Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
, dobri negativci su najzabavniji (Breaking Bad kao primer, Walter, Gus, Mike).

Boyd Crowder iz justifieda? Jedan od najboljih likova na tv-u trenutno.

Što se Šerloka tiče, ne znam da li sam rekao, ali razočaran sam. Tj "ok" je, očekivao sam više. Mada, odgleao sam samo prvu sezonu.
 
Svidja mi se pilot epizoda The After, nista posebno ali volim ovaj fazon, kao Helix fazon.

Koliko sam skapirao na amazonu se glasa koji pilot ce biti nastavljen a The After je jedna od 5 ponudjenih serija.
 
Poslednja izmena:
Sad sam odgledao Thor: Dark world i moram priznati da je film vrhunski odradjen, prica ko prica, dobro vs zlo i slicno nije nista novo ali vizuelno film je vrh. Naravno pojavila se YIFY varijanta pa sam ga zato i gledao :)
 
Ps: Posto je kasno da promenim gornju poruku pa moram ovako, da li znate neki sajt na kom se redovno azurira kad je kakva verzija filma izasla? Konkretno me zanimaju noviji filmovi ali samo kvalitetniji snimci, poput YIFY i slicno? Dakle ne treba mi link za skidanje filma vec samo sajt gde ima informacija da li je procureo kvalitetan snimak :)
 
Ako njega zadovoljava, zasto mu kvariti ugodjaj ? Yifi all the way baby :)

Under Siege (1992)

Klasik kad je rec o Sigalovim filmovima.
U 1080p rezi sam se podsetio mladosti.

Samo zbog utiska iz mladjih dana dobija 7.5/10 a realno 6/10
 
YIFY je odlican.
 
Ako njega zadovoljava, zasto mu kvariti ugodjaj ? Yifi all the way baby :)

Zato što valja upozoriti ljude kakva je YIFY prevara od grupe. Evo i jednog primera, sve sa dokazima.

Radi se o filmu The Good The Bad And The Ugly.

Detalji o YIFY encode-u (video, audio, bitrate...):
screenshot00007.png


480p (854x362) izdanje, manja rezolucija od YIFY-eve, al' kvalitetan encode - veličina u GB-ima slična vs. YIFY PRVOG DELA filma.
480p (854x362) izdanje, manja rezolucija od YIFY-eve, al' kvalitetan encode - veličina u GB-ima slična vs. YIFY DRUGOG DELA filma - slika 1
480p (854x362) izdanje, manja rezolucija od YIFY-eve, al' kvalitetan encode - veličina u GB-ima slična vs. YIFY DRUGOG DELA filma - slika 2

Bitrate viewer slika:
577cc9e23dfc8bc591e9d9d57c69c931.jpg


Gde se jasno vidi kako je bitrate raspoređen. Prva polovina je iole ok, druga polovina raspad sistema. Naravno, kad postave screen-ove na svom sajtu, naprave iste samo iz prve polovine filma. Tako dovode ljude u zabludu da mogu napraviti kvalitetan 1080p ispod 2GB. Jer jednostavno ne može, tehnički nije moguće još uvek.

Ok je gledati YIFY, kome ne smeta da bude nasamaren. Ali kvalitet i YIFY u istoj rečenici... to jednostavno spojivo nije!

@Hsv

Ako ima YIFY, ima i drugog release-a, 100%. :)
 
Poslednja izmena:
Djole, ovaj je ranije bio ok http://www.vcdq.com

Fala, dodat bookmark :D

Pa koji je, po vecini, najbolji kvalitet od tih ponudjenih ripova? Gledao sam Thora YIFY na tv-u [lcd 42"] i zadovoljan sam slikom, naravno da je daleko od bluray-a ali za 1.5gb koliko je tezak je odlican.

Pevaj dzoni, koji je dobar? :)
 
Pevaj dzoni, koji je dobar? :)

Ovaj što peja napisa, al' moraš sa sobom prvo da vidiš šta tebe interesuje. Sa porastom kvaliteta, raste i veličina. Do koliko GB-a bi ti odgovarali ripovi? Imaj na umu da ima slučajeva gde je 720p egal i isplatljiviji od 1080p. Primer: True Detective - 1 i 2 (levo, 1080i izdanje od 5.8GB, desno 720p (upscale-ovan na 1080p zbog potrebe testa) od 2.6GB).
 
Koji god, samo da je odnos tezina/kvalitet najbolji. Recimo do par gigabajta, sta znam...
 
Ubuduće gledaj 720p mHD (mHD - Vision ti je upravo to) ili 576p (1024*nešto). HANDJOB sa PTP-a ti je odličan za 576p ripove, sa veoma dobrim kvalitetom (a manje pakovanje) npr. Takvi ripovi su tu do 3GB mahom. Koje grupe tačno? Slab sam sa njima, jer ja mahom gledam više transparentije ripove. Al' npr. EPiK sa HDVNBits-a. On mi pada trenutno na pamet.

Ima par tracker-a koji su specijalizovani za 720p i 576p ripove što većeg kvaliteta, a manjeg kapaciteta... al' u njih upasti nije lako.
 
Poslednja izmena:
Ovaj što peja napisa, al' moraš sa sobom prvo da vidiš šta tebe interesuje. Sa porastom kvaliteta, raste i veličina. Do koliko GB-a bi ti odgovarali ripovi? Imaj na umu da ima slučajeva gde je 720p egal i isplatljiviji od 1080p. Primer: True Detective - 1 i 2 (levo, 1080i izdanje od 5.8GB, desno 720p (upscale-ovan na 1080p zbog potrebe testa) od 2.6GB).

Ne mozes uporedjivati 2 razlicito snimane scene.
Pogotovo ne kao ove na primerima, gde je 1080i primer snimljen u daleko losijim svetlosnim uslovima...
Imas ovde temu, pa citaj.
 
Meni je yifu najbolji odnos velicine i kvaliteta
 
@Nervozni Postar

Kako su 2 različito snimane scene?

NTb encode je konverzija iz interlace-a u progressive (source je upravo taj 1080i), smanjio na 720p, ostavio dovoljno bitrate-a i eto magije.

edit: Sad vidim. Nisam se lepo izrazio. Napisao sam loše, ne treba LEVO i DESNO, već kad pređeš mišem i skloniš miša. Izvinjavam se. Idi ponovo na sajt i pogledaj ono na šta sam mislio.

Znači, skloniš kursor sa slike = 1080i od 5.8GB, kursor na slici = 720p od 2.6GB.
 
Poslednja izmena:
Ubuduće gledaj 720p mHD (mHD - Vision ti je upravo to) ili 576p (1024*nešto). HANDJOB sa PTP-a ti je odličan za 576p ripove, sa veoma dobrim kvalitetom (a manje pakovanje) npr. Takvi ripovi su tu do 3GB mahom. Koje grupe tačno? Slab sam sa njima, jer ja mahom gledam više transparentije ripove. Al' npr. EPiK sa HDVNBits-a. On mi pada trenutno na pamet.

Ima par tracker-a koji su specijalizovani za 720p i 576p ripove što većeg kvaliteta, a manjeg kapaciteta... al' u njih upasti nije lako.

Hvala na informaciji :wave:
 
@Dzonihsv
Jedna je scena Wudija na sred sobe, sa jakim suncevim osvetljenjem sa njegove desne strane.
Druga je u snimana u baru sa 10x slabijim svetlom koji im bije u facu, losi svetlosni uslovi.
 
26'' LCD Samsung. Koji? Ne'am pojma. :)

Poštar, pogledaj update moje poruke.
 
@Dzoni
videh sad update.
Pogledaj dugme na Metjuovoj kosulji, bolje izgleda na 1080i (kada sklonim misa).
krastavac, gledam na 1080p projektoru :)
 
@Alister

Nije. :) 1366x768.

Gledam mahom transparentne 720p ripove. Ne vidim razliku između 1080p i 720p na ovom TV-u, a razlika u veličini zna biti poprilična. Jedino gde ne idem na 720p jesu filmovi gde CGI zauzima tipa 2/3 filma. :)

@Poštar

Al' da l' je tih 3GB ekstra zaista vredno 5% poboljšanja u kvalitetu? I to u nešto tamnijim scenama. Nije. :) To je ono o čemu ja pričam.
 
Poslednja izmena:
Ako ima YIFY-ja, ima i Sparks-a (i drugih scenskih izdanja). Koji, iako su scena, svemirski brod za YIFY-ja i ne služe se prljavim trikovima koje navedoh na prošloj strani.
 
Zato što valja upozoriti ljude kakva je YIFY prevara od grupe. Evo i jednog primera, sve sa dokazima.

Radi se o filmu The Good The Bad And The Ugly.


Bitrate viewer slika:
577cc9e23dfc8bc591e9d9d57c69c931.jpg


Gde se jasno vidi kako je bitrate raspoređen. Prva polovina je iole ok, druga polovina raspad sistema. Naravno, kad postave screen-ove na svom sajtu, naprave iste samo iz prve polovine filma. Tako dovode ljude u zabludu da mogu napraviti kvalitetan 1080p ispod 2GB. Jer jednostavno ne može, tehnički nije moguće još uvek.

Ok je gledati YIFY, kome ne smeta da bude nasamaren. Ali kvalitet i YIFY u istoj rečenici... to jednostavno spojivo nije!

thor.PNG
:d
 
Ja se "vratio" The Wire-u, od druge sezone mi se vec vise svidja, sad sam na trecoj, dobra serija, i dalje ne mislim da je najbolja te tematike (mozda mi klasu bolja bila The Shield), ali zaista dobra i vredna gledanja, bolje sto sam nastavio nakon prvobitnog odustajanja na pola prve sezone...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno