Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Znas kako, koliko god to bilo tacno, ovo onda ipak nema smisla u globalu.

Onda isto moze da se ide na rulet pa sta ti bog da, ovo je trebalo da zameni globalni finansijski sistem, ovako sa ovakvim stvarima, nema nista od toga...
 
Problem je u tome sto imamo samo par jacih berzi (btc-e, polo, bittrex)... Ako jedna pukne, kripto svet je u problemu, ako dve puknu, ode sve u PM. Ocigledno je da su tu jos uvek neke decije bolesti koje bi trebalo prelezati, kao i nedostatak jos barem 5-6 normalnih berzi.
 
Takve firme koje ne umeju da obezbede svoje servere od hakera bolje da ni ne učestvuju u menjanju globalnog finansijskog sistema već neka što pre odu da rade nešto drugo, da oni ozbiljniji preuzmu stvari. Žao mi je samo ljudi koji su nešto imali tu a sada strepe šta će biti. Sećam se kako je drugu bilo kada mu je mtgox zarobio 10 btc.
 
Niko ne menja finansijski sistem, samo uzima razliku u ceni proizvodnje "ništa" iz "đe je ba ono nestalo" :d
Ozbiljan sistem traži ozbiljno pokriće i infrastrukturu, nijedan blockchain ni menjačnica to nema.
 
Mcxnow je mama, jedino sto je gazda bilde

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Na bitstamp-u nece biti BCC (do daljnjeg). Mene sad interesuje gdje ce zavrsiti sav taj BCC sa raznih berzi koje nisu planirale uvesti BCC? Baciti se sigurno nece. Kad se ETH forkivao dobili smo istu kolicinu ETC, tako bi trebalo i sa BTC da bude ali je problem sto niko nece da ga uvede. Jedino ako ne budu ponudili da ima dostavis adresu BCC walleta na koju da ti posalju taj BCC.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Je li neko slao u zadnjih 24h sa Bitstamp-a na Bittrex? Koliko putuje BTC? Imam nesto BTC-a na bittrex-u ali bih poslao jos pa da mogu dio dobijenog BCC-a dampovati. Ako dugo putuje ne bih ni slao da ne ostane zaglavljen jer je ovo sad najgore vrijeme za zaglavljivanje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nemate sta brinuti za BTC :) Moje iskreno misljenje da se 1. Avgusta nece desiti nista lose po BTC, vec samo bolje :) Sve su to price koji prave mocni ljudi kako bi uzeli sto vise bitkoina. BTC je zavladao svetom, sto mozete videti da nisu neke " bezvezne" drzave prihvatile bitkoin, vec su to Japan, koja je veoma ozbiljna zemlja i vredna, pametna, isto tako Australija, uskoro ce Rusija. Kripto valute su buducnost, naravno sve ima i mana i prednosti. Kada kazem buducnost mislim na to da ljudi nece koristiti banke, koje uzimaju ogromne provizije, isto tako komplikacije sa papirima itd, sto BTC nema nikakve veze sa bankama, isto tako nije pod uticajem vlada drzava ili centralnih banaka. Zapamtite sta je rekao Bill Gates " Nista ne moze da zaustavi Bitcoin ". Cuvajte svoje bitkoine i uzivajte.

Pozdrav,
 
Je li neko slao u zadnjih 24h sa Bitstamp-a na Bittrex? Koliko putuje BTC? Imam nesto BTC-a na bittrex-u ali bih poslao jos pa da mogu dio dobijenog BCC-a dampovati. Ako dugo putuje ne bih ni slao da ne ostane zaglavljen jer je ovo sad najgore vrijeme za zaglavljivanje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da citiram sam sebe. Ako neko planira poslati nesto BTC-a sa Bitstamp-a na Bittrex ceka se nekih dva sata. Trebalo je sat vremena da Bitstamp procesuira isplatu i nesto manje od sat da bude potvrdjena.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bas se poklapa.

Rasulo obicno bude posle vikenda, dakle ponedeljak vece, utorak jutro po nasem. Barem je tako bilo protekla 3 meseca. Naravno ako ne rasulo, onda fin rast. Ovoga puta solucija broj 1 je gotovo sigurna. Bez obzira sto je previse ocigledno. Sa 2500 na 2825 kroz 24h samo zbog kupovine BTC-a da bi se dobio BCC, koji ce se istresti odma prvog avgusta.

BTW,

Tuzna prica danas, dolazim do drugara kome je sve ostalo na BTC-E (apelovao mu vise puta, ako nisi day trader, koristi samo wallet). 20-ak BTCa kad se svi shitovi i dolari saberu, dakle ~50K.

Ja danas zaradih oko 1,2 BTC-a na shortu & longu LTC-a, i poslah mu danas na novokreirani nalog, na bitfinexu. Covek je propao skroz, cuva od 2013-e novcice i samo umnozava btc, a ja mu davao savete kad i sta da kupuje/prodaje. Totalni bedak. Ima dvoje male dece i gledao stan da uzme sebi. :S:
 
Poslednja izmena:
Na ovaj nacin kako si to rekao, 99% sam siguran da mislis da od povratka btc-e.com nema nista.
S obzirom da je ovo veliki udarac na kripto svet, gde je logika da je BTC toliko ojacao (ako iskljucimo fork i dobijanje BCC)?
 
Na ovaj nacin kako si to rekao, 99% sam siguran da mislis da od povratka btc-e.com nema nista.
S obzirom da je ovo veliki udarac na kripto svet, gde je logika da je BTC toliko ojacao (ako iskljucimo fork i dobijanje BCC)?

Nema logike ali obicno sve ide protiv logike bas da bi ljudi sto razmisljaju logicno na krace staze izgubili pare.
Samo treba biti strpljiv u nekim granicama sto je za mene 700$ sledeci ulaz a 4500 sledeci izlaz. Vreme naredne 2 godine.
 
Hehe, zanimljivo da sam i ja dobio te brojke, tj slicne.

Mozda bude jos koji napad na $3000, ali ne ocekujem novi ATH. Onda bi isli na ~1800 -> 1100-1200 -> dropovi ispod 1000, pa tu oko ~600-700. Normalno, pricam za period do recimo proleca/leta 2018-te.

~2019/20, mozda pola godine pred halving, verujem da ce organizovati i plasirati nove vesti, gde bi evntualni bullrun krenuo, i napali recimo $5000.

A sto se tice BCC, njegov odnos BCC/BTC je sa 0.02+ pao na 0.011 kroz par dana. Dakle vec se spremaju za dumpanje. Mozda cak i uletim u njega tamo 3-4. Avgusta, ili jos kasnije, kad ga zakucaju od patos.
 
Ja mislim da bitkoin nema sanse da ikada vise padne ponovo ispod 2k, logicno je da ce rasti i to prilicno u narednom periodu, ako ova frka sa forkovima prodje kako treba i ako rese problem sa sporim transakcijama...To je moje misljenje, ali u kriptosvetu je sve moguce, videcemo.
 
Pusti ti to nece nikad moguce da ga vidis i ispod 1000$ i to vrlo realan scenario.
 
Kitovi odredjuju šta, kada i kako, tako da je sve moguće. Šta god njima padne na pamet.
 
Novi sam u kompletnoj prici pa ako mogu zamoliti Vas iskusnije da mi pokusaju objasniti sta je zapravo ovo "Btc Fork Countdown"? :S:
 
A sta ako 90% minera podrzi bcc? Btc ostane na 10% mreze, ne moze da izvrsava transakcije, ode u bunar sa svim altovima koji su vezani za njega a bcc raketa na 2k$ :d
 
Nema od toga nista

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nije BCC vec BCH, BCC je ona piramida scam coin.
Da se mineri pitaju btc bi propao davno, tako da nema nista od tog.
 
Nazad
Vrh Dno