Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Kod mene nema RX karte da baca ispod 1000 h/s za monero i sve ostale coine na CN algoritmu samo su vam bitni memorijski tajminzi (popularno zvano strapovi).

Koji konkretno strep? Ja na ethasu nisam ni sa jednom ispod 30 mhs ali zato na CN nece preko 700. Placam rado neki custom strep za CN ako uopste postoji.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
A kako vam kopa monero i ostale na CN ?
Meni veze nema npr sa kalkulatorom, toliko puno mi osciluje

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Postoji, ubermix besplatni strap + srbminer koji rastura i ima daju blizu hiljadu :D
Zezam se ne mogu da tvrdim ali vrlo je moguće. Ne verujem da ima lošijih tj manje klokabilnih kartica od ovih majnerskih koje retko ko ima, ali bar imaju dobro hlađenje rade ok, safirke su.
 
Sve sam majnere probao, bezuspesno. Ako ima neko preporuku ili sobro iskustvo sa nekim odredjenim biosom tj strepom, zahvaljujem unaprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Sve sam majnere probao, bezuspesno. Ako ima neko preporuku ili sobro iskustvo sa nekim odredjenim biosom tj strepom, zahvaljujem unaprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Isto i kod mene...slao sam svima PP sto se hvale kako im daje 900-1000 da podele strapove koje koriste ali niko ne odgovara ne poruke..npr meni 570 bacaju 27.5 ali monero nece pre 750 nikako ..580 mi samsung baca na eth 29 mh a na monero 1000 al zato ostali sa hunix i ako na eth 31.5 bacaju na monero bacaju 800 i ne moze vise..pretpostavljam da je strap razlicit od ETHa.

Uber mix je dobar za monero ali je samo za samsung memoriju
 
Ubermix strapovi postoje za svaku memoriju, i ubacuju se bukvalno jednim klikom nema ni razmišljanja koja je memorija bios editor sam prepozna i ubaci najbolji strap.
 
Isto i kod mene...slao sam svima PP sto se hvale kako im daje 900-1000 da podele strapove koje koriste ali niko ne odgovara ne poruke..npr meni 570 bacaju 27.5 ali monero nece pre 750 nikako ..580 mi samsung baca na eth 29 mh a na monero 1000 al zato ostali sa hunix i ako na eth 31.5 bacaju na monero bacaju 800 i ne moze vise..pretpostavljam da je strap razlicit od ETHa.

Uber mix je dobar za monero ali je samo za samsung memoriju
Evo ja cu ti sutra poslati strapove koje koristim vec godinu dana i sa kojima nema greske, 570(samsung,hynix,elpida) 30.5mhs, 580(hynix) 31.5mhs. Doduse meni su 570 pod linuxom ali nebi to trebalo da utice.
E sad da li ce ti odgovarati za monero to vec ne znam posto se nisam nesto zabavljao njime.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
1209/2115 @875mV i dobijam 30.64mhs, a sto se tice xmr stvarno ne mogu nikako da probam nemam kada da se igram sa time..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
U hwinfo dobijas li koliko errora po toj karti?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Nema na linuxu hwinfo davno sam windows batalio i da se ja zajebavam sa njegovim glupostima, ovde ubacim ssd upisem config fajl i zaboravim da postoji rig, ugasi se kad nestane struje..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A i meni mogu da guraju 30+ 570, ali mi erori pljuste. Pa.mi mem clock ne moze preko 2022

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A sta tacno gubis sa tim greskama? Pa neke karte na default vrednostima out of box imaju greske..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jeste ali mislim milioni da nisu dobri barem sam tako citao po netu, koliko je vjerovat tome.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nemam pojma, ovde nikakve greske ne vidim pa se time i ne optercujem, tera sve vec godinu dana bez greske a nadam se da ce tako i ostati...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo ja cu ti sutra poslati strapove koje koristim vec godinu dana i sa kojima nema greske, 570(samsung,hynix,elpida) 30.5mhs, 580(hynix) 31.5mhs. Doduse meni su 570 pod linuxom ali nebi to trebalo da utice.
E sad da li ce ti odgovarati za monero to vec ne znam posto se nisam nesto zabavljao njime.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Bio bi zahvalan na strepovima tj biosu za 570/580. Cisto da vidim da l se situacija ista na bolje mijenja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kod mene nema RX karte da baca ispod 1000 h/s za monero i sve ostale coine na CN algoritmu samo su vam bitni memorijski tajminzi (popularno zvano strapovi).

+1
A evo kako to izgleda na RX480/8GB/samsung (kućni PC-mala soba pa su temp. malo veće)...strap 1750 (kopiran na 2000)
Uber-Mix 3.1 - 777000000000000022CC1C00AD615C41C0590E152ECC8608006007000B031420FA8900A00300000010122F3FBA354019
2018-04-22_141130.png
Možda nekome pomognu ove iMformacije ;)
 
Poslednja izmena:
Ovo je SRBMiner jel?

Goldi koji miner ti koristiš? Nisam još nikad probao cast xmr, ali od onog što sam probao SRBMiner mi daje najviše heša ali desi se povremeno da stane, sporadično se dešava na različitim rigovima, tj watchdog nekad odradi posao i pokrene ponovo nakon crasha a nekad samo zabode na "heating up system" i tako ostane. Gpu klok na default oko 1250 a nisu ni undervoltovane nešto, samo 50mV ili malo više. Memorija na 1970 koliko i najviše može i stabilno je uvek bilo na eth.
Do duše nikako još da isprobam na novim adrenalin drajverima kako će biti. Još uvek su blockchain iz avgusta
 
@gadjan
Jeste SRBminer i 18.3.4 drajveri a u AMD radeon settings =>gaming=>global settings=> GPU workload sa "graphic" prebačeno na "compute"..
 
Poslednja izmena:
I ne dešava ti se uopšte da puca, ono "tread hashing speed is 0"? Mada tebi je izgleda isključen double threads, ili je starija verzija majnera. Kod mene ako isključim double threads daje osetno manje.
 
I ne dešava ti se uopšte da puca, ono "tread hashing speed is 0"? Mada tebi je izgleda isključen double threads, ili je starija verzija majnera. Kod mene ako isključim double threads daje osetno manje.
Meni srb miner radi za sad super. To ako ti je hashing speed 0 mora da si malo visi intensity stavio, smanji za 1-2 i radice

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
-i 74 -w 8 -t 2...."tread hashing speed is 0" se pojavi ponekad (upravo se desilo ovog momenta ) ali se miner restartuje u roku od 5 sec tj. nikad se ne "zabode"...mada sam to povezivao sa opterećenjem karte dok rudarim a odgledam neki film (1080p) i drugi video sadržaj online (kod mašina koje samo rudare nema tih grešaka)...staviću intensity na deff pa ću proveriti sutra...inače, deff intensity mi postavi na 57
 
Poslednja izmena:
Ja držim intensity na auto, ne mogu još i to da tražim i nabadam
 
Evo da se jutros nadovežem na prethodni posti i kažem da "tread hashing speed is 0" verovatno nema veze sa intensity jer od sinoć do jutros nisam imao tu grešku (na deff intensity) ali se pojavila istog momenta kad sam počeo njakati miner tj. pomerati slajder da vidim jel' bilo crvenila u toku noći (jer na komandi "S" to ne prikazuje). Možda je to bila samo slučajnost al' eto desilo se pa pretpostavljam da je uzrok u podešavanju klokova i natezanju strapova...
 
Da li ce MoneroV koristiti isti miner onaj sta(r)k za Nvidia kartice?
 
Neces valjda na Cryptonight sa NVidiom? :trust:
 
Sto da ne,prvih par dana eventualno.Dok je mali dif.Zar bi toliko lose bilo?
 
Nazad
Vrh Dno