Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

A gde cemo kopati sa obzirom da nemaju wallet?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jel ima neki wallet za xmr za telefon da podrzava fork i to,da je lagan,bez celog blockchain
cena mozda nije naduvana sada za investiciju
 
Poslednja izmena:
Oce biti wallet za MoneroV pre forka? Ako ne sta raditi u tih par dana dok ne naprave wallet.... Sve sto iskopamo ce otici u vetar...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
https://monerov.org/faq/

Imas Hitbtc kao najpoznatiju menjacnicu koja podrzava MoneroV imas i neke manje poznate...

Imas odgovore na sva pitanja gore u onom linku moci ce opusteno ako ne danas onda sutra da se kopa i da se salje na Hitbtc menjacnicu ili neku drugu.
 
Mocice ako osposobe wallet pre forka.... Ja pricam sta ako ne proradi wallet a poolovi prorade... Sta raditi tih par dana dok ne naprave wallet. Jer su objavili da ce wallet tek 2-3 dana nakon forka.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na osnovu čega da rade pool-ovi, ako nema wallet-a?

Retoričko pitanje.
 
Pa ako pool-ovi rade a nema wallet-a onda je resenje sistem kao sto ima Suprnova gde mozes da cuvas nakopano odnosno odredjenu kolicinu i kad ti dune samo prebacis na odredjenu wallet adresu...

To bi moglo da radi.

U svakom slucaju ako i bude proradio wallet tek posle 2-3 dana to je isto ok jer ako ti ne mozes da ga kopas jer nema wallet-a nece moci ni drugi...Tako da svi opet imaju istu sansu da krenu da kopaju u isto vreme.

Hitbtc je ovo napisao https://twitter.com/monero_v/status/978727110306037760 sto znaci da ce oni imati taj wallet kod njih za MoneroV.
 
Poslednja izmena:
Na Suprnovi stavis adresu sa HITBTC koja ce biti jos danas-sutra za MoneroV onda uzmes i kopas na Suprnovu stavis da isplacuje recimo 5000 komada i sta te briga da li ce adresa da radi ili ne vazno da si stavio neku adresu.

Ako sve radi ostavis tako ako ne radi stavis adresu neku drugu koja radi ti sad jasnije???
 
Poslednja izmena:
Od čega da isplaćuje, da pošalje menjačnici, kad ne postoji wallet?

Od čega da isplati tvoj share, kad ne postoji wallet?
 
Poslednja izmena:
HITBTC ce imati wallet za XMV koliko sam shvatio iz njihovog posta na tviteru...

Stavis adresu tog wallet-a na Suprnovi i onda stavis recimo da ti isplati 5000 komada Suprnova kad ih nakupis,i tako si sebe obezbedio ako novcanik recimo na HitBtc ne radi kako treba prvog dana.

Ne moras odmah iste sekunde da saljes iskopano na Hitbtc...

I ja sto kopam Raven samo sam stavio neku bezveze adresu ne saljem odmah nakopano na Cryptobridge menjacnicu nego planiram iskopano odmah da saljem na Ledger Nano S cim se pojavi Raven na istom.

A najbitnija stvar kod Suprnove je da kad iskopas odredjenu kolicinu bilo cega ne moras da saljes na odredjenu adresu nego mozes adrese da menjas beskonacno tj. mozes da saljes na adresu koju tebi odgovara.
 
Poslednja izmena:
HITBTC ce imati wallet za XMV koliko sam shvatio iz njihovog posta na tviteru...

Pogrešno si shvatio. I hitbtc je potpuno nebitan u ovoj priči. Ono što ne možeš da pojmiš je sledeće:

Stavis adresu tog wallet-a na Suprnovi i onda stavis recimo da ti isplati 5000 komada Suprnova kad ih nakupis

To bi značilo da Suprnova ili bilo koji drugi pool ima wallet, koji jelte ne postoji.

Kako ne postoji, tvoj share biva nagrađen nepostojećim novčićima, koje možeš na nepostojeći način poslati bilo gde i dobiti nepostojeći ID transakcije.

Nešto kao "mobilni" mining electroneum-a, gde mašine rade kao u Kolubari, 25 sati dnevno.
 
Poslednja izmena:
Znaci ako neko stavi adresu novcanika XMV sa HITbtc na Suprnova pool on ne moze da ga rudari?
 
Naravno da ne. Kad se pojavi wallet, biće i pool-a.

Kad je nešto Proof of Work, to je Proof of Work (PoW).
 
Naravno da ne. Kad se pojavi wallet, biće i pool-a.

Kad je nešto Proof of Work, to je Proof of Work (PoW).
To je i meni logicno da niko ne moze da kopa dok se ne pojavi wallet. Ali me zbunili ljudi iz njihove grupe na telegramu, tvrde da se kopa kad se pojave poolovi na monero redovan wallet.... Pa se taj adresa unese u wallet od moneroV kad se pojavi i povuku novcici....
Navodno se tako moze kopati od momenta pojave prvog poola, nemora se cekati wallet.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da. Mogu postojati novčići od pre. Jer se nadovezuju na isti chain, pre forka.

Ali za novi chain, ide novi wallet.

I nije u pitanju adresa, već tvoj privatan ključ.
 
Poslednja izmena:
Bem li ga. Zbunio sam se totalno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Možeš kopati XMR do forka. Koliko imaš XMR-a, toliko imaš XMV-a, puta deset.

Kad se desi fork, to je novi chain, za koji je potreban novi wallet, kako bi se odvijale transakcije na njemu. I kopali na tom XMV chain-u, naravno.

Kad budeš imao novi (XMV) wallet, samo copy-paste tvog ključa ili fajla u kom je tvoj ključ, tipa wallet.bin (od XMR-a).
 
Poslednja izmena:
Jasno... U sustini on za kolicinu xmra ce mi dati x10 xmv-a...
Znaci nema mininga dok ne bude wallet.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na novom chainu.

Ti i dalje možeš kopati XMR do bloka 1564965.

Svako ko je imao XMR do tog bloka, dobiće 10x XMV, ako primeni, uveze, itd. svoj XMR ključ u novi XMV chain. Za to nam treba XMV wallet.
 
Poslednja izmena:
Još jedna važna predostrožnost...iz novčanika u kojem ste imali XMR u trenutku forka prebacite XMR na neki novi (sa novom adresom i ključevima) pa tek onda instalacija novčanika za XMV i ubacivanje ključeva iz (sada već starog) XMR novčanika da bi dobili XMV...u protivnom rizikujete da vam (ukoliko je scam u pitanju) nestanu svi XMR koje ste imali nakon ubacivanja tih ključeva u XMV novčanik...
 
Nekoliko poolova koji se spremaju i odbrojavaju do pocetka kopanja MoneroV-a,nemaju opciju register i cuvanja coina kao Suprnova,novcanik jos uvek nije izasao i nece jos par dana pa me zanima zna li neko neki drugi pool koji podrzava registracije i cuvanje odredjene kolicine coina i kako uopste kopati,tj gde kopati :-/
 
I jovo nanovo.

Svi bi pool-ove bez wallet-a. :d
 
Citam na telegramu sta pisu ljudi za moneroV mining:


1) Wait for mainnet launch
2) Join a supporting mining pool
3) Use your existing XMR wallet's address (or create a new XMV wallet, once it's made available)

Kako mozes MoneroV kopati i slati na adresu od XMR-a?? Doduse mozes ali u teoriji su ti novcici izgubljeni. Ne?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako mozes MoneroV kopati i slati na adresu od XMR-a?? Doduse mozes ali u teoriji su ti novcici izgubljeni. Ne?

I opet, sam sebe buniš. :D

Još jednom, do određenog bloka, XMR i XMV imaju isti chain. Samim tim, XMR adrese i ključevi koji su generisani pre forka, važe na oba chain-a (XMR i XMV).

XMR ključevi i adrese koje su, ili bolje, koje će biti generisane nakon forka, ne važe nakon forka za XMV, jer je XMR chain pre toga "skrenuo" ka XMV. Važe samo za (ceo) XMR chain, pre i posle forka.
 
Poslednja izmena:
Pa onda nznm sta oni pisu.... Nakon forka ne vredi kopati xmv na xmr adresu.... Pre forka je imalo smisla kopati xmr pa za njega dobiti xmv...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno