Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Da napravim ponovo tabelu sa pregledom prepaid ponuda Vipa i Globaltela samo ponuda na 30 dana - ne uzimam nista na 7 dana:

Vip (besplatni pozivi u mrezi)
300 din - 100min/sms + 1GB + 10GB za aplikacije
400 din - 200min/sms + 1GB + 10GB za aplikacije
400 din - 100min/sms + 2GB + 10GB za aplikacije
500 din - 200min/sms + 2GB + 10GB za aplikacije
600 din - 200min/sms + 3GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
700 din - 400min/sms + 3GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
700 din - 200min/sms + 6GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
800 din - 400min/sms + 6GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram

Globaltel (besplatni pozivi u mrezi)
300 din - 50min/sms + 1GB
450 din - 50min/sms + 4GB
450 din - 150min/sms + 1GB
500 din - 150min/sms + 4GB
600 din - 50min/sms + 10GB
700 din - 250min/sms + 1GB
800 din - 150min/sms + 10GB
900 din - 250min/sms + 4GB
1000 din - 250min/sms + 10GB

Globaltel freepaid
900 din - neograniceno min/sms + 1GB
1000 din - neograniceno min/sms + 4GB
1300 din - neograniceno min/sms + 1GB

Moze li se u VIP-u na prepaidu uzeti eSim?
 
Da napravim ponovo tabelu sa pregledom prepaid ponuda Vipa i Globaltela samo ponuda na 30 dana - ne uzimam nista na 7 dana:

Vip (besplatni pozivi u mrezi)
300 din - 100min/sms + 1GB + 10GB za aplikacije
400 din - 200min/sms + 1GB + 10GB za aplikacije
400 din - 100min/sms + 2GB + 10GB za aplikacije
500 din - 200min/sms + 2GB + 10GB za aplikacije
600 din - 200min/sms + 3GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
700 din - 400min/sms + 3GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
700 din - 200min/sms + 6GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram
800 din - 400min/sms + 6GB + 10GB za aplikacije + 10GB za Instagram

Globaltel (besplatni pozivi u mrezi)
300 din - 50min/sms + 1GB
450 din - 50min/sms + 4GB
450 din - 150min/sms + 1GB
500 din - 150min/sms + 4GB
600 din - 50min/sms + 10GB
700 din - 250min/sms + 1GB
800 din - 150min/sms + 10GB
900 din - 250min/sms + 4GB
1000 din - 250min/sms + 10GB

Globaltel freepaid
900 din - neograniceno min/sms + 1GB
1000 din - neograniceno min/sms + 4GB
1300 din - neograniceno min/sms + 1GB

Moze li se u VIP-u na prepaidu uzeti eSim?
 
@POGLAVICAS
Hvala na ovoj odlično napravljenoj tabeli. Podsetila me je oko dvoumljenja između cene minuta/SMS kod vipa 2 RSD i kod globala 3 RSD i svestan sam da sam sa trenutnim potrebama oko 150 RSD mesečno sa većim troškovima ali presudilo je to što ako se desi mesec da mi od jednom zatreba dosta priče to rešava uplata 900 dinara pa ako treba opet po starom. Drugo ne znamo koliko će vip držati ovu ponudu, mada obzirom na sve evidentniji ulazak u ekonomsku krizu želja operatera da nam uzima bar 1500 RSD mesečno polako pada u vodu a sa njom i potreba da se bude što konkurentniji.
 
Da li u Vipu, ako sam na mesecno planu 600, a hocu sledeci mesec da uplatim plan 300, dan pred istek...se sve sabira, ili se racuna skroz kao nova i brise staro posto je manji "paket"?
Колико до сада видех, мада нека још неко потврди или оповргне, сабирају се додаци за чет, Инстаграм и интернет из месечног плана.
Не сабирају се минути/смс-ови или је могуће да уплатом њиховог додатка за минуте/смс-ове се претходни минути/смс-ови бришу...
 
Da li u Vipu, ako sam na mesecno planu 600, a hocu sledeci mesec da uplatim plan 300, dan pred istek...se sve sabira, ili se racuna skroz kao nova i brise staro posto je manji "paket"?
Морам још да напоменем да нисам прелазио са 600 на 300 већ се моја претходна објава односи на оно што се преноси када сам обнављао исти месечни план (600).
 
Nisam dugo pratio tržište, operatere i pakete, niti koristio pripejd (a on se pogotovo mnogo transformisao tokom godina) a ističe mi ugovor kod Telenora za dva dana pa sam bacio pogled na teme.
Sad ovde ništa ne razumem, kako je moguće da je pripejd duplo jeftiniji od postpejda za iste uslove?! Konkretno ovo kod vipa, mesečni plan 300 se dobija 100 min i sms i 1 GB neta i sve to traje 30 dana, za 300 din mesečno? Kako se to plaća? Koja je onda poenta postpejda i klasik tarife, isto to, 100 minuta i sms i samo 500 mb neta za 600 din mesečno?! Još je u pripejdu dobija bonus od 10 gb za aplikacije što je značajno. Jesam li dobro shvatio?
 
100 min je ništa za nekog ko priča redovno. Zato je povoljno, ljudi su se navikli na neograničeno i niko više ni ne gleda koliko i kada priča. Sa ovime ipak imaš limit i nije primamljivo svakome, već onima koji i ovako ne pričaju puno, a opet ne bi da se mnogo cimaju oko minuta i 100 im završava posao. A plaćanje tog 300 dinara paketa je najlakše preko vip aplikacije, 3 klika i ako imaš dovoljno kredita na računu, plaćeno i aktivirano istog trenutka. Može i preko kratkih kodova, ali ono, 21. vek, aplikacije za sve i svašta. :) Ostalo si dobro shvatio, osim da se minuti i sms-ovi dele iz istog konto-a. Pričao 100 min ili poslao 100 sms-ova, svejedno je. Konto ide za -1, pričao 1 minut ili poslao 1 poruku.

A što se tiče klasik tarife, ne vidim ni ja smisao. Moguće da će je u nekom trenutku i izgasiti kada poprilično opadne interesovanje.
 
Poslednja izmena:
Nije 100min i sms, nego 100 min ili sms (100 jedinica)

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
На крају,не труди се да схватиш њихову логику,већ бирај шта је за тебе/нас, најбоље и најповољније
 
Hvala ljudi. Da, sad tek vidim da piše "ili" (navikao sam kako je bilo nekad). Lol, da li je realno, da su i to promenili i uškrtarili se za sms koji ljudi više i ne koriste.
U pravu ste ne vredi to onda, treba realno bar 500-600 din mesečno da se ne ustežeš za minute i net, a to je neznatno manje od 800 koliko bi izašao total 2 kod telenora ako bih uspeo da dobijem 50% popust, pokušaću to onda da izboksujem ostanem u istoj mreži na istom paketu iako mi nije potrebno neograničeno minuta i toliko neta. Ali ako mi ne budu dali 50% preći ću u u drugu mrežu iz principa, ima toga svuda za oko 1000 din.
 
Ne računaj kod Telenora Total 2 za 800 dinara. Ako uspeš da izboksuješ popust od 50% i još 50 dinara popusta za aktiviran e-račun, to je onda 975 dinara. Ako dobiješ ispod toga bićeš prvi čovek u Srbiji kome je to pošlo za rukom.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ali ako porediš klasik tarifu sa planom 600 onda se pripejd više isplati zbog neta + možeš da prebaciš u naredni mesec sve što ne potrošiš ako reaktiviraš plan pre isteka starog.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ali ako porediš klasik tarifu sa planom 600 onda se pripejd više isplati zbog neta + možeš da prebaciš u naredni mesec sve što ne potrošiš ako reaktiviraš plan pre isteka starog.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Из неког разлога мени не пребацују минуте/СМС... а остану ми из претходног месечног плана.
Могуће је да их новим додатком за минуте/СМС који уплатим поништим али ме то баш буни, једино нисам до сада пробао да не уплатим тај додатак па да видим да ли се сабира оно што је остало у претходном месечном плану са оним што купим у новом месечном плану.
Ако неко ово може мало да појасни, био бих му захвалан.
 
Ako sam obnovi onda se ne prenosi, ako aktiviras pre isteka onda se sabira. Ja uvek aktiviram onaj dan kada istice i prenosi se sve.
Активирао нови месечни план истог дана када истиче претходни, није аутоматски и не пренесе ми минуте који остану из претходног месечног плана, а једино ми је логично да ми онај додатак од 99 динара уз месечни план потре те минуте из претходног плана.
 
Ja sam pre neki dan prvi put aktivirao taj 99 dodatak i prvo mi je trošio minute iz redovnog MP, pa je tek onda prešao na te dodatne minute. Dodatni minuti se ne prenose, tako da je to možda objašnjenje. Aktiviranjem novog MP, stari prestaje da važi, a dodatni minuti važe dok važi MP za vreme kojeg su aktivirani.
 
Hm meni sabira.dodatke ne aktiviriam.
b69a4695015f6bb52897b5059f23052c.jpg


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Da skontao sam uglavnom, total 2 otpada čak i sa 50% jer mi je 1000 din suvišno da plaćam a imam sve što mi treba već za 500-600 ili čak manje. Sve opcije sam prečešljao i kao najbolje su mi ostale dve, obe pripejd, ili VIP ili Globaltel, ukoliko mi Telenor ne ponudi nešto isto ili bolje da ostanem. Prenesem broj u drugu mrežu bar na tri meseca pa da probam pripejd i kako mi završava posao i da vidim kako radi mreža generalno, mada sam ja light korisnik, ali nije da me ne nervira loš signal ili kvalitet zvuka.
I ovi VIP pripejd planovi mi baš odgovaraju jer se prenose minuti i internet, tako da bih uvek realno imao dosta više na stanju, za kad mi zatreba više, što je retko. Društvene mreže vrlo malo koristim ali odlično je što ima i 10 gb za to, znači da bi mi vrlo moguće i onaj za 300 din sa 1 gb završio posao, plus mi odgovara što svaki mesec može da se šalta između paketa po potrebi. I prvi mesec je besplatan ako sam dobro shvatio, ne znam da li to važi i za prenete brojeve ili pod nov korisnik misle na kupljen nov broj.

Onaj Globaltel 150 min/sms i 4 gb neta za 500 din mi je isto odličan. Samo ne znam kakva je ta mreža, šta je to? I zna li neko ima li tamo prenošenja saobraćaja u naredni mesec?
 
^Vip mrežu koristi.
 
Naravno da u globaltelu prenošenje u sledeći mesec funkcioniše bez greške samo se treba držati paketa da bi se pre nosili i minuti i GB. I to je upravo razlog što sam odabrao globaltel Je li VIP ovo škrta renje minuta / sms pa posle kupovina dodatka koji se ne prenosi me je oterala. A globaltel ova ponuda 150 min / sms plus 5 Gb za 500 RSD mi je toliko nagomilala toliko neta da sam morao da pređem na paket 150 min kroz sms + 1 GB za 450 RSD :-D
 
Pa koliko se prenosi, samo jedan prethodni mesec ili više?
 
Više meseci. Samo je bitno da se pre isteka važenja Gb i minuta aktivira paket koji sadrži i Gb i minute
 
jel si povezao platnu karticu sa globaltel brojem,kako to funkcionise?
i jel te upozorava da ti za 3 dana ili za dan ističe paket?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Активирао нови месечни план истог дана када истиче претходни, није аутоматски и не пренесе ми минуте који остану из претходног месечног плана, а једино ми је логично да ми онај додатак од 99 динара уз месечни план потре те минуте из претходног плана.
Ako prvo troši minute iz mesečnog plana to je to zato ti ne prenosi jer si ih potrošio u međuveremenu. Dodaci od 99 din se ne prenose u naredni mesec.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Aktivirana uzbudljiva kombinacija
4 Gb+150 min/sms. Ovako stiže obaveštenje dan pred istek paketa.
54ba3e58da575ce998fcb6a414679c63.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
A ovako dopunjujem mojom karticom banka Intesa visa koja je vezana za moj tekući račun.
2d836efda58c9d5206df72d477cf8384.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja povezao svoju DINA karticu od MOBI banke jel nema nikakvog održavanja, a parama je punim iz bankomata u K.Mihajlovoj znači nema šaltera. Jedino još nisam imao potrebe za freepaidom jel koristim onu 150 min/sms + 5Gb varijantu od 500 din.
 
Nazad
Vrh Dno