Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Imaš na Aliju nekih stikova koji su predviđeni da se napajaju sa usb-a televizora,ali uzmi u obzir da je samim tim i hardver slabašan.Doduše i cena je niska,tipa max 20$,pa možda vredi probati.
 
Ima namenskih adaptera sa kondenzatorima koji služe da isporuče veću struju tokom peak potrošnje, a onda se dopunjuju kada se ne koriste. Ne bih rekao da je isplativa egzibicija za ovo.
Plus se box gasi svaki put kada se ugasi tv.
 
Jedan razdelnik od 200 din resava sve njegove muke, osim ako bas strci ili ne moze, mala je to cena u odnosu na patnju sa raznoraznim no name stikovima :)
 
Nema tu neke patnje,pogledaš specifikacije i jasno ti je da li treba ili ne da poručuješ ;)
 
Занмиљиво је мени ово чега се појединци играју. Дакле, купи најјефтинији стик па она креће буџење: адаптери за мрежу, за USB меморију, за напајање... онда полако од једне цифре где се гледало да се максимално уштеди, долазимо до друге која је (у већини случајева) дупло већа. Зашто онда у старту не купујете оно што вам стварно треба, а не оно шта је најјефтиније?
Ето, јављају ми се људи на каналу - кукају како је ћомин бокс друге генерације срање јер, пази сад, нема гугл хром 😕 Па брате, распитај се прво шта је андроид ТВ платформа/оперативни систем, па тек онда купуј уређај.

ПС: кад смо код ћомина друге генерације - мој иде на добош 😉. Иде и оглас.
 
Poslednja izmena:
Ево овако: Што се тиче чипсета и хардверских декодера, ту је предност на страни шилда. Што се тиче улаза - предност на страни хоматикса: 2х USB-C поред 1x USB 2.0 и 1x USB 3.0, оптички аудио. На страни хоматикса је и WiFi 6, радна меморија и складиште.
И још ако хоматикс остане на андроид ТВ, а шилд се од земље до земље пребацује на гугл ТВ... Некоме је то битно. И цена наравно.
 
Potvrđujem da to super radi na Shield-u, imam SB koji podržava sve te formate. Nisam znao da je Shield jedini.
Optički ulaz - to pretpostavljam znači da Homatics ima DAC? Jel dobar?
 
Сваки уређај који има звучнике или аналогни излаз а користи дигитални сигнал, има уграђени дак, сваки тел, тв, комп итд. Хоматикс нема диг улаз већ излаз.
 
Nvidia Shield је једини андроид бокс који пропушта хд звук (Dolby TrueHD/Atmos & DTS HD-Master/DTS:X).
Uz Android 12 stiže i to na Homatics

Homatics.jpg
 
Лепо обећање, док не испуне остаје по старом.
 
Ја Ели верујем. Обећала да ће послати бокс и послала ☺️
 
Meni ladno riknuo Mi 4K stick posle godinu i po dana.Moram sad uzeti 2nd gen,ne gine mi.
 
Meni ladno riknuo Mi 4K stick posle godinu i po dana.Moram sad uzeti 2nd gen,ne gine mi.
U FTV temi je neko pomenuo da je 10-11 amazon prime day. sacekaj par dana, bice popusta kod njih.
 
Citam da se opet vodi polemika o tome da li moze stick da se napaja preko TV-a. Moze i prst u oko ali boli. Iz mog licnog iskustva, savet, nemojte nikako. Kao prvo, prilikom svakog ukljucivanja i iskljucivanja TV-a stick ce da se ponovo pali i gasi, tj da se butuje. Meni se desavalo svako malo da puknu podesavanja kodija pa sve moram od pocetka da podesavam. Desavalo se da stick padne u neki deep sleep pa ne mogu da ukljucim, itd, itd. Prebacim ga na adapter koji sam dobio uz stick i nikakvih vise problema nije bilo. Tako da to je moj savet. Da li moze da se napaja, moze, da li ce, kako ce i koliko ce da radi to je pitanje. Pa ko voli nek izvoli. Sve je stvar izbora.
 
Zato što mnogi članovi preporučuju da se tako napaja jer njima radi.
 
Radice naravno,samo je pitanje do kad. Usb sa televizora ima samo 0.5 A a punjac ima 1A. Sredicete stapice.
 
Jedini firestick koji je mi je prošao kroz ruke i otišao u butlup je od drugara koji je mislio da ne mora kao što sam mu rekao da ga stavi na originalni adapter, već ga je držao na usb-u od TV-a.
 
Drustvo,je l mi preporucujete da uzmem Xiaomi Box S 2nd Gen?
 
Ja mislio da će danas izaći novi Google TV chromecast, ali ništa od toga.
 
Da li se nekome možda desilo da ne može da ubaci listu u tivimate app na chromecast google tv 4K ?Slučajno sam je obrisao u tivimate appu i nema šanse da je ubacim ,uvek mi izbaci da nešto nije u redu ili sa listom ili sa internetom a imam net na njemu ,sve drugo radi netflix,hbo max i sl.Lista isto uredno radi na tivimate na Shield pro,na telefonu isto tivimate .Pokušao i da obrišem i ponovo instaliram i nista . Tražio drugu listu od provajdera i ne radi ni ta ..ponestaje mi ideja .
 
Код мене на Гуглу ради ок Тивимејт, пре 2-3 дана сам додавао неку листу, све ок.
 
Nazad
Vrh Dno