Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Taman posla da uopste pada dotle. Sve i da padne sigurno necu vaditi iz wallet-a da prodajem po toj ceni ;)

Elem, Charlie kaze: Litecoin dev update: we are working on the next release of Litecoin Core and will reduce relay fees to 0.01 lite (0.00001 LTC). Should be released soon. The release after this one, we will reduce min fee to 0.1 lite (0.0001 LTC).

I'm also finishing up my fee signaling proposal.


Lepa vest u svakom slucaju ;)
 
Šta je relay fee?
 
Ma klasican fee, nista fancy. Ono sto je jako lepo je da litecoin ima poprilicno povecan protok i sada. Sa smanjenim provizijama broj transakcija ce se samo povecati. Nisam hteo nocas nista da pisem, morao sam malo da razmislim dobro naspavan. Svidja mi se nacin na koji Charlie i ekipa grade infrastrukturu, od temelja. Ista prica kao sto je Evan radio sa Dash-om, resavaju probleme sada na koji ce naici tek u nekoj sledecoj fazi. Sada vec tvrdim da LTC nije potcenjen nego ludacki potcenjen.
Sad mi dodje da uvalim nazad sve pare koje sam izvukao i da kupim jos novcica :trust:
 
Zasto si uopste izvlacio pare iz LTCa? Ako imas slobodnih para udji u nesto, ide ovo gore...
 
Ili je bio isto ovako pad, pa je preko foruma navukao ljude da im uvali coine? :d
 
Prodao sam nesto pre Nove, da napunim racun u prosloj fiskalnoj godini. Vozim se od 4$, valja odvaditi nesto s vremena na vreme. Ne sumnjam ja uopste da ce ici gore ;)
 
Ako je to pitanje za ovu temu, koji wallet preporucujete za LTC?
Drzao bih par LTC-a. Malo sam pogledao wallet-e i nekako mi se cini Exodus zanimljiv. Ne znam da li mi je isplativo za par LTC-a da kupujem hardverski novcanik? I da li mogu da pocnem sa Exodusom, pa kasnije ako se ispostavi da je potrebno, da predjem na hardverski novcanik?
Pocetnik sam u ovome, pa dajte neki savet :)
 
Ja sam narucio opendime wallet za LTC, 0.19 LTC-a su 3 komada. Ja to uzeo iz zajebancije, da podrzim malo zajednicu i LTC fondaciju. Ako ste zainteresovani dogovorite se trojica pa istalite troskove. Realno nije to wallet na nivou Trezora ili Ledger-a ali radi posao. Bitno je da je siguran, izgleda treba da vam bude u drugom planu.
Postoji LTC i BTC varijanta.
 
Ako je to pitanje za ovu temu, koji wallet preporucujete za LTC?
Drzao bih par LTC-a. Malo sam pogledao wallet-e i nekako mi se cini Exodus zanimljiv. Ne znam da li mi je isplativo za par LTC-a da kupujem hardverski novcanik? I da li mogu da pocnem sa Exodusom, pa kasnije ako se ispostavi da je potrebno, da predjem na hardverski novcanik?
Pocetnik sam u ovome, pa dajte neki savet :)
Počni slobodno sa Exodusom. Hardverski novčanik ti je overkill u ovom trenutku.

Samo dobro sačuvaj reči koje dobiješ i nemoj zaboraviti šifru kojom ćeš enkriptovati novčanik, ona ti treba u slučaju povrata novčanika putem e-mail backup linka.

Lako ćeš kasnije preći na hardverski.
 
Overkill ili ne cena opendime je smesna, 3 komada za 0.19 ltc-a. Ja cu jedan ostaviti sebi, ostale poklanjam nekome.
Ako koristite samo LTC ili samo BTC ovo je najpovoljnija opcija.

Tapatalk
 
Čekaj, gledam sada ovaj opendime, on je na izvolte sa sredstvima svakome ko je u njegovom fizičkom posedu? o_O

Pa ja na njemu onda ne bih držao ni 100 dinara, a kamoli nešto drugo.

Entuzijazam da podržiš zajednicu je lep, ali opendime nije pravi novčanik ako je celofan jedini dokaz da je nije otvoren. Nisam gledao video doduše :)

Oni ga i reklamiraju kao nešto što treba da ide iz ruke u ruku.
 
Opendime je zaliven providnom plastikom i dok su cipovi netaknuti tj. ta plastika neostecena novcici su 100% tu. Ako hoces da saljes novcice negde moras da probusis tu providnu plastiku. To je wallet da stavis novcice i zaboravis, da ne rizikujes da ne pukne menjacnica itd. U principu, ako ti stoji kuci u steku bice siguran. Rekao sam odmah da nije kao trezor ili ledger i da se nista slicno ne ocekuje od njega. Nije za trgovinu i brdo transakcija mada moze da posluzi. Namena mu nije ista kao drugima, ovo je wallet za HODL. zato je i tako jeftin.
Rekao sam odmah da sam ga kupio samo da bih podrzao zajednicu i poklonicu ostala dva wallet-a. Na svoj cu prebaciti 50 LTC-a i izvadicu ih jednog dana, ko zna kada. Za 5 godina mozda ili 10, nebitno. Zajebancija je ali je sigurniji od parceta papira ili bilo kakve menjacnice.
 
Opendime je zaliven providnom plastikom i dok su cipovi netaknuti tj. ta plastika neostecena novcici su 100% tu. Ako hoces da saljes novcice negde moras da probusis tu providnu plastiku. To je wallet da stavis novcice i zaboravis, da ne rizikujes da ne pukne menjacnica itd. U principu, ako ti stoji kuci u steku bice siguran. Rekao sam odmah da nije kao trezor ili ledger i da se nista slicno ne ocekuje od njega. Nije za trgovinu i brdo transakcija mada moze da posluzi. Namena mu nije ista kao drugima, ovo je wallet za HODL. zato je i tako jeftin.
Rekao sam odmah da sam ga kupio samo da bih podrzao zajednicu i poklonicu ostala dva wallet-a. Na svoj cu prebaciti 50 LTC-a i izvadicu ih jednog dana, ko zna kada. Za 5 godina mozda ili 10, nebitno. Zajebancija je ali je sigurniji od parceta papira ili bilo kakve menjacnice.

Ako ih vec nisi podelio, ja sam zainteresovan.
 
@saj
Nekoliko puta si pominjao da je ltc prakticno kopija btca sa svim feature-ima koji btcu nedostaju. Takodje pominjes da uskoro btc dobija, ako sam do ro razumeo, dosta od tih bitnih feature-a. Ltc kuburi sa cenom. Da li ce ti novi feature-i btca lose uticati na cenu ltca? Obzirom da on tada nece imati prednost u odnosu na btc koju sada ima.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@saj
Nekoliko puta si pominjao da je ltc prakticno kopija btca sa svim feature-ima koji btcu nedostaju. Takodje pominjes da uskoro btc dobija, ako sam do ro razumeo, dosta od tih bitnih feature-a. Ltc kuburi sa cenom. Da li ce ti novi feature-i btca lose uticati na cenu ltca? Obzirom da on tada nece imati prednost u odnosu na btc koju sada ima.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

"...LTC kuburi sa cenom..." :) ti to ozbiljno? BTC sa 300$ -> 20k $ , priblizno 65x , za to vreme LTC sa 4$ -> 400$ 100x
 
Da, ja to ozbiljno. Ako saj prica da je potcenjen, onda mislim da "kuburi"

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
"...LTC kuburi sa cenom..." :) ti to ozbiljno? BTC sa 300$ -> 20k $ , priblizno 65x , za to vreme LTC sa 4$ -> 400$ 100x

Izgleda da smo zaboravili neke stvari a to je da je pre toga bio 48 a zatim oko 20 kada smo se zaduzili i usli u celu pricu tako da je rast zapravo.

BTC sa 1000 -> 11 900 12x

LTC sa 48 -> 370 8x
 
Poslednja izmena:
"...LTC kuburi sa cenom..." :) ti to ozbiljno? BTC sa 300$ -> 20k $ , priblizno 65x , za to vreme LTC sa 4$ -> 400$ 100x

A brate...Mozes i drugaciji timeframe da uzmes...I uvek si u pravu :) Od kada je nastao BTC je skocio vise nego LTC od svog postanka. Ili...BTC je skocio od proslog vrha x17 a LTC x7...Ili LTC je skocio x100 a BTC x65...Pusti ta merenja...Znas i sam da je LTC mnogo slabije odigrao od mora drugih u protekloj godini, ali je ipak odigrao dovoljno dobro da ne nestane i da kult prezivi.
 
@saj
Nekoliko puta si pominjao da je ltc prakticno kopija btca sa svim feature-ima koji btcu nedostaju. Takodje pominjes da uskoro btc dobija, ako sam do ro razumeo, dosta od tih bitnih feature-a. Da li ce ti novi feature-i btca lose uticati na cenu ltca? Obzirom da on tada nece imati prednost u odnosu na btc koju sada ima.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
dobro pitanje
 
Odlicno pitanje na koje sam par puta odgovorio vec po temama a mozda i ovde. Novi featuri na btc-u nece lose uticati a sada cu opet da objasnim zasto. Za novim implementacijama btc postaje daleko upotrebljiviji za placanje i njemu ce sigurno cena skociti drasticno. Ako skoci BTC skakace i sve ostalo. LTC nece biti ugrozen jer ce LTC uvek prednjaciti s implementacijama. BTC je daleko najpopularniji novcic posto je tata kriptonovcica i njemu nije frka dali ce ga ljudi prihvatiti kao nacin placanja, on je default. LTC tu bas nije prvi izbor iako je sada sjajan novcic. To je jedini razlog zbog cega je cena niska. LTC-u samo fali masovna prihvacenost i mrvica marketinga, nista vise. Kada srede BTC i ako se kripto malo omasovi kao nacin placanja LTC ce profitirati tu kao najblizi rodjak. Iako je BTC imao par forkova i novcice koji su se odvojili od njega LTC je daleko najslicniji, razlika je u par parametara, par linija koda. Ako se BTC negde uvede kao nacin placanja apsolutno ne postoji nikakav razlog da se ne uvede i LTC. Isto je na ATM, prakticno svaki podrzava i BTC i LTC. Kompaktibilnost izmedju ta dva novcica je 100% za atomic swaps. Bukvalno istu zajednicu dele, developeri rade na oba novcica. Charlie Lee i dalje daje sjajne ideje kao resenja problema koje BTC ima. LTC uskoro smanjuje fee na 0.001 sto isto mnogo znaci... Ne staje se, radi se konstantno, to je najbitnije. Izdrzite do sledeceg talasa.
Rekao sam da je LTC potcenjen i to stvarno mislim. Obzirom kolika je cena drugih LTC bi morao daleko vise da vredi. Ali polako, doci ce i to na mesto. I Dash je bio sjajan novcic jako dugo vremena pre nego sto se cena konacno odlepila. LTC ce uraditi nesto slicno. Uopste nemam nikakve sumnje da ce LTC vredeti mnogo vise, jedino zavisi koliko ce vredeti u odnosu na BTC.
 
Najbolje poredjenje bi bilo, BTC je novcanica od 100$ dok je LTC novcanica od 20$.
Naravno da ce 20$ novcanice i dalje biti u opticaju i da ce sa istim placati.
Samo da LTC probije tu 0.2 barijeru.
 
Nazad
Vrh Dno