Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mora da znači, jer broj korisnika koji hoće da deponuju evre na račun preko bankomata se meri u delicima procenta.
Немаш гдје друго.Пословнице су им пренатрпане и често немају ни одговарајући простор а о пошти нећу ни да размишљам.
 
Videcemo...
Slažem se.

Ne bih se kladio! Ne baratam nikakvim podacima, verujem da su daleko veće sume i broj korisnika (posebno ovo drugo) nego što misliš. Verujem da ima puno, puno malih uplata.

Sem toga, ovakvi bankomati mogli bi da budu i menjačnice za sve, posebno turiste, koji nemaju TB račun, ali veruju brendu banke da nece biti prevareni.

To sada nije slučaj, potrebno je biti korisnik banke.

Nisam rekao za deponovanje (svim metodama) evra na racun, nego za deponovanje na bankomatu, tripuje se vecina ljudi bez potrebe.
 
Poslednja izmena:
^ Na bankomat sam i mislio! :)
Krenes na more/put, deponujes 1k € na bankomatu (ako nemas din na racunu). Znam mnoge koji to rade, koriste TB MC prevashodno u inostranstvu.

Kao i oni koji kupuju preko neta u stranoj valuti.
 
Jedan ceo na ulici, dobro od necega mora da se pocne.
A znas li koliko ima TB takvih bankomata?
Jedna lasta ne cini prolece.
Pozdrav[emoji1][emoji111]

RF je za sad postavio oko 16-17 bankomata za uplatu u BG-u. I u tome je TB u prednosti posto njihovi svi bankomati su takvi, ali i ovi su krenuli da menjaju kao i UniCredit. Ja sam iznenadjen da i ostali nisu konkretno BI. BI je bila najavila "uskoro" ali to njihovo uskoro izgleda i nije nas tako brzo. MB nece imati svoje bankomate. Meni kod BI jedino smeta sto nemaju SMS obavestenja o odlaznim transakcijama na Visa Inspire kartici, i Visa Inspire u HIT racunu moze da bude vezan za devizni racun i nema provizije za placanje u inostranstvu, dok RF naplacuje proviziju u inostranstvu 1 ili 2%. A u Uni nema provizije za inostranstvo i mozes da dobijes i MC i Visa obe vezane i za tekuci i devizni.
 
Poslednja izmena:
Ja znam za taj jedan jer mi je u komsiluku, a za ostale moguce ne znam.

Ovim nisam rekao ništa protiv TB, već sam odgovorio na rečenicu da su RF "mega"bankomati samo u poslovnicama.

Pozdrav! :cigar:

Ja znam za ove u poslovnici jer su mi u komsiluku, a za te moguce ne znam.

Onim nisam ni ja nista protiv RF banke rekao, vec sam samo rekao sta znam i da sam te "mega" bankomate videio sam i iskljucivo u poslovnicama.

PS
Nisam ni mislio da si ista lose rekao za TB, a mogao si ima sto sta lose da se kaze o njima.
 
Ja sam prezadovoljan Telenor Bankom, jedino sto je pre 2 godine bilo bolje je to sto je bila 7% kamata na sve dinare sto imas na racunu, i koje mozes da upotrebis kad god hoces. Sad je to 3%... Sve sto je lepo kratko traje :)
 
Pozdrav,
Hteo bih da uzmem kredit u Telenor banci od 340000 na 3 godine pa me zanima jel su ok ili nisu ?
 
Pozdrav,
Hteo bih da uzmem kredit u Telenor banci od 340000 na 3 godine pa me zanima jel su ok ili nisu ?
Јесу,види укупне трошкове,потребе,могућности и одлучи.Анализирај мало а банка ти неће правити проблем ако уредно враћаш дуг.:)
 
Otvaranjem MTS banke cena TB je - pala. Sad ce biti još teže prodati. Svakim danom im je sve teže, jer ono što sad nude polako prelazi u mejnstrim, a bila je ekskluziva. ;)
 
Otvaranjem MTS banke cena TB je - pala. Sad ce biti još teže prodati. Svakim danom im je sve teže, jer ono što sad nude polako prelazi u mejnstrim, a bila je ekskluziva. ;)

Šteta što tu rade amateri,bila je odlična zamisao,ali su nesposobni i jako spori sa unapredjivanjem,a mislili su da tako mogu do besvesti.
 
Loša priča o TB sledi kako nešto što je jednostavno može da se jako zakomplikuje.

Moja tetka otvara TB račun i želi da ovlasti svog supruga. Bio sam sa njom kada je u Delta sitiju potpisala ugovor, a njen suprug nije dobio karticu ni posle 40 dana, evo priče.

- Najpre otvaranje računa za tetku trajalo je 30-ak minuta, iako je unela unapred sve podatke. "Spor server" kažu, a vidim da nemaju pojma, jer su nam tada dali tri netačne info: da se na jednom paketu (Progresiv koji smo izabrali) mora ostati min. 3 meseca. Netačno. Bez problema smo prešli na Starter od sl. meseca.

- Po otvaranju računa navodno ne može odmah da ovlasti supruiga koji je prisutan, kažu da mora sa web-a da popuni podatke. Pita, može li odmah, kod njih, kažu -- ne može. U CC kažu da je to netačno. I dodaju da treba da prođe 24h da bi dodala ovlašćeno lice, što je netačno, jer smo odmah po povratku kući uspešno dodatli ovlašćeno lice.

- Njen suprug narednih dana odlazi u drugu poslovnicu, i kaže da je neopisivo čekao da potpiše ugovor (iako su svi njegovi podaci već u sistemu). Konačno, potpisuje ugovor, ali kažu da ne daju kopiju, pa se kući vraća praznih šaka.

- Suprugu na SMS stiže jednokratna lozinka za login, a na email aktivacini link i privremeni username. Ne uspeva da se uloguje koristeći te podatke.

- Posle tačno mesec dana, kako kartica za supruga nije stigla, tetka zove CC i oni kažu da njega uopšte nemaju u sistemu, da je njegov broj nepoznat, iako su mu na suprugov broj slali lozinku a na email upustvo za login! Iz CC se opet javljaju, kažu da je problem nastao u poslovnici Delta city gde nisu prosledili podatke kako treba (?), i da mora da se ponovi ceo postupak. Potom moju tetku (koja ima preko 80 god) zove šef poslovnice Delta city, mladic, video sam ga, da joj kaže da je ona negde pogrešila jer je stara i da to nije za nju! Grrrrr! Bio sam prisutan i sve sam popunjavao ja i nikakve greške nije bilo sa njene strane, već izvesni Peđa pokriva svoju guzicu.

- CC koji je rekao da će zvati sutradan se ne javlja. Posle 3 dana zove tetka opet, kažu joj da zahtev za ovlašćenjem važi 15 dana i da mora da napravi novi. Zajedno pravimo novi, dođemo do poslednjeg koraka i sistem javi -- korisnik već postoji! Opet CC, kažu ne znaju baš najbolje, zvaće, i zaista su zvali, obrisali su korisnika, i opet smo unosili sve podatke za ovlašćeno lice. Trenutni status je isti kao pre 40 dana, da se ovlašćeno lice javi u poslovnicu radi potpisivanja ugovora.

- Sve ovo navodim da bih pokazao kako ni posle skoro 3 godine TB nije uigrana, a kao rezultat iscima korisnike; moja stara tetka se vrlo razočarala (od početnog oduševljenja, naučio je da koristi mCash, kaže "sad Bugari ne mogu skimerom da me pokradu"), htela i penziju da prenese iz PŠ u TB, kad je videla da su plaćanja jednostavnija (sve račune plaća ebanking-om).

- Zanimljivost je da joj do sada na računu nema ama baš nikakvog zaduženja za ovih 40 dana, ni za Prograsiv paket, ni za jednu pristiglu karticu, baš ništa (sem malo plaćanja i igranja sa bankomatom) -- lično sam video.

Eto, i to je TB danas. Alfa, zanima me kako je kod tebe prošlo sa ovlašćenjem?
 
Da li postoji neka mogucnost da znam koji mi je broj racuna za placanje preko neta?

Moram nesto hitno da platim a kartica mi nije tu, znam onaj security code i kada mi istice.
Da li moze nekako preko aplikacije da vidim taj broj racuna?
 
Možeš, uđeš u app, otvoris meni sa leve strane (one tri crtice u gornjem levom ćošku) pa Moji računi.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Loša priča o TB sledi kako nešto što je jednostavno može da se jako zakomplikuje.

Moja tetka otvara TB račun i želi da ovlasti svog supruga. Bio sam sa njom kada je u Delta sitiju potpisala ugovor, a njen suprug nije dobio karticu ni posle 40 dana, evo priče.

- Najpre otvaranje računa za tetku trajalo je 30-ak minuta, iako je unela unapred sve podatke. "Spor server" kažu, a vidim da nemaju pojma, jer su nam tada dali tri netačne info: da se na jednom paketu (Progresiv koji smo izabrali) mora ostati min. 3 meseca. Netačno. Bez problema smo prešli na Starter od sl. meseca.

- Po otvaranju računa navodno ne može odmah da ovlasti supruiga koji je prisutan, kažu da mora sa web-a da popuni podatke. Pita, može li odmah, kod njih, kažu -- ne može. U CC kažu da je to netačno. I dodaju da treba da prođe 24h da bi dodala ovlašćeno lice, što je netačno, jer smo odmah po povratku kući uspešno dodatli ovlašćeno lice.

- Njen suprug narednih dana odlazi u drugu poslovnicu, i kaže da je neopisivo čekao da potpiše ugovor (iako su svi njegovi podaci već u sistemu). Konačno, potpisuje ugovor, ali kažu da ne daju kopiju, pa se kući vraća praznih šaka.

- Suprugu na SMS stiže jednokratna lozinka za login, a na email aktivacini link i privremeni username. Ne uspeva da se uloguje koristeći te podatke.

- Posle tačno mesec dana, kako kartica za supruga nije stigla, tetka zove CC i oni kažu da njega uopšte nemaju u sistemu, da je njegov broj nepoznat, iako su mu na suprugov broj slali lozinku a na email upustvo za login! Iz CC se opet javljaju, kažu da je problem nastao u poslovnici Delta city gde nisu prosledili podatke kako treba (?), i da mora da se ponovi ceo postupak. Potom moju tetku (koja ima preko 80 god) zove šef poslovnice Delta city, mladic, video sam ga, da joj kaže da je ona negde pogrešila jer je stara i da to nije za nju! Grrrrr! Bio sam prisutan i sve sam popunjavao ja i nikakve greške nije bilo sa njene strane, već izvesni Peđa pokriva svoju guzicu.

- CC koji je rekao da će zvati sutradan se ne javlja. Posle 3 dana zove tetka opet, kažu joj da zahtev za ovlašćenjem važi 15 dana i da mora da napravi novi. Zajedno pravimo novi, dođemo do poslednjeg koraka i sistem javi -- korisnik već postoji! Opet CC, kažu ne znaju baš najbolje, zvaće, i zaista su zvali, obrisali su korisnika, i opet smo unosili sve podatke za ovlašćeno lice. Trenutni status je isti kao pre 40 dana, da se ovlašćeno lice javi u poslovnicu radi potpisivanja ugovora.

- Sve ovo navodim da bih pokazao kako ni posle skoro 3 godine TB nije uigrana, a kao rezultat iscima korisnike; moja stara tetka se vrlo razočarala (od početnog oduševljenja, naučio je da koristi mCash, kaže "sad Bugari ne mogu skimerom da me pokradu"), htela i penziju da prenese iz PŠ u TB, kad je videla da su plaćanja jednostavnija (sve račune plaća ebanking-om).

- Zanimljivost je da joj do sada na računu nema ama baš nikakvog zaduženja za ovih 40 dana, ni za Prograsiv paket, ni za jednu pristiglu karticu, baš ništa (sem malo plaćanja i igranja sa bankomatom) -- lično sam video.

Eto, i to je TB danas. Alfa, zanima me kako je kod tebe prošlo sa ovlašćenjem?

Nisam hteo da verujem ali sad moram,u TB rade sve same neznalice.
Milion puta su unapredjivali app i opet problem sa onim oko vlasnika računa,a gde su druge stvari...
 
Tamo mi pise samo tekuci racun, a meni treba debitni(valjda se tako zove)
Теби изгледа треба број картице.Погледај у папирном уговору или онлајн у мојим документима(на свом налогу ТБ)
 
Otvaranjem MTS banke cena TB je - pala. Sad ce biti još teže prodati. Svakim danom im je sve teže, jer ono što sad nude polako prelazi u mejnstrim, a bila je ekskluziva. ;)

Pokrenuli su mnoge stvari i bravo za to. Slazem se sa tobom oko cene. Ne bi me iznenadilo i da vip udje u pricu sa bankama. Sta cekaju [emoji3]
 
Uspeo sam na kraju, ali sada imam pitanje da li mogu da evre prebacim u dinare ?
Posto hocu da imam samo dinare na racunu?

EDIT
Nasao sam gde se to radi u app.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u kraju se otvara velika Raiffeisen ekspozitura sa uplatnim bankomatima (2).
To (mi) je sada alternativa ako TB ode u pogresne ruke ili promeni dosadasnju politiku.
 
Telenor je samo prvi progurao ono sto ce gotova svaka banka nuditi u narednih 5 godina... Telenor moze samo biti bolji a ne gori.
Tapatalk Classic for WP
 
Posle tačno mesec dana, kako kartica za supruga nije stigla, tetka zove CC i oni kažu da njega uopšte nemaju u sistemu, da je njegov broj nepoznat, iako su mu na suprugov broj slali lozinku a na email upustvo za login! Iz CC se opet javljaju, kažu da je problem nastao u poslovnici Delta city gde nisu prosledili podatke kako treba (?),
Ово је за мене у моје вријеме био највећи проблем.:)Неусаглашеност локал-систем/централа.Незаинтересовано,незнање радника у продавници Теленора,рад одговорног само у првој смјени,и снобовски,ботовски одговори.Ако је и у престоници овако онда ми је све јасно,мада разумијем и раднике који поред једног посла морају бити стручни и за све остало што се газди свиди.Бојим се да је таква судбина и МТС банке и њихових радника.
 
Poslednja izmena:
Alfa, zanima me kako je kod tebe prošlo sa ovlašćenjem?
Totalno nepoznavanje appa od strane cc pa sam preko pola sata izgubio samo da uradim ovlascenje. A cale sat vremena.
Ma kraju normalno radi. Mada i ja i otac aamk uplate i isplate realno koristimo u TB.
 
Ja sam ćerku ovlastio, još u samom početku, malo pošto sam otvorio račun. Bila je maloletna, sve prošlo brzo i lako. Nemamo nikakvih problema u korišćenju, ja dobijam notifikacije kada ona koristi karticu.
 
Ne, ne vidim nista ineteresantno.
A Septimus me poslao na odmor, nisam ni skapirao zbog cega.
 
Ja sam našao neku prednost mts u odnosu na Telenor a ti nisi? Ok, zatvorite forum :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno