Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Stigao je meni danas u Beograd, ali sam u inostranstvu trenutno, pa čekam subotu da mi donesu ovde.
 
E onda bi mogao neki reviev da opalis ! Onako malo detaljniiji ako te ne mrzi !
 
I meni stigao Honor 3c, Kada ga malo prostudiram napisacu nesto.Prvo sto sam primetio da kamera pokazuje 5 megapixela(a treba 8), verovatno do ROM-a, koji je multilanguage.Moracu da stavim stock pa da vidim ima li razlike
 
I meni stigao Honor 3c, Kada ga malo prostudiram napisacu nesto.Prvo sto sam primetio da kamera pokazuje 5 megapixela(a treba 8), verovatno do ROM-a, koji je multilanguage.Moracu da stavim stock pa da vidim ima li razlike
Molim te sto prije mognes javi kakav je telefon i ako moze neki review :) Mislio sam sad da ga uzmem ali sacekat cu da neko kaze utiske.
 
@st.bluesman
Proveri, možda je 5MP za wide screen, a 8MP za 4:3 format.
 
odlican je kvalitet izrade, ekran je ekstra, samo malo da se naviknem na emotion ui. Antutu je 17037, brzo radi, nema laga. Ne znam sta cu pre jer mi je stigao i tablet onda v975m pa malo se igram sa jednim, malo sa drugim.I onda ima ekran zaebao vek.
 
^
Odlican fon,mada malo star model,procesor u rangu mt6582,ali u svakom slucaju odlican,pogotovo za te pare... :)
 
Ja razmisljam isto da kupim newman n2 jeste malo stariji ali ima kameru Sony 13mp, ekran je LG, a procesor Samsungov isti kao u gs3. Jaci je od mtk6582 jer se zasniva na A9 dok je mtk na A7 ali zbog tog duplo vise trosi bateriju od mtk telefona to mu je jedina mana, a sa kuponom je 95 dolara: NEWBUYERCOUPON
 
Ja sam narucio do sada 4 telefona, 3 ZTE v967s i Iocean X7 HD:
1) Potrebna ti je neka internet visa kartica, ja imam intesa-inu, i zadovoljan sam sa ovom bankom. Paypal ti je po meni bolji zbog sigurnosti same transakcije, ovako zavisis od samog prodavca,a to po meni nije previse pametno, narocito kod skupljih svari. Znaci, paypal nije obavezan, ali je po meni sigurniji nacin kupovine
2) Meni su u proseku telefoni stizali za oko 16-22 dana, odeca ponekada i malo duze, e sada dolazimo do gordijevog cvora, to jest carine hahhaah. Tu nema pravila, ja , ruku na srce nisam nikada imao negativna iskustva sa njima, ali je bilo ovde na forumu tragikomicnih situacija. Uglavnom maksimalno sto placas jeste PDV+carina, na osnovicu (vrednost tvoje transakcije), i to izadje u najgorem slucaju oko 33%, ponekada se desi da ne platis nista, a ponekada samo PDV, sve zavisi koliko srece imas. Po nasem zakonu treba da prolazi bez carine sve sto se kupuje od pravnih lica do vrednosti od 50EUR-a, i od fizickih do 70EUR-a, ali u praksi je to drugacije. Kinezi na sve stavljaju manje vrednosti i salju kao "gift", ali to odavno ne pali kod nase carine.
 
1. Potrebna ti je bilo koja kartica kojom mozes da placas online ja konkretno placam Master Card-om AIK Banke, PP nije obavezan cak je neprihvatljiv na AE-u jer Alibaba(vlasnik AE) ima svoj sistem zastite veruj mi kupujem samo tamo vec 6 godina i nema ama bas nikakvih problema slobodno kupuj tamo, obrati paznju da komentare kupaca uglavnom sto se tice mobilnih imas par 101% sigurnih prodavaca ovde su pominjani 1000000 puta.
2. Za koliko stize iz Kine zavisi, ako narucis kurirskom sluzbom jako brzo, ako ides regularnom air mail(cina, HK, SIn post...) zavisi meni je najbrze stiglo za 7 dana a najsporije za 33 dana od dana kupovine, ovo ti pisem na osnovu iskustva od 6 godine on line kupovine, znaci to ti je to. kako placas harac, pa lepo donese ti postar paket i kaze ti koliko si duzan da platis ti mu platis on ti da paket i super svima.
Eto nadam se da sam bio jasan.
 
Zna li neko da mi objasni razliku izmedju MTK 6582 i MTK 6589 procesora? Znam da je 6582 noviji cipset, ali mi nije jasno koji je jaci i bolji?
Moze li isto da se uporedi 6582 sa 6592, sta je razlika osim u broju jezgara?
Zanima me isto koliko vise trosi 6592 u odnosu na raniju generaciju MTK procesora?
 
^
Evo ja cu da ti objasnim na brzinu,kao sto si rekao 6582 je noviji,a takodje je i brzi od 6589 (na antutu je brzi za nekih 3k bodova),a takodje na 6582 je resen problem gps-a koji je imao 6589... :)
Razlika izmedju 6582 i 6592 je po meni samo u brzini,6582 na antutu ima oko 17k,a 6592 oko 26k bodova...
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je to brzina u realnom radu, mislim da su tu nijanse u pitanju. Reci mi znas li mozda kakav je odnos potrosnje izmedju 6582 i 6592?
Ima li mozda 6592 mozda onu foru sa iskljucivanje jegara kada je potrosnja niska? Autonomija mi je bitna, a zanima me kakav je odnos u potrosnji, je li to i dalje 28nm proces proizvodnje?
 
^
Nisu bas nijanse,pogotovo izmedju 6582 i 6592...Potrosnja izmedju njih je skoro ista,mozda 6592 trosi 15% vise,naravno kad nije opterecen procesor,nepotrebna jezgra se gase(prebacuju se u idle rezim),i dalje je 28nm... ;)
 
O tome ja i pricam, prilikom neke uobicajene upotrebe telefona, slicne performanse imaju, da ne pricamo da je ogromna vecina aplikacija pravljena za dual core procesore, nema toliko aplikacija koje koriste 4 jezgra a kamoli osam. No dobro, marketinski trik, kao megapikseli kod kamera. u svakom slucaju treba sacekat pad cena modela sa 6589 6582 procesorima, ja mislim da krecu polako rasprodaje pred leto, trenutno ja mislim da je jiayu G4 advanced, honor 3C, Hongmi, huawei U9508, thl t11, thl w200s, inew v3 predstavljaju najbolju kupovinu u srednjoj klasi. Neka neko dopuni spisak ako sam nesto izostavio
https://www.youtube.com/watch?v=v9ALSMrmhFM
Jedan zanimljiv snimak, poredjenje kvaliteta i brzine rada nekih od nabrojanih modela.
 
Izvinite prvo ako je off topic, trebala bi mi pomoc.Evo posle ko zna koliko koriscenja nokie sa symbianom nadjoh za potrebno da promenim telefon kako bih imao mogucnost za Skype na istom. Da skratim, ako bi mogli da mi predlozite neki tako reci best buy od ovih kineskih za maksimalno do 100e jer vidim da ima zaista mnogo izbora i mnogo vise nude za isti novac od onog sto se moze ovde uzeti. Toliko imam "resursa" i sad bih kupio isti pa ko zna kad :) . Hvala.
 
Ja sam narucio do sada 4 telefona, 3 ZTE v967s i Iocean X7 HD:
1) Potrebna ti je neka internet visa kartica, ja imam intesa-inu, i zadovoljan sam sa ovom bankom. Paypal ti je po meni bolji zbog sigurnosti same transakcije, ovako zavisis od samog prodavca,a to po meni nije previse pametno, narocito kod skupljih svari. Znaci, paypal nije obavezan, ali je po meni sigurniji nacin kupovine
2) Meni su u proseku telefoni stizali za oko 16-22 dana, odeca ponekada i malo duze, e sada dolazimo do gordijevog cvora, to jest carine hahhaah. Tu nema pravila, ja , ruku na srce nisam nikada imao negativna iskustva sa njima, ali je bilo ovde na forumu tragikomicnih situacija. Uglavnom maksimalno sto placas jeste PDV+carina, na osnovicu (vrednost tvoje transakcije), i to izadje u najgorem slucaju oko 33%, ponekada se desi da ne platis nista, a ponekada samo PDV, sve zavisi koliko srece imas. Po nasem zakonu treba da prolazi bez carine sve sto se kupuje od pravnih lica do vrednosti od 50EUR-a, i od fizickih do 70EUR-a, ali u praksi je to drugacije. Kinezi na sve stavljaju manje vrednosti i salju kao "gift", ali to odavno ne pali kod nase carine.

1. Potrebna ti je bilo koja kartica kojom mozes da placas online ja konkretno placam Master Card-om AIK Banke, PP nije obavezan cak je neprihvatljiv na AE-u jer Alibaba(vlasnik AE) ima svoj sistem zastite veruj mi kupujem samo tamo vec 6 godina i nema ama bas nikakvih problema slobodno kupuj tamo, obrati paznju da komentare kupaca uglavnom sto se tice mobilnih imas par 101% sigurnih prodavaca ovde su pominjani 1000000 puta.
2. Za koliko stize iz Kine zavisi, ako narucis kurirskom sluzbom jako brzo, ako ides regularnom air mail(cina, HK, SIn post...) zavisi meni je najbrze stiglo za 7 dana a najsporije za 33 dana od dana kupovine, ovo ti pisem na osnovu iskustva od 6 godine on line kupovine, znaci to ti je to. kako placas harac, pa lepo donese ti postar paket i kaze ti koliko si duzan da platis ti mu platis on ti da paket i super svima.
Eto nadam se da sam bio jasan.

Hvala najlepše, stavio sam link u prvi post.
Ako imate još neke predloge za često postavljana pitanja slobodno pišite, trudiću se da stavim u prvi post što više korisnih informacija.

Izvinite prvo ako je off topic, trebala bi mi pomoc.Evo posle ko zna koliko koriscenja nokie sa symbianom nadjoh za potrebno da promenim telefon kako bih imao mogucnost za Skype na istom. Da skratim, ako bi mogli da mi predlozite neki tako reci best buy od ovih kineskih za maksimalno do 100e jer vidim da ima zaista mnogo izbora i mnogo vise nude za isti novac od onog sto se moze ovde uzeti. Toliko imam "resursa" i sad bih kupio isti pa ko zna kad :) . Hvala.

Treba ti Android sa najmanje 512Mb RAM. Najmanje i to ako ga nećeš koristiti za multi-tab surf, slušanje muzike ili tako nešto dok ti je važno da je Skype aktivan u pozadini.
Android ima tu "mogućnost" da oslobađa RAM tako što ubija procese u pozadini mada i to može da se "reši" tako što bi Skype stavio za sistemsku app ali za to je potrebno da rutuješ telefon (gubitak garancije kod domaćih uvoznika)... Nije ništa baš prosto ali nije ni teško. Kada bi imao fon sa 1Gb RAM-a ne bi razmišljao o ovim problemima...
BB je npr ovo što je Moca postavio u nekom od prethodnih postova.
Ili za nešto više para ono što Masinac traži, potraži linkove par strana unazad.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na pomoci. Ovaj N2 mi se bas svidja sem sto nema 1gb ram-a, pa se mozda i izduzim za Iocean mada koliko vidim rasprodat je na Pandawill-u. Istrazicu jos malo, gde sta pa kad uzmem javljam utiske.
 
^
Kako nema Newman N2 1gb ram-a,kad ima?Po meni ubedljivo best buy za 99$,bez ikakve konkurencije u tom cenovnom rangu... :)
 
^
Kako nema Newman N2 1gb ram-a,kad ima?Po meni ubedljivo best buy za 99$,bez ikakve konkurencije u tom cenovnom rangu... :)

Ja gledam onaj link sto je Moca postavio za Pandawill i tamo ima slika specifikacije iz telefona sa antutu benchmark-a, pise za Ram size 462/770mb (available/total), a istina pise na specifikaciji 1gb, e sad kolko on za prave ima?
 
Sve je super samo sto je na ICSu. Jel ima neki rom sa makar 4.1 ili neki update.
 
^
Pa i jeste na 4.1,ako mislis na Newman N2...
@Xandar 1gb je ram,770 je ukupno,zato sto ostalo uzima sistem... :)
 
Nazad
Vrh Dno