Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probao IE, isti slucaj. :) Dajte jos neki predlog, pusticu malwarebytes da vidim da ne nadje nesto. :)
 
Ako nisi negde blokirao. Da nisi ti blokiran sa sajta iz nekog razloga? Ne znam šta treće.
 
I ja se to pitam, ali cisto sumnjam da sam negde blokirao, a za to da sam ja blokiran sa sajta, ne verujem posto na limundu/kupindu skoro uopste nisam ulazio. :)
 
Jesi probao da pingujes sajt iz cmd-a?
 
Samo da kazem da je jednostavno proradilo, samo od sebe, sada mogu da udjem, ali me kopka to sto ne znam koji je bio uzrok problemu. :)
 
odsad,kp. com ne dopusta vise oglasa istog predmeta (mada je moj slucaj diskutabilan npr. imam neki 775 komplet koji prodajem pa sam ga stavio i u maticne ploce i u polukonfiguracije ali nema veze),pre su zmurili na jedno oko,sad vise nije slucaj.
 
Meni ponekad brisali, a ponekad prolazilo... npr imam karticu za PSP, ali koji ide i u Sony fotoaparate, ja onda prosto "moram" da ga stavim i tamo i vamo ... :) :)

ili HDD koji ide i u LapTop, ali ide i u PS3/PS4 konzole ...
 
Dobio sam prvu negativnu na KP naravno skroz nepotrebnu jer je liku stigao ispravan predmet a on zahtevao klasican USB kabal koji naravno nije deo predmeta i nema ga na slici i ne spominje se da je isti deo oglasa... i naravno krenuo da vredja da ja njemu posaljem kabal i to sve velikim slovima i ja ga blokiram i on mi lupi 100% negativni...
Poslao sam poruku KP ali da li oni te poruke gledaju i da li ima sanse da se ista skine?

Lika sam zvao i spustila mi seljacina sa brda slusalicu kao kamerica od 850din nemoze da snima po totalnom mraku???? sad mi dodje da odem 500km i objasnim mu zasto po totalnom mraku se nista ne vidi.... sve za celih 850din, sto je najsmesnije lik ima USB kabal vec debicina trazi razlog da se izivljava i vredja

Takodje posto sam mu lupio ban na privatne poruke nemogu ni da mu zveknem negativnu :(
 
Poslednja izmena:
Gledaju, ali ne brišu. Imaš samo opciju da izneseš i svoju stranu, i to je to ... Ali, na žalost , ljudi samo vide da se crveni .... :(
 
Gledaju, ali ne brišu. Imaš samo opciju da izneseš i svoju stranu, i to je to ... Ali, na žalost , ljudi samo vide da se crveni .... :(

Da to sam odradio, napisao da jednostavno kabal nije deo oglasa i da ga ni nema na slici... a i koristi se standardan USB mini prikljucak kojeg 90% korisnika imaju...

tacno najgore je sto ostane crven 1 bezveze, tipa sam zvao spustio mi slusalicu sta mozes da pricas sa cobanom iz OVCINJA!
 
Verovatno svi dosli ovde. Video ja jednog, bezi od tramvaja, trci po sinama :d
S takvim stvarima na KP moras da se pomiris. Ja bi je pre dao nekoj deci nego da se mlatim tamo za 850 kinti sa svakakvim ljudima. Zaboravi na to i pici dalje.
 
heheheh ima taj da zapamti tih 850din :)
aj da sam muljao, da mu je nesto stiglo neispravno itd... pa da ima moje krivice, ali dobio je nesto 100% ispravno i kao u opisu
kaze on meni naveo si da SD kartica nejde uz kameru a nisi naveo da nejde kabal... sad treba da navodim sta sve nejde jer izgleda ima ludaka koji zamisljaju svasta, aj da me je lepo pisato negde bi mu nabavio kabal da ga nema a ima ga jer je kameru juce dobio i testirao???

Inace cim me je pitao koliko megapixela ima kineska kamera od 800 dinzi sve je trebalo da mi bude jasno :p ovaj je realno razocaran, verovatno spejs satl od kamere bi ga mozda zadovoljio :d
 
Poslednja izmena:
Da potvrdjeno i od kupujem prodajem administracije, kupac ako primi tvoj predmet ima PRAVO da bude nezadovoljan i da oceni negativnom, dalje nista nije vazno, vazno je da je on preuzeo predmet i to mu daju PUNO pravo da se izivljava!!!

Eto sad nek neki odavde nastave da pljuvace Limundo! ........
 
Onda su pravila glupa, do sad nisam imao posla sa pravilima pa ih nisam citao.....
 
Priznaj da ti je zao sto mu nisi poslao ciglu :)
Ja sam za sada srecjan, sve pozitivne. Mada bas se potrudim da preciziram ako sluchajno nesto fali.
I ne prodajem "neispitane" stvari, vecj 95% sa garancijom neke radnje pa nek se njima zale ako slucajno nesto fali.
 
Meni su na KP skinuli bar 6-7 negativnih ocena. Sve date neosnovano.

Pisi im poruke i budi uporan.
A korisnicka podrska po ovom pitanju im je gora nego na Limundu :D.
 
Ja ne mogu da dobijem ocenu, uzeo čovek. Žalio se da mu ne radi, dam mu drugu, kažem vrati ako ti ne radi. A znam da radi. Nestane, ne odgovara ni da li mu radi, niti da me oceni. Uopšte mi nije jasan lik.
 
Meni su na KP skinuli bar 6-7 negativnih ocena. Sve date neosnovano.

Pisi im poruke i budi uporan.
A korisnicka podrska po ovom pitanju im je gora nego na Limundu :D.

Sta ja znam ladno me odbili, kao kupac ako je preuzeo predemet ima pravo da bude nezadovoljan :(
Sto je najsmesnije taj kabal da je lepo trazio verovatno bi mu nabavio i poslao za nedelju dana, a ne da krene da se derca i da mi naredjuje da mu posaljem hitno to sto nije deo oglasa, sad bas jednom saljem neku bateriju koja nije bila deo uredjaja cak kupljeno preko telefona, lepo me covek zamolio.... i ja da ocu mogu kako hocu jer nije islo preko KP poruka... vec eto nemogu odbit nekog ko me lepo zamoli
Iskren da budem imam i ja kuci neispravnih stvari o hoj... problem je sto takve smradove nemogu unapred prepoznat njima bi iz ljubavi poslao isto da znam koji su...

Sad ko idi@t idem i ispravljam oglase da slucajno neko ne pomisli da uz na primer tastaturu za toshibu nejde i ceo laptop jel eto spominje se da je za isti!, na slikama sam uvek pazio da je to sto prodajem to isto, jer mi je jedan bas iznervirao jer na prokkletom kineskom adapteru pise DVR a ne easy DVR, lupio losa komunikacija (neznam kakva kominikacija posto nismo ni komunicirali???) i opis??? sva sreca nije negatovna a licno preuzeo, adapter radi super ali ***** OCE da to pise!, i ja mu lepo objasnjavam (da je verzija iz 2013 i ne postoji slika na netu) jer ja licno isti koristim, ali ne vredi kaze on na slici pise easy DVR a na tvom pise samo DVR.... i zabunio se ko prost da nije dobio kutiju za isti koje NEMA na slici vec je on na netu kao video!
 
Poslednja izmena:
Skoro na svakoj stranici ima opisa predmeta da se ubiješ od smeha a nekih i da se zaplačeš.
 
Malo je mnogo da plačeš. Ali za smejanje je dosta toga.
 
Prevaren sam, ali da li sam ja ucinio prevaru?

Imam zanimljivu situaciju pa zelim da pitam da li sam uradio nesto ilegalno pre nego sto prijavim prevaru. Kupio sam graficku karticu HD5770 1GB za 50e(tj 5500 dinara) od korisnika: Miso, email:[email protected], ali graficka je bila neispravna, naime nije davala sliku.

Napravio sam par gresaka pri kupovini jer sam zurio pa sada kada sam prevaren zanima me da li mogu da me gone zbog tih gresaka. Naime, u pocetnoj prepisci nisam bio iskren sa korisnikom jer sam hteo da mi vrati novac, fakticki obmanuo sam ga.
Ovo sam napisao korisniku koji me je prevario preko poruka na KP kako bi administracija KP-a znala o cemu se radi.

Graficku sam kupio jer sam hteo da iskoristim njene eyefinity mogucnosti za igranje na vise monitora(ja sam malo entuzijasta za racunare, korisnik Solesoslav na benchmark forumu), a Milos Bozinovic(moj dugogodisnji prijatelj iz osnovne skole) je hteo da kupi graficku za sebe, pa smo se dogovorili da njemu stigne moja Palit GTS450 Sonic, a on kupi ovu graficku za mene. Stigla je na adresu Milosa Bozinovica jer mi se zurilo sa kupovinom, roditelji ne zele da podizu stvari umesto mene, a pohadjao sam 9. smotru saveza izvidjaca Srbije pa nisam mogao licno. Planirao sam da se vratim na Zajecarsku gitarijadu(zato sam i govorio korisniku da cu prvog moci da preuzmem graficku), ali sam zbog oluje koja je u to vreme pogadjala i Belu Crkvu(u kojoj se odrzavala smotra) i Zajecar odustao od toga. Priznajem, obmanuo sam malo korisnika Miso, jer je Milos Bozinovic na moje insistiranje probao graficku u svom racunaru, ali ona nije radila, naime nije davala sliku. Kada se to dogodilo Milos Bozinovic je kontaktirao zajednickog prijatelja Marka Zivulovica ne bi li Zivulovic otkrio u cemu je problem(da nije do racunara Milosa Bozinovica), ali on je ustanovio da racunar radi bez graficke. Vratio sam se 4. avgusta sa 9. smotre saveza izvidjaca Srbije i 5. avgusta Milos Bozinovic je dosao kod mene kuci ne bi li testirali ispravnost graficke kartice na mom racunaru. Graficka ponovo nije davala sliku, nakon cega sam kontaktirao oca Srdjana Antica, koji je kontaktirao njegovog dugogodisnjeg prijatelja Zorana Stefanovica(koji ima dugogodisnji staz kao radnik u prodavnicama racunarskih komponenti) ne bi li Zoran Stefanovic proverio ispravnost graficke kartice. Milos Bozinovic i ja smo se nasli sa gospodinom Zoranom Stefanovicem istog dana i urucili smo mu graficku karticu upakovanu u standardnu zastitnu kovertu za preporucene posiljke. Gospodin Zoran Stefanovic me je 6.8. kontaktirao i javio mi je da graficka ni na njegovim racunarima graficka nije htela da prikaze sliku, nakon cega sam kontaktirao korisnika Miso na kupujemprodajem. Veci deo prepiske je bio na sajtu kupujemprodajem, sa malim delom prepiske preko poruka(ciji sam veci deo postavio na sajtu, ne mogu sve zato sto moj telefon ima ogranicenu memoriju za skladistenje poruka i zbog mog ne razmisljanja obrisao sam poruke pre nego sto sam ih zapisao). Ovime ja Antic Aleksandar podnosim prijavu prevare, a ako to ne prodje, barem se nadam da ce administracija sajta kupujem prodajem uvideti da je razlog za negativnu ocenu adekvatan.





Znaci ono sto pitam, da li imam prava da prijavim prevaru, da li mogu da dobijem ja neku kaznu(bilo novcanu bilo zatvorsku) i sta to zapravo znaci(ako cemo se suditi odustajem od toga, nemam novca za advokata).
 
Poslednja izmena:
HAHHAHAHAH kava crna policija, sta njih briga ko je spalio grafiku ili nije .......... :)))))))))))))

Situacija zamrsena, i ako je poslata neispravna sad je kupac kriv jer nemoze da trazi istu na adresi poznanika pa taj isti poznanik da je testira... pa posle da se trece lice zali koje nije ni primilo grafiku......

Ne branim prodavca jer se stvarno nemoze znati ko je grafiku spalio ili nije, ali nije u redu narucit na adresi treceg lica a posle zahtevat priznavanje radne garancije... jer tu tek onda niko nezna ko je sta mutio

A takodje nemozes zahtevat pare niakd nezad ako ne vratis isti proizvod prvo

Zakonski mozes jedino privatno tuziti, ali ako je prizvod preuzelo trece lice stvarno neznam sta bi sud tad rekao, takodje prodavac je u pravu za servisiranje, jedino ako rpodavac da saglasnost isti se moze slati na servis... iako razumem ovde nista nije opravljano itd... ali zakon je takav da jedino ovlascono lice u garantnom listu u ovom slucaju prodavac moze raditi servis iste

PS: moje licno zapazanje da su ljudi sve tezi za saradnju, citali negde da ih stiti neki kao zakon pa misle da mogu da postavljaju uslove.. vracanje ispravne robe, ili neceg sto su kupili "greskom" pa njim ne odgovara, ono sto je meni smesno aj da te pozovu objasne slucaj lepo i fino pa te zamole.... pa takvima uvek izadjes u susreat ali NE, stigne poruka ovo meni ne obavlja posao sutra ti vracam????
 
Poslednja izmena:
HAHHAHAHAH kava crna policija, sta njih briga ko je spalio grafiku ili nije .......... :)))))))))))))

Situacija zamrsena, i ako je poslata neispravna sad je kupac kriv jer nemoze da trazi istu na adresi poznanika pa taj isti poznanik da je testira... pa posle da se trece lice zali koje nije ni primilo grafiku......

Ne branim prodavca jer se stvarno nemoze znati ko je grafiku spalio ili nije, ali nije u redu narucit na adresi treceg lica a posle zahtevat priznavanje radne garancije... jer tu tek onda niko nezna ko je sta mutio

A takodje nemozes zahtevat pare niakd nezad ako ne vratis isti proizvod prvo

Zakonski mozes jedino privatno tuziti, ali ako je prizvod preuzelo trece lice stvarno neznam sta bi sud tad rekao, takodje prodavac je u pravu za servisiranje, jedino ako rpodavac da saglasnost isti se moze slati na servis... iako razumem ovde nista nije opravljano itd... ali zakon je takav da jedino ovlascono lice u garantnom listu u ovom slucaju prodavac moze raditi servis iste

PS: moje licno zapazanje da su ljudi sve tezi za saradnju, citali negde da ih stiti neki kao zakon pa misle da mogu da postavljaju uslove.. vracanje ispravne robe, ili neceg sto su kupili "greskom" pa njim ne odgovara, ono sto je meni smesno aj da te pozovu objasne slucaj lepo i fino pa te zamole.... pa takvima uvek izadjes u susreat ali NE, stigne poruka ovo meni ne obavlja posao sutra ti vracam????

Pa ja kada prodajem nesto i dam garanciju nedelju dana ja dozvoljavam kupcima da zbog bilo kog razloga vrate to sto su kupili od mene, nekako mi je to posteno.
Mogu da ulozim ovaj nalog na benchu da je graficka dosla neispravna, ali sta je tu je.

Nista od tuzbe i toga, ali ja bih da liku zabijem crvenu kako bi i drugi ljudi mogli da se pripaze od njega. Strah me je da ne ukinu tu crvenu jer ima veliki broj pozitivnih, sta mislite o tome?

Mislim, ja bih najradije da ga banuju, pa makar i mene banovali, pa da vidi da ne vrsi prevaru u buduce, ali od toga znam da nema nista.
Zna li neko kako se uopste biva banovan na KP?
 
Poslednja izmena:
prijavis preko sajta da te prevario i prilozis dokaz i njega odmah suspenduju dok to ne resite
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno