Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam primetio te prljave trikove sto navodis, a uglavnom gledam 720p YIFY.
E sad, to sto si naveo zaista jeste tako. Ali onda ceo film bude los snimak ili ceo film bude super.
Npr. poslednja dva YIFY izdanja sto sam gledao, Filth i novi Thor su odlicni.

Znaci to sto si naveo kao prevaru je mozda bilo za poneki film.
 
Poslednja izmena:
Boyd Crowder iz justifieda? Jedan od najboljih likova na tv-u trenutno.

Što se Šerloka tiče, ne znam da li sam rekao, ali razočaran sam. Tj "ok" je, očekivao sam više. Mada, odgleao sam samo prvu sezonu.

Tacno, njega sam potpuno zaboravio, a danas gledam novu epizodu...
I Givens je anti-heroj...

Sherlock je prilicno postao opasan sa zadnjom (trecom) sezonom, odnosno sta je uradio...
 
Poslednja izmena:
@dexter87

913 kbps za 720p? How about no. :)

Očigledno je da pojedinci imaju manju toleranciju na loše ripove i siguran sam da ja takva mišljenja promeniti neću. Ne kažem to da je nešto loše, al' nije ni bog zna šta dobro.

Evo kako izgleda Thor YIFY 720p vs HiDt 720p (kršten rip). Koliko se samo tu detalja gubi, jer YIFY forsira rezoluciju i bitrate koji jednostavno ne idu jedan sa drugim. Zato kažem da su YIFY ripovi sve, samo ne odlični.

YIFY vs. HiDt (720p)
Bitrate viewer - YIFI
Bitrate viewer - HiDt


Neću više da ''mračim'', jer sam napisao šta sam imao. Ko je shvatio - shvatio je.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je taj krsten i kvalitetniji, ali je Thor YIFY osam puta manji fajl. Mislim sta ti ocekujes?! :D

To je jedan uslikani frejm, pa se npr. te crtice kod linija lica ne primecuju kada je pokretno odnosno 20 i kusur frejmova po sekundi.
Plus sto tek nije toliko uocljivo na manjim monitorima manjih rezolucija (non fullHD). Tipa 19-21 inc.
I plus sto vecina gleda film sa bar metra udaljenosti od monitora. :)
Tako da je "kvalitetan" rip za tih 800-900MB.



Ali kad bih imao 24, 27 inca monitor sigurno bih razmisljao i vise primecivao detalje kao ti. Tako da te razumem.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je taj krsten i kvalitetniji, ali je Thor YIFY osam puta manji fajl. Mislim sta ti ocekujes?! :D

To je jedan uslikani frejm, pa se npr. te crtice kod linija lica ne primecuju kada je pokretno odnosno 20 i kusur frejmova po sekundi.
Plus sto tek nije toliko uocljivo na manjim monitorima manjih rezolucija (non fullHD). Tipa 19-21 inc.
I plus sto vecina gleda film sa bar metra udaljenosti od monitora. :)
Tako da je "kvalitetan" rip za tih 800-900MB.



Ali kad bih imao 24, 27 inca monitor sigurno bih razmisljao i vise primecivao detalje kao ti. Tako da te razumem.

Vidi se ta razlika i na monitoru od 20'' kao kod mene, naravno jos vise se vidi na 42''.
4.3GB je minimum kvaliteta po meni, i to opet vise za animirane filmove, nego igrane, i opet ako ne gledas na velikom TV-u.
 
Sija ludak , sa kesom na glavi dosao na festval.
 
taj lik je skroz puko
enders game 6/10 fali mu sve sto fali i ostalim blokbasterima u poslednjih nekoliko godina....sve!
 
@dexter87

913 kbps za 720p? How about no. :)

Očigledno je da pojedinci imaju manju toleranciju na loše ripove i siguran sam da ja takva mišljenja promeniti neću. Ne kažem to da je nešto loše, al' nije ni bog zna šta dobro.

Evo kako izgleda Thor YIFY 720p vs HiDt 720p (kršten rip). Koliko se samo tu detalja gubi, jer YIFY forsira rezoluciju i bitrate koji jednostavno ne idu jedan sa drugim. Zato kažem da su YIFY ripovi sve, samo ne odlični.

YIFY vs. HiDt (720p)
Bitrate viewer - YIFI
Bitrate viewer - HiDt


Neću više da ''mračim'', jer sam napisao šta sam imao. Ko je shvatio - shvatio je.

Ma kapiram ja to :) nego samo sam hteo da pokazem da nisu bas takvi ripovi kao sto si ti pokazao :d . Inace i ja bih "nabavljao" kvalitetnije ripove nego me dosta ogranicava spor net (1.5 mega adsl, krastavac nemam mogucnosti za brzi u mom kraju losa mi je parica + mi mali hard disk + gledam na 19" monitoru) tako da se snalazim :) Ovo je i bolja solucija nego vecina ljudi koje poznajem koji gledaju jos muljavije filmove na ovim nasim sajtovima sa prevodom :d

Razlika u kvalitetu izmedju ta dva ripa sto si izbacio vidljiva je poprilicno :)
 
Poslednja izmena:
enders game 6/10 fali mu sve sto fali i ostalim blokbasterima u poslednjih nekoliko godina....sve!
Enders game je deciji film, i bilo bi lepo da je neko to ranije napomenuo, ne bih sinoc ni pocinjao da ga gledam, ima nas ovde i malo matorijih.
 
Poslednja izmena:
Ja se "vratio" The Wire-u, od druge sezone mi se vec vise svidja, sad sam na trecoj, dobra serija, i dalje ne mislim da je najbolja te tematike (mozda mi klasu bolja bila The Shield), ali zaista dobra i vredna gledanja, bolje sto sam nastavio nakon prvobitnog odustajanja na pola prve sezone...

Ja zavrsavam cetvrtu sezonu,druga i treca su mi ubedljivo najjace mada videcemo kakva je zadnja sezona.
Odlican serijal sa tom tematikom.
 
Ma kapiram ja to :) nego samo sam hteo da pokazem da nisu bas takvi ripovi kao sto si ti pokazao :d . Inace i ja bih "nabavljao" kvalitetnije ripove nego me dosta ogranicava spor net (1.5 mega adsl, krastavac nemam mogucnosti za brzi u mom kraju losa mi je parica + mi mali hard disk + gledam na 19" monitoru) tako da se snalazim :) Ovo je i bolja solucija nego vecina ljudi koje poznajem koji gledaju jos muljavije filmove na ovim nasim sajtovima sa prevodom :d

Razlika u kvalitetu izmedju ta dva ripa sto si izbacio vidljiva je poprilicno :)

Upravo su takvi, čak i gori.

YIFY vs. SPARKS BDRip - http://screenshotcomparison.com/comparison/62310
YIFY vs. WiNTeaM BDRip - http://screenshotcomparison.com/comparison/62311

Sparks i WiNTeaM oba upscale-ovana, da bi efikasno prikazala razliku u odnosu na YIFY-ja.
Sparks-ova originalna rezolucija: 720x300; Fajl veličine: 687MB
WiNTeaM originalna rezolucija: 720x300; Fajl veličine: 840MB
---
YIFI originalna rezolucija: 1280x528 - loš krop (upscale-ovana na 1280x534 - dobar krop); Fajl veličine: 811MB

I rest my case.
 
Prekinite sa Yify & co., imate temu o tehničkoj strani HD filmova, pa predjite tamo.
 
Problem je što tu temu posećuju članovi koji već dovoljno znaju o tehničkoj strani filmova. Ovde ima YIFY ljubitelja, kojih tamo nema i kojima pokušavam nešto da objasnim. :)

Al' u pravu si, nije odgovarajuće mesto za ovakvu diskusiju, s toga bataljujem dalje ''ubeđivanje''.
 
Jes vala...Moze dzoni da napise sta hoce, jer on na monitoru moze i da vidi tu razliku, a ja corav na 42" sa par metara nema sanse...
Meni je yify zakon :D
 
Ok je dzonihsv :) Ovaj sparks mi deluje slicno, dok je WiNTeaM bolji od YF. Znaci da se vratim ipak 480p rezoluciji za velicine od 800 MB do 1GB filma?
 
Poslednja izmena:
Zar je bitan kvalitet snimka, kad je u pitanju Americko smece od filmova..
 
Meni je YIFY sasvim korektan 8/10. I naravno nije uredu porediti ripove od 1,5GB sa onima od 15GB.
 
A i debeo je izbor domaceg, Srpski film i Clip, nema nijedan drugi u HD a da ja znam.

samo sto ova 2 bas i ne mogu da se svrstaju u filmove, vise im prilici stajsko djubrivo :d
 
Poslednja izmena:
Ps: Posto je kasno da promenim gornju poruku pa moram ovako, da li znate neki sajt na kom se redovno azurira kad je kakva verzija filma izasla? Konkretno me zanimaju noviji filmovi ali samo kvalitetniji snimci, poput YIFY i slicno? Dakle ne treba mi link za skidanje filma vec samo sajt gde ima informacija da li je procureo kvalitetan snimak :)

YIFI i kvalitet ne idu u istoj rečenici. :)

Upravo sam hteo istu stvar da napišem. YIFI su bedni ripovi sa malim bitrateom.
 
samo sto ova 2 bas i ne mogu da se svrstaju u filmove, vise im prilici stajsko djubrivo :d

Nisam ni rekao da su dobri. Prvi nisam ni gledao, jer su mi ispricali koliko su odusevljeni njime.
A drugi sam gledao jer su napravili hype kao da je ne znam sta...a nije nista posebno.

Stvarno je steta sto Vratice se rode nema u HD, kad je to bese prva nasa serija snimana u HD.

Jedino su ovaj krs od Ravne Gore je bio prikazivan na RTS u HD (i to su zaboravili par epizoda, pa pustali SD).
 
Poslednja izmena:
Hebalo vas prepucavanje, nek gleda svako sta mu volja, sreca pa za nas bolesnike ima dovoljno velikih i kvalitetnih ripova :)

Nego, neko je spomenuo da je True Detective isao usporeno u zadnjoj epizodi, bas naprotiv, prve tri su bile dosta sporije. Kako god, nastavljam da je gledam, mislim da ce biti ok serija, preporuka.
 
Nije losa serija, samo se nadam da je nece oduziti na 15 sezona kako to imaju obicaj da rade za svaku seriju koja iole postane popularnija.
 
cetvrta epizoda je bas imala ritam. ne mogu da docekam ponedeljak.

a i ova The After ne deluje lose. mozda ispadne nesto od nje.
 
Poslednja izmena:
Hebalo vas prepucavanje, nek gleda svako sta mu volja, sreca pa za nas bolesnike ima dovoljno velikih i kvalitetnih ripova :)

Nego, neko je spomenuo da je True Detective isao usporeno u zadnjoj epizodi, bas naprotiv, prve tri su bile dosta sporije. Kako god, nastavljam da je gledam, mislim da ce biti ok serija, preporuka.

Meni je bila nerealna da ide kroz toliki krs, samo da dodje do osumnjicenog. Prvo je serija delovala down to earth, realno i opusteno.
Da bi bila undercover Jack Bauer tip, sa rezijom kao iz Children of Men (u pozitivnom smislu). I nekako mi je bilo potpuno bezveze kad se sagnu u onaj zbun pod punim osvetljenjem a niko ih ne vidi.

Ali generalno je serija dobra, osim sto one CGI scene voznje kola po noci cine da izgleda jeftino, kao i scene unutar kola, kada je ocigledno da nije on location.
McConaughey igra perfektnog lika, i prosto ne mogu da verujem koliko se promenio i uozbiljio u zadnje vreme. Killer Joe bas bio zaokret, i samo redja dobre likove u zadnje vreme.

P.S.

Sumnjam da ce serija dugo da se razvuce, jer su obojica filmski glumci, nema sanse da planiraju na duze staze.
Mislim da je ovo vise mini-serija.

Da se ispravim, navodno ce biti:

Every season is going to have a new story and new characters

Kao American Horror Story.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno