Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verujem da cemo doci do 20K ove godine kako je krenulo, mislim to ne bi nikog iznenadilo. Altovi ce da kasne za BTC-om sa cenom kao i ocekivano. Posle novog ATH BTC-a ocekujem neke promene sto se tice altova.
 
Samo da pozdravim ljude koji su na pitanje da li ce kupovati na 13-14 000 odgovorili ko iz topa sa : Da hocemo , zasto ne bi i da im kazem svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Ajd da skoči na 20k, pa da lepo rasprodamo naše RX580 Nitro za 300+ evra komad :D
 
Te od 4 GB gledaju kao da imaju gubu (sem ko neće da kupi da se igra, za recimo 50, 60 evra). Ove od 8 GB vrede duplo više.
 
Ok, vidim da je odjednom svima porastao moral i odjednom su svi optimisticni. Cak i oni koji su pre 2 dana pricali da mozemo ispod 10K sada pricaju da idemo na 20K. Jel se sada taj njihov naprasni optimizam razliku od onoga sto sto ja pricam mesecima?

Kada neko ko zna sta radi kaze nesto sto trenutna cifra ne pokazuje onda ga pravite ludim i prozivate. Kada skoci cena sve se zaboravlja i svi su pametni.
Nemojte pogresno da me shvatate, ja nista to ne shvatam licno i nikakva prozivka me dotice posle svog ovog vremena ali takvim stavom terate daleko iskusnije od sebe s foruma. Kad naleti ovakav ciklus nece imati ko na vreme da kaze onima manje iskusnim sta se desava. Stalno to pricam i nece mi se smuciti nikada, budite malo korektniji prema drugima.
Svako ima nesto pametno da kaze ali ako ne napise i podeli to dzaba sva pamet. I to malo pametnih stvari ostane zatrpano u moru gluposti.

Tapatalk from Poco loco
 
@SAJ Ne bi da opet zapocinjem jer su Mod upozoravali vec nekoliko puta ali mislim da sam izneo razlog zasto mislim da ide ispod 10K, u kojoj situaciji i slicno. Opet ne bude li promena onda sam jako bullish, posebno sto se tice short-term-a. Znam, imas drugacije misljenje i nemam nikakav problem s tim. Mislim da sam jasan.
 
Nisam apsolutno nista rekao za cenu. Pricam mesecima unazad, sada je suvisno da pricam bilo sta. Rekao sam lepo da ko hoce da kupi ima jos malo vremena. A za BTC i dalje tvrdim da ga nikada vise necemo videti ispod 10K. Verovatno ni LTC nece nikada vise ispod 50$ ali hajde, neka to bude s dozom rezerve.

@Sazu kapiram ja tebe i sve je to ok ali kad vec analiziras sve to probaj da sagledas i krupniju sliku. Kada je imalo prilike pa padne ispod 10K nije palo jer se mesecima kupovalo apsolutno sve izmedju 10 i 11K. Kad tad nije palo nece ni sad veruj mi. Niko, apsolutno NIKO nece da istresa vece kolicine novcica jer nikada vise nece moci da ih kupi po toj ceni. Voz krece samo su sada karte za voznju sve skuplje ;)
 
Poslednja izmena:
BTC jako dobro izgleda, ali ima ono ali, nece stalno rasti korekcija mora biti sad iskustvo, ili dobar osjecaj slatke muke i tako to :d

Vidicemo ako predje 15k jel to odrzivo i hoce li tu biti ikakvi korekcija, ali da se samo pumpa do novog ATH ma to bas nesto i ne vjerujem, ali opet svakako sve je ovde moguce i 20k i ispod 10k.
 
Neka optimizma, bolje nego prepucavanja i nervoza.
Otvaraj tu rakiju, sampanjac ko sta pije, pada 15k:d

Nego SAJ, na kojoj cifri cekas ltc za peMziju?
 
Zavisi kakvu penziju zelim :d
Za manje od 500$ ne dam ni komad. Posle toga mozda izvadim deo ali ne volim ovako napamet o cenama. Za to je prerano i malo je neozbiljno ovako pricati jer ne znamo koliko ce btc da vuce. Ja ocekujem oko 2200$ top. Sa sve preko 1K sam zadovoljan ali obzirom da mi je prosecni ulaz oko 53$ gledacu da gadjam 40x ali juricu top sa bar polovinom. Sve i da ne prodam i da se cena prepolovi i tada cu biti prezadovoljan zaradom.

Tapatalk from Poco loco
 
Ajd da skoči na 20k, pa da lepo rasprodamo naše RX580 Nitro za 300+ evra komad :D

S obzirom na eth 2.0 roadmap, kupovina gpu u ovom trenutku ne znam koliko je pametna investicija, jer nas ceka jos godinu/godinu ipo kopanja eth, a nakon toga mozda bude nesto drugo isplativo a mozda i ne... moje licno misljenje je da ce biti opet nesto da se kopa, ali dugorocno gledano pow princip je poprilicno zastareo i pitanje koliko ce biti aktuelan za npr 5-10 godina.

Mislim da treba uhvatiti poslednji voz u narednih pola godine/godinu dana ako neko misli da poseduje neke od premium novcica (a da ne mora da izdvoji malo bogatstvo) jer izgleda da ulazimo polako u period non-pow sistema...
 
Samo da pozdravim ljude koji su na pitanje da li ce kupovati na 13-14 000 odgovorili ko iz topa sa : Da hocemo , zasto ne bi i da im kazem svaka cast.


Svaka cast svima koji su stv kupovali na 13-14k, nekako mi to izgleda kao fomo. Po meni ogroman risk za ne toliki veliki reward potencijal.
 
Pumpa krenula, nema sta sad sreca, igra najvecu ulogu, neminovno je da poslje pumpa dodje dump....

Ako ko ima da baci koji grah davidimo sta kaze :d
 
Posteno, i optimisticno kao i uvjek SAJ.
Zelim ti a i drugima ovdje da vidimo i docekamo te cifre.
Ako LTC toliko potegne, mogu onda samo misliti koliko ce biti ETH i BTC.

@goldi, jedino grah, jer nema vise nikakvih otpora prema gore, nikakvih trokutova i TA linija:d
 
Poslednja izmena:
Prebrzo ovo raste, bice korekcije sasvim sigurno ali trend se zna, idemo gore. Do ATH bez problema mozemo do Nove ali stvarno i ne moramo ako mene pitate. Tek ce ovo da skace. Sad je poenta samo da drzite novcice i cekate, da ne prodajete do daljeg ma koliko vas svrbelo.
Svim pesimistima zelim da sledece godine imaju malo vise vere u kripto ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Zavisi kakvu penziju zelim :d
Za manje od 500$ ne dam ni komad. Posle toga mozda izvadim deo ali ne volim ovako napamet o cenama. Za to je prerano i malo je neozbiljno ovako pricati jer ne znamo koliko ce btc da vuce. Ja ocekujem oko 2200$ top. Sa sve preko 1K sam zadovoljan ali obzirom da mi je prosecni ulaz oko 53$ gledacu da gadjam 40x ali juricu top sa bar polovinom. Sve i da ne prodam i da se cena prepolovi i tada cu biti prezadovoljan zaradom.

Tapatalk from Poco loco

Dal si spreman cekati 5 godina i vise na 500$ LTC? Mozda 10?
 
Poslednja izmena:
Još uvek je vrlo rano za altove, možda krajem sledeće godine tek kad BTC dominance bude 30%
 
Dal si spreman cekati 5 godina i vise na 500$ LTC? Mozda 10?
Ja ga 3 godine vec cekam, od proslog ciklusa.
Sledece godine lagano ;)
Ako bih gadjao 40x skok zasto da ne cekam i 5 godina? Jesi svestan kakvo je to ulaganje i kolika je zarada? Da cekam i na 10x opet mi se isplati, nit orao nit kopao ;)
Ja igram na krupno.
 
Da li je u ovom trenutku pametno uleteti u neki coin ili bolje sacekati sledecu korekciju BTC-a? Deo BTC-a sam izvukao na 12k (ulaz je bio na 7.3k) zez*** se i od muke nakupovao LTC-a.
Btw hvala @SAJ i @Simke, pratim dugo temu i vas optimizam/prognoza je razlog sto nisam sve izvukao prethodni put ;)
 
Ja usao na 404 dolara za ETH, al ja sam sitna riba, citavih 3 komada vrtim vec mesec dana :d

Ne znam zasto nisam uleteo kad je bio 340-350, par dana je tako bio, a ja ostao u dolarima...
 
Poslednja izmena:
Chart koji ja gledam, BTC dominacija. Ako probije, eto meni opet jeftinih altova.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    21 KB · Pregleda: 150
Ltc je inertan coin, ali posle sve nadoknadi, tih 500 za light je nista za sledeci Ath, bice mnogo veca cifra

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Da li je u ovom trenutku pametno uleteti u neki coin ili bolje sacekati sledecu korekciju BTC-a? Deo BTC-a sam izvukao na 12k (ulaz je bio na 7.3k) zez*** se i od muke nakupovao LTC-a.
Btw hvala @SAJ i @Simke, pratim dugo temu i vas optimizam/prognoza je razlog sto nisam sve izvukao prethodni put ;)
Sreca je pa nisi sve. ETH i LTC su po meni konji za kladjenje. Ne ocekuj neku jacu korekciju da ne ostanes kratkih rukava zato sto ocas posla moze da skoci jos.

Ltc je inertan coin, ali posle sve nadoknadi, tih 500 za light je nista za sledeci Ath, bice mnogo veca cifra

Upravo to. LTC skoro uvek krene medju poslednjima mada na tu kartu ne treba igrati jer se ceka paypal, mora da opali. Paypal bi za USA trebao uskoro da krene, za ostatak sveta u januaru kako sam nacuo. Sve u svemu Paypal kaze da je potraznja 3x veca od njihove prognoze. 500$ je stvarno nista za LTC. Znam da nekima to deluje godinama daleko ali cifra je smesna za ono sto ocekujem.
Isto tako ocekujem da i BTC skoci daleko vise nego sto i optimisti ovde prognoziraju ali otom potom. Onog trenutka kad Patpal aktivira kripto ATH ide u roku od 5 dana ako vec i tada ne bude.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno