Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Jel se isplati stavljati android 4 na samsung s+ mob? Imacu ga jos par meseci dok mi ne istekne ugovor pa bih da ga malo osvezim dok ga ne zamenim. Takodje ako neko ima neki provereni link/tutorijal za to nek sibne.
 
Isplati se. Neki CM9 ili slican cist android. Mozda bi mogao i neki 4.1, npr. SlimBean. Prosvrljaj na XDA sta radi dobro.
 
Devojka odskora ima prvi Android telefon (G300), telefon prvenstveno koristi za pozive i poruke, nije u fazonu da telefon koristi ni za sta drugo. Kod provajdera ima paket koji ne ukljucuje internet uopste. Problem u celoj prici je MMS, nikada nisam razmisljao o tome, ali da li je moguce da mora da ukljucuje 2g/3g da bi poslala/primila MMS poruku?
Kako se to uopste tarifira kod provajdera? Samo kao MMS ili ima nesto i data podataka? Kako su telefoni funkcionisali sa MMS-om pre smartphone-ova?
 
Devojka odskora ima prvi Android telefon (G300), telefon prvenstveno koristi za pozive i poruke, nije u fazonu da telefon koristi ni za sta drugo. Kod provajdera ima paket koji ne ukljucuje internet uopste. Problem u celoj prici je MMS, nikada nisam razmisljao o tome, ali da li je moguce da mora da ukljucuje 2g/3g da bi poslala/primila MMS poruku?

Da.

Kako se to uopste tarifira kod provajdera?

Tarifira se po potrosenom protoku. Pogledas cenovnik, vidis na koliko se zaokruzuje itd.

Samo kao MMS ili ima nesto i data podataka?

MMS = ~ 10-12 rsd + internet + na sve to pdv ne znam da li ide ili je vec uracunato.

Kako su telefoni funkcionisali sa MMS-om pre smartphone-ova?

Uvek ti je trebao internet za MMS. Tako odgovor je oduvek. Secam se jos na matoroj Nokii 6230 se palio E u kockici da bi poslao ili primio, samo sto tad niko nije obracao paznju.
 
Jesi siguran? Mislim ja nikad nisam obracao paznju na to, al' ono. Videce covek kad proba :)
 
Ja ne znam da li sam i jedan mms poslao u životu... :d
 
Ja jesam :eyebrows:
 
Cena jedne MMS poruke zavisi od Vašeg  tarifnog profila, bez obzira na veličinu i tip MMS poruke.
U cenovnicima isto jasno piše cena mmsa toliko i toliko, nikakav internet se ne pominje.
A šta tek za prijem da kažeš? Neko te izbombarduje MMSom i ti platiš 100 hiljada račun za internet
 
MMS je ogranicen na 200 KB koliko se secam..cena jednog KB je 0.04 din, pa te izadje 8 din. Taj da bi ti napravio racun od 100 000 din. mora da ti posalje 12500 MMS poruka koje bi on platio 150000 din. bez interneta ako se ne racuna.. Nije bas isplativo da te neko bombarduje..
 
Znači ako neko nema kredita neće moći da primi mms, nije baš tako :)
Znam da na nekoj kartici koju ubacujem ponekad u telefon, uvek mi stigne onaj test mms a nikad na njoj nemam kredita
 
Poslednja izmena:
MMS se naplacuje po "eventu", odnosno po poslatoj poruci. Prenos podataka tokom slanja MMS-a se ne naplacuje. Primanje se takodje ne naplacuje.
Pozdrav
 
A da li moze da se namesti u androidu kao na starijim telefonima, da ukljucuje data samo kada se salje mms? Hteo bih da pojednostavim devojci sto je vise moguce.
 
Heh, u ja provalih skoro da dok ne uključim data protok ne dobijam mms :) pomislih da nisam nesto utripovao :)
 
Jedno pitanje za rutovani telefon. Pod setings imam deo koji se u mom slucaju zove CPU CONTROL. Tu imam da biramo minimalni i maksimalni radni takt procesora,i nesto sto se zove GOVERNOR. Sta sve ove stavke pretstavljeju? Sta mozemo ocekivati od telefona kad mu povecamo minimalnu i maksimalnu frekvenciju? Sta mozemo da ocekujemo kad menjamo ove stavke pod GOVERNOR?
 
Nazad
Vrh Dno