Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Druze, ako ti je surf jedna od osnovnih funkcija telefona, onda moje saucesce. Meni je surf na bilo kom telefonu prilično mucenje i sluzi samo kad je neizbezno, nikako da je to osnovna funkcija. Drugo, kao sto rekoh, safari na 5s radi sasvim dobro, na 6 još bolje. Reload tabova se desava na starijim modelima.

Za funkcionisanje buducih ios-eva ce biti presudna pre svega optimizacija os-a, a zatim procesorska snaga.

Bilo bi sjajno kad bi ljudi prestali da se primaju na papirne specifikacije aka marketing. Onda bi i Android platforma konačno morala da ponudi konkurentne modele, sto bi posledično vodilo i smanjenju cena uz povećanje kvaliteta.

Surf i jeste jedna od osnovnih funkcija modernih telefona. Sad ako se tebi to ne sviđa, to je druga stvar :D

Na Mac rumorsku nema novih vesti.

Mada na 9to5 mac kažu da je vrlo moguće da je triple core:

http://9to5mac.com/2015/08/14/opinion-what-to-expect-from-apples-a9-chip/
 
Poslednja izmena:
Ne zavaravaj se, ne može se ljudski surfovati na telefonima, to je samo feature, nikako osnovna funkcija. Prvi normalniji surf pocinje na iPad mini, dok je air2 već sasvim ozbiljna sprava koja u mnogome može da zameni Laptop.

Ako su specifikacije iz vesti tacne, to bi znacilo da su spustili tehnologiju iz air2 u iPhone. Za air2 nije bilo nikakvog specijalnog update-a aplikacija, tako ne verujem da ce biti i za 6s.
 
Ne zavaravaj se, ne može se ljudski surfovati na telefonima, to je samo feature, nikako osnovna funkcija. Prvi normalniji surf pocinje na iPad mini, dok je air2 već sasvim ozbiljna sprava koja u mnogome može da zameni Laptop.

Ako su specifikacije iz vesti tacne, to bi znacilo da su spustili tehnologiju iz air2 u iPhone. Za air2 nije bilo nikakvog specijalnog update-a aplikacija, tako ne verujem da ce biti i za 6s.

Možda i ne može, ali 90% vlasnika smartphonova to radi. Tako da je postalo main feature. To ako je tebi neudobno, druga je stvar. Jedan na hiljadu ljudi tegli tablet stalno sa sobom :D


Vjerovatno, mada je i A7mica dovoljno jaka, ovo samo rade da se ko ne približi :)
 
Većina nikad u nauci ne predstavlja validan argument pa tako ni u ovoj raspravi. Aplikacije koje pojedini sajtovi izbacuju upravo predstavlja pokušaj kompenzacije, uglavnom manje ili vise jalov, ali i to je nešto. Inače, svi vlasnici tableta koje ja znam nose svoje tablete svuda sa sobom, osim noću kad izlaze sa društvom ili devojkom. "Tegljenje" je malo preteran izraz kad iPad mini staje u skoro svaku torbicu koja se inače nosi. Inače se isto može reci i za bilo koji telefon sa ekranom od preko 5".
 
Ne zavaravaj se, ne može se ljudski surfovati na telefonima, to je samo feature, nikako osnovna funkcija. Prvi normalniji surf pocinje na iPad mini, dok je air2 već sasvim ozbiljna sprava koja u mnogome može da zameni Laptop.

Ako su specifikacije iz vesti tacne, to bi znacilo da su spustili tehnologiju iz air2 u iPhone. Za air2 nije bilo nikakvog specijalnog update-a aplikacija, tako ne verujem da ce biti i za 6s.

Osnovna funkcija i jedan od razloga zasto je to smartphone.
Da je iPad bolji za surf jeste, ali ovde pricamo o telefonu, koji je uvek u dzepu i koristi se.

Ja sam lepo rekao, da bi radio savrseno u narednih nekoliko godina moraju da povecaju RAM. To je toliko ocigledno, a i Apple to zna i zato ce po svemu sudeci turiti 2GB.
Nista ih ne kosta, a koristice puno u buducnosti.

Ista stvar je i sa procesorima, po toj tvojoj teoriji ni CPU ne bi morao da napreduje (A6 iz 2012 i danas radi savrseno), vec je dovoljna optimizacija softvera, a svi znamo da Apple ima najjace CPU-ove u industriji, sigurno ne zbog specifikacije i papira, vec ljudi znaju sta rade, kao sto i sada znaju sta rade kada stavljaju 2GB.

Sve u svemu, najjaca stvar u celoj prici je da ce 6S ako je tacna vest za A9 3core 2GB ram, trajati kao iPhone 5. Dakle bar jedno 4 godine.
Dakle bice to vrhunska kupovina.
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve veze ram sa time koliko ce dugo trajati podrška, za to te je sam apple demantovao koji ce uskoro izbaciti ios9 sa podrskom za 4s. Koliko rama ima i pre koliko godina je izašao 4s podseti me?

Surf nema nikakve veze sa time da li je telefon smartphone. Imas gomilu dummyphone-ova sa mogucnosti surfa.

Za procesor je besmisleno da komentarišem, rekao sam upravo suprotno.

Svaki iPhone je vrhunska kupovina zahvaljujući mlitavoj i pogubljenoj konkurenciji kao i odlicnoj podrsci koju kompanija pruza za svoje proizvode. Ipak, ja lično preferiram S verzije.
 
iPhone 6S

1. Ne pricam o podrsci nego o tome da radi savrseno bez kocenja i ponovnog ucitavanja svega i svacega ne samo tabova. 4S od 7.0 ne radi bas savrseno.. upravo mi je on referenca, jer radi kao ***** na iOS 8, po iPhone standardima naravno.

2. Wap browser sa nokie 3315 se ne racuna, i ne skreci sa teme. Poenta je da ljudi surfuju telefonom jer je pored zvanja i za to kupljen. I to ogromna vecina radi jer je za to i predvidjen, a ljude iPad nekako zulja kad ga nose stalno u dzepu...

3. Za procesor si rekao, ali svejedno protivureci tvojem stavu o RAM-u, jer rekoh A6 je savrseno brz i za iOS 9.0. Zasto bi pravili brzi iz istog razloga zasto bi povecali RAM? Ista stvar. Po tvojoj logici treba da ostanemo na A6 i 1GB jer su trenutno (iOS9) i jedno i drugo savrseno dovoljni. Mos misliti... A cpu ti nista ne znaci ako se aplikacija reloaduje stalno...

4. iPhone 5 je bio gledajuci performanse u realnom radu do sada najjaca kupovina (sto ce sada biti 6s). Sa iOS 6 je 1GB bio overkill samo takav i po tvom tada nisu morali da dizu na 1GB. Ali eto sad mozes da vidis cemu taj potez i kako lepo fercera 5ica sa poslednjim OSom. A dokle god bude lepo radio iPhone 6 radice i 5. Dakle neverovatno dug period, sto ne vazi za 4S, jer posle 2god je postao truba jer se gusio i na iOS 7.
 
Prijatelju, pocinjes zesce da smaraš u pokusaju da po svaku cenu dokazes svoje stavove koji su sami po sebi kontradiktorni i netacni. Kad ti ne odgovara onda se browseri ne racunaju, iPad zulja u dzepu, a 5.5" ne zulja i sl. Pogotovo lupetaš za 4s koji se navodno gusi u radu. Nemam zaista vremena da se bakćem glupostima. Obzirom da sudeci po najavama ide 2gb rama u 6s predlazem da zaliješ i opustiš se malo jer ćeš moći da surfujes bez reloadovanja svega i svacega. Ziveli.
 
Ljudi su u pravu za surf. Ajfon i jeste napravio bum zato sto je omogucio prihvatljivo surfovanje na mobilnom telefonu (jel se seca neko kako to izgleda na Symbianu?) Novi ajfon ima 35% veci ekran i danas svi sajtovi prlagodjeni smartfonima. Ako je tada bilo prihvatljivo, danas surfovati na 35-70% vecim ekranima je sjajno iskustvo.

Teglio sam mini sa sobom jedno popodne pre dve nedelje, ne bih nikome to preporucio. Ometa kretanje. Ko ne nosi baggy pants ili neku torbu moze da zaboravi na nosenje tableta. Ne smem ni da zamislim kako bi to izgledalo sa velikim ajpedom...

Meni smartfon treba za brzi surf, mejl, aplikacije poput viber, whatsapp, skype, tapatalk slusanje muzike i specijalizovane aplikacije koje olaksavaju zivot (parking, taksi, banking itd.). Za pozive je bolja Nokia od 20 evra.
 
Poslednja izmena:
Naravno da se smartfon koristi za surf i da mu je to jedna od osnovnih funkcija, polemika na tu temu je stvarno suvisna i besmislena
 
Većina nikad u nauci ne predstavlja validan argument pa tako ni u ovoj raspravi. Aplikacije koje pojedini sajtovi izbacuju upravo predstavlja pokušaj kompenzacije, uglavnom manje ili vise jalov, ali i to je nešto. Inače, svi vlasnici tableta koje ja znam nose svoje tablete svuda sa sobom, osim noću kad izlaze sa društvom ili devojkom. "Tegljenje" je malo preteran izraz kad iPad mini staje u skoro svaku torbicu koja se inače nosi. Inače se isto može reci i za bilo koji telefon sa ekranom od preko 5".
Nisi u pravu, veliki broj ljudi ne nosi torbice jer nemaju naviku i ne vole to. Jako mali broj ljudi nosi tablete sa sobom, sve to stoji, surf je mnogo bolji, ali to predstavlja ljudima dodatni napor. Sve sto ne moze da stane u dzep je preglomazno i niko to nece nosti bez preke potrebe.
Zbog toga trziste tableta dozivljava blagi pad, proslo je pocetno ushicenje sa tim uredjajima....
A, da je air odlican i kvalitetan uredjaj, to stoji, probao sam i stvarno je zadovoljstvo koristiti takav uredjaj.
 
Ima dosta razloga zašto tableti dozivljavaju pad prodaje, duzi zivotni vek, neoptimizovanost konkurentskih jeftinijih modela uz skupocu ipada, itd.

Mozda si u pravu, izgleda sam zanemario generacijske razlike. Odrasli muškarci ne nose kljuceve, novčanike i mobilne po dzepovima, osim kad siđu do prodavnice na 5min.
 
Hahaha, koji si ti lik. Barem u Srbiji siguran sam da maksimum 30% muškaraca uopšte ima neku torbicu koju nosi svaki dan.
 
Poslednja izmena:
Novčanik, dokumenta, ključ od stana, ključ od kola i telefon je minimum koji nosim uz sebe svaki dan (ne računajući sitnice kao što su USB flash, ID kartica, kabl za telefon...) plus dress code na poslu koji ne dozvoljava pantalone sa džepovima na nogavicama... Bez torbice ili ranca nije moguće poneti sve sa sobom.

Da se vratimo na temu, ukoliko 6S bude imao 2GB memorije, ja ću ga sigurno uzeti. Ukoliko bude imao 1GB, verovatno ću ga uzeti ali samo do 7-ice koji će morati da ima makar toliko memorije. Ne zbog performansi koliko zbog dugotrajnosti proizvoda, jer ipak će morati da gura sledeće 3 generacije iOS-a minimum.
 
Imam Air i nisam ga pipno dugo vremena, ne iz razloga jer me mrzi da ga teglim sa sobom (nosim torbicu u koju može da stane), jednostavno to je višak za mene pored telefona sa većom dijagonalom. Imam 5s i on mi je drugi fon, primarni mi je M8, sa 5s ne surfujem jer je mučenje na manjem displeju.
Što se tiče 6s, da se vratimo na temu, očekujem dosta bolji fon od 6 sa kojim nisam bio zadovoljan, jedan sam od onih koji su se sa 6 vratili na 5s. Ram da povećaju moraju, ili neka se vrate na displej od 3.5 inča rezolucije 640 x 960. Šta će nam veći kada iOS lepo radi na toj dijagonali i rezoluciji? Ne želim ni da gledam kozmetičke probleme za te novce. Meni je 6 tako nežan da moram da ga pazim kao dete, ako ga uporedim sa M8.
 
Ima dosta razloga zašto tableti dozivljavaju pad prodaje, duzi zivotni vek, neoptimizovanost konkurentskih jeftinijih modela uz skupocu ipada, itd.

Mozda si u pravu, izgleda sam zanemario generacijske razlike. Odrasli muškarci ne nose kljuceve, novčanike i mobilne po dzepovima, osim kad siđu do prodavnice na 5min.
Iskreno, mislim da to nema veze sa generacijskim razlikama vec sa zivotnim navikama. Te torbice uglavnom nose mladji. Ja nisam primetio da stariji muskarci nose torbice , a jos manje tablete u njima. Iskreno, meni su tableti namenjeni za ubijanje vremena na duzim putovanjima, kuci za surf...
Najveci uspon prodaje imaju smartfoni sa dijagonalama oko 5.5", a to nije bezveze, jer i takvi mogu da se nose u dzepu, bez dodatnih torbica. A pruzaju neki kompromis sto se tice surfa netom. Tableti su jednostavno preglomazni za za svakodnevno nosenje i pad traznje je usko povezan sa time, konkurencija je jos zesca na smartfon trzustu, pa ono opet raste...
 
Poslednja izmena:
iPhone 6S

Salio sam se ja malo za generacijske razlike, svako ima svoje navike. Lično cak i sms saljem sa ipada, da ne pričam o surfu.

U svakom slučaju 6s će svakako biti odličan, uostalom kao i svaki "s" do sada, bez obzira na specifikacije. Po meni bi korisnije bilo da dodatno unaprede kameru npr, nego da dodaju ram, no da se ne ponavljam. Svakako ću sebi priuštiti jedan kad se budu unormalile cene pocetkom iduce godine.
 
Vidim da se niko nije dao u razmatranja oko datuma prodaje u Srbiji...

Evo moja neka matematika kaže 30.10.
 
Posto sam totalni noob, gde se najvise isplati kupiti iphone (ne zelim da uzimam na ugovor)?
Domaci prodavac ili preko (krajem septembra i u oktobru cu biti u Amsterdamu)?
 
1413662.jpg

1413664.jpg

1413665.jpg


Pink iPhone 6s revealed in new leaked images
 
Grozna boja, verujem da je photoshop.
 
Ove slike su stare i fejk. Biće 99% rose gold ali kao što je na satu a ne ovako
 
^ ne znam šta je smešno u vezi tog videa, izvesno je da novi iPhone neće više imati problem sa krivljenjem
 
^ Meni licno sto se ova prica i dalje nastavlja. A 6s cak nije ni izasao.
A ako je sve sto je lik sa klipa rekao istina, svaka cast.
 
Svidja mi se kako se lik upustio u materiju, sve zivo istrazio i iscimao se da napravi verodostojan test manje vise. Takodje pohvale za Apple ukoliko se ovo pokaze kao stvarno u krajnjem proizvodu. I to je jedna od inovacija vrednih paznje.
 
Nazad
Vrh Dno