Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Da li je potvrdjeno da ce imati 2gb rama?
Konacno je doslo vreme da moj krš od Symbiana posaljem u penziju.
 
Znaci dual verovatno ostaje uz 35% stedljiviji cpu wow ovo je sjajno :)
 
ne znam da li ima istine. kinezi preneli. i dalje 1gb rama.

16-150Q3195Q4H1.jpg
 
Užas bude li tako... Planirao sam 6s pošto su mi digli običnu šesticu, i jedna jedina stvar koja me je nerivrala to je manajk rama pri surfingu... Pa oni nisu normalni..
 
izašao 1+2.Ako 6s razočara,zadržavam običnu i uzimam 1+2 :)
 
Užas bude li tako... Planirao sam 6s pošto su mi digli običnu šesticu, i jedna jedina stvar koja me je nerivrala to je manajk rama pri surfingu... Pa oni nisu normalni..
A sto ne koristis Find My Phone? To je najbolja stvar koja je izumljena kod iOS-a i mobilnog uredjaja...
 
Mislim da nece dobro proci ako ostave 1 gb ram.Ne zato sto im je to neophodno vec zbog toga sto kupci ocekuju 2 i tako se mesecima najavljuje.Zbog toga mislim da je ovaj test lazan.
 
Mislim da nece dobro proci ako ostave 1 gb ram.Ne zato sto im je to neophodno vec zbog toga sto kupci ocekuju 2 i tako se mesecima najavljuje.Zbog toga mislim da je ovaj test lazan.

Shta god da bude prodavaće svoj telefon kao I uvek, mi smo u manjini koji smatramo tako ...
 
Naravno da nece staviti 2gb...bolja kamera, force touch, novi procesor...pa nisu ludi toliko da unaprede sledecu seriju, sta bi ostalo za ip7 ili ip 49 npr ;)
 
Ti si vidovit ili si na direktnoj telefonskoj liniji sa Timom Kukom
 
Ne moraš biti vidovit da bi znao da će Apple da ti ga sukne...
 
Ne vidim zaista nikakvu potrebu za 2gb u telefonu. Svi iphoni od 5-ice na ovamo rade perfektno. Ko hoće 2gb neka uzme novi iPad.
 
nije u tome poenta,vec u marketingu.

Vec par godina prodaju "isti telefon",sa "istim specifikacijama"...1gb rama,8 mega pixela
 
Mislim da ce biti kao sto je i do sad bio slucaj "upgrade-a" na S modelima, samo ako ovaj Rainbow Cook nesto ne zezne (nikako mi se ne svidja kako taj robot vodi kompaniju i u kom smjeru Apple ide). Takodje imam osjecaj da ce ovaj ForceTouch biti prilican promasaj, da ce proci gore od Siri...

Licno, volio bih da konacno ubace 1080p ekran i izbace ono smece od 4:3 aspect ratio-a.
 
Opet, stvarno ne vidim čemu sluzi 1080p na tako maloj dijagonali? Pri tome, iPhone i dalje ima ekran koji je jedan od najboljih na trzistu. Dakle, potpuno nebitni i nepotrebni upgrade-i, čisto da stoje na papiru, i ja se stvarno nadam da ce ih preskociti ovaj put.

Sa druge strane puno očekujem od force touch-a, ali ne znam kako ce biti implementiran. Videcemo.
 
Nema sanse da cu da im dam 700e ako ostanu na 1gb rama.
 
iPhone 6S

Naravno da nece staviti 2gb...bolja kamera, force touch, novi procesor...pa nisu ludi toliko da unaprede sledecu seriju, sta bi ostalo za ip7 ili ip 49 npr ;)

Pa i na iPhone 5 su stavili 1GB 2012. godine na iOS 6.0 sa sve unapredjenim kamerom i svim i svacim.

nije u tome poenta,vec u marketingu.

Vec par godina prodaju "isti telefon",sa "istim specifikacijama"...1gb rama,8 mega pixela

Marketing ajfona niti bilo cega od Apple nikada se nije bazirao na specifikacijama ali nikada, zato im je i najbolji marketing.

Sto se tice 2GB rama ja mislim da to ajfonu fali, jer je trebutno na granici, a telefon treba da potraje jedno 2-3 godine.

A rezolucija ne znaci i bolji ekran, to znaci samo geakovima da se hvale sa brojkama. Bitno je da iPhone ima ekran medju najboljim, sta pise na papiru nece da mi poboljsa vizuelni efekat..
 
Poslednja izmena:
Takodje imam osjecaj da ce ovaj ForceTouch biti prilican promasaj, da ce proci gore od Siri...

Siri je u US odlično prošao i ima više nego solidan stepen korišćenja. Kapiram da su ga za tamo i pravili.

Više od 2gb rama, 1080p i sl. bi voleo da Apple potpiše neki globalni ugovor sa EMV (europay mastercard visa) pa da dobijemo Apple pay u celoj Evropi.
 
Jel' može neko da mi objasni čemu ce da sluzi tih 2gb rama na iPhone-u? Eto ja koristim 5s već vise od godinu i po i nisam primetio da je na bilo kakvoj "granici". IPhone 6 radi još bolje i brze sa istom količinom rama. U 6s ce ići novi, još brzi procesor, a po svim naznakama ios 9 ce da bude odlično optimizovan. Dakle, zašto dodavati ram? Stvarno ne želim da plaćam papirne specifikacije koje u praksi nicemu ne sluze. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam na ios-u.
 
Od viska ne boli glava. Ako nisi osetio, ne znaci da drugi nisu osetili. Ne trazi leba 2 giga, tako da svi zadovoljni, a i ti ces biti, jer nista nece promeniti.
 
Ne postoji visak u danasnjoj industriji, sve se placa. Visak rama koji ničemu ne sluzi osim sto dobro izgleda na papiru znaci uskraćivanje neceg drugog sto bi bilo korisnije. Viskove bih prepustio drugim platformama.
 
Ne kosta ih mnogo da dodaju 1gb.Meni je malo sumnjiv ovaj skok na 2ghz,ali da sacekamo i vidimo.
 
Nazad
Vrh Dno