Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da li vam kopaju kartice od 4 Gb, kod mene danas prestale da kopaju. Kako ste podesili integrisanu grafiku, ja sam podesio IGPU Multi-Monitor na "Enabled" , kako vam je podesen Primary Graphics Adapter i da li treba jos nesto menjati.
 
Imam jednu cudnu situaciju, sinoc je nestala struja i jutros kad sam ustao, popalio rigove, medjutim vidim da jedan rig sa 6 kartica daje manji hash, udjem da vidim sta je u pitanju kad ono jedna kartica ne radi, GPU-Z pokazuje svih 6, ali phoenix miner radi samo sa 5, mislio sam da je do risera/extendera, zamjenim mjesta karticama, ali onda i ova druga kartica ubodena u zadnji pcie slot ne radi, tako da je nesto do ploce vjerovatno, odnosno do zadnjeg slota, pa me interesuje da li je neko imao slicna iskustva, jer mi je cudno da je gpu-z i device manager prikazuju a nece da pravi hash, cak i na extenderu svijetli led lampa kao da sve radi ok.

Jel upaljena integrisana? Kartice 4gb?
 
@Vuki02 kopaju još uvek, videćemo do kada :p
 
Da li vam kopaju kartice od 4 Gb, kod mene danas prestale da kopaju. Kako ste podesili integrisanu grafiku, ja sam podesio IGPU Multi-Monitor na "Enabled" , kako vam je podesen Primary Graphics Adapter i da li treba jos nesto menjati.
Ja sam u rig koji je sa karticama od 4gb ubacio kao glavnu jednu sa 8gb memorije i radi ok, tako da ti to preporucujem da uradis i da mijenjas polako 4gb za 8 :)

Jel upaljena integrisana? Kartice 4gb?
Do biosa je bilo, resetovao bios i sad radi sve ok.
 
Danas me par njih zove kako imaju problema sa 4GB kartama u smislu da bacaju 1MH/s sve karte. Pretpostavljam da je do dag fajla, medjutim zanima me ima li poente stavljati linux, da li je on manje zahtevan po kolicini memorije ili im prolazi vek upravo?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Na Linuxu i dalje mogu.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
@Mikec ima smisla , imaš temu za recimo hive os. Radiće sa njim jos par meseci ( mislim da kažu do kraja godine ).
 
Sve više se na forumima traži rešenje za problem miniranje sa 4GB grafikama. Mnogima su stale i neke grafe sa 8GB memorije.
Ja sam rešio moj problem tako što sam namestio da mi radi nanominer umesto Claymre-a. Za sad radi..već nekoloko sati.
Interesantno je što u pretrazi na ovom fotumu, ama baš nigdje se ne pominje ovaj nanominer ??
 
Sve više se na forumima traži rešenje za problem miniranje sa 4GB grafikama. Mnogima su stale i neke grafe sa 8GB memorije.
Ja sam rešio moj problem tako što sam namestio da mi radi nanominer umesto Claymre-a. Za sad radi..već nekoloko sati.
Interesantno je što u pretrazi na ovom fotumu, ama baš nigdje se ne pominje ovaj nanominer ??
Teamredminer je najbolji za eth.
Mada ja sam na hiveos pa i dalje radi sve super a imam i ove od 4gb.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Nesto mi se cini bice velika rasprodaja 4gb kartica .
i meni je nekoliko rigova od juce krenulo da se nenormalno ponasa , Ne pomazu ni novi drajveri ni ukljucivanje integrisane i slicne fore pod Win10
Linux za sad radi , dokle videcemo :)
 
Imam 5 x Vega 64 rig ali je prestao da kopa.
Rig su odrzavali neki momci iz AR na daljinu pa kako se vise ne bave kopanjem mrzi me da citam na internetu sta moze da bude. Ako nekoga interesuje da kupi rig neka se javi na 0649467016, sve grafike su apsolurno ispravne.
 
jesu li dodali overclocking i fan control ?
 
I meni su stali rigovi sa 4gb kartama, koristi se integrisana grafika na njima. Visual effects u windowsu sam stavio na best performance i -eres 0 u clay ali bez uspeha. Očigledno windows 10 je problematičniji nego što se misli, ne razumem kako se ovde pominje da će raditi do oktobra novembra kada već sada uveliko kreću problemi. Šta još može da se uradi? Linuxe ne znam da instaliram podešavam ne znam bukvalno ništa, ne mogu da se mučim sa tim.
Probao sam phoenix miner, on odmah prijavi "not enough vram for dag epoch" a clay baca 1 mhs po karti.
Za par dana kad stignem ću probati taj teamredminer ali mislim da ni to nije trajno rešenje (mislim do jeseni) jer je problem očigledno do windowsa.
 
I meni su stali rigovi sa 4gb kartama, koristi se integrisana grafika na njima. Visual effects u windowsu sam stavio na best performance i -eres 0 u clay ali bez uspeha. Očigledno windows 10 je problematičniji nego što se misli, ne razumem kako se ovde pominje da će raditi do oktobra novembra kada već sada uveliko kreću problemi. Šta još može da se uradi? Linuxe ne znam da instaliram podešavam ne znam bukvalno ništa, ne mogu da se mučim sa tim.
Probao sam phoenix miner, on odmah prijavi "not enough vram for dag epoch" a clay baca 1 mhs po karti.
Za par dana kad stignem ću probati taj teamredminer ali mislim da ni to nije trajno rešenje (mislim do jeseni) jer je problem očigledno do windowsa.
Hiveos podignes, vrlo jednostavno je i evo meni radi.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
I meni su stali rigovi sa 4gb kartama, koristi se integrisana grafika na njima. Visual effects u windowsu sam stavio na best performance i -eres 0 u clay ali bez uspeha. Očigledno windows 10 je problematičniji nego što se misli, ne razumem kako se ovde pominje da će raditi do oktobra novembra kada već sada uveliko kreću problemi. Šta još može da se uradi? Linuxe ne znam da instaliram podešavam ne znam bukvalno ništa, ne mogu da se mučim sa tim.
Probao sam phoenix miner, on odmah prijavi "not enough vram for dag epoch" a clay baca 1 mhs po karti.
Za par dana kad stignem ću probati taj teamredminer ali mislim da ni to nije trajno rešenje (mislim do jeseni) jer je problem očigledno do windowsa.

Instaliraj 19.9.2 ili 19.11.3 driver,patch-uj...resetuj...prebaci grafe u compute....dodaj u clay-u eres 1 opciju...i probaj
Ne moze da ne radi....juce i nocas...vratio u zivot preko 40 rigova...Samo je bitno da sve lepo uradis

Trenutno zauzece memorije na GPU koja kopa,A NE DAJE SLIKU,znaci slika ide sa integrisane....je 3917mb sto je vec prilicno mnogo...dosli smo do zida...koliko ce jos trajati videcemo...
 
-eres 0 ili -eres 1?!
 
Kako gde mu odgovara...na nekim rigovima nisam ni stavljao ni eres0 ni eres1,pa su proradili
 
I meni isti problem jedna kopa normalno, ostale 4 daju samo po 1Mgh, graficke su od 8gb 570 ce, ne znam sta uraditi?
 
Pa kod mene je sve isto tako samo što su drajveri 18.6.1 koje jako dugo koristim. Nisam ni pokušavao da ih reinstaliram jer mi nema logike da drajveri imaju veze. Gde se može videti zauzeće memorije?
Probaću sad baš daljinski da stavim te novije i da uporedim zauzeće. Ako ne proradi, sledeće ću probati teamredminer pa onda ide igranka sa ubacivanjem kartice od 8gb da vidim hoće li to nešto pomoći. Linux je poslednja opcija, jer imam osećaj da ću za 5 minuta mučenja na linuxu oko elementarnih funkcija probiti pesnicom monitor. xD
 
ako ne promenis driver nece ti pomoci ni 8gb grafika u prvom slotu ;) phoenix miner je sve lepo objasnio u prvom postu. pagefile naravno podrazumeva se bar na vise od 20gb
 
Skini gpu-z pa ces videti koliko ti je zauzece memorija na grafama

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Rig 4x470 4gb Windows baguje, presao sam na SMOS ( SimpleMining Linux)

Phoenixminer radi ali stalno puca, Claymore nece ni da ucita dag file. -eres 1, -eres 0 ne pomaze.

Ima li neko mozda ideju?

SMOS.jpg
 
Ja imam rx470 4gb i zakljucio sam da win10 pravi nevidjene probleme. Uvek se desi da neka karta daje 0 mhs. Sve sam resio sa win7.
 
kod mene 4gb kartice su radile do jutros , trenutno su ugasene, pa ne mogu reci sad dal bi radile i dalje ali epoch dag 351 je , drugi dan valjda.. ocekujem da cu da zavrshim sa kopanjem eth zakljucno sa 352 epoch. tako je bilo i sa etc kada je presao na 353 chao.. win 7 , blockchain driveri
 
Moze su i pod Win 10 kopati Eth jos par mjeseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li neko zna da li mozda SM ima ogranicenje za 10 kartica po rigu?
Imam jedan koji ima 13 i nikako ne mogu da poteram vise od 10, probao sam bilo koje 10 rade ali preko 10 ne, nebitno kojih 10 pustim u rad.
 
Nazad
Vrh Dno