Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Да... држи буре воду док мајстори оду... стара народна пословица.
 
Hvala na odgovorima i pomoci. NIkog ne planiram da ucenjujem. Samo sam pitao moze li se raskinuti ugovor bez placanja pretplata koje su preostale jer je tako receno u onom tekstu koji, ako sam dobro razumio, je ZAKON...

E sad, ako ne moze ta brzina preko Wi-Fi, bolje uzeti jeftinije za slabiju brzinu, ako vec ne moze brze. Ali, i to cemo provjeriti. Mozda je los i ruter, a ne samo nasi uredjaji...
Ako hoćeš veliku brzinu WiFi-ja, obavezno treba da pređeš na 5 GHz opseg. Naravno, telefoni/laptopovi treba da podržavaju taj opseg. Pored toga, zbog većeg slabljenja 5 GHz signala, može da bude potrebno više rutera ili range extendera, za koje je poželjno da su povezani kablom na glavni ruter. Sve u svemu, nije baš jeftino da imaš brz WiFi, naročito u gradskoj sredini sa gomilom 2.4 GHz mreža.
 
Novi raspored kanala.

Star TV 3 - 44
Superstar TV HD 4 - 3
Pink HD 7 - 4
Prva TV HD 6 - 5
B92 HD 5 - 6
Happy TV 8 - 7
Tv Kurir HD 8
 
Pozdrav,
Trenutno sam Kopernikus-ov korisnik (TV + internet) i posto mi istice ugovor u planu mi je da predjem na ExeNet, najvise zbog interneta jer su stalno neki problemi kad god je lose vreme i to jeste problem, isto tako stalno zezanje sa kanalima, trenutno ukljuce neke kanale pa ih zakljucaju i realno posto je Kopernikus uklonio Sport Klub i jos neke kanale i nema sta toliko da se gleda.
U ExeNet-u mi je vise puta receno da su svi ExeNet kanali ukljuceni, kod druga sam primetio da ima bas velika lista kanala, to je bilo pocetkom godine. Vidim google recenzije i brdo losih ocena sto me zabrinjava, dok sa druge strane drug ima ExeNet internet i kablovsku i kaze mi da ima probleme sa internetom samo ako ne plati na vreme sto znaci da mu radi savrseno i covek zivi na internetu.

Da li moze neko da mi kaze vise o tehnickoj podrsci, koliko je dobar internet i koliko vredi televizija u paketu? I da li moze da postavi trenutni spisak kanala - posto je to zvanicno nezvanicna informacija koja nije dostupna korisnicima, daju samo papir da se pogleda kod njih i to je to. A to sto su kanali otkljucani verovatno znaci da ako je ovo ispod istina, onda svi koji potpisemo nove ugovore mozemo da ocekujemo probleme - posetio prostorije ExeNet u Februaru ili Martu i koliko sam shvatio nisu zakljucavali kanala. Medjutim ako krenem sa paketom na 2 godine i oni zakljucaju sve bolje kanale, onda nema smisla uzimati kablovsku, mislim ko jos gleda Grand, rijaliti programe i jos 90% bukvalno beskorisnih televizija. Cini mi se da Kopernikus pokusava da kupi korisnike time sto je ostavio neke kanale otkljucane, Cinestar 5 kanala, Fox kanale, Fight Network, Superstar 2 kanala... verovatno je to do kraja godine.
I jos jedno pitanje, da li postoje neki posebni zahtevi za ExeNet internet i televizuju, da li za svaki TV mora da koristi njihov DVB-C uredjaj ili je dovoljno da TV vec ima neophodan resiver, sto vecina danas ima. Kopernikus koristi CI kartice i na Philips TV imam probleme zbog ucitavanja kanala, nadam se da nije zahtev da bude Smart TV ili slicno..

Nešto mi se ne sviđa rečenica "Mi ćemo ove godine sve kablovske operatere spojiti sa Telekomom Srbija".
https://www.novosti.rs/vesti/naslov...ljubitelji-fudbala-moci-da-prate-Real-i-Barsu
 
Да ли неко има инфо око Viasat Nature HD и National Geographic HD канала?
У својој понуди их има мтс.
 
Zanimljivo da ih kupio mts a nemaju hd kanale kao mts.

Nemaju Viasat explorer hd, Viasat nature hd, Discovery ID X hd, Star hd, E! HD...
 
Uzeo sam exe net duo paket, tv i net skoro. Generalno sam zadovoljan ali imam jedan problem oko televizije... Povezao sam 2 tv-a i na jednom rade svi kanali na drugom ne, televizori su inace povezani na isti kabal. Na tv-u u dnevnoj sobi rade svi kanali ali na drugom televizoru neki kanali rade a neki ne, npr rts 1, rts 2, b92, nat. geo. wild, viasat explorer, pink movies i jos 10/15 kanala na drugom tv-u ne rade dok svi ostali rade bez problema. Kada pustim na drugom tv-u neki od ovih kanala na ekranu samo dobijem obavestenje "nema signala" i to je to, a na tv vodicu (tj. epg dugme na daljincu) kada udjem ja za te kanale vidim celu semu, sta je trenutno na tv, sta ce biti kasnije itd... U istom trenutku na oba tv-a pustim npr nat. geo. wild i na tv-u u dnevnoj sobi radi a na drugom tv-u mi pise "nema signala" i nece da pusti, pustim nakon toga npr history i radi na oba tv-a normalno... U cemu moze biti problem, na jednom tv-u rade svi kanali a na drugom tv-u ima 20-ak kanala (mozda i vise ali ovi su mi bitni kanali koje pratim svakodnevno pa sam njih i primetio da ne rade, mozda ima jos koji a da nisam primetio (takodje i fox kanali na jednom tv-u rade na drugom ne)), da li je neko imao slican problem i ako jeste kako da resim ovo, mogu li nesto po principu "uradi sam" ili moram njih da zovem??
 
Da li je taj drugi tv na kome ne rade kanali starijeg datuma, tipa 7-8 godina ili više?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Zameni televizore, ako je situacija ista, onda je nešto do kabla, konektora, razdelnika...
 
Uzeo sam exe net duo paket, tv i net skoro. Generalno sam zadovoljan ali imam jedan problem oko televizije... Povezao sam 2 tv-a i na jednom rade svi kanali na drugom ne, televizori su inace povezani na isti kabal. Na tv-u u dnevnoj sobi rade svi kanali ali na drugom televizoru neki kanali rade a neki ne, npr rts 1, rts 2, b92, nat. geo. wild, viasat explorer, pink movies i jos 10/15 kanala na drugom tv-u ne rade dok svi ostali rade bez problema. Kada pustim na drugom tv-u neki od ovih kanala na ekranu samo dobijem obavestenje "nema signala" i to je to, a na tv vodicu (tj. epg dugme na daljincu) kada udjem ja za te kanale vidim celu semu, sta je trenutno na tv, sta ce biti kasnije itd... U istom trenutku na oba tv-a pustim npr nat. geo. wild i na tv-u u dnevnoj sobi radi a na drugom tv-u mi pise "nema signala" i nece da pusti, pustim nakon toga npr history i radi na oba tv-a normalno... U cemu moze biti problem, na jednom tv-u rade svi kanali a na drugom tv-u ima 20-ak kanala (mozda i vise ali ovi su mi bitni kanali koje pratim svakodnevno pa sam njih i primetio da ne rade, mozda ima jos koji a da nisam primetio (takodje i fox kanali na jednom tv-u rade na drugom ne)), da li je neko imao slican problem i ako jeste kako da resim ovo, mogu li nesto po principu "uradi sam" ili moram njih da zovem??

Ja sam imao upravo indentican problem i ubio sam se oko resavanja..jer s` obzirom da je isti kabl nema logike da na jednom tv-u rade a na drugom ne pojedini kanali. I ovako sam resio. Sve razdelnike (ako ih imas-makar i jedan) sam poskidao jer koliko god da su "kvalitetni" umanjuju jacinu signala za na dalje. U to sam se uverio 1000%. I svuda na njihovom mestu sam napravio klasicne cvorove (ogulis kabl i onu srednju zicu poveses sa istom tom srednjom zicom na drugom kablu, a isto to uradis i sa onom "kosuljicom"...znaci zica sa zicom, kosuljica sa kosuljicom. P.S. VAZNO je da se zica i kosuljice ne dodiruju zato ih posebno izoliraj jer ako se dodirnu dolazi do smetnje i gubitka signala). A onda kao drugi korak sam "nastelovao" onaj njihov uredjaj za davanje jacine signala (tu je caka jer neko je dobio, a neko ne taj uredjaj od EXE neta) na vrednost koja odgovara za sve tv-e u kuci (imam ih 4) i onda na svim tv-ima sam dobio kristalnu sliku bez one cuvene "pikselizacije" i naravno sve kanale na svim tv-ima. Uredjaj se steluje tako sto na njemu imas jedan zuti kruzic i sa malim srafcigerom okreces potenciometar do zeljene snage. Ne valja ni ako se pretera sa "snagom" jer digitalni signal se i tada gubi...znaci moras da nadjes "zlatnu sredinu" ali nije tesko videces. Nadam se da ce ti ovaj post pomoci oko resavanja tvog problema.20200702_230005.jpg
 
Hvala puno svima na odgovorima. Pokusacu tokom vikenda da odradim ovo i da resim problem, nadam se... :)
 
hvala za ovo i kod mene takodje imam problema kao što je opisano.... na jednim tv-u rade jedni na drugom drugi itd...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
hvala za ovo i kod mene takodje imam problema kao što je opisano.... na jednim tv-u rade jedni na drugom drugi itd...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

samo jedan glavni razdelnik i sirmovani kabal recimo teletronik, ukoliko nema sirm u startu gubis signal i dobijas smetnje preko kabla. Znaci od exe pojacivaca jedan kasvetan spliter, sto vise deljenja vise slabljenja pa ukoliko imate 3 televizora onda kupi spliter sa tri izlaza ne sa 4 ili 5 jer na njima na svakom izlazu gubitak je veci. Drugo kao sto rekoh shirmovani kabal, trece kasvetan muski dzek koji ubadas u tv, najbolji su televes gvozdeni, a dobro rade i kineski gvozdeni sa rf srafom jer time pravis potpuni sirm od splitera do samo tv-a ili risivera. Ukoliko nezelite da menjate kablove onda je najjeftinije resenje da umesto splitera stavite kineski pojacivac 1020MK4 (500-800din) koji odlicno radi posao i tom slucaju na deljenju nemate gubitke kao kod splitera, pojacivac ima potenciometar i mozete stelovati jacinu tako da i iza njega bez problema moze da se stavi spliter a da se neizgubi signal. Ali da znate ukoliko je signal prejak onda ometa sam sebe i dolazice do kockanja slike, tako da ukoliko pojacivac stavljate odmah do exe net pojacivaca onda potenciometar smanjite skoro do kraja i onda pojacavajte sve dok signal na svim televizorima predje 90 procenata, 90-95 je sasvim dovoljno, nemojte preko. I jedan savet, signal se pojacava gde je jak a ne gde je vec oslabio jer u tom slucaju mozete pojacati i shumove tj smetnje pa dolazi do dodatnih problema. Drugi savet ne kupujte pijacne kablove ma koliko god ih hvalili prodavci, kod nas najprovereniji a nije skup oko 22-25din za metar je teletronik RG6, njega koriste svi provajderi jer ima odlican spoljni sirm tj tanke zice u sirmu popunjavaju skoro 100 procenata povrsine kabla tako da skoro i nema gubitke kroz kabal a i smetnje ne ulaze u kabal. Da uprostim shirm je bitan jer kroz kabal signal putuje izmedju debele i tankih zica kao kroz cev.
 
Зар је стварно тешко написати 'пристојан' и да свако разуме , него 'касветан'?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ne kapiram sto ti smeta “kasvetan”, sasvim normalna rec na jugu.
 
Kasvetan ima malo sire znacenje nego pristojan :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sposoban recimo...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Od kad su se prodali nijedno povećanje brzine, ništa?[emoji2961]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Немају разлога... за сада... СББ још увек није дигао брзине...
 
Ne mora net nista da diraju, nek srede televiziju. Nek ubace neki uredjaj makar kao D3 za sve korisnike da mozemo da vracamo kanale i tako to.
 
Број канала преко андроида није се променио тј нису ни опцију паузе додали.
 
Da li vam povremeno kockaju neki kanali? Primetio sam povremeno kockanje na frekvencijama 594Mhz i 642Mhz.
 
BBC Earth HD и Animal Planet HD код мене понекад сецкају. Већина хд канала је 4-6 мбит, док свака част BBC Earth са 13 мбит протока.
 
Bbc earth kod mene u principu ok, i slika je odlična

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
To sto seckaju pojedini kanali je upitanju jacina signala 100%. Ili je signal slabiji i dolazi do seckanja i pokselizacije (na pojedinim ili mozda i svim Televizorima) ili je prejak pa sam sebe "gusi". Za pocetak, sto je i najlakse, probajte da, kao sto sam pisao ja i jos neki clanovi u predhodnim postovima" da se malo poigrate potenciometrom na onom exe net pojacivacu (ako imate taj pojacivac). Provajte da pojacate ili oslabite signal (zavisno od situacije) i to seckanje i pikselizacija bi trebali da nestanu.
U najgoru ruku nemate sta da pokvarite (vratite u potenciometar u prvobitni polozaj), a mnogo veca verovatnoca je da ce se situacija popraviti da sve lepo radi kako je i predvidjeno kada se nadje odgovarajuca jacina ;)
Drzim vam palceve....Sve naj :)
 
Nazad
Vrh Dno