Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Pa ako bi više ljudi reklo da nije platilo carinu za njega eventulno samo pdv, znacila bi mi ta informacija da znam cemu da se nadam.
Par ljudi je napisalo koliko je platilo za mi band, možeš da pretražiš. Većina je platila oko 600 din, jednom su nalepili 1200. Tako da možeš biti bezbrižan, neće naplatiti carinu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Dodji da zivis ( ne navratis) npr u Nemacku pa ces vidis kako ima pravila i kako se ista uvek primenjuju.
Tacno znam granice iznosa za svaku kategoriju predmeta, gde ako je predjem eventualno budem pozvan u carinu , gde predamnom carinik otvara prvi put paket i ZAJEDNO konstatujemo poreklo, namenu i eventualni iznos carinjenja.
Na licu mesta placas iznos i odmah nosis kuci.
Najbolje mi bilo kada mi stigla neka tehnika od skoro 4k, kaze carinik nemoj se ljutiti, moram makar 90e da naplatim (2%) a po pravilu je 19%.
Rekoh ne ljutim se, hoces kafu? :)
U Srbiji je cisto kakve je volje carinik aka bog i batina i nista vise...

...A3...
Pa mozes i ovde da odes i zajedno sa carinikom otvorite paket i sve isto kao u DE.
Samo sto niko to PRAVO ne koristi kod nas.
Eto sad znate ali opet niko nece koristiti isto iako sam vam sad rekao da imate pravo na to.
 
Dodji da zivis ( ne navratis) npr u Nemacku pa ces vidis kako ima pravila i kako se ista uvek primenjuju.

Najbolje mi bilo kada mi stigla neka tehnika od skoro 4k, kaze carinik nemoj se ljutiti, moram makar 90e da naplatim (2%) a po pravilu je 19%.

Znači ipak se pravila ne primenjuju uvek [emoji4]


I kod nas se znaju pravila, a možemo samo da budemo srećni što se ne primenjuju na svaku pošiljku.
 
Pravilo je da si obavezan da se pojavis na carini i koji max iznos mozes ocekivati.
Posto se konsultuju sa tobom i utvrde sa sebi uzimas i nisi preprodavac, njihova je dobra volja da umanje iznos.
Do sada mi nikada nije naplacen pun iznos.
Aliexpress: narucio od 2 prodavca za vreme kineskog praznika.
Pre neki dan stavili da je poslato i tracking, jutros mi stigao prvi paket iako je na putu od skladista do aerodroma. Nikad brze mi nije stigla posiljka iz kine :)

...A3...
 
Jel se produzilo vreme za povrat novca od refunda ? Proslo skoro 20 dana nema ni traga od povrata novca, a kartica mi istice za 10-tak dana ?
Sta dalje raditi...?
 
Da li to znači da nam se naplaćuje porez na vrednost proizvoda + poštarina? Zar ne bi trebalo samo na vredost bez poštarine?
 
Jedini način da se zna koliko je koštao proizvod a koliko poštarina jeste da se u ili na paketu nalazi faktura/račun koji izdaje prodavac i gde su te dve stavke jasno razdvojene. Kako 99% kineza ne šalje fakturu/račun nemoguće je odrediti šta je koliko koštalo tako da carinici naplate PDV na njihovu procenu vrednosti proizvoda.

A ako se naručuje iz neke prodavnice evropskog tipa gde je sve po PSu onda verujem da bi PDV trebao da se naplati samo na vrednost proizvoda bez poštarine, ako prelazi granicu od 50€ onda ide carina na vrednost proizvoda pa PDV na vrednost proizvoda uvećanu za carinu, znači PDV se plaća i na carinu što je malo glupo po meni, ili beše carina na PDV! davno je to bilo kad sam morao da platim i jedno i drugo...
Ako je pogrešno neko će me već ispraviti.
 
Koliko znam tumačenje zakona je da se PDV plaća na ukupnu cenu, dakle uključujući i poštarinu, jer je to konačna cena prema kupcu.
 
Poslednja izmena:
Jel se produzilo vreme za povrat novca od refunda ? Proslo skoro 20 dana nema ni traga od povrata novca, a kartica mi istice za 10-tak dana ?
Sta dalje raditi...?

Meni je prosle nedelje dispute trajao 3-4 dana od otvaranja (i ekspresnog resavanja) do povracaja novca. Pisi podrsci.
 
Poslednja izmena:
@Sync

Cimaj svoju banku.

Na par MC kartica kod MTS i dok je bila Telenor banka , povrat je uvek bio u roku od par dana
 
Meni na intezi jako brzo dolazi tipa od završenog refunda prodje 3-4 dana.
 
Takodje, čak se i proces na Aliju završava extra brzo

Sent from my MI MIX 3
 
Zamolio bih nekog ako moze link od original dela za mate 10 lite. Ili bar nesto priblizno OEM ekranu. Cena nije bitna ako je org deo u pitanju.


Boja plava i ledja potrebna takodje po mogucstvu.
 
Poslednja izmena:
Pomoc. Do zadnjeg ažuriranja aplikacije, sve cene su mi bile u dolarima. Sad je sve u dinarima i nemam mogućnost izbora usa dolara, samo eura.
 
Poslednja izmena:
@dekishaa bi ja da je bilo opcije

@Altru nije pomogao reinstal, ali kad sam izabrao Hrvatsku ima i dolar. Tu ga izabrao i vratio na zemlju Srbiju. Za sad je tu.
 
Meni je nakon predthodnog ažuriranja aplikacie prestala da radi. U pitanju je Android 6.01, dok na starijem Androidu 4.1.2 radi. U stvari posle ažuriranja je počela da baguje, ja je deinstaliram i posle je nisam mogao naći na Google Play. Problem je što je na tom starijem telefonu prilično spor. Pisao sam developerima, ali mada nisam ni očekivao odgovor, nadao sam se da će u nekom narednom ažuriranju problem biti rešen. Ne znam da li bi neka starija verzija radila, ali nigde je doduše nisam ni našao. Titanium bkp mi baš i ne radi dobro jer imam Magisk root, a on dobro radi samo sa SU. Ima li neko ideju kako da rešim ovaj poroblem?
 
Jel iko od vas nekad dobio neki freebie? Ima li uopste svrhe da se apply za freebie?
 
@ milirad

Zadnja verzija koja mi radi na Androidu 6.0.1 ( CoolPad Cool1 C103 ) je 7.9.2

Na starijim telefonima sa Androidom 6.0 bez problema sam instalirao najnoviju verziju aplikacije ( 8.1.0 )

Od AE podrske odavno "nema ´leba" :(




@Gwynbleidd

Verovatnoca je kao na lutriji :)
 
Invite friends
Give US $19 & Get $5 – All on Us, of Course

Kako ide ovo, jel ima neki limit minimalne kupovine za koriscenje kupona od 19 u 5usd?
 
Jel to ali prestao uopšte da šalje mailove? Ranije su stizali kao potvrda o uplati i slično, sad dugo nema ništa od njih...
 
Jel se produzilo vreme za povrat novca od refunda ? Proslo skoro 20 dana nema ni traga od povrata novca, a kartica mi istice za 10-tak dana ?
Sta dalje raditi...?

Meni u Intesi,Visa clasic ne stize refund

Morao sam pisati prigovor Intesi i posle pustili,imas onaj arn broj sa Aliexpresa
 
Meni baš danas, posle duže pauze, stigao mail sa tracking informacijama. A nije mi stiglo ništa kad sam plaćao i kad je poslato...
Pozdrav
 
Zasto mi nova Ali aplikacija ne dozvoljava azuriranje. Pise da ne podrzava ovu verziju androida (8.1)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da ti pravi problem, AliExpress v8.1.0 zahteva min android 4.1+
 
Meni uopšte nije u ponudi u prodavnici već skidam apk verziju, i na 6.01 i na 9 Androidu.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Ja sam svoj problem bagovanja i kasnije nemogućnosti instalacije AE aplikacije na Androidu 6.01, rešio instaliranjem starije verzije apk. Konkretno zadnje koja je kod mene radila a to je 7.31.

P.S. Čini mi se da je ova stranica zaglavila na 807.-oj, meni neće da pređe na sledeću.
 
To sam i ja primetio još juče - izgleda da nema još te strane, ali zašto je unapred kreirana ?!
 
Nazad
Vrh Dno