Šta je novo?

HDD za 24/7

Imam Gigabyte MA770T-UD3 rev1.5 plocu. Planiram da uzmem Western Digital Red 3TB ali ne znam da li ga ploca podrzava?
 
Zna li ko razliku izmedju WD20EARX i WD 20EZRX??? Oba su 2TB diskovi???
 
^VX je namanjen za video nadzor i zbog drugacijih algoritama za korekciju gresaka prilikom upisa, ne preporucuje se za desktop upotrebu.
 
Je l poseduje neko Seagate ST2000DM001? Planiram da ga pazarim uskoro, a on mi deluje kao naj opcija, sluzice mi za hd storage uglavnom, ali sam bacio oko i na Seagate Green model ST2000DL003, koji radi na 5900 rpm-a, pa ako neko i njega poseduje, neka ostavi komentar...Btw, imam vec Samsung HD154UI i na njemu Full HD kolekciju filmova! Elem, sve to radi extra kad gledam filmove, ali primetio sam da kod Lord of the Rings trilogije (Full Hd ripovi od 25-35gb) se desava neko minimanlo seckanje u nekim delovima, pa me zanima da li to moze da bude do harda ili je u pitanju neki softverski problem? Koristim KM Player... Hvala
 
Ovde se priča o diskovima koji treba da rade 24 sata dnevno, non-stop. Za opštu preporuku storage diska je pogrešna tema.
Što se brzine tiče, možeš i da izračunaš. Ti filmovi traju skoro 4 sata, fajl je 35 GB. Potreban ti je disk koji čita podatke brzinom od 10 GB na sat, odnosno manje od 3 MB/s. Poslužiće i disk star 15 godina.
Sad sam probao kopiranje 3 GB sa USB2 diska na taj isti disk (5400 rpm, read i write kroz USB) i traje 3 minuta (=10ak minuta za 10 GB). Dakle, ne secka ti zbog diska.
Možda su drajveri, možda plejer ili ti neki program drljavi (antivirus, search index...).
 
Pa nisam hteo da otvaram posebnu temu samo za preporuku, a citao sam i ranije komentare gde su ljudi trazili savete...Elem, sad cu probati da instaliram Pot player, pa cu videti, ali je problem sto nemem graficku, nego koristim integrusu, a mislim da za nju ne mogu da koristim DXVA opciju! Hvala u svakom slucaju, poz!
 
Onda će pre biti da ti secka zbog slabe integruše. U tom slučaju probaj s Coreavc kodekom, on je namenjen za slabije mašine. Sve imaš na onom linku koji sam okačio.

A što se tiče diska, moja preporuka ide za wd red. Duža garancija, namenjen za 24/7, nečujan, hladan.
 
Kratko i jasno - uzimajte WD RED dok ga jos ima.
 
Ja negde pročitao da RED je za video nadzor, da se drugačije ponaša i da nije preporučljiv za computer use ... TRUE or FALSE ?
 
ja uzeo pre par dana red od 1tb i nesto bas i nisam preterano zadovoljan ( citajuci komentare da je extra, extra, exrra...) msm nije los samo sam na osnovu preporuka ocekivao nesto bolje. hd tune mi prikazuje 42 greske koje su nesto tipa los sata kabli ( ultra dma crc error count). citao po netu da te greske ne znace nista i da je hard disk 100% u ispravnom stanju. Ono u sta sam se malo razocarao jeste da je hard disk sinoc drljao kada sam kursorom misa prelazio preko liste foldera ( kada udjem u neki folder pa misem prelazim preko svih fajlova - znacu ne klikcem nego prelazim misem samo preko ikonica fajlova u tom folderu) . Hard disk se nalazi na racunaru na kome je podignut nas4free server.
 
Ja negde pročitao da RED je za video nadzor, da se drugačije ponaša i da nije preporučljiv za computer use ... TRUE or FALSE ?
Lose si procitao. Ako odes na sajt WDa videces za sta je RED i koji model je za video nadzor. ;)
ja uzeo pre par dana red od 1tb i nesto bas i nisam preterano zadovoljan ( citajuci komentare da je extra, extra, exrra...) msm nije los samo sam na osnovu preporuka ocekivao nesto bolje. hd tune mi prikazuje 42 greske koje su nesto tipa los sata kabli ( ultra dma crc error count). citao po netu da te greske ne znace nista i da je hard disk 100% u ispravnom stanju. Ono u sta sam se malo razocarao jeste da je hard disk sinoc drljao kada sam kursorom misa prelazio preko liste foldera ( kada udjem u neki folder pa misem prelazim preko svih fajlova - znacu ne klikcem nego prelazim misem samo preko ikonica fajlova u tom folderu) . Hard disk se nalazi na racunaru na kome je podignut nas4free server.
Pa lepo si rekao, imas problem sa SATA kablom a ne sa diskom. Tako da ispade da nisi zadovoljan kablom. :)
 
Slažem se sa Garsonom po oba pitanja.

Maxa007, definitivno imaš problem najverovatnije sa tim sata kablom. Promeni kabl i ako se s ispravnim kablom opet bude tako ponašao, pravac reklamacija.

Meni smart ne prijavljuje ništa neuobičajno, a o drljanju da i ne govorim.

Tih je kao smrt, a hladan kao taštin pogled. :d

Sve preporuke za njega, mislim da na tržištu trenutno ne postoji bolji 5400rpm hard disk.
 
Te greske sa kablom je prikazao odmah po prvom pokretanju hard diska na nas, i zabelezene su ukupno 42. citao sam da moze biti da kabli nije lepo legao na konektor ili da je mozda isuvise presavijan pa nema dobar kontakt. tada sam imao problem prilikom najobicnijeg kopiranja fajlova sa laptopa na nas. izbaci gresku u windowsu da je doslo do greske i da je nas nedostupan. kada sam pogledao u smart logovima video sam da su zabelezene greske. ali to je bilo samo tog prvog dana. kasnije nisam savijao kabli i izgleda da su konektori lepo legli jedan u drugi i evo vec par dana se broj tih gresaka ne povecava vec stoji na prvobitnih 42. To nije ono sto me brine, hard disk je 100% ispravan. Brine me to drljanje koje se javlja. a koje nema veze sa kablom. Ako pocne sve vise da drlja kako reklamirati hard disk prodavcu sa obrazlozenjem da hard disk drlja
 
Pa svaki primerak se razlicito cuje, neki drlja vise neki manje, i to je normalna pojava. Nema razloga za brigu, o reklamaciji da i ne govorim.
 
Ja bih to drljanje lepo snimio nekom kamerom-telefonom itd, sa sve otvorenim prozorima gde se na monitoru vidi da je disk defragmentovan i gde se vide smart greške. Bitno je da se čuje drljanje i da lepo kamera uhvati kad tačno počinje da drlja disk.

Ja bih reklamirao disk i priložio taj snimak, pa šta bude. Možda imaš problema i sa head parkingom, mada ne bi trebalo. Ukoliko u servisu ustanove da ti je disk ispravan, probaj da ih pozoveš, možda uspeju da ti objasne zbog čega se to drljanje javlja i kako rešiti problem ukoliko nije u pitanju defektan disk.

Svakako proguglaj još malo, moguće je da nešto škripi i sa softverske strane pri povezivanju na nas server ili šta već.

Red serija je za koji stepen hladnija i za koji decibel tiša od green serije, a mislim da nijedan 5400rpm disk ne bi smeo baš toliko da drlja po defaultu...

Meni tu nešto smrdi, jer to definitivno ne bi trebalo da bude normalno ponašanje ovog modela.
 
Poslednja izmena:
Izbacuju ga iz ponude ili?
Ja sam uzeo jedan od 3tb i bas ce raditi 24/7, planirao sam jos jedan da uzmem za par meseci, sad ne znam da li treba da pozurim ili ne? :)


Ne znam za to, ali kad kod nas nesto nestane sa trzista, onda se ceka nedeljama dok se ponovo ne pojavi.
 
Aha, ma dobro to mi nije problem ne treba mi hitno, samo sam mislio da zamenim postavku diskova posto mi drugi storage disk nije bas u savrsenom stanju.
Ali sam jedva nasao od 3TB, ili nemaju pa moraju da narucuju, ili je cena *****na, ili nemaju uopste... Tek iz 20tog pokusaja sam uspeo, i to slucajno, kad sam vec odustao maltene :)
 
Aha, ma dobro to mi nije problem ne treba mi hitno, samo sam mislio da zamenim postavku diskova posto mi drugi storage disk nije bas u savrsenom stanju.
Ali sam jedva nasao od 3TB, ili nemaju pa moraju da narucuju, ili je cena *****na, ili nemaju uopste... Tek iz 20tog pokusaja sam uspeo, i to slucajno, kad sam vec odustao maltene :)


Al' mislim da na toj tvojoj ploci iz profila 3TB nece da moze :S:
 
Red serija nije ni postojala za vreme poplava.

A nije mi jasno kako uopšte mogu da puste u prodaju diskove koji su bili u fabrici za vreme poplava.
 
Pa svakako godinu dana više sigurni nego ako bi uzeli neki green ili seagate sa 2 god. garancije...
 
Al' mislim da na toj tvojoj ploci iz profila 3TB nece da moze :S:
Trenutni red od 3TB mi radi na DFI bloodiron P35-T2RL, bez ikakvog problema (jedna particija). Na ploci iz moja masina ga nisam probao, ali vidis mogao bih. Kod drugara na p35 asus ploci je radio preko rack-a sasvim normalno (e-sata), iako rack navodno podrzava diskove do 1TB.
 
Trenutni red od 3TB mi radi na DFI bloodiron P35-T2RL, bez ikakvog problema (jedna particija). Na ploci iz moja masina ga nisam probao, ali vidis mogao bih. Kod drugara na p35 asus ploci je radio preko rack-a sasvim normalno (e-sata), iako rack navodno podrzava diskove do 1TB.


Ja na ASUSovom forumu video da na mojoj ploci nekima prepoznaje samo 2.2TB, tako da sam odustao od 3TB.
 
Nazad
Vrh Dno