Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Ne znam na koliko tacno, ali da moze da isprati maksimum podesavanja za karticu. I kada stavim na 120 dobijam manji hashrate nego na drugom linuxu, a gde nisam dizao core na max. Za OC memorije se opet cudno ponasa, dve karte sa istim OC podesavanjima, jedna pokazuje recimo 1670MHz, druga 1730MHz.

Takodje, onaj bar dole, koji prikazuje poslednjih pola sata mi ne radi, stoji sve prazno i posle vise od pola sata.

Pusti neki screenshot sa barom.
Imam prijavljen issue za NVIDIA oko setovanja clockova za 1070. To znam sta je i bice reseno u sledecem update. Moguce da clockove ne primeni kako treba ni kod tebe ako je isti problem. Koja je maksimalna vrednost koju dodajes za core?
 
Dogovoreno.

Telegram notifikacije ce biti veceras - sve zavrseno.
Screenshot from 2018-03-14 16-35-49.png
 
Poslednja izmena:
Evo shotova, u pitanju su dve 1070ti i jedna 1070. Sta sam radio:
- Ukljucena masina bez ikakvih promena, sa podesavanjima sa slike - pocetno. Ovde se vidi da nije prihvatio podesavanja, jer je power oko 170W, a setovan je na 127W.
- Samo restartovan miner sa istim podesavanjima - config_and_reset1. Power limit je sada dobro setovan, za klokove ne znam, ali nisu isto setovanje memorije za 1070ti i za 1070.
- Ponoivljen postupak da vidim sta se desava - config_and_reset2. Core freq je setovan isto, ali ima odstupanja oko 50MHz koje se ne menja. Naravno, ima oscilacija kloka, ali ova razlika od 50 je uvek tu.
- Slika "bar" - ne radi posle pola sata.

1. Kada se menjaju jedinice kH/s -> MH/s, jednostavno se samo zameni tekst same jedinice, ali se nigde ne radi deljenje, ako me razumes. Ispadne da onda kopam sa 500MH/s sa jednom karticom umesto 500kH/s. To se onda na kraju i sabere, pa opet izadje da imam tipa 1500MH/s.

2. Bilo bi dobro i da se GPU HASH RATE SUMMARY grafik ne resetuje kada se resetuje miner.

3. Najveci problem su klokovi, ali to kazes da ce se resiti brzo. Ovde jedva izvlacim 500kH/s, dok na drugoj distribuciji sa istim podesavanjima i istim majnerom imam oko 520-530kH/s.

4. Da li je moguce da se preko Telegrama na svakih sat vremena salje status riga, sa ispisom kojom brzinom kopa. U slucaju da se nesto zabagovalo, da moze da se vidi. Ovo bi mogla da bude opcija, da moze da se ukljucu preko Configuration strane.

5. Kako moze da se prati status riga spolja, ne iz lokalne mreze?

Toliko za sada :D.
Pohvale za trud i zalaganje ;).
 

Prilozi

  • podesavanja.jpg
    podesavanja.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 73
  • pocetno.jpg
    pocetno.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 70
  • config_and_reset1.jpg
    config_and_reset1.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 61
  • config_and_reset2.jpg
    config_and_reset2.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 61
  • bar.jpg
    bar.jpg
    261.5 KB · Pregleda: 69
- Problem sa clockovanjen resen i pomeren limit na 250 - samo se power dobro setovao ostalo nije izostavljen export u bootu.. gerskse se desavaju :D
- Nisam razumeo ovo za sliku?

1. Kada se menja to je najveci problem danasnjih developera, neka se usaglase u kojim mernim jedinicama ce da bude. Jer svaki software razlicite default vrednosti daje. Tako da se se negde deli negde mnozi, ali uvek treba da je tacno. :)

2. Ovo je zbog promene miner-a i coina, ako sa mhs odes na khs, nece se videti na grafiku zbog manje vrednosti i mora da se purge.

3. Ovo je reseno i izlazi u updatu sledecem.

4. moze da se prati, read-only monitoring. Kod tebe je setovano na rig.smos-linux.org (sa sliike). Kada otvoris ovaj url tu ti je tvoj rig :)

5. Za telegram mogu da pravim posle ove implementacije na komande da se dobija status itd, otom potom, najbitnije je implementirano da ako ne radi rig stigne obavestenje. Ime bota @smoslinux_bot


Update ce da bude verovatno veceras ili sutra uvece :)
 
Trazio si sliku tog donjeg bara koji ne radi.

2. Ovo se desava i kada se ne menjaju jedinice.

3. Hoce li sada biti "regularno" setovanje klokova, a ne inkrementalno?
 
Trazio si sliku tog donjeg bara koji ne radi.

2. Ovo se desava i kada se ne menjaju jedinice.

3. Hoce li sada biti "regularno" setovanje klokova, a ne inkrementalno?


Da, normalno ce da bude, i max ce da bude 250, ili ima i veci value za neke karte ja nisa uspeo da pronadjem info?

Izvini, nisam skontao.. To ti je farm detector, ne znam sto ti se upalio osim ako nemas dva rig-a na smosu?
 
Ok, super. Hvala

Nemam, samo jedan mali rig :).

Huawei Mate 10 Pro
 
Novi update upravo pusten:

ChangeLog Update 2.0.1 - 16.3.2018.

Telegram Notifications added (tips)
Fixed issue with NVIDIA Clocks
Blinking Issue for Read-Only Fixed
Limit changed for NVIDIA Cards - Overclocking ( Povecan limit - DuleC sugestija)
Fixed Fan Issue for 10+ GPUs on NVIDIA
Claymore 11.5 Added
Miner Notice and Explanation added in Configuration Panel
 
Svaka cast za Smos prvi linux gde karte kopaju eth 29.5 kao u winu. Takodje sam detektuje rig udje se u setup preko browsera lagan, mogu ga koristiti svi ima read only monitoring preko fona vidite da li sljaka email obavestenje istoriju temperature svih karti na koliko sati stavite prosek moze da se podesi od 1 do 24 sata da racuna prosek svi mineri podrzani i optiminer. Za svaki miner imate profile za vise podesavanja, flesovanje biosa sa usb-a perfekt.

Capture.JPG config.JPG
 
Poslednja izmena:
Kako se radi update, je l' mora ponovo da se skida img ili preko panela nekako?
 
Neznam nema nam singerice nocas je kasno izdao update javice se pisao sam na slack i sinoc smo pricali par stvari je jos promenjeno koje sam primetio.

DUleC odmorices se kad stavis linux ako dosad nisi koristio pogotovu smos ja sam koristio 2013 stari tj pola foruma koje je tad kopalo.

APDEJTOVAO SE DODAT JE CLAYMORE 11.5 :)
 
Poslednja izmena:
Da singerica kralj sada imas u config claymore 11.5 a nije bio i read only monitoring mene zezao sad sljaka perfect.

Samo rebootoj rig i bice instaliran update.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih napisati, nema potrebe za novim img. Svaki put SMOS radi update kada se restartuje i 1 sat proverava update. Posle toga miruje.

Znaci miruje nema checkova, a tih sat vremena je dovoljno da poskida sve ako se nesto implementira veliko.
 
Odlicno, testiram :).
Za sad mi i dalje iskace onaj bar za farm, videcu da li ce nova verzija to resiti.

Je l' moguce srediti log, da se lepo ispisuje, da nema prelaska u novi red zbog svega par karaktera, a ima dovoljno prostora?

Edit: Da li je moguce napraviti da se moze uraditi reboot masine ili neka podesavanja na daljinu? Znaci kada nisam u lokalnoj mrezi.

EDIT 2: Posle apdejta je zabola masina. Na istoj IP adresi izbacuje: Connection failed: No such file or directory. Restartovao sam je par puta, bez promena.
 
Poslednja izmena:
Hej,

2. Ne znam sta se desilo sa update-om, vidi da nije povukao drugu IP?

Nije update resio nista za farmu dole sto se pojavljuje, tu logiku moram da promenim, jer izgleda da ti je detektovalo nesto drugo i misli da je SMOS :D

Objasni mi samo za log, svaka komanda ima svoj red? Hoces u istom redu da stavlja sve?
 
Za log: ispiše u jednoj liniji sve osim poslednjih nekoliko karaktera, koje prebacuje u novi red. Malo je nepregledno. U pitanju je log za dstm miner.

Huawei Mate 10 Pro
 
Aha, to ne mogu da managujem sto se tice miner console, ali moze se prozor rasiriti prozore da ne strci.
Javi mi za update, proveri da nije druga IP.
 
Poslednja izmena:
Javljam večeras. Radio sam osvežavanje i čekao da se pojavi novi IP na sajtu, ali ništa ne nalazi. Inače, i kad je radila mašina, na stranici za auto detektovanje riga, nije nalazio ništa, kao da ne vidi rig.

Huawei Mate 10 Pro
 
Stigli rezultati :).

Nisam uspeo da nateram masinu da radi. Ponovo sam nabacio img na fles i tek onda je krenulo.

Jos par zapazanja/predloga:
1. Kada se promeni Hostname/Farm Name majka ga vise ne vidi :d na web stranici za RIG/FARM Auto Detection. Radi probe sam vratio na smos-2-rig1, ali se nista nije promenilo.
2. Je l' mogu da se dodaju vremena na graficima? Kada se predje misem preko linije grafika, dobije se recimo temperatura. Moze li se tu dodati i vreme?
3. GTX1070TI ne prepoznaje, ispisuje je kao Graphic Device?
 
1. Ako se promeni farm name onda nece vise raditi auto detection samo za taj rig :)
2. Moglo bi, ali menjao bi celo grafikon. Jer ovaj trenutno ne podrzava. Ovo je otom potom, najbitnije sve greske da se isprave, pa onda dodatci :)
3. Da, to je sigurno zbog driver-a. Pre 10 dana je izasao stable 390, ali nisam hteo da rizikujem i ubacujem u 2.0 release. Napravicu opciono ko zeli da instalira.

Nisam objassnio kako rade Telegram notifikacije. Tj dodato je u tips na sajtu.

Doda se username (obavezno username sa telegrama) ne izme ili prezime u configuration od SMOS-a i posalje se poruka /start botu smoslinux_bot na telegramu. Ako se ne posalje /start bot vas nece obavestavati.
 
Update 2.0.3 - 27.3.2018.

- Dodat novi lolmner 0.33
- Dodat novi bminer 6.0.0
- Popravljen bug na dstms mineru
 
Update 2.0.4 - 09.4.2018.

- Dodat Claymore Dual Ethereum 11.6
- Dodat Claymore CryptoNote hardfork support 11.3
 
Reših danas da probam SMOS i naleteo sam na problem koji je i DuleC imao... connection failed, no such file or directory.
Ponovo snimio img, pokrenuo sve, startovao miner, na dashboard stranici je lepo ispisivao hashrate, dijagrame, sve i to tako možda dva minuta da bih onda i tu dobio Connecction failed grešku.
I to je to, nema riga na poolu, ne mogu više da mu pristupim.

Edit: Koristim 2.0.2 pošto ne vidim gde mogu da skinem 2.0.4, svi linkovi ciljaju na 2.0.2
 
Poslednja izmena:
Ok, za verziju skontao, sve je tu, samo je download i dalje imenovan 2.0.2.
Treće bacanje imga na usb i sad radi... u čemu je bio problem zaista ne znam.
Nadam se da se neću više javljati i kukati :d
 
@singerica Svaka čast za ovo... Pročitao sam celu Bitcointalk temu, ovu nisam... ako stignem, sutra
Imao sam probleme tipa "connection failed", restart, i proradi, pa prestane... no comprendo...
Nisam stavio na USB već na jedan HDD. Priključio sam ga na rig (5 GTX 1060 3g), radio je neko vreme potom je bio offline nekih sat vremena pa se vratio sam od sebe i sad radi, jako zanimljivo

Ovo sam našao na Bitcointalk temi
From Pitobread on Reddit..
"remove network manager
apt-get install wicd
apt-get remove network-manager*
That will most likely fix it. Network manager crashes and in turn crashes the computer"
da li ovo ima smisla kako bi izbegli gubitak konekcije?

- Kao prvo hteo bih da se ponudim da ispravim slovne greške u interfejsu. Mogu i ovde kopi pejst, a može i da dobijem fajlove, editujem i vratim, kako god više odgovara.
- read-only monitoring - kako ovo funkcioniše? non stop mi na mreži nudi adresu prvog podignutog smos-a, nakon čega sam mu promenio hostname i farm name i svakim restartom je dobijao različite adrese. Da li sam dobro shvatio, kada mu se postavi farm name, ne detektuje se više preko read-only monitoringa?
- Da li imamo dev mining osim onog početnog kada se pokrene OS?
- Da li se sistem nekako sam update-uje (majneri/drajveri/os), ili nakon svake ispravke praviš novi image pa treba da skidamo i snimamo na usb/hdd?

Majnujem lolminer-om. Nije previše bitno ali da li može da se namesti da se prikazuje hash tj sols na dashboard-u? Kada odem na Log, tamo vidim kao da gledam u miner i to je kul, ali rekoh da pitam... ne znam da li je ovo primećeno kao bag
 
Poslednja izmena:
Tvorac lolminera nije napravio api sto mu je 5 minuta posla i zato ne prikazuje hasrate u smosu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Tvorac lolminera nije napravio api sto mu je 5 minuta posla i zato ne prikazuje hasrate u smosu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Aha, pitaću ga da li mu je to u planu. I on i onaj Raquemis(eu pool lik) su aktivni u MNX Mining telegram grupi.
Znači ona podešavanja za prikazivanje sol-a su predpostavljam za Equihash...

Pronašao sam u chatu, 0.4 će da ima json api

Lolliedieb
0.4 is overall huge update... but also tons of work - and so few time to code :( o_O
Beside this sha stuff I try to get rid of the requirement of high work batches (so 4g/8g and 3g/6g cards are of same speed, memory latency hiding (more performance on AMD), then the new statistics module with json api support... tons of stuff to do.
 
Poslednja izmena:
e to treba api samo koji daje informacije o hasrejtu kao kod drugih minera, kontaktiragao je tvorac smos-a da napravi pre par meseci.

Ne treba da novi image pravis svaki put automatski se apdejtuje i nije napadan instalira se kad restartujes rig a nekad nije ni potreban restart.

Read only monitoring kad promenis rigname mislim da se pogubi ja nemenjam a sledeca verzija koja se pravi bice preko sajta read only tj sve radi preko neta kao iz mreze, puna kontrola preko neta.

Nema nikakav fee os sem majner sto uzima fee.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno