Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ima li neke smislene razlike između Sapphire Nitro+ kartica, verzije 570 i 580 sa 8GB, ali vezano za mining? U smislu neće se kasnije uvaljivati gejmerima, koristiće se samo za mining dok ne riknu :d

Drugar hoće da uzme još koji 8GB rig, pa da vidimo da li da jurimo 570 ili 580...
 
580 su malo bolje jer se bolje klokuju.
npr micron 580 nitro ide memorija na 2350MHz

ali jako tesko da mogu da se nadju bilo gde, htedoh i ja uzeti par komada

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@gadjan
Nema potrebe za promenom verzije win...ja sam samo to navodio da bi znali na cemu sve lepo radi,pa sam detaljnije pisao pa naveo i winver!
Inace ova 1909 verzija i WUB...bez ikakvih problema radi bez update-a mesecima unazad...

@outlow
Moj savet je,bitno je da su Sapphire-ke nitro+,da li je 570 ili 580 nije presudno,a verovatno ces mnogo teze sada naci 580-ce,oba modela rade savrseno i hladno...
 
Hvala @Slypire @nik1606 ako naleti neki 580 super, ako ne poslužiće i 570 :banana:
 
Има ли неко искуства са R9 390 картицама?
Друг купио 6 комада MSI Gaming R9 390 8GB (по 5000 дин/комад), па му помажем да склопи риг.

Пробао сам све живо а картице дају највише по 18 MH/s на ETH, и то кад повећам меморију и CoreClock.
Гледао сам по интернету, људи углавном и са много мањим клоковима добијају у просеку 26-28 MH/s, што нема шансе да извучем никако. Није ми логично да моје старе R9 380 4 GB дају по 22-23 Mh/s а ова не може ни 18,5 да извуче.

На ригу је инсталиран Windows 10 систем, драјвери су AMD верзија 19.1.1, за копање користи Phoneix Miner 5.0c
Пробао сам и Claymore, и опет је стање исто. Када сам однео неке моје картице код њега, оне дају исто као и код мене, на истим подешавањима. Риг напајају два напајања LC Power 1200W 80% Platinum.

Иначе, те картице ем троше Бога Оца струје, ем се греју тако да ћу морати да му ставим неке додатне кулере да би их охладио (са предње стране и нису превише топле, али са задње као рингле - по 80C)
 
Jesi li ti mijenjao bios na svojim kartama?
Meni npr. XFX na deafult biosu ne daje preko 27mh/s, kad flesujem mining bios sa istim klokovima daje 31mh/s.
 
Немам ја 390-ице (носио сам моје Sapphire RX 580 8GB и пар преосталих R9 380 4 GB, да проверим да није до плоче, драјвера или је неки рајзер црк'о).
Приметио сам да за ове његове картице нема опција да се бира између Graphic и Compute у подешавањима драјвера.
На његовим ништа нисам мењао, углавном то не радим, али опет ми је мало да дају само по 18 MH/s.
 
Imaš na netu da nađeš onaj compute mode switcher, malecki bat fajl koji proverava da li su sve kartice u compute modu i prebacuje ih ako nisu u jednom kliku. Ja to koristim odavno, ne mlatim se sa ulaženjem u drajvere..
Pa vidi, probaj. Mada ovo tvoje mi ne deluje kao da je do toga. Kada su u graphic modu obično bacaju samo 9-10 mhs.
 
Skini AMD Compute Switcher...pa proveri...mozda je samo do compute moda problem...Ako nije to i nisu modovane karte...probaj drugi driver...
 
Imaš na netu da nađeš onaj compute mode switcher, malecki bat fajl koji proverava da li su sve kartice u compute modu i prebacuje ih ako nisu u jednom kliku. Ja to koristim odavno, ne mlatim se sa ulaženjem u drajvere..
Pa vidi, probaj. Mada ovo tvoje mi ne deluje kao da je do toga. Kada su u graphic modu obično bacaju samo 9-10 mhs.

Bio si brzi...
Neka proba u biosu da stavi umesto AUTO na GEN2 mode pa neka vidi razliku....
 
Kako se pokazalo napajanje LC power 1650w?

Ima ga vec za 13500din (novo) pa me zanima da li je dobra kupovina.
 
....
Иначе, те картице ем троше Бога Оца струје, ем се греју тако да ћу морати да му ставим неке додатне кулере да би их охладио (са предње стране и нису превише топле, али са задње као рингле - по 80C)[/QUOTE]

nemam 390ce ali su msi gaming 470 i u odnosu na ostale daju (dosta) manje , ako mislimo na izgled kartice , one velike masivne crveno crna kombinacija. daje ti manje najverovatnije zbog olabavljenih tajminga tako da to ne vredi ni oc memorije... ko sto sam naziv karte kaze samo za gaming :) znaci bez modovanja memorije ...ne mere... toliko. spusti gpu takt i napon koliko mozes da smanjis potrosnju , valjda sa msi afterburner ima punu kontrolu napona pa smanji .. gpu na oko 900 mhz stavi.

vbe7 nije kompatibilan koliko sam cuo . ne znam da li ima neki slican program koji odradjuje posao za r9 3xxce
 
390 kartama ce samo josh da pada hesh, nema tu pomoci...kao i sa 280x nekada, a od skoro i nvidijama.
 
Kako se pokazalo napajanje LC power 1650w?

Ima ga vec za 13500din (novo) pa me zanima da li je dobra kupovina.

Napajanje je dobro, gura sta hoces ima dosta 8pinaca, ali ako planiras u kuci da ga drzis ne kupuj, cuje se kao avion.
 
Немам ја 390-ице (носио сам моје Sapphire RX 580 8GB и пар преосталих R9 380 4 GB, да проверим да није до плоче, драјвера или је неки рајзер црк'о).
Приметио сам да за ове његове картице нема опција да се бира између Graphic и Compute у подешавањима драјвера.
На његовим ништа нисам мењао, углавном то не радим, али опет ми је мало да дају само по 18 MH/s.

Compute mode se moze pokrenuti iz minera, pise u readme fajlu. Pokrenes miner kao admin i pritisnes y
 
Ово са AMD Switch није помогло, као ни покретање ''compute mod''-a из мајнера.
Једноставно, за ову карту нема те опције, и кад су све у Compute моду и кад су све у Gaming, ова 390-ица увек даје једва мало преко 18 MH/s.

И то сам морао да повећам на cclock 1190 / mclock 1650.
Ако смањим mclock, пада и ''hash''.

Једино нисам пробао најновије драјвере, кад будем ишао следећи пут до њега, пробаћу то као и да упалим GEN 2 у Биосу уколико већ није омогућена та опција.

Можда је до картице, мада моје R9 380-ице су такође MSI Gaming и опет дају 22,5 MH/s у просеку.
Једино да видим који је BIOS на GPU-Z па да пробам да нађем модован, ако уопште има негде.
 
si ti prochitao shta sam napisao?

nema im pomoci za eth....mozda za neke ove druge ethash koine sa manjim dag-om...
 
Jel ima neko da kopa sa P104-100 ??
Interesuju me optimalni klokovi , koji majner koristite i podesavanja istih ???
 
Nisam sve upratio za sapphire kartice, ako nekom trebaju, imam i RX570 i RX580. Pisite


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od juče počela jedna kartica da brljavi, RX570 4GB, Phoenixminer 5.1c, ETH, radi par minuta, i onda prijavi "Thread not responding", ugasi karticu, miner se resetuje i tako u krug. Kada je isključim, ostalih 5 radi normalno. Virtuelna memorija 32GB.

Da li je neko imao sličan problem? Od čega da krenem, riser, drajveri?
 
Od juče počela jedna kartica da brljavi, RX570 4GB, Phoenixminer 5.1c, ETH, radi par minuta, i onda prijavi "Thread not responding", ugasi karticu, miner se resetuje i tako u krug. Kada je isključim, ostalih 5 radi normalno. Virtuelna memorija 32GB.

Da li je neko imao sličan problem? Od čega da krenem, riser, drajveri?

Smanjuj postepeno memclock na toj kartici pa vidi hoce li da radi kako treba na nekom taktu memorije ili ne. Ako nece onda joj je verovatno memorija otisla. Mozes da je nakacis na neki komp i probas da se igras na njoj, ako blokira u igrama kartica je poyy.
 
Hvala @ivanbo2003, probaću, pa javljam ishod :) Vala i dobro je radila ~3 godine 24/7 :smoke:
 
po meni jako tesko da je kartica crkla, proveri kablove od risera/napajanja da nije nesto krenulo da se topi i slicno..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
po meni jako tesko da je kartica crkla, proveri kablove od risera/napajanja da nije nesto krenulo da se topi i slicno..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Meni su do sada 3x 470/570 otisle. Na sve 3 je memorija crkla.
 
Drugari, jel ima neka vajde od 7970/280x sada, imam par slobodnih mesta u rigu, pa ako nesto vrede da ih ubacim?
 
Smanjuj postepeno memclock na toj kartici pa vidi hoce li da radi kako treba na nekom taktu memorije ili ne. Ako nece onda joj je verovatno memorija otisla. Mozes da je nakacis na neki komp i probas da se igras na njoj, ako blokira u igrama kartica je poyy.

Smanjio sam za 50 mclock, radi već 15-ak minuta stabilno, videćemo za dalje :wave:
 
Nazad
Vrh Dno