Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja obozavam Kerija. Sto se tice Odiseje 2001, kao klincu mi je bas tesko bilo da je gledam, bar pocetak i kraj. Cak sam uzeo i knjigu da citam, ali dalje o 30ak strana nisam dogurao. 2010 mi je bila bolja, gledljivljija. Tek dosta kasnije sam mogao celu da odgledam. Prosto, trazi od tebe da se udubis i razmisljas o tom svetu, sto nekad nije bas moguce, toliko vremena odvojiti, a i neko ne voli da se udubljuje.
 
Edit, posto je je ipak ovo bio jedan od prvih ozbiljno uradjenih filmskih fantastika, dosta vremena je utroseno na prikazivanje sveta - olovka lebdi u avionu, video razgovor hiljdama km daleko, upustvo za toalet, odnosi izmedju istoka i zapada u svemiru... Nama sve to sad deluje normalno, ali pretpostavljam su hteli da uvuku gledaoca sto vise u taj svet.
 
Мени није ни у топ 1000, толико о мишљењима и критеријумима.
Био сам мало груб кад сам ово рекао, рецимо да ми је у првих 300 филмова. Контам да је некима вероватно доста бољи него мени јер вреднују високо слободу као вредност, код мене је вредносни систем мало другачије распоређен, али можда само зато што слободу узимам здраво за готово. Углавном, као што сам више пута рекао у овој теми, филм оцењујем по томе колико јаке емоције изазива у мени, небитно је које су (само да није досада 😁) а Шошенк ми је по том питању био некако млак.
 
Jedva čekam da na red dođe poslednji iz Friends & Family franšize, da vidim ko će da se raspravlja o oceni i kvalitetu i šta je pisac hteo da kaže.:)
Ne verujem da će biti diskusije o glumačkim umećima glavnog protagoniste. Realno, nema ih.
diesel-groot.gif
Ma odmor za dušu, taman da krenem da obnavljam prethodno gradivo dok novotarija ne stigne.:cool:
 
Gledao juce
Opusteno, zaebancija, Pit u elementu, bas gledljiv film za opustanje
Nakon toga
sranje, ocekivao sam vise, bar nesto ali slabo, cak ni malo jace krvoprolice
Slag na tortu
mislim da je ovo tek 3x da ga gledam od kada je izasao, pre svega zbog jezivog pokojnog Hita, maestralno odglumio.
 
Pogledao sa starijim sinom Dungeons and Dragons, super mi je film, skroz je zabavna 2 sata.
Prošle nedelje smo sva trojica gledali Super Maria, i to je ok, ali je najviše leglo ovom uzrastu od 10 godina. Mlađi je malo tapsao malo pitao kad ce kraj, a ja sam gledao u telefon malo češće...
 
65 - prilično loš film, i pritom ne mislim na zakone fizike, prirode, logiku i slično, već ga posmatram isključivo kao zabavno štivo, i tu ozbiljno fejluje. Ipak je Kameron tu tata, skoro sam gledao Avatar 2 i nisam trepnuo 3 sata iako ni tu nema neke preterane logike ništa što se dešava, ali majstor zna da vozi. Ovo je loše na svim nivoima, odakle god da ga posmatram ne mogu da mu nađem pozitivne osobine. Ocena 2/5 uz preporuku da se slobodno preskoči, sigurno postoji bolji novi film u ovom trenutku a da niste pogledali.
 
Batman: The Doom That Came to Gotham (2003)
nadrealni horor koji se dešava u vreme Velike depresije. ukratko, Betmen u Konstantinovom svetu a bez Konstantina
moglo je bolje da se uradi. blizu proseka za DCUAOM
 
Kjubrik je genije, čovek je snimio najrazličitije filmove a praktično da nema lošeg. Danny Boyle je sličan po tom pitanju, Trainspotting, Slumdog Millionaire, 28 Days Later, Sunshine...
Ja bih tu dodao i Pola Verhovena.
 
Takodje pogledao odiseju prekjuce 🤣
Pre svega efekti su za 1968 godinu predobri. Verovatno na cari daje i to sto naravno nista nije cgi. Sto se tice pouke tj shvatanja filma takodje nisam pristalica toga da mi je potrebno da procitam sta je zapravo pisac hteo da kaze a mi nismo shvatili.
Neko rece da su pouke
pretnja vestacke inteligencije i postojanje viseg bica koje je prikazano kroz one monolite.
Po meni 7/10
To sa AI pretnjom zapravo ima koren u ljudskom faktoru, u drugom delu ima reči o tome. A ima i vise o monolitu ali to vodi jos dublje u to da se ne servira na tacni (Reči Davida Lyncha, da svaki gledaoc treba da shvati njegova dela na svoj način) već da svako za sebe protumači. Ali da naravno bliski susret...
 

Nastavak i zavrsetak na seriju the last kingdom.
Skroz ok film ima par stvari sto mi je smor ali ajd, kraj je odlican i zbog toga ocena 8/10
Ja ovo krenuo da gledam i ugasio posle 10 min.
Nisam znao da je nastavak serije koju nisam ni gledao :) Pocetak mi bio cudan, reko sta je bre ovo kako film ovako pocinje...Poznata mi imena iz serije Vikinzi ali....
Meni je film krsh :) Posto ga nisam odgledao do kraja ne bi da ocenjujem.
 
Ko je gledao seriju, za njega je ovaj film samo zaokruživanje celine.
Ko nije gledao seriju, bolje da preskoči, jer ne predstavlja ama baš ništa.
Što se tiče toga da li je film dobar ili ne, odgovor je jedno veliko NE, kao i serija, uostalom, ništa specijalno, klasična Netflix produkcija, ali meni je serija bila dovoljno zanimljiva i dinamična, pa sam je odgledao. A ima i dodirnih tačaka sa istorijskim činjenicama, pa može da bude zanimljiva onome ko želi da shvati istoriju “ostrva” i nastanak Engleske nacije.
 
Mientras Duermes/Sleep Tight 2011
Triler iz 2011 godine,film se ističe napetom atmosferom,intrigantnom pričom i izvanrednom glumačkom izvedbom.U glavnoj ulozi briljira Luis Tosar.Radnja filma se odvija u zgradi u Barseloni,gdje Cesar zlobni koncijerž živi i radi.Cesar vješto i na manipulativan način uživa u maltretiranju stanara zgrade,posebno usamljenih stanovnika...
Ocjena 8/10
 
Ko je gledao seriju, za njega je ovaj film samo zaokruživanje celine.
Ko nije gledao seriju, bolje da preskoči, jer ne predstavlja ama baš ništa.
Što se tiče toga da li je film dobar ili ne, odgovor je jedno veliko NE, kao i serija, uostalom, ništa specijalno, klasična Netflix produkcija, ali meni je serija bila dovoljno zanimljiva i dinamična, pa sam je odgledao. A ima i dodirnih tačaka sa istorijskim činjenicama, pa može da bude zanimljiva onome ko želi da shvati istoriju “ostrva” i nastanak Engleske nacije.
Hvala za ovaj info. Sve se nesto neckam da postavim ovo pitanje, ajd reko da eventualno ne spojlujem onome ko je gledao seriju.
 
Pa realno priča je 0 ali efekti su keva, zato jedino bioskop ima logike.
 
Pa realno priča je 0 ali efekti su keva, zato jedino bioskop ima logike.
A kakvu si priču ti očekivao posle prvog dela i uopšte u tom žanru?

Ljudi gledaju naučnu fantastiku i ocekuju pricu na nivou neke dobre drame ili dobrog trilera.

Gledas film opušteno, uzivas u scenografiji, cgi-u, cepas kokice, pivo ili sok i to je to.
 
Ne razumem poentu tvog posta, bukvalno si napisao ono što sam i ja napisao.
 
Ovaj @shamanNS ko onaj IgaBiva sa Titlovi sajta sto mu nijedan film ne valja, svaki ima neku manu.
Nije problem što svaki film ima nesavršenosti, problem je što je 95% moderne US produkcije objektivno đubre.
shaman zato deceniju u nazad ne pogleda ni 10 komada na godišnjem nivou, u proseku. Jer nije mazohista kao mnogi sa ove teme koji gledaju redom sve novo što se pojavi, čak i kad je po opisu + žanru + IMDB oceni unapred očigledno da je nešto đubre.
 
Ljudi gledaju naučnu fantastiku i ocekuju pricu na nivou neke dobre drame ili dobrog trilera.

To što u većini slučaj nažalost ovo bude tačno ne znači da je to aksiom i da tako uvek mora k da tematika i žanr fantastike ne mogu da idu u paru sa kvalitetom. Već znači da se ozbiljniji i talentovaniji ljudi ređe bave tim žanrovima.

Eto npr Moon je SciFi pa je dobar film sa dubinom.


Mr. Nobody takođe:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno