Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Moras da ubodes taj uredjaj sa kojeg bi da butujes inace nista. Tako je cini mi se bilo na Asus K53SV kad sam radio a i sad na Asus N550JK, mutavo skroz.
 
Pa podrazumeva se da sam uboo i usb i ubacio dvd. Oba proverena instalirao na komp od njih sistem butabilni su.... usb pravljen preko rufusa.... ne znam zašto uopšte nema opcije za druge uređaje u biosu....
Kad biram evo šta ima...
92ba6a63db5ecbc04054fbd0aeabf03f.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Uključi ovo Lunch CSM na enable a fast boot isključi. Snimi podešavanja pa ponovo uđi u Bios. Vidi dal se išta promenilo u opcijama.
 
Ne postoji mogućnost da uopšte dođem na to csm a fast boot sam uključio bio je isklkučen probao sam sam razne varijante....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da, CSM je "crn", nažalost. Možda postoji verzija BIOS-a koja ima tu mogućnost.

Probaj "Add New Boot Option".

Za svaki slučaj flešku ubodi u USB 2.0, ako ima. Nisam gledao specifikacije.

Ako nema, onda ti trebaju driveri, koje MS neće namerno da ubaci. Ako njih ima uopšte od strane proizvođača.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa W10
Prošetak kroz menije, isključi Secure Boot, uključi legacy.
 
Moraš prvo da isključiš secure boot. Sačuvaš podešavanja pa ponovo uđeš u Bios. Biće ti otkljičana opcija za CSM.
 
I dalje zaklkucana opcija Launch CSM, na add new boot option sam probao ne nudi nijedan uređaj samo ovo i ne postoji mogućnost da se bilo šta drugo doda?
Izgleda ovo neka šugava verzija biosa.... nije zaključan koliko vidim....
c3eb9f813f12379f6422cef876ab0eab.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Zekovic to je izgleda bio problem, samo što sad koju god 7-icu da pokušam da instaliram zakuca ovako i po pola sata ništa.... već 5,6 verzija sam probao....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
946ead8906c8f0c78864775382a9313a.jpg
 
W10 PRO 1709 16299.192 - blokirana sva azuriranja dok Intel i Microsoft ne ispeglaju ove probleme oko Spectre/Meltdown haosa.

Inace ubacio sam punokrvnu verziju i ipak je proradilo, sad ne znam da li bi radilo da nisam cackao po registru ali nebitno, cudi me kako je odjednom Portable prestao da radi.
Sad lepo iskopiraj te reg keys i sledeći put ih upiši u registry.
Tako nećeš morati ponovo da instaliraš već možeš i da voziš tu portable verziju a da ti bude default.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I dalje zaklkucana opcija Launch CSM, na add new boot option sam probao ne nudi nijedan uređaj samo ovo i ne postoji mogućnost da se bilo šta drugo doda?
Izgleda ovo neka šugava verzija biosa.... nije zaključan koliko vidim.... [

Zato što i dalje ideš preko uefija. Potrebna ti je opcija Legacy. Pročačkaj, trebalo bi da je ima negde.
 
Sad lepo iskopiraj te reg keys i sledeći put ih upiši u registry.
Tako nećeš morati ponovo da instaliraš već možeš i da voziš tu portable verziju a da ti bude default.

Bukvalno se trazi Edge i njegova veza sa .pdf preko nekog broja sa 10ak cifara koji je dodeljen Edge-u i onda se u .pdf delu dodaju novi stringovi tipa "NoOpenWith" i jos jedan slican, to je cela promena, verovatno postoji taj isti broj za AA ali nemam pojma koji je jer nisam gledao dalje jer pretpostavljam da portable nema sve te upise u registru.

Sad je taze instalacijom to prepeglano i bez problema se automatski otvara preko AA, a da resetujem sve samo treba da obrisem ta 2 stringa iz registra i vidim sta ce da se desava, mada mislim da Edge ne bi trebalo vise da krade privilegije.
 
Jel moze neko da mi kaze koje su prednosti Win10 u odnosu na Win 8.1 ? Vredi li prelaziti?

Da li Windows 10 podrzava 3 monitora? Citao sam davno nesto na stranim forumima da im Win10 nije prepozbnavao 3-ci monitor, pa reko da vidim ovde jel mozda neko zna.
 
Po meni, vredi prelaziti. Ja na to gledam kao W8.2, Izuzev izgleda, sve manje više radi a isti način. To za 3 moitora je glupost jer zavisi od grafike i drajvera a ne od OS-a. Ja imam 3 monitora i to sva 3 različita a po nekada i četvrti (USB), svi mi rade na svim OS-ima.
 
Naravno da vredi prelaziti. Monitori zavise od priključaka na grafičkoj. Ja držim dva različita monitora imam i trećio ali nemam prikljulčak na grafičkoj....
 
Zamolio bih za pomoc u vezi driver-a za laptop, ne mogu da se snadjem na Synaptic site-u kako da dodjem do linka za driver za touchpad?
 
Ne skida se sa sinaptiksovog sajta.
Skineš od bilo kog proizvođača notebook-a, isti drajver pasuje za sve (sada su već teški po par stotina mb...).
 
Zadnji put sam skidao sa Synaptic site-a, evo gledam na necacom ima svakojake verzije osim za Asus, zasto su razlicite verzije?
 
Zamolio bih za pomoc u vezi driver-a za laptop, ne mogu da se snadjem na Synaptic site-u kako da dodjem do linka za driver za touchpad?

Probaj sa https://sdi-tool.org/
Skines lite verziju, raspakujes, pokrenes, sacekas da skine indexnu bazu (12MB) i izlista ti koje drivere mozes da azuriras. Onda stikliras sta zelis da se azurira i pokrenes azuriranje.
 
Jel je moguce staviti Calibrate display Colours na desktop kao ikonicu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Povodom ponovne aktivacije pri reinstall-u odnosno zadrzavanja licence na novoj verziji, samo je potrebno napraviti m$ nalog i aktivirati digitalnu licencu i posle se ulogovati na taj nalog na novom win10?

Video sam FAQ link ali nije bas najjasnije a i ne bih da gubim licencu.
 
Bolje je da generišeš Genuine Ticket sa trenutnog Windowsa 10. Reinstaliraš isti windows 10 sa ključem kojim imaš ili M$ generisanim za tvoju verziju kopiraš dobijeni genuine ticket u folder ClipSVC i restartuješ i biće ti aktiviran sa digital licencom i bez M$ naloga....
 
Sta koristite kao preglednik slika, da li win-ov ili neki drugi preglednik?
 
Stari windows photo viewer samo moras da ga aktiviras posto je skriven

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Povodom ponovne aktivacije pri reinstall-u odnosno zadrzavanja licence na novoj verziji, samo je potrebno napraviti m$ nalog i aktivirati digitalnu licencu i posle se ulogovati na taj nalog na novom win10?

Video sam FAQ link ali nije bas najjasnije a i ne bih da gubim licencu.

Tako bi trebalo, mada nisam probao. Ali ako instaliraš na istom računaru, automatski se aktivira, bio vezan za nalog ili ne.
 
FAQ: Windows 10 LTSB explained

The 'Long-term Servicing Branch' of Windows 10 was initially aimed at enterprises that wanted to avoid Microsoft's Windows-as-a-service model and delay frequent feature updates.

Napomena, postoji jedna greška u tekstu, ne postoji 1511 LTSB.

Moglo bi ovo da ide u FAQ, drugog posta u temi?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno