Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@dekiviola

Ako porucujes drugi kabl , obrati paznju na specifikaciju.
Cesto ces videti za isti model
0,15-1m max 3A
2m max 2A

Rusi rade gomilu testova i moze se pronaci sta je sa AE dobro a sta je krs.
 
Jel vam se dešavalo da prodavac ne prihvati kupovinu i posle sedam dana čekanja i isteka roka, porudžbina ode na automatski refund? Nikad mi se to nije desilo a imam stotine porudžbina, prodavac deluje ozbiljan, ima puno prodaja i dobre ocene....
 
@nsvladimir

Veliki distributeri imaju na hiljade narudzbina dnevno tako da uvek moze da se pojavi po koja greska....
 
Narode ima li neko preporuku za bt zvučnik, treba mi nešto kad smo na rostiljanju ili tako to.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@ Drakenzen

Kod "domacih kineza iza coska" imas ovakvih zvucnika za 10-ak €.

zbt.jpg


U prodavnicama - http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-35.i?prices_min_n=3000-5000&option=

Na AliExpressu - ANKER



@ dekiviola

Evo docepao sam se na kratko QC trigger-a i malo boljeg testera.
Onaj Baseus kabl
Standardni mod 5V ( i preko standardnog i preko QC porta na punjacu ) kada se optereti sa 2A napon pada na 4,5V
Kada se prebaci na QC mod 5-9V ide 2A ( i na 5 i na 9V provlaci 2A )
 
Pozdrav,

Poručio sam nešto i paket nije stigao na vreme. Prodavac mi je vratio novac putem paypal-a. Nakon toga mi je paket stigao (sa velikim zakašnjenjem). Kontaktirao sam prodavca i želim da mu vratim novac. Rekao je da novac uplatim direktno njemu (bez ponovnog pravljenja porudžbine, niti preko paypal-a). Problem je što ja to ne znam kako da uradim. Ima li neko iskustva sa ovim ili kako se to radi.
Hvala.
 
Pitaj ga kako je mislio da mu posaljes novac.

Mozda postoji neka opcija preko AliPay-a.
 
Ja sam u takvoj situaciji obično slao direktno preko PayPal-a, na istu mejl adresu sa koje je poslao refund.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Iskreno nije mi toliko bitno koliko novca, ali ne želim da me posle ošure na carini. Treba mi nešto što daje jasan zvuk i dovoljno da bude glasno da se čuje i dok ljudi pričaju iako smo u prirodi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sad sam proverio. Sa nemačkom ip adresom se dobija kupon od $2 z nekog razloga. Sa našom i još par evropskih se dobija $3.
 
Ljudo koliko treba da mi AE vrati pare od otvorenog spora?
Presudili su u moju korist jos 30.04.,a pare jos nisu legle?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Proveri karticu s koje je uplaceno, ja sam prvi put cekao pare a one su odmah bile vracene.
 
Karticu uvek proverim,nije uplaceno...aj cekamo jos tih par radnih dana ;)

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Meni pise refund completed od 16.5, medjutim para jos nema.
 
Telenor

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Ne znam kakav je njihov online, ali ti je kod mene bilo slično sa Intesa bankom. Refund je bio hronološki zabeležen u online bankingu pored prethodne transakcije. Ja sam proveravao najnovije transakcije, ali nije bilo ničega npr. na poslednjoj strani istroije transakcija, a ustvari je sve vreme bilo markirano npr. na strani broj 3 iznad prethodne transakcije ka prodavcu. Ja koristim kreditnu karticu, pa za nju ne dobijam SMS kada legne uplata.
 
Imam neki paket koji mi nije stigao, pa sam otvorio dispute pre neki dan. Kinez predlaže da pošalje opet a da ja zatvorim dispute. Je l' preporučljivo raditi tako nešto, kontam da on može da ne pošalje uopšte?
Nije neka vrednost, $0.93

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je po vasem iskustvu bolje izabrati China post, HongKong ili Singapore post? Ili nema pravila odakle ce brze stici paket.

Takodje paket koji sam narucio 04.04. i dalje nije stigao. Kada mogu da otvorim dispute jer nikada ranije nisam to radio?
 
Poslednja izmena:
Singapore, velike šanse da stigne dosta brzo. Kineska pošta je dosta spora. HK ne znam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Narucio sam 10 posiljki istog dana 12.05. u 21h. Skoro sve preko razlicitih posti da vidim koja ce kad da stigne.
Evo danas u pola 11 stigla prva, znaci posle 10 dana vec stigla! Ova je preko "aliexpress standard shipping", bio je free shipping i najbrzi.
Mnoge posiljke jos uvek nisu ni izasle iz Kine, a evo ovo vec stiglo.
 
Kojj ti je kod od te pristigle pošiljke? Zadnja dva slova SG, CN...?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
AliExpress Standard Shipping je ubjedljivo najbolja, najbrže stigne i ima precizno praćenje. Nije loša ni China Post Registered Air Mail.

Yanwen Economic Air Mail je iz mog iskustva mnogo spora, najmanje mjesec i po preko nje čekam.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno