Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam sada kod kuće da proverim. Moj LG je model od prošle godine. Mislim da je u general settings.
 
Sada na LG store imaš dve HBO Go aplikacije. Ova nova je daleko bolje odrađena. Da li si probao nju da koristiš?
 
Da , nju i koristim , ali ne znam zašto se ovo dešava , i pogotovo mi nije jasno zašto kada počne da zeza aplikacija , zašto posle toga mi ne rade ni kablovski kanali , na svakom piše skremblovano , kakve to veze ima jedno sa drugim ?
 
To je do tv-a. Meni se neretko desi na lg-u da se zaglupi kada na primer gledam satelitsku tv, pa onda vratim na kablovsku. Isto se pojavi to skremblovan kanal ili pise da nema signala na kablovskoj. Onda nemam drugog resenja nego da ugasim tv, pa ponovo upalim.
 
Mozda je prakticnije resenje da castujes sadrzaj hbo go sa telefona,kompjutera.
 
Piše mi Drm greška, video nije moguć.
Pojavljuje mi se na Android boksu beelink GT1 Ultimate
 
Imam slican problem kao @dkecman. Mogu da se krecem po aplikaciji, ali ne mogu nista da pustim. Pokusava neko vreme i na kraju izbaci neku gresku 5.2.
LG Smart iz 2017, nova HBO aplikacija. Desavalo mi se i da app radi, ali kad ne radi onda to tako traje danima.
Na laptopu radi, telefonu isto, HBO On Demand isto radi. Samo HBO GO na WebOS 05.30.25 nece.
Btw. Nemam problema sa skremblovanim kanalima i sl.
Jel jos neko ima slican problem?
 
@kapri
Zar nije bilo da su samo Nordic/Spain podrzane za ATV? To se promenilo? Jekl to ova:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hbo.go&hl=en_GB

Ako je ta, onda pise da je minimal android 5.0? Ako nije ta, jel bi modao negde da uploadujes modovanu ATV hbogo aplikaciju da sad ne bih i ja isto radio. Imam 7.1.2.
Gneralno radi mi sasvim ok na Samsungu od potkraj 2012 ... Rekao bih da se slika bolja nego sa boxeva, pa zatp i hocu da probam atv verziju da uporedim.
 
Hvala, nisam se bavio, mada koliko se secam nije ni postojala atv do skoro.
Nisam jos probao, ali ne verujem da ce zbog widevine da radi isto kao na TV ... Na TV je navigacija malo spora, ali ne nepodnosljivo sporo.
 
Ne radi ova sa apkmirror. Prodje registraciju uredjaja, ali puca nakon toga.
Na boxu nije pravi android TV iako ga mnoge druge aplikacije tako vide. Jos je i rootovan. Cak se i sam hbogo atv ne vidi mdju instaliranim apps, vec sam je startovao iz setttogns/applications.
 
Jel uspeo neko da reši 5.1 grešku na HBOGO ATV aplikaciji?
 
Jel ima razlike u kvalitetu android vs android tv apk?
 
Samo da podelim hbo go za kodi add-on.
https://github.com/arvvoid/plugin.video.hbogoeu

Probao sam na mibox Android box 5.1 I radi bolje nego obična portovana aplikacija.
Jedino što sam stavio od podešavanja je hdcp enable u inputstream adaptive podešavanjima.
Kod mene je widevine L3 a hdcp nema nikakvu oznaku.

Sent from my Xperia Z2 Tablet LTE using Tapatalk
 
Samo da podelim hbo go za kodi add-on.
https://github.com/arvvoid/plugin.video.hbogoeu

Probao sam na mibox Android box 5.1 I radi bolje nego obična portovana aplikacija.
Jedino što sam stavio od podešavanja je hdcp enable u inputstream adaptive podešavanjima.
Kod mene je widevine L3 a hdcp nema nikakvu oznaku.

Sent from my Xperia Z2 Tablet LTE using Tapatalk

jel moze da se castuje sa mob aplikacije na kodi addon?
 
Pa možeš da nađeš na mobilnom > na mobilnom dodaš to što si našao u Watchlist / u Favorites > u Kodi-u addon-u otvoriš "My List" i eto pusti i gledaj. Posle u addon-u imaš opciju da ukloniš odgledano iz "My List".

Ako serije gledaš češće od filmova onda ti je najbolje rešenje za izbagavanje stalnog search-ovanja epizoda da dodaš čitave sezone neke serije u Kodi Library, onda ćeš imati i automatski "mark as watched". Pošto sam HBO Go addon trenutno ne nudi tu funkcionalnost exportovanja / dodavanja u Kodi Library (što ima npr Netflix addon) za sad treba sam da se snađeš za to :)

Ako te zanima da to testiraš skineš ovaj "repository.xxtrep.zip" instaliraš repo u Kodi-u i onda iz tog repo-a instaliraš "Add to Lib" context menu addon. Sa njim kad kreneš da dodaješ nešto on generiš ".strm" fajlove za svaku epizodu (fajl sadrži link koji HBO Go addon-u da instrukciju šta tačno da pusti; dakle klik na Play direktno startuje odgovarajući stream), njih dodaješ u Kodi Library kao da su u pitanju video fajlovi.







Prvu sezonu neke serije dodaješ koristeći "Add as a new TV show" a ostale sezone koristiš "Add to existing TV show" pa iz liste postojećih serija izabereš onu čija je sezona u pitanju.
Pre korišćenja "Add to Lib" samo jednom treba u podešavanjima HBO GO addon-a u Extra tab-u uključiti opciju "Force scraper friendly titles" da bi za prikaz stavki u listi koristio nazive tog formata "ime_serije - S01E01" umesto onog default formata... To služi da bi i sam "Add to Lib" automatski detektovao naziv serije a posle i da Kodi-ev metadata scraper uspešno detektuje o kojoj seriji i kojim je epizodama reč na osnovu filename-a .strm fajlova.

Treba samo folder u koji "Add to Lib" addon trpa ".strm" (tj pod-foldere "Movies" i "TV shows") dodati kao video source kao što bi dodao bilo koji folder koji sadrži lokalne video fajlove (Videos > Files> Add videos)


Možeš naravno i filmove da dodaješ u Kodi library na isti način... samo što to naravno svaki film prvo moraš da nađeš... a ako ćeš tražiti svaki jedan po jedan onda isti đavo da li ćeš dodavati u Favorites pa otvarati tu listu da pustiš nešto ili ćeš dodavati u Kodi Library...


Nakon što dodaš neki sadržaj sa HBO Go u Kodi library koristeći .strm fajlove imaš dostupnu i mogućnost da koristiš "bookmarks" u Kodi video player-u pa da sam ručno vodiš računa (pre zaustavljanja stream-a kreiraš bookmark koji posle kad nastavljaš sa gledanjem koristiš da premotaš stream na tajming gde si stao sa gledanjem nakon što plugin video startuje opet iz početka) o tome gde si stao sa gledanjem u slučaju da ne ogledaš celu epizodu ili ceo film odjednom... pošto sam HBO Go addon i to još uvek ne podržava.
 
Poslednja izmena:
Џабе пишеш. Неки људи једноставно обожавају да кастују.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Naravno kad je cast neuporedivo lakši i brži od pomenutog. Ne vidim nijednu prednost Kodi varijante u odnosu na Cast.
 
Коди није намењен за то за шта ти мислиш - каст.
Коди је медија центар и има широку примену у мултимедији.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Jel neko ima utisak sem mene da je bitrate na HBO GO mali? Krenuo da gledam GOT i slučajno naleteo na HBO3 na istu seriju i slika je na HBO3 mnogo bolja. Imam Apple tv i verujem da on uvek izvlači najveći stream. Gledao npr i preko iTunes-a jednu epizodu i slika je neuporedivo bolja od našeg HBO GO-a. Jel možemo negde da se žalimo da povećaju bitrate??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno