Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ево
e073da11e37fe84aa0edd62046dcb443.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

E to sam trazio hvala - to znaci da box lvl 3 sa Amlogic s912 ima maximalan kvalitet slike -cisto sumljam da ima 4 k sadrzaja...Probacu Jos jednom Amlogic s905x sa lvl 3 da potvrdim da je max 720p
 
Колико је мени познато, ХБО не емитује 4К садржај, тј. немају га у ГО варијанти.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
@Babić taj lvl3 beše ima većina ovih kineskih s905x boxeva? Jel to znači da preko kodija hbo može da se gleda u 720p umesto u 480p? Ili sam ja loše razumeo?
 
Može 1080p hbo preko kodija
Preko aplikacije mi je puštao lošiji kvalitet
 
Evo sad sam instalirao kodi i hbogo addon, definitivno je HD, sad da li je 720p ili 1080p nebitno mi je, jer mi je tv 720p, velika je razlika u odnosu na 480p.
 
Sa ovom novom apk verzijom nemoguće je se prijaviti kad dođeš do dela da izabereš operatera koko god puta kliknem u spisku na njega neće da izabere, a na staroj verziji imam apsurd na prijavi mi govori da se ne nalazim u bazi a pri registraciji korisnik je već registrovan,na kompjuteru preko browsera se prijavim bez problema.

Jeste malo stariji post, ali i meni se desava identicno, da li si uspeo nekako da se prijavis?
 
Da, i ja sam rešio tako što sam na airmouse tastaturi pritisnuo T za telenor.
 
Svašta, probaću večeras.
Probao sam sa običnim mišem ali neće, nije mi palo na pamet da probam sa tastaturom...
 
Da li neko ima problema sa cast-om. Više neće da radi cast. Pokušavao sam sa PC i Phona na Eon box i Chromecast 2.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Veretno imaju neki problem. Ja sad hteo da odgledam novu ep. pad viteza ali nece cast


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam problema sa titlovima na kodi addonu. Danas su poceli svi da se ucitavaju redom, samo se nadodaju novi redovi a stari ne nestaju, pun ekran titlova. Pokusao sam ponovnu instalaciju celog kodija , sve isto bez promena. Da li se neko vec susretao sa ovim problemom?
 
Isti problem je i kod mene. Kanda mi liči da je problem što je 25. marta bio update za inpustream.adaptive addon. Jer HBO addon nije updatovan nedelju dana u nazad, sam Kodi nije updatovan na noviju verziju a problem se pojavio.

Još kad se na to doda i ovaj changelog za inpustream.adaptive:

Changelog je napisao(la):
v2.3.16 (2019-03-25)
- TTML parser fix
- [HLS] Add HEVC streams / Fix extra_data_size in ts parser
- [HLS] effective URL for license

TTML je format koji HBO Go "manifest" koristi za titlove. Tako da ispada da je "fix" za neki prijavljeni problem napravio ovaj bug? :d

Moguće da je autor plugin-a (inpustream.adaptive, jer on radi samu obradu "playliste" i govori Kodi VideoPlayer komponenti šta i kako da reprodukuje) testirao taj "fix" sa novijom (beta) verzijom Kodi-a (18.2 RC1 ??)... zadnjih par meseci su menjali sve i svašta u vezi prikaza titlova jer je bilo nekih sitnih bagova.

Sve u svemu, ako hoćeš ili prijavi problem na Kodi forumu (uz sugestiju da je možda problem na nivou inpustream.adaptive) pa će verovatno autor HBO GO addon-a da kreira bug report gde treba ili kreiraj "issue" direktno na Github repo-u za inpustream.adaptive (sa punim opisom šta se dešava, koju verziju Kodi-a koristiš i sve ostalo).

Mene mrzi... praktično ni ne koristim HBO Go.

Moooožda ako budem bolje raspoložen sutra, prekosutra ja uradim nešto na tu temu prijavljivanja problema...
 
Ja imam problema sa titlovima na kodi addonu. Danas su poceli svi da se ucitavaju redom, samo se nadodaju novi redovi a stari ne nestaju, pun ekran titlova. Pokusao sam ponovnu instalaciju celog kodija , sve isto bez promena. Da li se neko vec susretao sa ovim problemom?
Све нормално ради.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Na PC-u (WIN 7) je problem, sad sam instalirao na telefon (android), titlovi idu OK.
 
Kod mene je Win 10 i problem. Proverite da li je ista verzija inpustream.adaptive na Win i na Android verziji Kodi-a. Ja na telefonu trenutno imam neki matori build (v18.0 RC5 valjda) koji sam sam kompajlirao i vidim da tamo još uvek ne prijavljuje da postoji update za inputstream.adaptive. Doduše ne sećam se više da li na Android Kodi-u uopšte podržava update tih binary addons kao Windows verzija.
 
Evo sad sam proverio, definitivno je problem sa inputstream.adaptive. Pošto imam na kompu par različitih Kodi v18 build-ova instaliranih u "portable" režimu od kojih jednu nisam koristio sto godina tako da nije stigla da updatuje taj addon (i dalje je v2.3.15) uzeh prvo isključio auto-update za taj addon (da ga ne updatuje automatski čim pokrenem Kodi, nakon "gaženja" foldera), ugasio Kodi i pregrazio (tj obrisao folder pa kopirao matoriju verziju) inpustream.adaptive folder sa starijom verzjom i testirao i rade kako treba titlovi za HBO Go addon.

Tako da ukoliko treba nekom verzija addon-a za 64-bit Windows mogu okačiti link pa uradite isto, dok se ne sredi bug da može da koristi HBO Go addon.
 
Ima li još neko problem u prethodnih par dana da se slika prebacuje sa HD na SD, povremeno baferuje i na kraju prijavi grešku u reprodukciji? Net radi normalno.
HBO GO aplikacija na LG TV-u.
 
Ja sam isključio automatski update addonova na Kodiju.
Sada sam proverio, ima da se instalira novi update 0.3.4 inpustream.
I svima preporučujem da isključe to u podešavanjima.
 
Evo sad sam proverio, definitivno je problem sa inputstream.adaptive. Pošto imam na kompu par različitih Kodi v18 build-ova instaliranih u "portable" režimu od kojih jednu nisam koristio sto godina tako da nije stigla da updatuje taj addon (i dalje je v2.3.15) uzeh prvo isključio auto-update za taj addon (da ga ne updatuje automatski čim pokrenem Kodi, nakon "gaženja" foldera), ugasio Kodi i pregrazio (tj obrisao folder pa kopirao matoriju verziju) inpustream.adaptive folder sa starijom verzjom i testirao i rade kako treba titlovi za HBO Go addon.

Tako da ukoliko treba nekom verzija addon-a za 64-bit Windows mogu okačiti link pa uradite isto, dok se ne sredi bug da može da koristi HBO Go addon.


Evo kome treba stara verzija: link

Napomena: U pitanju nije zip koji se instalira (Kodi> Install from zip), već treba da se raspakuje i sadržaj (= inputstream.adaptive folder) treba da se kopira na odgovarajuće mesto (AppData> Roaming>Kodi>Addons ??).

Pre overwrite-ovanja foldera odraditi ovo u Kodi-u: Addons>My Addons> VideoPlayer Inpustream> Inputstream Adaptive i tu isključiti "auto update"... da ne bi posle zamene foldera čim startuješ Kodi prvi put on opet updatovao inpustream.adaptive addon na verziju koja ima taj bug. Zatim ugasiti Kodi, pa onda ide zamena inpustream.adaptive foldera.
 
Poslednja izmena:
Malo poređenja u smislu protoka HBOGo i Netflix...

HBOGo, prosečno ~3.5-4.0 Mbit/s, pikovi do ~12Mbit/s
Netflix, HD film ~7.0-8.0 Mbit/s, pikovi do ~22Mbit/s
Netflix, 4K film ~17-20 Mbit/s, pikovi preko 30Mbit/s

EON, SK HD, ~6.5Mbit/s, pikovi do 20Mbit/s

Na HBOGo ne mogu da vidim koju rezoliciju prikatuje. Merio sam na novim dokumentarnim filmovima.
 
Poslednja izmena:
Pričao sam ranije i dalje to mislim da HBO GO ima premali bitrate, HBO kanali idu preko 7Mb a na Go varijanti skoro upola manje. Ne znam iz kog razloga štede, pogotovo jer nije ovo samo naš servis već regionalni.
 
Zasto stede?! Pa samo ime kaze - Go. To je predvidjeno za mobile, gde po pravilu imas limitiran protok. E sad zasto onda imaju i ATV verziju zvanicno u ponudi ne bih znao.
 
Ne verujem da je to razlog, da je tako onda uopšte ne bi imali TV aplikacije, već samo za mobilne. Poredici sa netflixom, netflix je 100% bolji po kvalitetu. Da se razumemo nije HBO GO toliko jeftiniji da ima toliko lošiji protok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno