Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne postoji želja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Само некакви инвестициони фондови који хоће за кратко време да дођу до пара. Њих не интересује ни развој нити корисник.

Послато са PRA-LX1 уз помоћ Тапатока
 
Inace sbb rakovica od 21h otprilike nema signala za d3 ni internet cak ni analogna ne radi sreca imam backup link pa onda imam makar konekciju.
 
Изгледа да ми је ноћас цркао рутер (Cisco EPC3928). Каква је процедура за замену? Да ли се добија исти модел или неки други?
 
Da li pds 2100 mora da bude direktno vezan na port 3/4 od home gateway, ili može sledeća veza: home g. (port3/4 naravno) - WAN mog rutera TP link- iz TP linka na pds 2100?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šteta. Sada sam na Ikomovom modemu koji ide na tp link (wan) i odatle dalje na još dva AP i na switch na kojem su tv, android box, satelitski risiver...Naravno želja mi je da kad mi donesu za par dana nesrećni Ubee, sve ostane kako jeste. Jel može onda iz 3-4 na Ubee, lan kabal da ide direktno u PDS 2100, a npr iz lan 1 u WAN od tp linka i kako? Gde uklj DHCP, gde isklj i tako to... adresa sadašnja na tp link je 192.168.2.1, da li može da ostane ista jer su mi svi uređaji po kući sa statičkim adresama koje daje taj TP Link? Skraćeno, da li je dovoljno samo da umesto ovog modema, ubacim u igru taj Ubee ili mora neka gimnastika zbog nedostatka bridge-a?
 
Ovako mislim da može.


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Znam da sam dosadan ali nasao sam i na sajtu SBB izjavu njihovog direktora da ce se digitalizacija obaviti besplatno i bez novih ugovora.

Licimuri
30515ea7a874a20821a7ca151354b1d3.jpg
 
Matorog zvali (Ikom korisnik) u vezi digitalizacije pre par dana i juce dosli. Krenuli sa ovim D3 mini i on im trazio kartice za oba televizora. Serviser kaze, meni jos lakse i instalira obe kartice. Na jednom TV-u nema sinhronizacije tj srpskog u crtanima, takodje na nekim drugim kanalima nije bilo prevoda... nisam ni znao da su to opcije TV-a. Matori se ranije, dok nisu ukinuli digitalne kanale, godinama zalio kao digitalni kanali nemaju prevod (za razliku od analognih) :):):) Ne bi ni sad provalili da u meduvremenu nisu kupili dodatni TV.
 
Poslednja izmena:
pa digitalizacija i jeste besplatna. dobila sam 2 minija za 2 tva besplatno i bez ugovorne obaveze. potpises samo da si primio uredjaj. drugi je problem sto imaju nameru da internet prevedu na 700din skuplje pakete bez moje saglasnosti,
 
pa digitalizacija i jeste besplatna. dobila sam 2 minija za 2 tva besplatno i bez ugovorne obaveze. potpises samo da si primio uredjaj. drugi je problem sto imaju nameru da internet prevedu na 700din skuplje pakete bez moje saglasnosti,
Za 4ti TV traze da potpises jos jedan ugovor i placas odrzavanje od kolko je sad vec 1300. Ajde da placas za taj uredjaj nego placas nesto drugo. Nebuloza
 
Ako uzmem d3i i uz doplatu karticu za jos jedan tv moze li se to koristiti na razlicitim lokacijama, na obe lokacije sam vezan za mts internet.
Hteo bih da pokrijem kucu i stan uz nesto nize troskove tj doplatom za jos jedan uredjaj.
Verovatno je ovo tesko izvodljivo....
 
Za 4ti TV traze da potpises jos jedan ugovor i placas odrzavanje od kolko je sad vec 1300. Ajde da placas za taj uredjaj nego placas nesto drugo. Nebuloza
Тако им пише у ценовнику па ко неће, не мора.

Дигитализација се и уводи да се прекине комшијско дељење аналогног сигнала, знам много примера да неко користи СББ а ставио је разделник и пребацио кабл до једног или више комшија па деле то одржавање. И онда сада тражи 5-6 пријемника и подели комшијама, они би (по твоме) плаћали по 290 и део одржавања, домаћин само део одржавања и свима лепо. Или ја у згради имам 12 станова, тражим од СББ-а 12 додатних пријемника и свако плаћа свој део а ја могу и да зарадим. ;)

СББ ради само због зараде, није социјална установа, има своју понуду па коме не одговара, иде даље. А и у џепу имају змије које опасно уједају када се узимају паре.
 
Тако им пише у ценовнику па ко неће, не мора.

Дигитализација се и уводи да се прекине комшијско дељење аналогног сигнала, знам много примера да неко користи СББ а ставио је разделник и пребацио кабл до једног или више комшија па деле то одржавање. ...

Дигитализација не може да спречи комшије које су до сада делиле сигнал и трошкове да то и наставе. Разлика је само што ће комшија "давалац" уз кабал да проследи комшији и један сет топ бокс или модул који је добио од СББ-а. Пре тога, побинуће се да комшијски ТВ буде у његовом стану оног дана када долази екипа из СББ-а да дигитализује стан. Људи које познајем а још увек деле аналогни сигнал имају у кући по један ТВ тако да им ограничење од 3 СТБ по једном кориснику неће бити никакав проблем. Биће са сваког "ортака" по један.
 
Čovek iznad lepo objasnio. Kako da dele ako imaju više od tri televizora ukupno!? Čim ide četvrti nije samo doplata za četvrti uređaj nego i dosadno "održavanje". Do sada, sa analognim signalom, samo im je trebao kabl.
 
ja mislim da cu poceti da delim sa komsijama net, cisto iz inata za njihov bezobrazluk... kad su oni bezobrazni, pa bicu i ja.. i dalje ne mogu da skapiram to trziste gde vise od dvostruko vise hoce da naplate bez da trepnu..
 
Тако им пише у ценовнику па ко неће, не мора.

Дигитализација се и уводи да се прекине комшијско дељење аналогног сигнала, знам много примера да неко користи СББ а ставио је разделник и пребацио кабл до једног или више комшија па деле то одржавање. И онда сада тражи 5-6 пријемника и подели комшијама, они би (по твоме) плаћали по 290 и део одржавања, домаћин само део одржавања и свима лепо. Или ја у згради имам 12 станова, тражим од СББ-а 12 додатних пријемника и свако плаћа свој део а ја могу и да зарадим. ;)

СББ ради само због зараде, није социјална установа, има своју понуду па коме не одговара, иде даље. А и у џепу имају змије које опасно уједају када се узимају паре.

Kod mene su dobrodošli da se sami uvere gde su televizori i mogu da dolaze ako im je volja na svakih nedelju dana, kartice/uredjaji će biti na sitom mestu.

Razumem ja zašto su oni to uradili ali su morali da razmisle i o ljudima koji ne zloupotrebljavaju njihov signal. Ovako samo pokazuju da misle na svoje....
 
Šteta. Sada sam na Ikomovom modemu koji ide na tp link (wan) i odatle dalje na još dva AP i na switch na kojem su tv, android box, satelitski risiver...Naravno želja mi je da kad mi donesu za par dana nesrećni Ubee, sve ostane kako jeste. Jel može onda iz 3-4 na Ubee, lan kabal da ide direktno u PDS 2100, a npr iz lan 1 u WAN od tp linka i kako? Gde uklj DHCP, gde isklj i tako to... adresa sadašnja na tp link je 192.168.2.1, da li može da ostane ista jer su mi svi uređaji po kući sa statičkim adresama koje daje taj TP Link? Skraćeno, da li je dovoljno samo da umesto ovog modema, ubacim u igru taj Ubee ili mora neka gimnastika zbog nedostatka bridge-a?

Možeš da zadržiš modem ako ti tako više odgovara ili da zahtevaš da ti dostave modem ukoliko moraju da menjaju opremu. Ja sam imao Ikomov Cisco modem i zadržao sam ga iako sam prešao na Trio Gold Extra gde mi sleduje Ubee.
Kao obrazloženje navedeš da imaš svoju opremu i svoje potrebe koje Ubee ne ispunjava.
 
Da li neko ima informaciju kada se gasi digitalni signal u BG, Čukarica?

Koliko EON aplikacija opterećuje internet konekciju? 5-10 Mb?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima informaciju kada se gasi digitalni signal u BG, Čukarica?

Koliko EON aplikacija opterećuje internet konekciju? 5-10 Mb?
Oko 7mb u najjacoj opciji..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kod mene su dobrodošli da se sami uvere gde su televizori i mogu da dolaze ako im je volja na svakih nedelju dana, kartice/uredjaji će biti na sitom mestu.

Razumem ja zašto su oni to uradili ali su morali da razmisle i o ljudima koji ne zloupotrebljavaju njihov signal. Ovako samo pokazuju da misle na svoje....
ma mogu i svaki dan ako zele da svracaju na kafu.. i svaki dan da prebrojavaju do mile volje, ali da reklamiraju d3kuca i kazu na svakom uredjaju, a da lazu kao psi, necw da moze.. makar kod mene..
 
Hvala Nidzo

Joana naravno da nece da moze, nakacicu BOX na tv kao sto pametni ljudi preporucise i dovidjenja.

Plus mogu dvojici komsija da dam nalog [emoji16]
 
Možeš da zadržiš modem ako ti tako više odgovara ili da zahtevaš da ti dostave modem ukoliko moraju da menjaju opremu. Ja sam imao Ikomov Cisco modem i zadržao sam ga iako sam prešao na Trio Gold Extra gde mi sleduje Ubee.
Kao obrazloženje navedeš da imaš svoju opremu i svoje potrebe koje Ubee ne ispunjava.

Ma uradio bih to lagano, zajeb je sto mi daju sugavi pds 2100, a on bez njihovog rutera nema premotavanje 72 h. Zasto na Ubee ne bih pogasio DHCP i wifi, iz njegovog npr. Lan 1 u WAN od mog rutera i sve valjda ostaje isto kao sada sa modemom? To je sustina pitanja, fercera li tako ili treba jos neka gimnastika u vidu DMZ i slicnih akrobacija, posto mi drugar kaze da je samo ubo onu gore navedenu seljacku varijantu, doduse sa Cisko HG i sve mu isto kao u vreme sbb-ovog modema.
 
Дигитализација не може да спречи комшије које су до сада делиле сигнал и трошкове да то и наставе. Људи које познајем а још увек деле аналогни сигнал имају у кући по један ТВ тако да им ограничење од 3 СТБ по једном кориснику неће бити никакав проблем. Биће са сваког "ортака" по један.
Неће све да спречи али хоће многе. До сада није било ограничења тј није морао да се пријави сваки телевизор па су многи имали по неколико и плус делили комшијама. Када се угаси аналогни сигнал, онда ће морати првенствено да размишљају о својим телевизорима и евентуално "поделе" један или два додатна уређаја. А ако реше да купе још неки телевизор, мораће да се прегањају са комшијама да им врате уређај.
Kod mene su dobrodošli da se sami uvere gde su televizori i mogu da dolaze ako im je volja na svakih nedelju dana, kartice/uredjaji će biti na sitom mestu.
Чуо сам да СББ спрема тројке у кожним мантилима које ће да обилазе кориснике и проверавају колико телевизора имају. ;) Или ће да буде по оном ... џентлмену се верује на реч па кад ме кренуло ...
ma mogu i svaki dan ako zele da svracaju na kafu.. i svaki dan da prebrojavaju do mile volje, ali da reklamiraju d3kuca i kazu na svakom uredjaju, a da lazu kao psi, necw da moze.. makar kod mene..
Ја у оваквим ситуацијама када ме неко толико изнервира једноставно раскинем уговор или прихватим правила.
Plus mogu dvojici komsija da dam nalog [emoji16]
И да им објасниш да могу да се улогују на твој портал на СББ сајту и тамо мењају твоје податке, брзине и пакете. ;)
 
Ajde kad se vec povera tema o tome da pitam. Naime ujak je uzeo dva stana na jednom spratu zgrade, jedan do drugog. On je vlasnik oba naravno. Da li moze lepo da trazi od njih da mu u jedan stan ubace recimo dva uredjaja, a u drugi jedan. Zasto bi covek placao dve pretplate kad je jedno domacinstvo u pitanju. Da znam da mu kazem, ako za*ebavaju neka prebaci sva tri tv-a u jedan stan pa nek posle sam razvede u drugi. Ali msm sto bez veze da se cima kad je sve legalno, nikakva muvaza...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Мислим да негде пише да се уговор односи на једну стамбену јединицу, ако су два стана онда су две. Ако их дорађује и споји, онда може да прође као један. Боље да све одради у једном стану.
 
To je ono sto Srbi jos uvek misle da je Tito ziv, pa i dalje prave razliku izmedju tzv. zgrade i tzv. privatne kuce. Kuca u kojoj zivim je satro privatna, tako samo izgleda. Podeljena po vertikali, pa kako je ko umirao i zenio se, tako se menjali vlasnici, pa je sad podeljena i po horizontalama. U jednoj vertikali, imam dva stana. Bez ikakvih potpitanja su mi jednu karticu spustili u donji stan. I to sam uradio cisto zbog experimenta, jer u gornjoj, glavnoj gajbi imam cak i vise od tri tv-a, pa sam je vratio u jedan od tih cim su otisli. Toliko o toj nebulozi kuca/zgrada i drugacijem ponasanju sluzbenika bilo koje vrste prema istoj.
 
Dobih juce racun sa stravicnim poskupljenjem. Sa 3ipo na 4.264. Jel zna ko sta se to desava ? Imam trio gold.
D3 gold 2.294.
mesecno odrzavanje 1.395.
Pickbox 575. Secam se ranije da su rekli da je dzabe.
telefon 0.
Isao sam na sajt i pronadjem da im placam HBO 500.- , koji su pre mesec dana ponudili isto za dzabe, a na racunu ga nema ?
Kakve su to lazi, otimacine ? Nek mi neko objasni, vise mi nista nije jasno ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno