Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Pojma nemam koje frekvencije podrzava redmi note 4x, ali ako vidi vip svugde, bar je negde morao telenor
 
Evo zašto ne uspevaš da uhvatiš 4G na Telenoru. Mislio sam da su bar u gradu na 1800 Mhz
24381d414130baa2777453929d391192.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel ti u aplikaciji stoji status aktivan? Prvo proveri to, ako jeste probaj da prebaciš na 2G/3G, pa ponovo vrati na 2G/3G/4G.
29e5ae8be2fc6a13318c8c40eec86c3e.jpg


WAS-LX1
 
Pojma nemam koje frekvencije podrzava redmi note 4x, ali ako vidi vip svugde, bar je negde morao telenor

Vip ima skoro sve lte1800 u bg.
Tln ima skoro sve lte800. Javicu ti veceras za Knez ako prodjem. Na Dorcolu ima obe i lte1800 radi vani.

Ali garant ce ti izgledati kao da ni 10% Beograda nije pokrio Tln jer je uglavnom ltr800.
 
hvala na trudu momci.
Status je - aktivan.
Neverovatno mi je da hvatam 4g i mts na svim tim mestima...
Pokusacu sa P9 lite kada ga napokon vrate iz servisa.
Prilicno sam razocaran za sada...
Malo mi je glupo da menjam telefon zato sto telenor nema krsten 4g u Beogradu...
 
Ma da, to je ***nje teško. Ja sam imao taj problem sa Meizu m2n u Nišu. Sad taj telefon koristi klinac i vidim da u većem delu grada ima 4G, ali opet nema u pojedinim delovima. Čudi me da je tako loše BG pokriven sa lte 1800.

WAS-LX1
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da kazem. A rotiram mreze na 3g i tu telenor razbija, a vip ocaj zivi...
Mislim da ispadne, kako god okrenes ne valja...Sve truli kompromisi, umesto da srede infrastrukturu i to je to, pa makar po vecim mestima.
 
Vip 3g na onim lokacijama los?
Mozda te razgovori zezaju ako proba rollovet na 2g ali net je dobar. Bio je bolji stvarno ali je sada dobar.
 
Zbog pitanja (ne)kompatibilnosti pametno je da se ne kupuju telefoni za non-EU trziste.
 
Slazem se, ali Xiaomi ima specificne karakteristike koje je tesko naci u paketu kod drugih (baterija velikog kapaciteta, pristojan hardware, dual space i dual apps i to sve za cenu koja je krajnje korektna) i onda dodje do ovoga, a recimo na VIPu se ne primecuje nedostatak koji je primetan kod koriscenja telenor 4g....
 
Dosta faktora utice i korisnici kalkulisu po svojim preferencijama gde je cena najcesce i najvazniji faktor.
 
Cudim se jer meni radi dobro. Nije kao sto je bio, 20+, itd.ali radi kao Tln 4g
Bukvalno.
 
Uhvatio sam sada 4g kod kalenica. 40/6...Generalno, nisam ipresioniran...imam fore do nove godine, pa cu videti sta i kako, jer ovako sada bi mi bilo bacanje para da sam na telenoru
 
a recimo na VIPu se ne primecuje nedostatak koji je primetan kod koriscenja telenor 4g....

Nisi putovao po unutrašnjosti, u manjim mestima je Vip isključivo na 800MHz. Pretpostavljam da su gradovi veličine Loznice ili Knjaževca na granici za 4G 1800 na Vipu, a u svim manjim mestima i duž puteva je Vip 800MHz.
 
Jesam putovao, ali ne provodim toliko vremena pa i ne osetim...Uglavnom nadjem wifi.
Sta znam, lep je broj, pa ga zato drzim. Cekam i kraj godine pa ako budu ok ponude, prebacicu ga na postpaid
 
Tln u manjim.mestima jos vise % ima lte800.
 
Pa van ovih gradova gde imaju 4G+ Telenor uopšte nema 4G 1800. Sve je 800MHz
 
Xiaomi ima odlične telefone, sada mogu da se nađu i za EU tržište, bar ono što znam je R3/RN3 i RN4 modeli...
 
Tako sam i napisao, van gradova u kojima imaju 4G+ nemaju 4G mrezu na 1800MHz.

Na ostatku teritorije prisutan je samo 800MHz kod Telenora.
 
Evo ako neko hoće da koristi novinarnicu ima kod u poruci. Meni to ne treba, samo ko prvi iskoristi kod nek napiše da se ostali ne cimaju sa iskorišćenim kodom.
d7b151e0df1f438ab64a6850d56470fc.jpg


WAS-LX1
 
Pitanje za one na telenor prepaidu.
Kako aktivirate 100 min ka svim mrezama nakon dopune?
U Moje ponude imam to, dopunio sam kredit i nista od tih 100 min!?
 
Samo jednom vazi, za prvu dopunu. Cini mi se da je bilo automatski, ili je bilo u onim dodacima negde u Moj Telenor appu.
 
Nazad
Vrh Dno