Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Ako nisi osetio, ne znaci da drugi nisu osetili.

Realno ti sigurno nisi osetio nista vezano za Apple ali redovno osecas potrebu da ih flame-ujes :D. I sa 1GB RAM-a iPhone bolje multitask-uje i vise app-ova je u stanju da drzi u memoriji od konkurenata sa 3GB RAM-a a ne vidim po njihovim topic-ima da kukas o tome.
 
Poslednja izmena:
Samo da osnovni model bude 32GB po istoj ceni i sve će biti u redu...

Siri je u US odlično prošao i ima više nego solidan stepen korišćenja. Kapiram da su ga za tamo i pravili.

Ne znam, ja Siri svakodnevno koristim, kada vozim i treba da pozovem nekoga (iznenađujuće dobro prepoznaje naša imena, ako ima problem tu je "pronounce...") ili da shazamujem neku pesmu na radiju, kada trčim i hoću da pustim određenu pesmu ili plejlistu... Zapravo kad dođe novi apdejt ja se ponadam da ubace hrvatsku Siri, da bih mogao i da diktiram poruke i sl
 
iPhone 6S

Jel' može neko da mi objasni čemu ce da sluzi tih 2gb rama na iPhone-u? Eto ja koristim 5s već vise od godinu i po i nisam primetio da je na bilo kakvoj "granici". IPhone 6 radi još bolje i brze sa istom količinom rama. U 6s ce ići novi, još brzi procesor, a po svim naznakama ios 9 ce da bude odlično optimizovan. Dakle, zašto dodavati ram? Stvarno ne želim da plaćam papirne specifikacije koje u praksi nicemu ne sluze. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam na ios-u.

Iz istog razloga zasto su dodali na iPad air 2. Po toj tvojoj logici nije ni 5ica trebala da dobije 1GB jer je iOS 6.0 radio savrseno i na 4s/4/3GS a ne tek na iPhone 5.

Na granici je zato sto bi ga gadno usporavao neki naredni zahtevniji OS. Npr kao sto je iOS 7 i 8 ugusio 4S. iPhone 6s treba da sljaka odlicno i na iOS 11. I primecuje se gusenje na iPhone 5s kad refreshuje tabove u safariju sto ume da iritira. Sve je to naravno i dalje mnogo bolje od androida, ali nije sve smooth kao nekada.
 
iPhone 6S

Hoćeš da kažeš da su iPad Air2 i iPhone iste masine? Pogledaj video i sound editing koji je čovek odradio na air2 u air2 temi. Da li mislis da ima smisla takve mogucnosti omoguciti na iPhone-u? Po meni ne. Nadam se da će nastaviti trend izbacivanja iPad-a sa jacim hardverom od iphone-a.

Edit: zaboravih da odgovorim na drugi deo posta. Meni je surfovanje na mobilnom generalno jedno traumaticno iskustvo koje maksimalno izbegavam, te tako nisam imao prilike da se sretnem sa cuvenim refresovanjem tabova u safariju na mom 5s, verovatno iz prostog razloga sto nikad nisam ni imao otvoreno vise od 2-3 taba. Ko jednom uzme iPad u ruke, istog momenta zaboraviće na surfovanje telefonom.
 
Poslednja izmena:
To je zato sto 5s ima mali ekran. Da koristis 6 plus ne bi imao tih problema i surfovanje bi ti predstavljalo zadovoljstvo.
 
a prijava kradje ? imei broj i ostalo ? svi se kunu da funkcionise , kako je u realnosti ?

A sto ne koristis Find My Phone? To je najbolja stvar koja je izumljena kod iOS-a i mobilnog uredjaja...
U realnosti, to je najbeskorisnija stvar koju sam imao. Telefon su ugasili posle 30 sekundi krađe, rastavljen je u dijelove ili nije, a ja sam nekoliko dana primao phising sajt na bratov telefon da se ulogujem na icloud... Policiji prijavljeno, nista.
Find my iPhone nema nikakvu svrhu kod krađe, osim da ga noob ukrade.

No to nije tema =) Sad ću baš da napravim jednu temu s ovim informacijama, pa da vidite koliko je iPhone ranjiv :D

Vidjećemo da li je ovo istin a.
 
Poslednja izmena:
Kako nema? Samo ga markiras kao ukraden i mogu da iskoriste samo ekran i ostale bezvredne delove poput kamere, zvucnika, mica. Najbitnije - logic board koji je i najskuplji deo postaje totalno neupotrebljiv osim ako ne znas pw za icloud account (koji naravno samo ti znas).
 
To je zato sto 5s ima mali ekran. Da koristis 6 plus ne bi imao tih problema i surfovanje bi ti predstavljalo zadovoljstvo.

Da li zaista misliš da nisam probao 6 i 6+? Prvo, gromade od telefona ne volim i nikad ih ne bih nosio, pa makar bio i iphone. A drugo, posle ipada, surf na 6+ je zaista smešno i potpuno nepotrebno iskustvo. Telefon u najboljem može da posluzi da se u pokretu pogledaju mejlovi i eventualno kratko odgovori na neki vazan mejl. Za sve veće zadatke tu je iPad. Za malo ozbiljniji i dugotrajniji rad, postoji laptop. Itd...
 
a prijava kradje ? imei broj i ostalo ? svi se kunu da funkcionise , kako je u realnosti ?

Kako nema? Samo ga markiras kao ukraden i mogu da iskoriste samo ekran i ostale bezvredne delove poput kamere, zvucnika, mica. Najbitnije - logic board koji je i najskuplji deo postaje totalno neupotrebljiv osim ako ne znas pw za icloud account (koji naravno samo ti znas).

Pogledaj temu koju sam upravo okačio.

Možda namerno drže 1gb, da bi više vuklo protoka sa interneta :D :D :D Zbog provajdera hah.

Ma manjak rama se baš nigde ne oseća, osim na webu kod zahtevnijh stranica.
 
Pojedinci nikako da ukapiraju da je bolje imati 1Gb rama na ios uredjaju nego 8Gb na samsungu sa aktuelnim raspalim UI kakav je TW :d

Ali i ja mislim da za 6s treba da predju na 2Gb rama, znam da ako nesto radi dobro onda nije bitna specifikacija sa papira ali opet mogli su bar malo da povecaju kolicinu ram memorije.
 
+1
meni 5s sa 1gb rama radi savrseno. za buducnost bih najvise voleo kada bi spakovali neki recimo iPad Air 2 u kuciste od 4". sve preko te velicine mi je nepotrebno jer nemam lopate a imam iPad...
 
Jedina svrha veceg rama je da safari ne bi ponovo ucitavao tabove, sto nervira mene barem, ali nije nista epohalno... Za sve ostalo apsolutno nema potrebe za vecim ramom...

I ta prica da ce trebati za neki noviji iOS nemaju osnova, posle novog update-a iOS 8 radi sasvim super na 4S :)
 
Ajde objasni to nekome ko namerava da kupi npr note 5 ili 6s+.Ne razume se bas najbolje a vidi 4 i 1gb rama.Opet ponavljam ono sto sam vec napisao,mnogo mi je sumnjiv ovaj geekbench i skok na 2ghz oni nikada nisu toliko dizali klok.
 
Nije ram toliko skup da bih zeleo da razmisljam da li ce mi 1gb biti dovoljno ili ne.
To nema nikakve veze sa androidom.
 
Pa ni nema nikakvog razmisljanja, to je razmisljanje ljudi naviklih na Android platformu. IPhone jednostavno radi, sta god bilo unutra.
 
Pa ni nema nikakvog razmisljanja, to je razmisljanje ljudi naviklih na Android platformu. IPhone jednostavno radi, sta god bilo unutra.
Može da radi šta hoće, kad su app sve teže. Zauzme ti instagram 300MB, vacap 100ak MB, fejs isto oko 300MB, i još ko koristi viber i tt. I eto, pun do čepa. Pa se slikaj sa safarijem, mejlom, galerijom, kamerom itd
 
To je tako na androidu,meni na 5S-u u pozadini radi sve to i jos mnogo toga, uvek je slobodno oko 150mb rama.
 
Ja imam jednu u danasnje vreme ruznu naviku,kad nesto ne znam ili cutim ili pitam,tako da bih i tebi isto to toplo preporucio.
 
Android mindset, ne vredi...
 
A Apple mindset da ne treba da povećaju mogućnosti?
 
Ja imam jednu u danasnje vreme ruznu naviku,kad nesto ne znam ili cutim ili pitam,tako da bih i tebi isto to toplo preporucio.
Samo sam izneo svoje mišljenje, nisam napisao da je tačno. Ja bih tebi preporučio da se ne nerviraš oko nebitnih stvari, čuvaj zdravlje.
 
Poslednja izmena:
Koje mogućnosti? Misliti, s.ati i cveće brati nije isto, što bi rekli mudriji od nas... android platforma živi dokaz.
 
Pa ako sve radi na 512, zasto povecavati? Android bez 2GB je raspad dok je iOS sa 1GB munjevit.
 
iPhone 6S

Svejedno safari ne radi kako bi trebalo sa 1GB, a to je jedna od osnovnih funkcija pored telefoniranja. Od 2012 nisu povecavali ram. I ne treba da povecavaju radi specifikacije vec mislim da nece raditi kako treba sistem narednih par godina ako ne povecaju. Ajfon se pravi unapred da radi savrseno bar 3 sl OS-a nebitno sto sad sljaka bolje od bilo cega drugog. Nije to nikakvo android razmisljanje, android budzevina me ne interesuje u zivotu.

Radi super i 5 i 5S i 6, ali mislim da ce sa 6S sa 2GB biti nevidjeno dobra kupovina i to dugo za godine koje slede. Nesto kao 5ica onomad, koja jos uvek sljaka u fullu zbog 1GB (i tek ce), za razliku of 4S koja se muci sa svojih 512 (i dalje bolje od raznih androida, ali da se razumemo oni mi ovde nisu nikakva referenca..).
 
Poslednja izmena:
Druze, ako ti je surf jedna od osnovnih funkcija telefona, onda moje saucesce. Meni je surf na bilo kom telefonu prilično mucenje i sluzi samo kad je neizbezno, nikako da je to osnovna funkcija. Drugo, kao sto rekoh, safari na 5s radi sasvim dobro, na 6 još bolje. Reload tabova se desava na starijim modelima.

Za funkcionisanje buducih ios-eva ce biti presudna pre svega optimizacija os-a, a zatim procesorska snaga.

Bilo bi sjajno kad bi ljudi prestali da se primaju na papirne specifikacije aka marketing. Onda bi i Android platforma konačno morala da ponudi konkurentne modele, sto bi posledično vodilo i smanjenju cena uz povećanje kvaliteta.
 
Ako to bude istina, bas me zanima da li ce stare aplikacije morati da se update-uju da bi mogle da iskoriste tri jezgra.
 
Nazad
Vrh Dno