Šta je novo?

LG Optimus G

Generalno ovo je do sada najpribližnija kopija iPhone-a od svih proizvođača. Flat pozadi i napred, bezel koji glumi okvir, kamera na istom mestu, nikakve ispupčenja, nikakvi dugmići, ovo je baš ala kopija. Inače fon je hardverski odličan, ali osim ako ne bude imao čist android biće još jedan fejl.
 
Poslednja izmena:
Zezate se malo?? Da li bilo kome moze da bude tesko da shvati zasto Apple nikada nece da tuzi LG??
Od same pojave touch telefona LG ima ovakav dizajn, pa da vas malo podsetim:

lg-ke850-00.jpg

lg-ku990_00.jpg

lg-kc910-2.jpg

lg-optimus-2x-2.jpg

lg-optimus-black-all.jpg

lg-optimus-4g-hd-white.jpg


^ Eto zbog ovoga Apple NEMA nikakve osnove da tuzi LG sto se dizajna tice i naravno da to nikada nece uraditi jer moze da dobije kontratuzbu.

Zasto je Samsung tuzen za dizajn? Zato sto naprasno nakon najave prvog iPhone-a menja dizajn i izgled svojih touch i smart telefona i kopira iPhone izgled, veoma je jednostavno samo treba razmisliti malo pa napisati post.

Ovo sto pisete su nebuloze, bullshit!
 
Poslednja izmena:
Pa i samsung pravi ogromnu količinu delova za iPhone. Inače uvek me je zanimalo jel LG i samsung softverske poslove dele ili jednostavno samo kopiraju jedni druge. Pošto im UI obično izgleda potpuno identično, samo drugačije obojen.
 
Poslednja izmena:
Pa i samsung pravi ogromnu količinu delova za iPhone. Inače uvek me je zanimalo jel LG i samsung softverske poslove dele ili jednostavno samo kopiraju jedni druge. Pošto im UI obično izgleda potpuno identično, samo drugačije obojen.

Samsung je i od LG-a pokusao da prekopira dizajn i UI:

http://www.gsmarena.com/lg_ke850_prada-1828.php
http://www.gsmarena.com/samsung_armani-2046.php

Prada je tada bio bum i najveci hit te godine dok je Armani doziveo propast. Takodje Samsung je od LG-a kopirao UI prvih non-smart touch telefona.
 
Mogao si sve to kulturno u spoiler ;) I najjace da ces ti nekome da kazes da pise nebuloze, bullshit :d

Znas li da LG od svog postojanja prakticno kopira Samsung? I monoblok i modele na preklop, ama sve su pokupili od Samsunga, cak i onaj uzasni dumb softver i meni :d LG je godinama bio samo jeftinija alternativa Samsungu.

Evo uzmi pogledaj ovaj link, kada se pojavio Samsung 5230 star a kada ip4 (2009vs2010) :) Jel ti sada jasno da je i Samsung mogao laganeze da tuzi Apple? :) Flat zadnja strana, polozaj kamere, jedino sto je ovaj star deblji ali i od napred IP4 je pokupio neke slicnosti, polozaj zvucnika, zaobljene ivice, centralni taster..

http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-pictures-2739.php

samsung-s5230-02.jpeg

samsung-s5230-star-white.jpg
apple-iphone-4-ofic-4.jpg

Na ovoj poslednjoj slici gde je beli 5230, uzmi samo malo odokativno smanji telefon i ukloni ova 2 tastera tj ostavi samo centralni.. Jel ti sad jasno? :)
 
Poslednja izmena:
O cemu ti pricas?? Ovo lici na iPhone 4?? Aahahahah Ovo lici samo na prvi iPhone koji se pojavio 2007-e, i to je to kraj tvoje price.

Prada:

gsmarena_001.jpg


F480:

gsmarena_001.jpg


Sve je jasno.

Pre pojave Prade:

sai700_00.jpg

samsung-e898-00.jpg

samsung-i750-00.jpg


Samsungu se ocigledno svidja kako to kolege rade.
 

Prilozi

  • samsung-e898-00.jpg
    samsung-e898-00.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
Zanimljiv telefon sa cetvorojezgarnim Kratosom svakako obecava i iskreno jedva cekam da se pojavi, medjutim shto se updateova tice, ne znam da li ste ispratili poslednja dogadjanja.

Doci ce sa ICS, sa najavljenim updateom na JB.

ICS je za O2X i O3D najavljen pre koliko vremena, ko zna... A onda su doshle nove najave, O3D je josh tamo u aprilu - maju trebao da ga dobije, O2X oko jula. Poslednje shto sam citao je - LG Kanada tvrdi da ovi modeli nece nikad dobiti ICS, LG Singapur tvrdi da hoce, dok Koreanci cute i nece da komentarishu nishta po ovom pitanju. Meni ovo zvuci kao da mogu da ga izbace odmah, samo ako zele, ali cekaju da vide shta im se vishe isplati, imidz ili prodaja novih modela. Mislim, realno, sa tim divljanjima imidz su davno za*ebali... Ali kako prosecan korisnik nema toliko dugo pamcenje i samo ce napredni korisnici da pobalave na ovaj bezobrazluk, vishe im moze doneti najjaci telefon na svetu nego shto im nedostatak updatea moze uzeti po mom (a izgleda i po njihovom) mishljenju...

Setite se da je O2X bio najjaci telefon na svetu kada se pojavio (mada, nije da je dugo trajalo), a i Optimus G obecava isto sa ovom zveri od procesora i 2GB rama.
 
Nije više najači telefon, tu je i Samsung Note 2.

Hahahahah hajde da se svadjamo koji je najjaci? :D lol

Note je druga kategorija, Note nije telefon i ne moze da se "takmici" sa Optimus G... a kada bi se takmicili:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4941

Kompaktniji je, ima bolji ekran i bolju rezoluciju, i jedan i drugi imaju 2GB RAM memorije, LG ima kameru od 13mpx, LG ima trenutno najjaci CPU i GPU koji je u rangu Xbox 360... po cemu je Note II bolji?
 
Hahahahah hajde da se svadjamo koji je najjaci? :D lol

Note je druga kategorija, Note nije telefon i ne moze da se "takmici" sa Optimus G... a kada bi se takmicili:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4941

Kompaktniji je, ima bolji ekran i bolju rezoluciju, i jedan i drugi imaju 2GB RAM memorije, LG ima kameru od 13mpx, LG ima trenutno najjaci CPU i GPU koji je u rangu Xbox 360... po cemu je Note II bolji?

Uh Emix, nemoj mi to raditi, nemam snage da se sa vama mlađima "svađam" ;). Bolji je po upotrebnoj vrednosti, što je mnogo važnije nego jačina procsora i grafike. Pa nećemo valjda sad igrati XBox igrice na telefonima? Kuda ide ovaj svet...:trust:
 
Uh Emix, nemoj mi to raditi, nemam snage da se sa vama mlađima "svađam" ;). Bolji je po upotrebnoj vrednosti, što je mnogo važnije nego jačina procsora i grafike. Pa nećemo valjda sad igrati XBox igrice na telefonima? Kuda ide ovaj svet...:trust:

Dobro stari, ja necu da se svadjam. Tvoj komentar je bio kao da ga je ostavilo dete od 7-8 godina, zato sam tako i odgovorio.
 
Nije više najači telefon, tu je i Samsung Note 2.

Eh, sad moram i ja da se ubacim :)

Qualcommov test primerak sa ovim procesorom je oduvao SGS3 na testovima, mislim da 200MHz ne moze da nadoknadi tu razliku. Sa druge strane, testirani SGS3 je imao Samsungov Android ta Touchwizom, dok je Qualcomm bio optimizovani test primerak, ko zna koji ce biti brzi kada LG uradi svoj Android. S obzirom na brzinu koju je dvojezgarni Kratos pokazao, mislim da bi morali da bash neshto za*ebu da bi bio sporiji, ali videcemo kada izadje.

Note 2 ima veci ekran, ali tu postoji jedno veeeeliko ali - ni Samsung ovaj uredjaj ne naziva telefonom, vec je izmislio potpuno novu kategoriju - "phablet". Iskreno, ja zaista ne znam gde bih nosio telefoncinu od 5,5" i potpuno se slazem sa ovakvom kategorizacijom. Mada, da budem potpuno iskren, ne znam gde bih nosio bilo shta preko 4,3". Eh, a kada se setim da sam uzeo HTC Legend svojevremeno jer mi je Desire bio preveliki :D Ali shto je previshe, previshe je :)
 
Nemoj te da se za****te da pljujete po lg-u za update zbog o2x jer svi znaju da tu nije problem lg nego nvidia. Ovaj ima krait procesor i automatski je druga prica.

Evo lg l7 je za ics dobio vec 2 - 3 update -a.

TT o2x
 
Nemoj te da se za****te da pljujete po lg-u za update zbog o2x jer svi znaju da tu nije problem lg nego nvidia. Ovaj ima krait procesor i automatski je druga prica.

Evo lg l7 je za ics dobio vec 2 - 3 update -a.

TT o2x

A zasto Optimus 3D nije dobio update sta ih sprecava sem njihove lenjosti i nemarnosti...Hardver isti ko na Pradi , svi drajveri dostupni , samo Lg treba da uradi update ali oni to nikako nerade... Sta im vredi savrseni hardver kad im je softversko odeljenje sa updejtima katastrofalno( i to je blaga rec)
Jos 6 meseci LG dok sam vezan ugovorom i posle veoma veoma dug period necu razmiljati da kupim LG telefon.
 
A zasto Optimus 3D nije dobio update sta ih sprecava sem njihove lenjosti i nemarnosti...Hardver isti ko na Pradi , svi drajveri dostupni , samo Lg treba da uradi update ali oni to nikako nerade... Sta im vredi savrseni hardver kad im je softversko odeljenje sa updejtima katastrofalno( i to je blaga rec)
Jos 6 meseci LG dok sam vezan ugovorom i posle veoma veoma dug period necu razmiljati da kupim LG telefon.

+1
 
A zasto Optimus 3D nije dobio update sta ih sprecava sem njihove lenjosti i nemarnosti...Hardver isti ko na Pradi , svi drajveri dostupni , samo Lg treba da uradi update ali oni to nikako nerade... Sta im vredi savrseni hardver kad im je softversko odeljenje sa updejtima katastrofalno( i to je blaga rec)
Jos 6 meseci LG dok sam vezan ugovorom i posle veoma veoma dug period necu razmiljati da kupim LG telefon.

Ne samo da 3d nema tegru, već je vrlo sličan galaxy nexusu. A nikakav update nije dobio.
Toliko o tome. :D
 
^ Kada ima source, i nije. Jos jedna velika greska LG-a je sto nije objavio source za HDMI i 3D funkcije. Do sada bi imali i potpuno funkcionalan CM7, a verovatno i CM9 i CM10 (bas zbog velike slicnosti sa Nexusom).
 
Ne samo da 3d nema tegru, već je vrlo sličan galaxy nexusu. A nikakav update nije dobio.
Toliko o tome. :D

Potpuno si u pravu druze , vidis to sam totalno zaboravio....Po tome smo trebali da dobijemo medju prvima a ne zadnji ICS , posto su vise od pola posla imali zavrseno , CM9 i CM10 nije izasao za nas telefon kao sto Corvus Corax rece jer nemaju drajvere za Hdmi i 3d i dodabio ih ono nabitnije Audio drajvere , tj na CM9 neradi zvuk pa su ljudi digli ruke od Optimusa 3D


A sta je tu tesko optimizovati , kad imas za sve drajvere ... Vidim i HTC je bilo tesko da sve optimizuju pa EVO 3D ima vec 2 meseca ICS.
Ovde je samo jedna istina , a ja kao korisnik LG Opptimusa 3D to mogu da kazem... LG se prema svojim korisnicima ponasa katastrofalno , neceni ih i nedaje im znacaj.
Dok nebudu prestigli Samsung i od skora Motorolu sa azuriranjem telefona , pa to potraje jedno 2-3 godine e tek tada cu poceti da razmisljam o njihovim telefonima....
 
ma samsung je cudo sa official update-ima :) sreca pa postoji ogromna zajednica iza njih (a i korektni su i dostave source i onda se stvore izvrstne stvari ;) )
 
^ali im se donekle moze, da tako kazem jer prodaju telefone makar ih napravili od plastike od 10 din :d

LG treba da se bori za mesto na trzistu, telefoni su im bez ozbira na specifikaciju uvek blagi fail a i pored svega toga ispaljuju za apdejtove.. samoubojstvo u najavi :d
 
Nazad
Vrh Dno