Šta je novo?

Telenor Touch Plus

Morao sam dva puta da flashnem ROM.. prvi put se podigao, ali ovi kapacitivni "tasteri" nisu hteli da rade...

Da. Nisu radili jer je po defaultu u ROM-u kernel za San Francisco II, a izgleda da su promenili touch kada su pravili Vivacity/Touch Plus. Zato mora da se flashuje i kernel. :)

Nego, jesi li rootovao preko z4root? Nakon toga si instalirao CWM? Sto tada nisi backupovao Telenor ROM?
 
Nisam, jer sam prvo hteo samo da uradim simunlock (u njemu je VIP kartica trenutno)... pa mi se u toku postupka sje*o ROM... Ako ima nko da okači Telenorov Rom, bio bih mu zahvalan.
 
U sustini, i meni bi trebao za VIP karticu. Ali mi se nesto ne gubi garancija. U svakom slucaju, odlican telefon za taj novac. Pogotovu kada ima CM9 za njega. :)
 
nevera ima cm9 za njega :eek:
a za telenor one touch nema pomena nekog ozbiljnog custom roma.ovaj telefon je definitivno solidna kupovina
 
WbgEs.png


wma0W.png



Sat je HD widgets.. naviko sam na sense sat :D
 
Extra! I jel lepo radi? Glatko? :)
 
Sasvim pristojno :) Mislim zaista sam iznenađen :)

Edit: Kamera ipak baguje... i nekad neće da se unlockuje na Volume rockeru... možda se na kraju vratim na neki official ROM :)
 
Telefon je extra.Uzeo sam ga pre neki dan i moji utisci su vise nego povoljni.Ekran super,WiFi radi besprekorno,kao i GPS,baterija 2 dana uz neko normalno koriscenje,kamera nista posebno,ali za taj rang sasvim OK,Android 2.3.5 radi odlicno.Jedina mana,za sad,ne podrzava Flash Player.Ako neko zna neku foru,ili alternativni program,bio bih mu zahvalan...Sve u svemu,za ovu cenu uz paket PiS 500(po meni najisplativiji),sasvim dobar telefon...bolji od mnogih skupljih koje sam imao prilike da isprobam.
 
Telefon je sjajan, odma sam poceo da nabacujem igre na njega i sad imam jedno pitanje. Nabacio sam FIFU 12 i kad je pokrenem trazi mi da se skine 1gb dodatnih podataka i preporucuje se WIFI. Da li mi to skida onih 500mb sa paketa ili kako vec to funkcionise?
 
Ako ukljucis WIFI pre skidanja, onda ti nece skidati od tih 500MB.
 
Hvala na odgovoru ali mozes li mi objasniti na koju foru to funkcionise? ko placa sav taj protok?
 
Čekaj, zezaš, ili ... troluješ ... ?

Da li ti znaš šta je WiFi ? Ajd da podjemo od toga.

I imaš li WiFi ?
 
Momce ne trolujem ozbiljno pitam. Znam sta je wifi ali nije mi bas jasno kako on funkcionise kod skidanja dodatnih fajlova za igre, odakle se svlaci tolika kolicina podataka pa jos i dzabe.
 
Pa odakle "vučeš" WiFi, tu se i računa protok .... ne znam šta tu nije jasno. Ako sediš u kafiću, i imaju free WiFi, onda te ne košta ništa.

Ako kod kuće imaš ruter sa WiFi, onda ti sav saobraćaj ulazi u cenu mesečne pretplate koju plaćaš za internet.

Ako "hvataš" komšijski nezaštićen, onda te opet ništa ne košta ....

Ne znam šta je tu nejasno.

P.S. Hvala za ono "momče", obradovaće se moja žena ... :) :)
 
haha e kakav sam majmunar sam se sebi smejem. da sam probao da svucem ne bih morao da postavim ovako glupo pitanje.
u glavi sam skontao da ce on da se veze na neki access point njihov i odatle da svuce... ******.
znaci treba mi neki wifi ruter kuci da bih izveo ovo...
imam jos jedno pitanje, sa kojim softverom bih mogao da iskoristim ovaj telefon kao web kameru za fb chat recimo, a fon da je pritom vezan usb kablom a ne wifi vezom
 
Pitanje bez veze, zelim da kupim ovaj fon i mnogo me interesuju igre, citao sam i video da ima neki ok gpu. Zelim da cujem kakav je sa malo zahtevnijim igrama tipa gta 3 itd...
 
Ima ok gpu, ali mislim da neces moci da igras GTA3 na njemu.
 
Upravo ga pogledah u Telenoru, nisam impresioniran... Kvalitet izrade onako, ekran mu malo suviše uzak, sveukupno možda i mali, mada je rezolucija ok, ostalo pristojno...
 
Svakako shvataš da se radi o telefonu koji će se po oglasima prodavati za oko 100-110 €? Nov sa 2 godine garancije?

Malo sporiji od mog Desire-a?
 
Realno. Ne mozes ocekivati vise od telefona koji kosta 3000din u tarifi od 990din mesecno. Za taj novac je definitivno BestBuy. Pogotovu kada se default launcher zameni sa LauncherPro. Onda telefon leti. :)

Sto se tice igara, ja sam probao Fruit Ninja i Angry Birds Space. I radile su odlicno.
Ako si nekada probao Ace, telefon je nesto "slabiji" u igrama od njega jer ima isti hardver, a vecu rezoluciju displeja.
 
Svakako shvataš da se radi o telefonu koji će se po oglasima prodavati za oko 100-110 €? Nov sa 2 godine garancije?

Malo sporiji od mog Desire-a?
Realno. Ne mozes ocekivati vise od telefona koji kosta 3000din u tarifi od 990din mesecno. Za taj novac je definitivno BestBuy. Pogotovu kada se default launcher zameni sa LauncherPro. Onda telefon leti. :)

Ja ga poredim sa utiskom koji sam imao kad sam prvi put video OneTouch, nekako sam bio zadovoljniji, iako je po više parametara Touch Plus bolji.
 
Bas u isto vreme kada sam ga ja uzimao, jedan lik se razmisljao izmedju OneTouch i TouchPlus. I na osnovu izgleda odabrao OneTouch, tako da razumem sta si mislio. Ali cim se ukljuce oba telefona, mislim da tu svaka sumnja prestaje, makar sto se tice ekrana. Sve ostalo je... Plus. :D

Nemojte pogresno da me razumete. Ja sam telefon isprobao, video sta moze i prosledio dalje jer imam bolji (i skuplji). Ali da nemam, sigurno bih bio zadovoljan sa TouchPlus.
 
Evo koliko otprilike moze da izdrzi koriscenje sa jednim punjenjem. Nisam ispraznio bateriju do kraja, vec je bila na 25% (to sto pise 28% pripunio se na USB-u).

x3iej8.png
ftfpk7.png


10xeofm.png
ohommu.png


1689b9x.png
 
E narode na mobilnom svetu telefon se pojavio sa desne strane u rubrici premijere kao zte atlas 3.5, to je tacan model touch plusa...
 
stavio sam fifu 12 na fon i odusevio sam se, izgleda extra sa sve komentatorom i licenciranim ligama a radi odlicno.

sto se tice baterije ja sam uspeo da je svucem za 3h uz maksimalno drkadzenje gpsa, neta i igara :) tako da ne ocekujte cuda sa njom... a bilo bi lepo ako neko zna da li ima da se kupi neka baterija veceg kapaciteta za ovaj ZTE
 
stavio sam fifu 12 na fon i odusevio sam se, izgleda extra sa sve komentatorom i licenciranim ligama a radi odlicno.

sto se tice baterije ja sam uspeo da je svucem za 3h uz maksimalno drkadzenje gpsa, neta i igara :) tako da ne ocekujte cuda sa njom... a bilo bi lepo ako neko zna da li ima da se kupi neka baterija veceg kapaciteta za ovaj ZTE

Samo trazi bateriju za zte atlas 3.5, ali kontam da je nece biti u prodaji bar jos 3 nedelje jer telefona jos nema u slobodnoj prodaji.
 
Od koliko miliampera je baterija u tom atlasu? ovde je od 1250 ako se ne varam
 
Nazad
Vrh Dno