Šta je novo?

Bench rostilj :)

Kakvu Benchmark majicu želite?


  • Ukupno glasača
    135
Totalno nema veze sa temom, ali da prokomentarisem... Gresis.

Svaki dan sam na potezu Borca-Cukarica, Borca-NBG. Kilometraza jeste oko 9-10km u korist pancevca medjutim vremenski, pogotovu u spicu, varijanta obilaznica-pupinov most-novosadski-autoput-most na adi(ili direkt na gazelu ali to van spica, u spicu i tamo haos) za cukaricu jednostavno nema alternativu. Ili jednostavno iskljucenje bilo gde za NBG ti treba...

Zrenjaninski guzva, dodjes u grad, 29ti guzva, Takovska, Kneza Milosa itd da ne spominjem. Kreni stani sve vreme, ovamo vozis kao covek i maltene nigde ne stanem usput. Jos kada bih se svuda drzao ogranicenja cenim da ni goriva vise ne bih potrosio iako je kazem 9-10km razlike ali je bitna razlika izmedju kreni stani prvom u Takovskoj i 60kmh/70kmh u 5/6toj na ovoj drugoj trasi.

Nedeljom ujutru kad je prazan grad, da, preko pancevca. Ovako, bar za Cukaricu/NBG, Pupinov most je mnogo sigurnija varijanta, bar za sada.
 
Poslednja izmena:
smith
marxista
vladabuba moguce
boZZaP moguce
igoritza moguce
ti :)
i ja sigurno

jel dolazi neko iz pravca nbg?
 
pa ja recimo iz Zarkova do zeninih godinama kolima po 50 minuta. Sad za 25. Jeste duze 6km ali je i brze.
 
U koliko sati je nalazenje? Od 19h kao sto je napisano? ;) Ja nisam siguran, jos cu javiti.
 
Da u 19h kao sto je napisano. Al mozes i da zakasnis ako oces ...jedino sto onda moras da se izvinis turom za sve. [emoji14]

@kovacm ja dolazim iz pravca Nbgd ...al samo da znas da se smith i ja pridrzavamo pravila foruma i ne offtopicarimo pa se nalazimo vec oko 18h kako bismo ispostovali drugi deo naslova teme :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugari, kreće lepo vreme, mogli bi polako da planiramo roštilj kao i prošle godine, ne moramo baš avgust da čekamo :) Ovaj put da nas bude barem 50, ajde da se organizujemo lepo, ne idemo još na more.
 
^ To! :) Hoces ponovo biti organizator? Ako da, TI odredi gde, kada i sve drugo, bez da citamo nizove molbi da se pomeri za drugi dan. Nikada se ne moze svima ugoditi. Zbog pomeranja prosle god sam izvisio, bio na moru kad je bio rostilj na Adi.

Daj datum i Google Sheets tabelu da se upisujemo! :D
 
Hoću, niko drugi neće da preuzme inicijativu :) Ajmo ovako, ja sam razmišljao da to možda bude nedelja 11. maj, ali nisam siguran da li nam je taj datum previše blizu za organizaciju. Druga nedelja je 17. maj, ali po prognozi će tad biti oblačno a ne bih baš na tmuran dan da roštiljamo, pa onda opet imamo lepo vreme 24. maja. Hteo bih da mesto bude Košutnjak, prošli put sam se opekao sa parkingom na Adi i užasnom gužvom, ovde lepo samo parkiraš auto pored puta ili na livadu.

U Košutnjaku imamo ladovine koliko hoćeš, pregršt suvih grančica za potpalu, one zgodne "pečurke" na kojim može lepo da se sprema i lako možemo da rešimo muziku iz parkiranih automobila. Prodavnice su blizu, ima blizu hajdučka česma kad zatreba voda, sve u svemu odlična lokacija za koju se mnogi odlučuju kad je u pitanju roštiljanje. Samo da bude odziv kako treba - nemojte da ste babe i da vas mrzi da se družite.

Ko je van Beograda neka se lepo dogovori za grupni prevoz sa ljudima iz susednih mesta, podelite troškove goriva ili jednostavno dođite busom/vozom, nije ni to sad neki ogroman trošak. Nećemo kotizaciju od 1000 dinara ove godine, cilj je da skupimo veliki broj ljudi da će i po recimo 600 dinara biti dovoljno za meso/piće/ostalo. Druga varijanta je da svako donese meso i šta će da pije, prošli put smo dosta toga morali da bacamo/delimo, jer se nije pojelo/popilo. Ajde da vidimo kakva je zainteresovanost ove godine, upisujte se i bez premišljanja molio bih, ako nećete da ispoštujete dolazak nemojte ni da se upisujete - TABELA ZA PRIJAVLJIVANJE
 
Druga nedelja je 17. maj, ali po prognozi će tad biti oblačno a ne bih baš na tmuran dan da roštiljamo

Sto se prognoze tice u aprilu/maju je toliko nestabilno vreme da mozes da se uzdas u istu i planiras nesto samo za naredna 2-3 dana :)

Vece su sanse da ce biti lepo vreme u drugoj polovini maja.. ali vikend je cesto magnet za kisu :d
 
Pazi, nije problem ni da se sačeka 24. maj ili koja god već druga nedelja, fora je u tome da ljudi ispoštuju datum koji je dogovoren i da ne ispale kao što znaju. Ko se upiše a nema dovoljno dobar razlog zašto nije došao, dobija od mene ban na nedelju dana :)
 
Ajde onda da budemo sigurni, neka definitivno bude 24. maj. Što se tiče Tarzanije - genijalan tekst kao i obično :D
 
Ja sam za, ok je maj :)
 
Hteo bih da mesto bude Košutnjak, prošli put sam se opekao sa parkingom na Adi i užasnom gužvom, ovde lepo samo parkiraš auto pored puta ili na livadu. U Košutnjaku imamo ladovine koliko hoćeš, pregršt suvih grančica za potpalu, one zgodne "pečurke" na kojim može lepo da se sprema i lako možemo da rešimo muziku iz parkiranih automobila. Prodavnice su blizu, ima blizu hajdučka česma kad zatreba voda, sve u svemu odlična lokacija za koju se mnogi odlučuju kad je u pitanju roštiljanje.
Gizmo, drago mi je da si se opet prihvatio organizacije. Takođe, Košutnjak destinacija bila je izbor za roštilj kada je Peca organizovao, sada već daleke 2012-e, zauzeli smo lepu "pečurku" pokraj Hajdučke česme.
Dve stvari vezane za Košutnjak:

1) Voda sa Hajdučke česme je izvosrska a ne vodovodna i poslednjoj analizi nije za piće. Moram da vam opišem ping-pong golgotu: trebalo mi je 48min da potvrdim ovu info, posle poziva 16 brojeva telefona. Zvao sam JKP BVK (BG vod. i kanal.) i rekli su mi da su prošle nedelje stavili tablu da nije za piće zbog previše bakterija (koja je počupana). Pose zvanja 4 lokala (osobe) u BVK -- uputili su me na Institut za Javno zdravlje, jer ne mogu sa sigurnošću da mi kažu, iako je 2 dana pred 1. maj, kada će tamo biti puno izletnika. :wall: U Javnom zdravlju nije njihova nadležnost, a u Zavodu za gradsko zdravlje Beograda, opet posle 4. lokala dobio sam ovu konačnu info: analiza vode iz javnih čemi (sa izvorskom vodom) vršila se iz donacija. Donacija više nema, voda se više ne kontroliše. Poslednji put proverena je pre manje od mesec dana i tada je bila za tehničku upotrebu (tehnička voda, za pranje čaša, ali ne i za piće). Kako novih analiza neće biti, voda sa časme se ne preporučuje za piće.

2) Za nas bicikliste (koji ne vozimo drumom jer želimo da živimo), Košutnjak je malo nezgodan za dolazak -- od Topčiderske Zvezde do Košutanjaka mora da se se vozi uskim i krivudavim drumom. Alterntiva je Bul. Vojvode Mišića, trotoar, pa kod Gospodarske mehane, ali nisam išao od kako je rađena petlja Radnička te ne znam postoji li sada put sa te strane. Opet, to je samo deo puta ka Konaku u Topčideru; nadalje do Kouštnjaka, iako nema puno, vozi se drumom.

Kako se svima ne može ugoditi, a automobilisti ipak imaju prednost, kao i prošli put, dolazim biciklom na Košutnjak. :)

600 dinara biti dovoljno za meso/piće/ostalo
.
Vrlo razumno. Kako beše, uplaćuje se avansno ili donosi lično? Upisao sam se, wow, drugi sam! :smoke:
 
Nisam ni mislio za piće, ko još pije vodu kad ima piva :d, već ovako ako nam treba da properemo nešto, mada znam da su ranije ljudi dovlačili balone da pune jer je bila čistija od ove česmuše, šta se tu promenilo ne znam :) Verovatno uplata na račun, ali nećemo to ništa dok ne skupimo barem 15 ljudi na listi za prijavljivanje. Nego, slabo nešto ide upisivanje, samo naša uobičajna ekipa, ajde aktivirajte se i ostali :D

edit:

Nego da mi je znati zašto nam je marxista banovan, on nam je glavna persona za roštilj :)
 
Poslednja izmena:
^ Za edit - pogledaj samo njegove poslednje postove.
 
^

moram da pitam: pogledao sam njegove poslednje postove i stanje normalno - nema nista za ban... ili je obrisano ili sam ja nesto prevideo. btw jel to privremeni ban ili trajni?
 
Evo da se zapljunem i ja, dolazicu iz NS kolima, starim putem pa kome treba prevoz moze da mi se javi.

U tabelu cu se upisati kad budem pri desktopu...
 
Prijavio sam se, sad mi nije frka jer sam non stop u BG a i red bi bio da se upoznam sa ljudima sa kojima se prepucavam preko tastature već dosta vremena, mada uglavnom sam aktivan u PC Igre i hardver :d
A i mlogo ;) volim roštilj i pivo (posebno leti).
 
nisam siguran, uneo sam se u doc
 
Nazad
Vrh Dno