Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice da si znao - sta ti - kako - i sa cim treba, a njima jos 2 god ropstva i teraj.
 
Da li je pristup digitalnim kanalima kod SBB moguć samo STB-om ili je moguć i CL modulom sa karticom?
 
Vidim da svi pominju nekih mesec dana kao rok u kome se ugovorni odnos prekida od trenutka podnošenja zahteva. E sad, meni je ugovor istekao u oktobru i hteo bih da raskinem ugovorni odnos pošto mi nisu dali ovu akciju što daju za nove korisnik za EON premium. Da li taj raskid može da se uradi u istom danu npr. odem u poslovnicu sa svim uređajima što imam i podnesem zahtev za raskid i odmah to završim ili se tu nešto još čeka....?

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Месец дана од најаве раскида а не од истека неког уговора.
 
Do kraja decembra mozete raskinuti ugovor.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam im tražio da mi ostave d3 4682 umesto eon boxa, nije bilo problema.
Momci koji dodju da ti donesu Eon Box moraju da uzmu 4682 risiver inace nece da rade nista. Tako im je naredjeno.

Osim ako ti taj risiver nije jedini koji imas, u tom slucaju ostaje svakako (svima). Jer ako imas dva ili vise risivera sigrurno
uzimaju jedan samostalni risiver pa ako imas 4682 i, na primer, 2100 uzimaju 4682 koji je samostalni risiver a ostavljaju
2100.

(mada sam cuo da i ako je jedini uzimaju 4682... nije provereno jer ne mogu da proverim kod tog komsija jer ga ne vidjam)

Znaci - svakako javi kad ti donesu da li ti je ostao 4682... bice to svima korisna informacija ako ti ostave!


Pozdrav!
 
Radi se o nacionalnoj televiziji. Javni medijski servis i svi njegovi kanali moraju da budu dostupni svim korisnicima kablovskih mreža u našoj zemlji.

Pozdrav!

RTS HD nije kanal sa nacionalno pokrivenošću, već običan kablovski. Nema ga u etru i ne prenosi utakmice za koje licencu za kabl ima neko drugi (pre svega Sport klub).
 
Da li je pristup digitalnim kanalima kod SBB moguć samo STB-om ili je moguć i CL modulom sa karticom?
Može i kartica. U mom slučaju Sony TV ima slot za karticu, umesto eksternog SBB risivera iskorišćen je interni, sa karticom su otključani digitalni kanali.

*
RTS HD je prenosio utakmice Lige šampiona, nekakvi argumenti za njegovo nestajanje iz uredno plaćenih paketa je besmisleno.
Argumentaciju u korist SBB-a u ovom slučaju može da brani samo neko ko je njihov advokat ili bot.
Korisnici koji redovno ispunjavaju svoje ugovorne obaveze su oštećeni sa ovim nenajavljenim potezom SBB-a.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Osim ako ti taj risiver nije jedini koji imas,

(mada sam cuo da i ako je jedini uzimaju 4682... nije provereno jer ne mogu da proverim kod tog komsija jer ga ne vidjam)

[/QUOTE]
Ja imam samo 4682, i prilikom potpisivanja novog ugovora Eon Premium, dogovorio se sa korisnickom sluzbom da mi on ostane jer sam odustao od Eon Box-a.Jedini minus 4682 je sto nemam SK 4K i vracanje unazad svih kanala.
 
Mislim da bez obzira da li imate samo jedan ili više risivera, uzimaju prvi(bolji) i daju eon box, a ostalu su d3mini ili kartice. I ja bih voleo da mi ostane pds 2100 uz eon box, ali ne može. Može ali da plaćam rentu.

Šti se tiče rts hd kanala, to je eksperimentalni kanal koji je poslužio dok ne uvedu hd tehnologiju. Sad kad su pustili oba kanala u hd, verovatno će ga rts ugasiti vrlo brzo. Ne vidim više razlog da postoji.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja sam kod Kopernikusa (tv+net) i imam tri kartice za tri tv prijemnika. Kod SBB, za koliko tv se dobijaju risiveri ili kartice? Pokušao sam da to nadjem na njihovom sajtu ali nisam uspeo.
 
Znači, ako sam dobro razumeo, iako nisam više pod ugovornom obavezom, ne mogu istog dana po podnošenju zahteva sve da završim, već to ide na dalju obradu kod njih...?


Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel taj Eon box radi preko wifi ? Ne pada mi na pamet da razvlacim LAN kabal po kuci. A jos jedan wifi uredjaj u mrezi opet mi ne odgovara jer mi je i ovako wifi mreza opterecena. Oni umesto da uproste samo zakomplikuju stvar.

Jel mora ako se potpise novi ugovor na sve eon box ili moze sve da ostane kako jeste?
 
Poslednja izmena:
Ne radi. Uzmi neko powerline rešenje ako nećeš kablove

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam kod Kopernikusa (tv+net) i imam tri kartice za tri tv prijemnika. Kod SBB, za koliko tv se dobijaju risiveri ili kartice? Pokušao sam da to nadjem na njihovom sajtu ali nisam uspeo.

Na jedan ugovor možeš da dobiješ maksimalno 3 set top boxa ili CA modula sa karticama. Pored toga, u cenu većine paketa uračunata je mogućnost da još jedan TV koristi EON smart TV aplikaciju za šta mu ne treba ni kartica ni risiver ali mu treba android 4.4.2+ operativni sistem (važi za novije Sony, Samsung, Tesla i još neke brendove odnosno modele televizora). Na jednom TV imam set top box 3121 (trenutno najnapredniji u ponudi D3 uređaja) koji uopšte ne koristim od kako se pojavio EON koji sam instalirao na tom televizoru a koji mi mnogo više odgovara.
 
Poslednja izmena:
Dali jos nekom na Sbb nalogu nema info koja je brzina interneta od kako smo presli na eon full nema te informacije zna li neko zasto\
 
Evo, mene je sada zvala Lidija iz SBB-a...imam TGExtra i pitao sam je da predjem na EON Premium kao novi korisnik, rekla je da ne moze, ono sto najbolje mogu da ponude je da predjem na Premium i da 12. meseci placam po sadasnjoj ceni. He, pa sta mi to nudi??? Nudi mi ono sto pise u Standardnom akc. cenovniku!!! E svasta. Otici cu ovih dana da zatrazim raskid ugovora. Nema druge.
 
Ja imam samo 4682, i prilikom potpisivanja novog ugovora Eon Premium, dogovorio se sa korisnickom sluzbom da mi on ostane jer sam odustao od Eon Box-a.Jedini minus 4682 je sto nemam SK 4K i vracanje unazad svih kanala.
Ne razumem zasto si odustao od Eon Box-a kad ti pripada po paketu a svakako je bolji (napredniji, sa daleko vecom perspektivom u buducnosti...)
od risivera koji je odlican bio ali svakako zastareo po mnogim stvarima i nece imati nista vise od onoga sto trenutno ima od funkcija? Mislim da je bilo
bolje da si se dogovorio da ti ostave V2 uz Eon Box...

(ja sam imao V2 koji su uzeli i ne nedostaje mi uopste jer Eon Box je primetno brzi u radu i ima mnogo vise opcija kao uredjaj a ne samo kao SBB uredjaj)


Pozdrav!
 
Bio sam sad do SBB i taj Eon box ima coax (antenski ulaz) tako da (valjda) ne treba LAN kabal. Isto kao ti trazio sam ugovor kao novi korisnik kazu moze ali da placas kao do sada godinu i rekli su podnesite raskid pa ako vam se neko javi... Ide se malo na blef. Videcemo!
 
Ja sam tražio da mi ne donose eon BOX nego da mi ostane 4682 jer mi stiže mi BOX 3 pa mi je još jedan android BOX višak. Jedini nedostatak je sk 4k ali pošto nemam 4k televizor za sada nije bitno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zašto stalno spominjete razvlačenje kablova sa EON Box uređajem? Koja je razlika u odnosu na postojeći? Mislio sam da je samo Android razlika.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Podneo sam juce zahtev za raskid ugovora.. Rekli su da ce me kontaktirati.. Mislim da cu da trazim trio gold premium po ceni extra, jer mi se ne razvlace kablovi po celoj kuci zbog ovog Eon smart box-a.. Ako ne ponude nista konkretno pozdravljamo se, laptop kacim na TV, i uzimam vip ili telenor 4G.. Smucili su mi se vise.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

A zasto bi morao kablove da razvlacis?
 
Bio sam sad do SBB i taj Eon box ima coax (antenski ulaz) tako da (valjda) ne treba LAN kabal. Isto kao ti trazio sam ugovor kao novi korisnik kazu moze ali da placas kao do sada godinu i rekli su podnesite raskid pa ako vam se neko javi... Ide se malo na blef. Videcemo!
Lan kabl treba zbog interneta I vracanja unazad jer eon box nema wifi. Naravno svi kanali pa I sk 4k idu preko coax kabla.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Lan kabl treba zbog interneta I vracanja unazad jer eon box nema wifi. Naravno svi kanali pa I sk 4k idu preko coax kabla.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa znači kao i do sad sa D3? LAN kabl između rutera i D3 prijemnika?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Evo, mene je sada zvala Lidija iz SBB-a...imam TGExtra i pitao sam je da predjem na EON Premium kao novi korisnik, rekla je da ne moze, ono sto najbolje mogu da ponude je da predjem na Premium i da 12. meseci placam po sadasnjoj ceni. He, pa sta mi to nudi??? Nudi mi ono sto pise u Standardnom akc. cenovniku!!! E svasta. Otici cu ovih dana da zatrazim raskid ugovora. Nema druge.
Javi se u inbox.
 
Ne razumem zasto si odustao od Eon Box-a kad ti pripada po paketu a svakako je bolji (napredniji, sa daleko vecom perspektivom u buducnosti...)
od risivera koji je odlican bio ali svakako zastareo po mnogim stvarima i nece imati nista vise od onoga sto trenutno ima od funkcija? Mislim da je bilo
bolje da si se dogovorio da ti ostave V2 uz Eon Box...

(ja sam imao V2 koji su uzeli i ne nedostaje mi uopste jer Eon Box je primetno brzi u radu i ima mnogo vise opcija kao uredjaj a ne samo kao SBB uredjaj)


Pozdrav!

Od coveka koji radi u njihovoj sluzbi odrzavanja sam dobio info da je Eon box i dalje nestabilan, beta verzija, i da zna da zaglupi vise puta u toku dana.
4682 radi kao sat od prvog dana vec 7 godina.Smart tv vec imam, tako da mi te funkcije preko eon box ne znace nista, tel mi je u hd rezoluciji tako da za sada nista ne znaci SK u 4K, kanali koje gledam vec imaju funkciju vracanja unazad.
4682 ne uzima deo interneta za njegov rad.
Meni je ovo sasvim dovoljno da za sada ostanem na starom uredjaju.
Kada eon box bude stabilan mozda ga i uzmem, jer ja u svakom trenutku mogu da zamenim opremu.
A do tada ce valjda i da se smanji guzva tj vreme cekanja.
 
Pa znači kao i do sad sa D3? LAN kabl između rutera i D3 prijemnika?
Као и до сада за оне који су имали слабије пријемнике без модема али онима који су имали 4682 или 3121 није био потребан такав кабл.
 
Ne odgovaraju mi na mail, da li da zovem i trazim (bolju) ponudu pa da me ispale ili trazim raskid i cekam da zovnu, ako zovnu?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Od coveka koji radi u njihovoj sluzbi odrzavanja sam dobio info da je Eon box i dalje nestabilan, beta verzija, i da zna da zaglupi vise puta u toku dana.
4682 radi kao sat od prvog dana vec 7 godina.Smart tv vec imam, tako da mi te funkcije preko eon box ne znace nista, tel mi je u hd rezoluciji tako da za sada nista ne znaci SK u 4K, kanali koje gledam vec imaju funkciju vracanja unazad.
4682 ne uzima deo interneta za njegov rad.
Meni je ovo sasvim dovoljno da za sada ostanem na starom uredjaju.
Kada eon box bude stabilan mozda ga i uzmem, jer ja u svakom trenutku mogu da zamenim opremu.
A do tada ce valjda i da se smanji guzva tj vreme cekanja.
Ja ga imam već mesec i po dana, mnogo je nestabilan. Celog dana je upaljen gledaju ukućani tv kanale, ja uglavnom svako veče odgledam nešto iz Videoteke ili fudbal, nba preko acestreama. Sve je to jako usporeno, kao neki računar sa giga rama i hiljadu virusa. Svaki put kada ugasim acestream i pređem na tv kanale sve se zabaguje ili se box restartuje.
Valjda će se sve to vremenom srediti....


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno