Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigao update za mobi banku, super izgleda(bar meni) sve ostalo ne valja sto im je nekad bilo plus.
610303155e9536a0d2bdc67f2340a3a4.jpg
 
Sad kad su ih zvanicno preuzeli ceka se nesto pozitivno.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sumnjam. Poskupeli su / uveli održavanje namenski pre nego se promeni vlasnik da ne bi počeli sa negativnom promenom ali je to suštinski njihova odluka.
 
Pa bas zbog toga i ocekujem. Uvesce nesto za cime kukaju ljudi odavno, mozda placanje telefonom ili nesto slicno.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ima li nekih promena pri povlačenju novca sa PayPal-a na Mobi banku?

Pre ovih promena Telenor banka je bila najbolja i najbrža banka za povlačenje novca. 10 sekundi i novac je na računu. Na MasterCard ranije nije moglo da se povlači, omogućeno je pre par meseci što je učinilo Telenor najboljom bankom.

Nisam nakon promena povlačio novac, jel sve normalno i dalje? :)
 
Hoces da kazes da moze da se povuce novac na MC da nije Visa potrebna.
Jel se salis ili te ja nesto ne razumem?
 
Hoces da kazes da moze da se povuce novac na MC da nije Visa potrebna.
Jel se salis ili te ja nesto ne razumem?
Može da se povlači novac sa PP na MasterCard od 20 Juna ako se ne varam. Tek krajem Jula je potvrđeno od Telenor banke da definitivno može. Iz nekog razloga ni ovi iz Telenora to nisu znali da li je tačno.
 
Da se poveže? Mogao je MC da se poveže oduvek, ono šta nije moglo je da se povlači novac. Da li je to važilo za ceo svet ili samo za Srbiju ne znam, al' sd radi.
Nigde MC nije moga da povlaci samo Visa.
Stvarno MC moze? Aj sad cu da izgooglam, ne verujem.
 
Nigde MC nije moga da povlaci samo Visa.
Stvarno MC moze? Aj sad cu da izgooglam, ne verujem.
Ne znam možeš li na Google-u da nađeš tu informaciju ali ako mi ne veruješ pogledaj na PayPal Srbija FB stranici.

Nemoj da postavljaš to pitanje, napašće te ljudi jer je već 1000 njih pitalo isto! :D

Skroluj dole do Juna-Jula 2019. i videćeš da ljudi potvrđuju da može.

S' obzirom da sam u Telenor (Mobi) banci bio sam delimično razočaran ali kad su omogućili povlačenje na MC, Telenor je postala najbolja banka u Srbiji (a svi su bili protiv nje tj. mnogi). Novac stigne za 10 sekundi za razliku od drugih voljenih banaka gde se čeka od 3-14 dana. Pa se svi okrenuli ka Telenoru. A sad im opet ne valja zbog 150 din. održavanja. Jeste, smeta malo, ali samo da ostane onakva kakva je bila. Nadam se da ove nove promene neće uticati na PayPal povlačenje.
 
naravno da može da se povuče na mc.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne znam možeš li na Google-u da nađeš tu informaciju ali ako mi ne veruješ pogledaj na PayPal Srbija FB stranici.

Nemoj da postavljaš to pitanje, napašće te ljudi jer je već 1000 njih pitalo isto! :D

Skroluj dole do Juna-Jula 2019. i videćeš da ljudi potvrđuju da može.

S' obzirom da sam u Telenor (Mobi) banci bio sam delimično razočaran ali kad su omogućili povlačenje na MC, Telenor je postala najbolja banka u Srbiji (a svi su bili protiv nje tj. mnogi). Novac stigne za 10 sekundi za razliku od drugih voljenih banaka gde se čeka od 3-14 dana. Pa se svi okrenuli ka Telenoru. A sad im opet ne valja zbog 150 din. održavanja. Jeste, smeta malo, ali samo da ostane onakva kakva je bila. Nadam se da ove nove promene neće uticati na PayPal povlačenje.
Pogledao sam sad vidim uglavnom sve banke instant primaju sem Intese, oni uvek nesto mrse.
Ja bih povlacio u SoGe/OTP sad i u MTSB.
Kazu da je u SoGe instant za 10ak sec.
naravno da može da se povuče na mc.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
A sto naravno kad do skoro nije moglo?
 
pa ako ti je 3-4 meseca skoro onda pre nego napišeš pročitaj postove u zadnja 3-4 meseca [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I po tarifi imaju 1.5% provizije za prilive na MC. Ne znam da li se u to racuna taj PayPal “refund”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Update aplikacije ne zahteva logovanje od nule?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
pa ako ti je 3-4 meseca skoro onda pre nego napišeš pročitaj postove u zadnja 3-4 meseca [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Jeste skoro je jer do tada nisu primali a zadnju informaciju imam od prosle godine.
12+ meseci vs 3 meseca, hmmm.
U pravu si [emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
I po tarifi imaju 1.5% provizije za prilive na MC. Ne znam da li se u to racuna taj PayPal “refund”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Misliš kad kupiš nešto preko PP a novac je povučen sa Telenor banke pa radiš refund?

Nisam 100% siguran ali mislim da se refundiran novac vraća na PP wallet a ne nazad na izvor novca tj. tvoj račun.

Nisam nikad radio refund ali mi logično deluje da ti PP vrati novac na PP wallet.
 
novac se vraća tamo odakle je povučen znači ne na pp. ako si plaćao karticom preko pp refund ćeš dobiti na karticu!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne znam možeš li na Google-u da nađeš tu informaciju ali ako mi ne veruješ pogledaj na PayPal Srbija FB stranici.

Nemoj da postavljaš to pitanje, napašće te ljudi jer je već 1000 njih pitalo isto! :D

Skroluj dole do Juna-Jula 2019. i videćeš da ljudi potvrđuju da može.

S' obzirom da sam u Telenor (Mobi) banci bio sam delimično razočaran ali kad su omogućili povlačenje na MC, Telenor je postala najbolja banka u Srbiji (a svi su bili protiv nje tj. mnogi). Novac stigne za 10 sekundi za razliku od drugih voljenih banaka gde se čeka od 3-14 dana. Pa se svi okrenuli ka Telenoru. A sad im opet ne valja zbog 150 din. održavanja. Jeste, smeta malo, ali samo da ostane onakva kakva je bila. Nadam se da ove nove promene neće uticati na PayPal povlačenje.
Naplata mesečnog održavanja je pošast koja je već previše uzela maha.

Suludo je podržavati takvu politiku bilo koje banke.

Održavanje računa ne košta ništa banku. Imaju usluge, kamate i naknade iz kojih ostvaruju prihod.

Bilo kakva mesečnu naplatu održavanja treba bojkotovati po svaku cenu.
 
A kad nemaš alternativu? Postoji li ijedna banka koja ne naplaćuje održavanje dinarskog tekućeg računa, na kome ima promena?
 
Pa o tome i pričam. Pre 5 godina su bile retke koje su naplaćivale mesecno odrzavanje

Ima jos uvek ovaj osnovni racun kod Mobi banke ali ukidanje Master kartice na istom je klasična iznuda. Sami sebi uskraćuju prihode koje bi korisnici te kartice ostavili toj istoj banci u nadi da ce prihvatiti harac od 150 din.

Tako sto cutke prihvatamo da placamo mesecno odrzavanje dolazimo u ovu situaciju kada sve banke naplaćuju odrzavanje jer vide da prolazi.

Sta znam , treba preći na mts banku npr, ili preci u neku kompletniju banku koja naplaćuje naknadu ali pruza mnogo vise, npr raiff. Ili preci na osnovni ako master nije neophodan.

Svako po svom izboru, u skladu sa licnom situacijom. Ali cutke placati je najgore.

Banke treba da zaradjuju na masovnosti , kvalitetu, brzini i sigurnosti transakcija. Ne zato sto postoje pa im se moze.
 
Poslednja izmena:
Slazem se za naplatu, medjutim oni su uradili sto su i ostali uradili, evo intesa zadrzava cenu paketa od 300din a naplacuje proviziju na transakciju 80dinara, erste banka da da sve sto ima mobi ya 150 je 400din, plus naplata po sms poruci i po transakciji 15din.
I realno ispada mobi banka za 300din sa platom u njoj najpovoljnija ua sve sto nudi. Ali ako ti treba veca cifra para uf, 600k ok u dan dva dana mozes izvući, ali preko toga je cimanje.
 
Moj favorit je Raiffeisen, besplatna online placanja i odrzavanje 250 din ako se ne varam.

Prakticno svako domacinstvo ima dovoljno mesecnih racuna da na osnovu ustede za provizije na placanje racuna moze ustedeti tu cifru za mesecno odrzavanje.
 
Bas sam pogledao i sve je bilo super dok:

Untitled 53.jpg

Znaci na tih 250 jos ovoliko ide za devizni racun u tom paketu osim ako nisam nesto lose protumacio.
 
Moj favorit je Raiffeisen, besplatna online placanja i odrzavanje 250 din ako se ne varam.

Prakticno svako domacinstvo ima dovoljno mesecnih racuna da na osnovu ustede za provizije na placanje racuna moze ustedeti tu cifru za mesecno odrzavanje.
+1

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
koliko vidim u tarifniku raiffeisen 250 je dinarski paket a 350 je uz dinarski i devizni.
 
Nemam devizni tamo. *mjau**mjau**mjau*. Naplata vodjenja deviznog je tek ludilo.
 
Da li je neko podizao novac sa payoneer kartice na njihovim bankomatima nakon rebrendiranja? Juce pokusah na dva, na oba pise neuspela transakcija, kontaktirajte banku. U poslovnici naravno pojma nemaju, u call centru isto, kazu nista se sem imena i dizajna nije menjalo bla bla. Do kartice nije, proverio sam to prvo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno