Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kako pustiti da radi zvuk na filmovima koji imaju trueHD?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Коди пушта све. Тrue HD, HD master audio, dts...5.1; 7.1...

Послато са PRA-LX1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Treba mi hitno odgovor.
Box kupujem, prvenstveno zbog YT, tu i tamo ako uspem da gledam neki film, ili neki prenos fudbalskih utakmica, pa me zanima, sta uzeti od ovoga :

1.Mecool M8S pro W 2/16gb

2.X96 procesor S905X

3.MECOOL M8SPro+ 2/16gb procesor S905X


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa iskreno, pogresno si prevagnuo na ATV, bolji je shield a cena skoro ista.
I nije to konzola, cak se i prodaje kao NVIDIA - SHIELD™ TV 16 GB Streaming Media Player, a ta verzija sa gejmpadom je jos neki dolar skuplja.

Ako si pratio vec smo pricali da ti "obicni" boxevi nemaju sve google licence zato su i jeftiniji i nemaju iste mogucnosti, a daljinac ti treba jer su u njemu uglavnom tablet verzije androida pa ti treba airmouse daljinac da bi ga komotno koristio...
jednostavno koliko para, toliko muzike, jer za 30$ takav uredjaj ne mozes da kupis, onda je tu mi box najjeftiniji a on kosta tek 55$, ako je to puno *mjau**mjau**mjau*a onda :)

Zato i imam te jeftine, jer mi skuplji ne daju nista vise osim malo boljih specifikacija koje mi ne znace nista za striming i ono za sta koristim tvbox.
Ali bi bilo lepo da izbace neki od 150e od neke krstene firme, da ima kvalitet izrade i daljinac na nivou, pa da jedno 4 godine ne moram da mislim o njemu.

Ja sam prevagnuo na atv4 zbog airplaya, daljinca, aplikacija koje nemam na androidu i celokupne integracije sa apple ekosistemom.
I posle 2 godine nema razlike u radu u odnosu na prvi dan kad sam ga kupio. Ne greje se nista, a izuzetno je kvalitetan i on i daljinac.
Takodje ima pravi airplay koji radi mnogo bolje od onih skarabudzenih simulacija airplaya koje mogu da se instaliraju na android.
Ima i mnogo bolji interfejs koji je laksi za upravljanje, integrisane glasovne komande i cak bolje aplikacije od njihovih parnjaka za android.
Ne znam da li je neko probao popcorn time za apple tv, ali je nebo i zemlja u odnosu na android verziju.

Ali android ima nekoliko aplikacija koje nemam tamo i zato mi treba tvbox, a ako ce proces dok ne upalim te aplikacije ili sta se vec nalazi u njima biti bolan i nakaradan(ili zahtevati poseban daljinac) dok pritom moram da gledam uzasan interfejs, onda ce biti bar na najjeftinijem uredjaju, dok se ne pojavi neki koji ce mi ponuditi ugodjaj kakav mi nudi atv4, a verujte sve to mnogo znaci, ali zato i kosta. I ja bih to platio kada bih imao takav tvbox u ponudi.
 
Poslednja izmena:
@neogeo

Evo sta meni prijavljuje aida. Je li ovako i tebi?
06e3c0be1d1b7bf3553c04cd95ffd8b2.jpg


Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Zato i imam te jeftine, jer mi skuplji ne daju nista vise osim malo boljih specifikacija koje mi ne znace nista za striming i ono za sta koristim tvbox.
Ali bi bilo lepo da izbace neki od 150e od neke krstene firme, da ima kvalitet izrade i daljinac na nivou, pa da jedno 4 godine ne moram da mislim o njemu.

Ja sam prevagnuo na atv4 zbog airplaya, daljinca, aplikacija koje nemam na androidu i celokupne integracije sa apple ekosistemom.
I posle 2 godine nema razlike u radu u odnosu na prvi dan kad sam ga kupio. Ne greje se nista, a izuzetno je kvalitetan i on i daljinac.
Takodje ima pravi airplay koji radi mnogo bolje od onih skarabudzenih simulacija airplaya koje mogu da se instaliraju na android.
Ima i mnogo bolji interfejs koji je laksi za upravljanje, integrisane glasovne komande i cak bolje aplikacije od njihovih parnjaka za android.
Ne znam da li je neko probao popcorn time za apple tv, ali je nebo i zemlja u odnosu na android verziju.

Ali android ima nekoliko aplikacija koje nemam tamo i zato mi treba tvbox, a ako ce proces dok ne upalim te aplikacije ili sta se vec nalazi u njima biti bolan i nakaradan(ili zahtevati poseban daljinac) dok pritom moram da gledam uzasan interfejs, onda ce biti bar na najjeftinijem uredjaju, dok se ne pojavi neki koji ce mi ponuditi ugodjaj kakav mi nudi atv4, a verujte sve to mnogo znaci, ali zato i kosta. I ja bih to platio kada bih imao takav tvbox u ponudi.

Za to što ti hoćeš treba android TV verzija, a ne ove verzije koje su prilagođene za tablet, za njih ti treba dodatni daljinac jer interfejs nije prilagođen komandovanju kursorskim tasterima.
Znaci glasovne komande, airplay, jednostavni meni, kršteni proizvodjac....opisao si mi-box. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Eto ga sad, bar dva puta sam pitao u cemu je prednost Android TV OS (ja samo vidim mane tj ogranicenost sistema) u odnosu na obican Android i niko nista?
 
Ja sam se odlucio za Nvidia Shield, a posto cu ga naruciti iz Australije ili USA, problem mi je jedino adapter za struju ... tu ne znam sta da radim ...
 
Pa nabavis adapter, tacnije transformator. Mada je ta skalamerija prevelika ako se nesto nije promenilo. Ne znam koja je voltaza u australiji...
 
Svi današnji strujni adapteri rade na tipa 100-240V, i mogu da se koriste svugde u svetu, jedino treba naći nastavak za AU utičnicu, a toga ima na Aliexpress-u sigurno, a verovatno i u lokalu.
 
Pa valjda taj adapter povezuje i kontakt za uzemljenje, mada ne vidim zašto bi trebalo uzemljenje uopšte za to napajanje, ja npr. uopšte nemam izvedeno uzemljenje po sobama u stanu, rade svi uređaji bez problema.
 
U ovom slucaju te ne zanima ni amperaza (mali potrosac)znaci obican adapter zavrsava posao....
 
Ljudi, uzeo sam Mecool M8s Pro L box, i imam problema.
Naime, YT mi zakuca posle 5-10 minuta, bez obzira da li je povezan bezicno ili kablom. Kada zabode, moguce je samo vratiti se u glavni meni uredjaja, nista drugo ne funkcionise, isto tako, vec par puta se desilo da se iskljuci uredjaj, i ne mogu da ga upalim preko daljinskog, nego samo iskljucivanjem direktno iz struje, I vracanjem adaptera ponovo.
Da li je primerak falican ili sta je problem?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Samo na YT, ostalo radi normalno?

Na nekoj odredjenoj rezoluciji ili bilo kako?

-Instaliraj cpu monitor pa prati da se mozda ne pregrejava
-Probaj drugo napajanje.
 
Pa samo sam YT koristio. Sada sam pustio kodi, pa cu videti.
Bas cudno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Malo ga vise istresi i testiraj, imas antutu, geekbench i sta god naidjes na play store.

Prati temperaturu i kako se ponasa.
 
Kakva glupost. Citam koliko se patite sa uredjajima, koliko sve nesto ne radi kako treba... Pa zar vise nema nijedan uredjaj da radi normalno out of the box?

Tapatalk
 
Pozdrav, pošto mi je stigao pre nekih mesec dana PROBOX2 AIR + tek sada sam uspeo da ga istestiram, pa reko ajd da podelim sa vama :)
U pitanju je verzija sa remote+ air mouse-om s912 3/32Gb. U pakovanju se dobija pored box-a, napajanje 5v 2a malih dimenzija kao kod GT1U, klasičan IR daljinski, HDMI kabl i remote+ air mouse koji ima pored klasične funkcije daljinca, miša i funkciju game kontrolera koja je podrzana na nekih 10-ak igrica.Box je malih dimenzija sličnih kao GT1U sa ugrađenom wifi antenom sa klasičnim priključcima kao i kod drugih box-ova(2xusb 2.0, microSD slot, HDMI, power, spdif, 1Gbit lan).

Box dolazi sa instaliranim androidom 7.1 i postoji mogućnost korišćenja dva launchera (Probox2 APEX UI i EX launcher). Podešavanja su indentična kao i kod ostalih "kineza". Pošto imam 1080p tv, box reprodukuje sliku kao i youtube u 1080p rezoluciji. Istestirao sam kodi green build, terrarium, morpheus,iptv liste,EON, koji rade bez ikakvih problema, seckanja, itd. Play prodavnica i youtube su klasični(ne ATV). Od igara stigao sam da probam samo Asphalt 8 Airborn koja radi glatko i ima full game komande preko njegovog remote+. Na netu sam našao podatak da takođe remote+ podržava i igre air attack2,dan the man,pac-man, fruit ninja,cut the rope,angry birds. Remote+ poseduje i IR koji koristi za paljenje i gašenje boxa.Miracast opcija radi odlično, npr. asphalt9 legend radi odlično sa redmi note 5 u kombinaciji sa ac 5ghz ruterom. Nema kašnjenja, samo zna po nekad da zamuti sliku ali je jako brzo izbistri.

Što se tiče benchmark testova radio sam Antutu, Geekbench, 3D mark, A1 SD.

Obzirom da imam SBB trio silver tu sam izvukao maximume 58/4, dok sam brzinu wifi-ja i lan-a "kao" testirao sa iperf3 i dobio sa 2.4ghz konekciju 72mbit/s(protok oko 40mbit/s), sa 5ghz konekciju 433mbit/s(protok 120mbit/s) i sa 1gbit lan-om (200mbit/s). Na netu sam pronašao review gde su izvčene dosta veće brzine 72mbit/s(50mbit/s) 433mbit/s(220mbit/s) i 1000mbit/s(883mbit/s). Mozda nesto nisam dobro odradio a mozda je i do mog rutera.

Od video materijala isprobao sam par x264,x265 klipova i filmova sa DTS-om i ThruHD-om koji su reprodukovani bez ikakvih problema.

Jedinu manu koju sam primetio jeste da kodi izbacuje poruku "kodi not responding" kada se app uključi opcijom miša, kada se uključi običnim daljincem ili navigacionim tasterima air mausa radi normalno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180817-192936_resize.png
    Screenshot_20180817-192936_resize.png
    80.3 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_20180810-135524_resize.png
    Screenshot_20180810-135524_resize.png
    74.5 KB · Pregleda: 106
  • Screenshot_20180810-140406_resize.png
    Screenshot_20180810-140406_resize.png
    143.5 KB · Pregleda: 112
  • Screenshot_20180811-223414_resize.png
    Screenshot_20180811-223414_resize.png
    82.2 KB · Pregleda: 102
  • Screenshot_20180815-124836_resize.png
    Screenshot_20180815-124836_resize.png
    121.9 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Pa eto, jos je rano da donosim neke zakljucke, mozda je neki resiv problem, mozda ce sve doci na svoje mesto...
Ja sam ga uzeo, cisto da mogu na tom tv-u da pustim YT, mozda klincu neki crtani..., nista zahtevno.
Ali za sada ni to ne funkcionise kako treba.
Imam i HBO Go6, preko telenora, pa sam mislio da ga ovde pokrenem, ali ni to ne radi, kaze da je samo za U.S.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Launcher-i
 

Prilozi

  • Screenshot_20180821-005035_resize.png
    Screenshot_20180821-005035_resize.png
    143.7 KB · Pregleda: 125
  • Screenshot_20180814-200847_resize.png
    Screenshot_20180814-200847_resize.png
    186.2 KB · Pregleda: 118
Ja ta antutu ne mogu da skinem preko Google play-a, moram da se snalazim. Jako je cudan Google play, i ne mogu pola stvari da skinem

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Za to što ti hoćeš treba android TV verzija, a ne ove verzije koje su prilagođene za tablet, za njih ti treba dodatni daljinac jer interfejs nije prilagođen komandovanju kursorskim tasterima.
Znaci glasovne komande, airplay, jednostavni meni, kršteni proizvodjac....opisao si mi-box. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nista, to mi je sledeci onda :D

Nego, jel cetvorka jos uvek ne postoji u internacionalnom izdanju? Da secekam njega da izadje taman.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, uzeo sam Mecool M8s Pro L box, i imam problema.
Naime, YT mi zakuca posle 5-10 minuta, bez obzira da li je povezan bezicno ili kablom. Kada zabode, moguce je samo vratiti se u glavni meni uredjaja, nista drugo ne funkcionise, isto tako, vec par puta se desilo da se iskljuci uredjaj, i ne mogu da ga upalim preko daljinskog, nego samo iskljucivanjem direktno iz struje, I vracanjem adaptera ponovo.
Da li je primerak falican ili sta je problem?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Vidim da taj box ima Android TV. Isti problem sam imao na Sony TV, problem je bio u YouTube aplikaciji. Obrisao sam apdejte i koristio je neko vreme tako dok nisu to rešili u novoj verziji.

Eventualno ako ti to ne uspe pokušaj da instaliraš običan YouTube pa ga pokreću preko Sideload Launcher-a.

Za uključivanje i isključivanje uređaja vidi tamo negde u opcijama da onemogućiš sleep mode. Android boxove možeš samo isključivati preko daljinca, ne možeš ih uključivati. Tako da nije do tebe, tako je uvek.
 
Poslednja izmena:
Ajde probacu, sada sam pokrenuo antutu,ali stoji na loading, i ne mrda.:mad:
Sa cime ja gubim vreme i zivce, na kraju cu da ga tresnem o zid.

Edit :
Nisam znao to za sleep mod, stoji u opciji, bas na sleep.
A jel problem ako je box non stop upaljen?
 
Poslednja izmena:
Nije problem, a to sto ti imas je android TV verzija pa je zato puno ogranicenja, instaliraj aptoide ili apkure, pa odatle instaliraj punu youtube apk pa vidi dal ce da zeza.

Nego, jel cetvorka jos uvek ne postoji u internacionalnom izdanju? Da secekam njega da izadje taman.

To ce da bude za godinu dana, a i ne hvale bas cetvorku, jer ima s905L procesor koji je slabiji od s905x

upgrade je zapravo downgrade, a mozda international verzija dodje sa necim sasvim drugim ko ce znati logiku:-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno