljki u Srbiju (ili možda već kad uđu u Mađarsku)), već ih pitam da li je paket fizički u toj i toj pošti. To se može proveriti, ne treba ti sistem za praćenje za to.

Šta bi sa svakodnevnim direktnim letovima Peking - BG?
Da ih ima verujem da bi bilo tako slato jer velika većina putničkih aviona ima i deo za kargo...

EDIT: Primetio sam da mi uglavnom ne stižu pošiljke sa robom široke upotrebe (podloge, usb, torbica i sl) dok neka specifična roba koja treba samo meni (neki sajdžijski delovi i alat) u velikom (možda i 100%) procentu stiže, valjda zato što lokalnom poštaru ne treba i ne zna šta bi sa tim radio...
 
Ova tema je split iz teme Carina na posiljke
Sva diskusija za praćenje pošiljki ide isključivo u ovu temu.



3643-116 Carina preporucenih posiljaka status
3643-057 Carina paketa status

----------

Poslednje, ne i najmanje važno - pre nego postavite pitanje, proverite ovaj post:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?346033-Pracenje-posiljki&p=5983084&viewfull=1#post5983084
Meni je lik poslao paket iz Hrvatske, iz Srbije sam, i vec 11 dana pise to izmenicna posta 11003 RSBEGC i da je zadrzana na carini (to pise na sajtu poste za Hrvatsku) a na nasoj pise samo da je status trenutni "za carinu". Zna neko sta se desava i ako treba nesto da uradim?
 
Meni je lik poslao paket iz Hrvatske, iz Srbije sam, i vec 11 dana pise to izmenicna posta 11003 RSBEGC i da je zadrzana na carini (to pise na sajtu poste za Hrvatsku) a na nasoj pise samo da je status trenutni "za carinu". Zna neko sta se desava i ako treba nesto da uradim?
Vecini izgleda stoji po 10-20 dana. Meni je od 21. Septembra najraniji paket u izmenicnoj posti
 
Naručio sam pošiljku iz kine (40 kom) i zadnjih mesec dana na praćenju je pisalo pošta carinjenja otprema. E danas piše RSBGCA Vraćena. Šta to znači i zašto vraćena?
 

Cega 40 komada ?

Да подсетимо, пошиљка је некомерцијалне природе ако се ради о повременим пошиљкама, и ако њен садржај чини роба намењена искључиво за личну употребу корисника повластице или чланова његове породице, која по својој природи и количини не указује на то да је роба намењена препродаји.
 
40 mikroskopa. Znači vraćena je u kinu? Šta sad? Zašto mi nisu naplatili carinu za 40 kom i isporučili nego glume budale?
 
Ne glume budale i ne mogu da ti naplate carinu jer nemas firmu pa da uvozis 40 kom.necega.zna se kako to funkcionise,postoji zakon.drugi put se informisi sta kupujes i koju kolicinu kao fizicko lice a ne kao privatno ili kao firma.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno