Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Gubljenje vremena..... dobiješ neke pajserske predmete koji su kobajagi sniženi.... uz najmanje 30$ kupovine dobiješ 1$ popust a kad pogledaš takav isti predmet i bez toga ga nađeš za po 30% jeftinije......

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko uzimao USB drajvove sa AE? Uzimao sam ja SD karticu ali da vas pitam za iskustva. :)

Treba mi dva USB, jedan 16Gb i 32Gb. Planirao sam da od 32Gb uzmem onu Samsungovu, USB 3.0. Jel imate neke preporuke za 16Gb šta uzeti? Kako ste zadovoljni?
 
Ja sam prosle godine uzeo ovaj od 64 GB
Original Sandisk SDDD3 Extreme high speed 150M/S PenDrive 32GB OTG USB3.0 128GB Dual OTG USB Flash Drive 64GB Pen Drive 16GB
http://s.aliexpress.com/UBJrMvUJ
(from AliExpress Android)
Nisam mogo da provalim da li je original ili ne, ali fino mi sluzi tako da mi nesto nije ni bitno. Jedino mi sad krivo sto nisam uzeo neki sa drugim usb c konektorom, posto sad svi telefoni sto izlaze idu mahom sa njim. Ne znam dal ce raditi sa mico usb to usb c adapterom. Valjda hoce...
 
Ja i dalje ne vidim ni jedan dobar razlog zasto uzimati fleseve i kartice iz kine, em rizikujes da dobijes fake em nemas garanciju, em nije nista jeftinije ako je original...
 
Pa ja prosle god nisam mogao naci usb sa 64 giga bez 4k kod nas i to od no name brendova. Da ne pricam koliko bi me izneo jedan ovakav sa misro usb konektorom za mobove i tablete (ne mogu cak da se setim dal sam ih uopte i mogao naci u Srbiji pre godinu i po dana). Ovaj sam platio manje od 3k bez ikakvih dazbina. I za*ole me da li je original kad mi vrsi posao extra. Samo kazem.
Evo ko hoce da se zamlacuje neka utvrdjuje da li je original, meni, kao sto rekoh, nebitna stvar...
8a7ce097b9ed5f88f4aef1944faaa7da.jpg
 
@bakara: mislim da nisi u pravu. Ja sam kupio nekoliko SanDisk proizvoda sa DX.
com i sve sam uspesno registrovao na SanDisk sajtu. Cak sam i uspesno reklamirao (kod SanDiska) jednu micro SD karticu koja je crkla. Dobio sam drugu, i to dve klase bolju.
Pozdrav
 
Stigao mi je paket sa alija i ostavio mi postar juce slip da pokupim ja totalno zaboravio danas, koliko posta dugo zadrzava paket? Bojim se da ga ne vrate nazad.
 
Jedan klinac mi je ostavio ovaj telefon , pa razmišljam da ga sam popravim odnosno zamenim ekran , trebalo bi da posle toga radi normalno. E sada nisam siguran da li mi je samo ovo potrebno
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=200130003&initiative_id=AS_20171021173517&SearchText=g620s

Evo slike telefona DSCF4364.jpg
Da li je preko ovog kompleta što se dobija potrebno još dodatno staklo preko tača, ili je to iz jednog komada. Da nosim u servis nisam siguran da mi se isplati jer pitanje je da li će uopšte da radi normalno, ovako smanjim štetu
 
Ovo je samo touch digitalizer, njega kupujes ako ekran radi, ali ne reaguje na dodir.
Ako ne radi ekran tj nema uopšte sliku onda ti treba lcd + touch digitalizer

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prvi put naručujem sa Alija i imam nedoumicu. Predmet je kupljen 3.9 plaćeno preko Visa kartice Banca Intesa, sredstva su samo rezervisana još uvek nisu skinuta. Status na Aliju:

ali.jpg


Da li prodavac još uvek čeka sredstva ili je već poslao predmet?

Ovo još nije stiglo. Kad mogu da otvorim dispute?

ali1.jpg
 
Pa ja prosle god nisam mogao naci usb sa 64 giga bez 4k kod nas i to od no name brendova. Da ne pricam koliko bi me izneo jedan ovakav sa misro usb konektorom za mobove i tablete (ne mogu cak da se setim dal sam ih uopte i mogao naci u Srbiji pre godinu i po dana). Ovaj sam platio manje od 3k bez ikakvih dazbina. I za*ole me da li je original kad mi vrsi posao extra. Samo kazem.
Evo ko hoce da se zamlacuje neka utvrdjuje da li je original, meni, kao sto rekoh, nebitna stvar...
Kingston od 64gb kosta ovde oko 25eur sa garancijom od 5 godina, naravno original!
E sad da ne trazim ovde da li je to tvoje original i da li ima garanciju ( a fles memorije itekako crkavaju) nek svako za sebe zakljuci dal se isplati.
Naravno sve je to lepo dok radi, problem i nezadovoljstvo nastaje kad jedan dan prestane da radi... i onda vidis koliko si ustedeo.

Zato sto ce on da menja samo digitizer (ono sto si ti prvo okacio), jer on to ume da zameni, a ti da umes ne bi pitao ovde :)

U svakom slucaju ako menjas ti lakse ces da zamenis komplet digi+display, ali mislim da ti se za 2000din vise isplati da ti oni zamene samo digitizer jer ti ostaje originalan display, ne cekas nista i imas koga da hvatas za gusu ako nije sve kako treba.
 
Ja se u to razumem koliko da ukucam nešto na jutjubu ,prekrstim se tri puta i pomozi bože.

Dakle ovaj telefon daje nekakvu sliku ali je zbog razbijenog tača apsolutno neufunkcionalan. To može da znači da je lcd displej ispravan . E sada na slici koju sam okačio vidi se teža povreda u donjem levom uglu , da li je tom prilikom
oštećen i displej ili je to samo oštećenje tačskrina. Onda bih mogao da kupim samo tač za 6 jura i ako uspem ,uspem telefon i ne vredi nešto .
 
Kingston od 64gb kosta ovde oko 25eur sa garancijom od 5 godina, naravno original!
E sad da ne trazim ovde da li je to tvoje original i da li ima garanciju ( a fles memorije itekako crkavaju) nek svako za sebe zakljuci dal se isplati.
Naravno sve je to lepo dok radi, problem i nezadovoljstvo nastaje kad jedan dan prestane da radi... i onda vidis koliko si ustedeo.


Zato sto ce on da menja samo digitizer (ono sto si ti prvo okacio), jer on to ume da zameni, a ti da umes ne bi pitao ovde :)

U svakom slucaju ako menjas ti lakse ces da zamenis komplet digi+display, ali mislim da ti se za 2000din vise isplati da ti oni zamene samo digitizer jer ti ostaje originalan display, ne cekas nista i imas koga da hvatas za gusu ako nije sve kako treba.
To sto pise na kutiju 5, 7, 10...godina garancije okaci macku o rep. Nasi sle*ci priznaju samo dve i to uz fiskalni ako za to vreme ne pobledi nacisto i mozes da ga bacis. Znam iz licnog iskistava kada sam pokusao da reklamiram crknutu memorijsku u jednom od najveci lanaca it opreme kod nas. Dakle mozes dobiti u najboljem sliucaju 2g garancije. Tolko bi trebalo da ti potraje i najgora kineska kopija.
 
Ja se u to razumem koliko da ukucam nešto na jutjubu ,prekrstim se tri puta i pomozi bože.

Dakle ovaj telefon daje nekakvu sliku ali je zbog razbijenog tača apsolutno neufunkcionalan. To može da znači da je lcd displej ispravan . E sada na slici koju sam okačio vidi se teža povreda u donjem levom uglu , da li je tom prilikom
oštećen i displej ili je to samo oštećenje tačskrina. Onda bih mogao da kupim samo tač za 6 jura i ako uspem ,uspem telefon i ne vredi nešto .
Digitalizer služi samo za dodir, on ti neće ništa popraviti sliku. Znaci ako imaš bilo kakve linije mrlje itd na slici moraš I lcd menjati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To sto pise na kutiju 5, 7, 10...godina garancije okaci macku o rep. Nasi sle*ci priznaju samo dve i to uz fiskalni ako za to vreme ne pobledi nacisto i mozes da ga bacis. Znam iz licnog iskistava kada sam pokusao da reklamiram crknutu memorijsku u jednom od najveci lanaca it opreme kod nas. Dakle mozes dobiti u najboljem sliucaju 2g garancije. Tolko bi trebalo da ti potraje i najgora kineska kopija.
Ovo gore apsolutno nije tacno, kingston i transdent mmorije i fleseve sam menjao ovde bez problema i nakon 2 godine.
Ali OK, ako tebe zadovoljava da za iste pare cekas i na poverenje kupujes sumnivu robu bez garancije ja nista protiv nemam :)

To je kvarljiva roba, i siguran sam da ovde ima jos ljudi koji su to menjali.
 
Ako me vec vuces za jezik transcend memorijsku od 16gb c10 nisu hteli da mi zamene u winwinu posle dve i po godine kad je crkla. Nije hteo da se udistoji da napise onu reklamacionu izjavu, iako sam mu ja lepo naglasio da navodno kartica ima 5 ili 10 godina garancije (ne secam se tacno). Rekao mi je samo da kod njih sva roba ima garanciju 2g i ispratio me napolje. Sta je po sredi, neljubaznost i neinformisanost prodavca ili nesto drugo, ne ulazim u to. Samo znam da sam ga izd*vao za garanciju na "markiranu" karticu kupljenu kod nas. Tako da to sto si ti 2x imao srece sa nasim hohsta*lerima apsolutno nista ne mora da znaci.
Ne bih vise na ovu temu. Ko hoce da se kocka sa kinezima neka se kocka, ko hoce da se kocka sa nasim prevarantima opet njemu na volju, ima izbora.
 
Ako me vec vuces za jezik transcend memorijsku od 16gb c10 nisu hteli da mi zamene u winwinu posle dve i po godine kad je crkla. Nije hteo da se udistoji da napise onu reklamacionu izjavu, iako sam mu ja lepo naglasio da navodno kartica ima 5 ili 10 godina garancije (ne secam se tacno). Rekao mi je samo da kod njih sva roba ima garanciju 2g i ispratio me napolje. Sta je po sredi, neljubaznost i neinformisanost prodavca ili nesto drugo, ne ulazim u to. Samo znam da sam ga izd*vao za garanciju na "markiranu" karticu kupljenu kod nas. Tako da to sto si ti 2x imao srece sa nasim hohsta*lerima apsolutno nista ne mora da znaci.
Ne bih vise na ovu temu. Ko hoce da se kocka sa kinezima neka se kocka, ko hoce da se kocka sa nasim prevarantima opet njemu na volju, ima izbora.
Trebao si direktno uvozniku (PIN) da se obratiš, oni bi to rešili. Ovi iz WW su... Ne bih da popasem opomenu... :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Baš to i ja sam reklamirao pinu, tako piše u garantnom listu, nije mi ni palo na pamet da nosim u radnju i tamo gubim vreme.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Drustvo pomagajte, neznam kako da resim promenu lozinke posto sam staru zaboravio. Mucim se dva meseca da narucim bateriju za laptop. Probao sam i sa promenom email, vise sam poludeo. Dali postoji neka sigurna caka?
 
Ako me vec vuces za jezik transcend memorijsku od 16gb c10 nisu hteli da mi zamene u winwinu posle dve i po godine kad je crkla. Nije hteo da se udistoji da napise onu reklamacionu izjavu, iako sam mu ja lepo naglasio da navodno kartica ima 5 ili 10 godina garancije (ne secam se tacno). Rekao mi je samo da kod njih sva roba ima garanciju 2g i ispratio me napolje. Sta je po sredi, neljubaznost i neinformisanost prodavca ili nesto drugo, ne ulazim u to. Samo znam da sam ga izd*vao za garanciju na "markiranu" karticu kupljenu kod nas. Tako da to sto si ti 2x imao srece sa nasim hohsta*lerima apsolutno nista ne mora da znaci.
Ne bih vise na ovu temu. Ko hoce da se kocka sa kinezima neka se kocka, ko hoce da se kocka sa nasim prevarantima opet njemu na volju, ima izbora.

Kad dobijes samo fiskalni garancija je dve godine
Ako je garancija duza od dve godine moras da dobijes overenj pisanu garanciju.i tad moraju to da uvaze ili zoves inspekciju
 
Ja sam reklamirao samo sa fiskalnim ali direktno uvozniku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po pravilu sve ukupno 32% od cene.
Naravno, to niko ne moze da garantuje i zavisi od carinika kako odluci.
Najverovatnije da bi proslo bez icega, eventualno sa nekom manjom cifrom na osnovu PDV-a.

TT
 
Planiram da naručim jedan šorc i majicu od ukupno 14e na aliju,porez se valjda plaća ispod 50e jel neću imati nikakve troskove vise ?

I jel salju oni neki račun ili nesto kako bi ovi videli koja je cena i jel prolazi jos uvek ono kad napisu gift ?

I zanima me da obelezim shipping Aliexpress standard ili China Post Registred Air Mail cena je ista ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Planiram da naručim jedan šorc i majicu od ukupno 14e na aliju,porez se valjda plaća ispod 50e jel neću imati nikakve troskove vise ?

I jel salju oni neki račun ili nesto kako bi ovi videli koja je cena i jel prolazi jos uvek ono kad napisu gift ?

I zanima me da obelezim shipping Aliexpress standard ili China Post Registred Air Mail cena je ista ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Прочитај први пост теме о царини на пошиљке.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno