Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kako da isključi qtorent aplikaciju da mi se ne diže pri startu? Nigde ne vidim gde bih je isključio, nema je u startup-u. Unapred hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nemam qtorent, ali imam utorent verovatno su slicna podesavanja..
Podigni qtorent...seting...general..decekiraj opciju "start when widows starts"
 
Ako sam dobro razumeo hoces da sprecis podizanje pojedinih aplikacija nakon restarta ili shutdown-a ?..
Najprostije.. otvori Task Manager i u opciji startup disable app koje ne zelis da se podizu sa win-om.

Ne radi se o tome. Od ovog 1709, nakon restarta ili ponovnog paljenja, windows podize programe koji nisu bili zatvoreni tokom gasenja: https://superuser.com/questions/1229963/windows-10-disable-reopening-programs-after-restart-startup

If you want to start with no apps open (other than those set to auto-start via Task Manager/Start), you'll need to ensure all apps are closed before shutting down or restarting the PC.

Nisu normalni. Jedini naci je gasiti preko CMD-a koliko sam skontao. Ne mogu da vjerujem da su ovo dodali bez opcije da se moze ugasiti. Pa sta je sa aplikacijama koje prave problem. Sistem ce zavrsiti u restart loop-u.
 
AJde hitno mi je,a imam prehladu i ne mogu lupati glavu koja mi se raspada,kako promeniti putanju za instalacije za store-a,da se ne instalira na c vec na neku drugu particiju???
 
@amdpower Settings-system-storage-Change where new content is saved.
 
Bogami svaki je ranjiv ako ti uleti svež vajrus napravi red po disku. Spektre i melt će ti ondak biti poslednja briga.
 
Poslednja izmena:
Probao nece , imam WindowsPowerShell , Windows 10 build 16299.192 , koji su uopste sistematski zahtevi za taj program Ashampoo® Spectre Meltdown CPU Checker?
 
Odradjen i apdejt biosa doduse iz 2017 ali ipak nije iz 2012,da li ce biti novog videcemo.
Bios je 9SKT99AUS od 30.06.2017.

IMG_20180114_143114.jpgIMG_20180114_143254.jpgIMG_20180114_143438.jpg
 
Poslednja izmena:
Skylake Hero 8 = bios 3703 i Mei 11.7.0.1040
96dcc8448937192d8bf1758bb92fb1d6.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
jel ovaj tool radi samo na win10?

probao sam ga sinoc na 7ici ali ne radi...

onaj INTEL-SA-00086 tool kaze da nisam ranjiv na win7 i linuxu...
 
3399 hot fix 50,hwinfo64 isto pokazuje te podatke


Sent from my iPad using Tapatalk
 
jel ovaj tool radi samo na win10?

probao sam ga sinoc na 7ici ali ne radi...

onaj INTEL-SA-00086 tool kaze da nisam ranjiv na win7 i linuxu...

Taj tool od Intela nije za Spectre i Meltdown, nego za ranjivost u IME, koja je nepovezana.
Pa nemojte da mešate te stvari.
 
Drugari imam jedan SSD na kojem je win10... ali hteo bi i 7-icu koju imam da prebacim na taj ssd. Da li uopšte moguće imati oba sistema na tom (60gb) ssd-u?
Ranije sam npr. imao na hdd i xp i 7-icu ali možda sad ne može tako la zato pitam.

Na ssd koji je 60gb nema particija, 10-ka mi zauzima oko 10gb.... i ako je moguće, da li mora nova instalacija 7-ice ili nekako mogu da kloniram ili bekapujem ovu postojeću sa hdd-a na ssd ?


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
I bre.
Ili preparticioniši SSD ili recimo nauči da koristiš na primer Virtual BOX. :)
 
Braaateeee mora da imaš Lajt win 10 kada imaš samo 10GB što ja sumnjam treba barem 35GB za Win 10 za nešto komotno. Sam Windows Folder na tek instaliranom Insajderu ima skoro 16GB. Ako hoćeš da stegneš možeš da deliš disk na 35GB za desetku i ostatak za sedmicu i tako da ih instaliraš. Ili samo desetku na ssd a sedmicu drži na hardu. Može se klonirati win sa harda na SSD mada treba napraviti to da bude butabilno sa novog diska ako znaš kako. Petljancija je to brale.
 
Ništa izvinite što sam pitao [emoji23]
Nisam laik totalni ali to mi previše petljancije jer mi odgovara što ovaj w10 ima 10gb i lepo radi iako je stara mašina kao preporođena sad na ssd....
Pogledaću koja je verzija u toku dana kad završim kkomp.... još radim bekap podataka sa 250gb hdd na na externi evo već drugi dan....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Samo kucaj u Google spectre meltdown tool. Imaš od Ashampoo-a CPU checker.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Haha, u pravu si, ja sam se loše izrazio, nije particionisan ssd, ima samo jednu particiju [emoji106]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno