Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hoce sigurno, samo je pitanje trenutka. Ono sto je bitnije je da probije i da ode do 13K pa da se oko 12500 napravi novi support..

Tapatalk from Poco loco
 
Ne budi smesan Saj da kripto raste jer amerikanci treba da dobiju po 1200$.
To kao kad su govorili 2017 da raste zbog vol strit bonusa a februara 2018 da pada jer kinezi prodaju kripto zbog kineske nove godine :d
Nisam mislio da si naivan ko francuska sobarica :D

Saj je zapravo u pravu (izjava koja se retko čuje). Retail investitori su u velikoj meri doprineli pumpanju sadašnjeg balona, a američka vlada je i te kako zainteresovana da novac koji podeli raji završi investiran.

Jako dobar video na ovu temu: https://www.youtube.com/watch?v=alRMlSdpCCg
 
Kakva su razmisljanja oko Link-a, vredi li ga uzimati sada?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
saj je zapravo (skoro uvek) u pravu ... he he he he :p pogresio jednom ili 2 puta LTC bese? davno bese...:D
 
Još jednom apropo charta u euru naprotiv charta u dolaru. Pogledajte koliko logičnije XLM izgleda prema euru, vidi se da nikad u stvari nismo ni probili ovaj kanal, a support dobijamo od prethodnog vrha. Na USD chart ništa nema smisla.

Dolar se strmoglavio, ali bar privremeni oporavak mora da se desi, ništa ne pada ovom brzinom neprekidno. Dolar će sigurno napraviti neki oporavak, što bi moralo da obori zlato, berze i kripto koji svi trenutno pumpaju kao da nema sutra. Da li će to biti i igla koja će probušiti sadašnji balon, ja stvarno ne znam, ali mi nema nikakvog smisla da veliki ETF-ovi sede na dolarima dok berza divlja mesecima. Ili je mali Perica zaj3bao wall street, ili oni znaju nešto što mi ne znamo.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    92.2 KB · Pregleda: 142
Retko pisem al pratim temu vec godinama...
Al moram samo da pitam koji ti to balon vidis???
Ceo market cap se uvecao nekih 150 biliona zadnji par meseci...sto i dalje nije ni blizu topa iz 2018e kad je bio blizu triliona...
Kad dodje do par triliona onda cemo moci da pricamo o balonu, ovo je samo manji pamp posle par godina opadanja marketa...
Ne kazem da ce biti jos vecih pampova jer je mnogo nesigurnosti u svetu, samo kazem da o balonu jos nema reci...
 
Ne bre kripto balon, čoveče. Onaj veliki, everything bubble.
 
Aha...everything bubble, ok...
Mada si rekao pumpaju berze i kripto kao da nema sutra...ne vidim da su kripto napumpali osim defi coinova koji skacu po 100x nedeljno...
Big capovi se jos nisu ni pomakli bukvalno osim bounce-a posle martovskog pada...vecina barem jos nije imala neki veci move...
Sorry za nesporazum :)

Everything bubble, videcemo sta ce biti sa njim posle izbora u usa...verovatno to ima velikog uticaja na sve to...

A kritpo moze cak i biti samo korekcija na gore pred nastavak pada, ali verovatno je promena trenda...pitanje je samo dokle ce ici :)
 
Aha...everything bubble, ok...
Mada si rekao pumpaju berze i kripto kao da nema sutra...ne vidim da su kripto napumpali osim defi coinova koji skacu po 100x nedeljno...
Big capovi se jos nisu ni pomakli bukvalno osim bounce-a posle martovskog pada...vecina barem jos nije imala neki veci move...
Sorry za nesporazum :)

Ok, u zadnje vreme kapiram da se ne izražavam toliko jasno koliko mi se čini, bude ponekad nesporazuma. Kritpo balončić u okviru velikog finansijskog balona je trenutno zapravo sasvim mali. Iskreno ne verujem ni da će opet naglo krenuti da se pumpa kao 2017. Ne kažem, voleo bih, ali realno gledano, prošla su ta vremena. Kripto market cap će manje-više rasti sa stopom inflacije u finansijskoj ekonomiji, a kasnije sa stopom inflacije u realnoj ekonomiji.
 
Pa i u 2016-17 je krenulo sa shitcoinima koji su pumpali po 1000x isto kao i sad...a ostali u top 100-200 su krenuli kasnije...

Evo ja sam na primer usao u coine koji su vec bili preko 30x i opet sam zaradio dobru lovu...
Sad su na preko 100-200x u mesec dana...dok top coinovi idu po 3-5x u 3 meseca...
uniswap pravi lovu...eth fees su nenormalno visoki u zadnjih par dana za obican swap...
Danas mi zaglavio btc transfer jer navodno nije bilo blockova majnovano vise od sat vremena i fees su skocili u nebesa...evo ceo dan nemam ni jednu konfirmaciju jos uvek...
Sta ce tek biti kad pravi pump pocne... :/
 
Je l' neko cuo ili imao kontakta sa Bitcoin Vault Mining City, koliko vidim klasicna scam, ali doveden do velikih razmera. Drasticno vestacki raste cena stalno i imaju jak marketing po celom svetu. Imaju cak prave Mining postrojenja, itd... Nisam hteo da budem deo toga, samo ovako informativno pitam, ako neko ima vise informacija jer koliko vidim ovo je jedan od vecih mml sema u crypto svetu sada.
 
Koristite opstu temu za takva pitanje jer to stavrno nema veze sa cenama.
 
uniswap pravi lovu...eth fees su nenormalno visoki u zadnjih par dana za obican swap...
Danas mi zaglavio btc transfer jer navodno nije bilo blockova majnovano vise od sat vremena i fees su skocili u nebesa...evo ceo dan nemam ni jednu konfirmaciju jos uvek...
Sta ce tek biti kad pravi pump pocne... :/

Sto mislis da ce biti uopste pumpa kada su mreze unbearable? Transferi za 3 dana skocili sa 3 na 5 na 12 dolara, mislis da ce masa da kupuje shitcoine kad fee bude 30-50? Mislis da ce neko nesto da prebacuje na Compound kad svaki smart contract kosta ovoliko? Neko sigurno hoce ali NORMIJI nece, pa nece ni jewz i kitovi dizati cenu ako nemaju kome da se istresaju. Moje logicno razmisljanje od kog nema nista jer je trziste sizofreno atm...

On je jedini covek kome je balon prividja. Berza se jedva malo oporavila.

Tapatalk from Poco loco

Uh, znaci imamo baloncic u balonu. Ova tema postaje sapunica :d

Tapatalk from Poco loco

U jednom balonu smo vec 10 godina a ameri pogotovo, u drugom skoro godinu dana (ne mislim na feb nego oktobar-nov prosle godine), a posledice ce da kasne, ali ce doci. Link na 14usd - erc token koji nicemu ne sluzi pritom 6. coin na listi, ampl, ceo defi sektor, nista od toga nece da se zavrsi srecno, ima da folduje sve odjednom, just wait...
 
Ne znam samo sto svi racunaju NPR. BTC u dolarima, kada mi zivimo u Srbiji i logicno bi bilo da pretvaramo sve u eur. ili din. Ja licno sve racunam u eur. i gde god da cuvam neke dr. valute, nebitno da li su kripto, din. ili bilo sta, racunam u eur.

edit:

Gde gresim?
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo sto svi racunaju NPR. BTC u dolarima, kada mi zivimo u Srbiji i logicno bi bilo da pretvaramo sve u eur. ili din. Ja licno sve racunam u eur. i gde god da cuvam neke dr. valute, nebitno da li su kripto, din. ili bilo sta, racunam u eur.

edit:

Gde gresim?
Možda jer je EUR par, ako uopšte bude uveden, bude uveden pošto se ljudi već naviknu na USD ili jer na menjačnicama na kojim su uopšte nema EUR parova.
 
Jos sam glup i mozda ne znam neke stvari, ali opet sve preracunavam u eur. Ne znam samo sto ljudi sami sebi komplikuju zivot, racunajuci bilo sta u dolarima? Svuda oko nas je eur.

edit:

Na veliki br. "novcanika, menjacnica" itd. je omoguceno da preracunavanje bude u eur. Tako da mi bas nista nije jasno. Tj. nisu mi jasni nasi ljudi. Opet, gde gresim?
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo sto svi racunaju NPR. BTC u dolarima, kada mi zivimo u Srbiji i logicno bi bilo da pretvaramo sve u eur. ili din. Ja licno sve racunam u eur. i gde god da cuvam neke dr. valute, nebitno da li su kripto, din. ili bilo sta, racunam u eur.

edit:

Gde gresim?
Leveli na grafikonu se gledaju prema dolaru jer je on i dalje baja u svetu ;). Neko sve sto preliva gleda u ethu, neko u satoshiju, a ultimativno svako gleda koliko ima BTC jer je to jedino bitno. Ali ima i ljudi koji su osmilili toplu vodu i poceli da gledaju grafikone shitcoina u evrima...

Možda jer je EUR par, ako uopšte bude uveden, bude uveden pošto se ljudi već naviknu na USD ili jer na menjačnicama na kojim su uopšte nema EUR parova.

Na Binancu imas EUR parove za top 3 coina i BNB, od pocetka korone nisam prisao USD ili USDT... mada jedva da prilazim i evrima :d.
 
Pretpostavljam da povlacis dolare i njih trosis u Srbiji?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Kakvo povlacenje :d? Ne koristim vise USD i USDT, nego EUR, ali ne gledam taj chart sigurno :d, ali u poslednje vreme ne prebacujem u fiat nista, na to sam mislio... evre preferiram ali trenutno preferiram Stateru :d.
 
Sto mislis da ce biti uopste pumpa kada su mreze unbearable? Transferi za 3 dana skocili sa 3 na 5 na 12 dolara, mislis da ce masa da kupuje shitcoine kad fee bude 30-50? Mislis da ce neko nesto da prebacuje na Compound kad svaki smart contract kosta ovoliko? Neko sigurno hoce ali NORMIJI nece, pa nece ni jewz i kitovi dizati cenu ako nemaju kome da se istresaju. Moje logicno razmisljanje od kog nema nista jer je trziste sizofreno atm...


Pa zar to nije tipicno za kripto?...izazovu masivan hajp i pamp na nesto besmisleno kao sad defi...trap-uju brdo ljudi u shitcoine i onda kad fees krenu da budu previse dampuju sve i krenu da pumpaju binance coinove na primer...

Mada ne bi me cudilo da defi hajp potraje, i ico hajp je trajao dosta dugo...i jos je veoma mali broj ljudi u celoj ovoj prici oko uniswapa i defija...

Sve vise vidim pitanja tipa 'jel kasno da udjem u taj i taj coin'...sve se isto ponavlja kao i pre...
Ljudi nisu ni svesni da neko bukvalno poseduje ceo supply i pumpa coin i na vesti se istresa lagano na putu ka gore...evo za primer cu reci samo sad elrond, masivan pump...rumun CEO, bicemo top 3 coin, idemo na 1$ bla bla...a supply 200bil...ista prica se ponavlja svaki bull bukvalno...
 
eth fees su nenormalno visoki u zadnjih par dana za obican swap...
Danas mi zaglavio btc transfer jer navodno nije bilo blockova majnovano vise od sat vremena i fees su skocili u nebesa...evo ceo dan nemam ni jednu konfirmaciju jos uvek...
Sta ce tek biti kad pravi pump pocne... :/
Zato sam ja još 2017 izašao iz BTC-a i nisam se vratio. Kapiram da onima koji trguju na menjačnicama i ne mrdaju coin-e odatle nije toliko bitno, ali bilo kome ko zapravo koristi blockchain bi trebalo da bude.
ETH još ima šanse da se popravi, kada ga prebace na PoS (što je opet pitanje kada će biti), ali ne vidim neki način da se BTC popravi po tom pitanju u skorijoj budućnosti. Lightning je i dalje slabo funkcionalan, a ostala poboljšanja za kapacitet koja su dodali u poslednjih par godina su minorna.
 
Bukvalno. Inace, kad amo kod LTC-a, sutra imaju 2 najave za nesto, videcemo sta.
Usput cekamo da se probije 65$, next target 80.

Tapatalk from Poco loco
 
mijau mijau jedina veza izmedju tvog svemira i mog je forum govoris o probijanju 65 na 80 ... 3 meseca ko zedan cekam target famoznih 60 :p
 
i tako svi vi cekate neke skokove probijanja itd , a za to vreme berze u crvenom :) Opste je pravilo da bilo koja stvar koja je na berzi raste neko vreme ali ne i beskonacno

Po meni mnogi novcici su dostigli oko 4X cenu koju su imali ne tako davno u martu i sad je red da se to malo proda i da se cena spusti bar na pola :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno