Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Nisam uopste u toku sa telekom situacijom... Presao sam sa dvojnicke linije na sbb kabl pre 15 godina, i za drugo i ne znam... Ali sbb je postao bezobrazan sa cenama pa se mislim da menjam... Znaci kvalitet neta zavisi od blizine centrale...? A hibridni znaci da ako je adsl los on koristi 4g mrezu?

Huawei P30
 
Brate ja sam iza NATa kod drugog provajdera i skidam filmove sa torrenta. Ništa ne seed-ujem. Ukoliko ima dovoljno seed-era brzina je oko 10MBs.

@mrmilos Tako je

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Узео бих Бокс 4 у МТСу, па ме занима да ли је, без бушења и развлачења каблова, некако изводљиво да у спаваћој соби имам рутер и један сет топ бокс, а у дневној други сет бокс?
 
Узео бих Бокс 4 у МТСу, па ме занима да ли је, без бушења и развлачења каблова, некако изводљиво да у спаваћој соби имам рутер и један сет топ бокс, а у дневној други сет бокс?
Moguće je, kupi se par uređaja Powerline adaptera koji ti signal propuste kroz strujnu mrežu. Dakle jedan je uključen u struju pored rutera i sa njim povezan lan kablom dok je drugi uključen u struju u dnevnoj sobi pored drugog STBa i takođe povezan parčetom lan kabla. O konkretnom modelu raspitaj se u temi predviđenoj za to, da ti neko stručniji od mene sve pojasni.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Moguće je, kupi se par uređaja Powerline adaptera koji ti signal propuste kroz strujnu mrežu. Dakle jedan je uključen u struju pored rutera i sa njim povezan lan kablom dok je drugi uključen u struju u dnevnoj sobi pored drugog STBa i takođe povezan parčetom lan kabla. O konkretnom modelu raspitaj se u temi predviđenoj za to, da ti neko stručniji od mene sve pojasni.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Претпостављао сам да може преко тих струјних адаптера. Хвала на одговору, сад ћу да погледам који би били најбољи за куповину...
 
Brate ja sam iza NATa kod drugog provajdera i skidam filmove sa torrenta. Ništa ne seed-ujem. Ukoliko ima dovoljno seed-era brzina je oko 10MBs.

@mrmilos Tako je

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Pa da, ali ti nisi član nijednog privatnog trackera, a ponajmanje nekih malo da kažem nepristupačnijih, za koje više ni pozivnica ne postoji, već samo leechuješ sa javnih trackera, pa kakav god da je kvalitet, tebi dobro. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam, ali upravo o tome se i radi. Na nekoliko tema udaviše sa tim NATom a privatne trackere za torrente ne upotrebljava ni 5% korisnika. Ostalih 95% niti će osetiti niti će pojma imati da su iza NATa.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisu torenti jedini problem kod NAT-a. Meni je to najmanji problem.
Da je SBB pristao da mi garantuje javnu IP adresu, možda bih i ostao kod njih.
 
Ja sam dobio za box 3, vdsl

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Takodje, samo sto sam ja .dobio 6 meseci

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Ja sam takodje dobio ponudu na 6 meseci uz prelazak preko hibrida na 20 Mbit (sad imam 10).

Citam gore prepisku vezano za torente, da li ce mi biti onemoguceni ako predjem na hibrida ako sam dobro razumeo?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
@Casting Nije meni ponudjeno 6m za optiku već za hibrid kao postojećem korisniku. Inače ne pamtim da sam u zadnjih nekoliko obnova ugovora dobijao manje od 6m gratis.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja sam takodje dobio ponudu na 6 meseci uz prelazak preko hibrida na 20 Mbit (sad imam 10).

Citam gore prepisku vezano za torente, da li ce mi biti onemoguceni ako predjem na hibrida ako sam dobro razumeo?

Sent from my G8141 using Tapatalk

Neće naravnno
Rade torenti
 
Ja sam takodje dobio ponudu na 6 meseci uz prelazak preko hibrida na 20 Mbit (sad imam 10).

Citam gore prepisku vezano za torente, da li ce mi biti onemoguceni ako predjem na hibrida ako sam dobro razumeo?

Sent from my G8141 using Tapatalk

Jesi li trenutno pod ugovornom obavezom? Ćale je isto na 10Mbit (Box 4), pa bi verovatno prešao na hibrid
 
^ Jesam, ali imam Box3 za ciju obnovu mi daju 4 meseca a ukoliko predjem na 4, daju 6.

Posto Vip ne nudi nista za obnovu ugovora, prebacicu broj u mts pa onda Box4.

@renne
Hvala.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Neće naravnno
Rade torenti
Možda bi trebalo objasniti detaljnije. Možda je za njega ovo validan odgovor, ali za mene bi validan bio "hoće naravno, ne rade torrenti", jer ja nikad ništa nisam skinuo sam javnog trackera. Tako da, ako si član privatnih trackera neće ti raditi, a ako ideš po guglu i samo dodaš "torrent" na ono što tražiš, onda će ti raditi. Mada se u tom slučaju postavlja pitanje koji će ti đavo veći upload.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Za posao možda?
Nije internet samo privatni treker, što neko gore napisa, koliko procenata ljudi to uopšte i koristi, ikada?
 
Nije, ali pitao je za torrent, a nije baš prikladno dati onako univerzalan odgovor.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam dobio za box 3, vdsl

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Ja sam dobio 7 meseci vdsl box 4.


@Casting Nije meni ponudjeno 6m za optiku već za hibrid kao postojećem korisniku. Inače ne pamtim da sam u zadnjih nekoliko obnova ugovora dobijao manje od 6m gratis.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka


Hvala svima na odgovorima.

Ja imam box 4 crveni , istice za par dana, zvali su me pre 2 meseca da mi ponude 2 meseca po 1 din ako obnovim.
Meni se ucinilo malo jer su vise davali tada novim korisnicima a i ono sto me kostalo 3700 sada je 4000 din.


Pisao sam im mail da vidim sta sada nude jer imam opciju da predjem kod drugog operatera a njihov odgovor je sistemski da je zahtev u obradi i da ce me zvati sa broja koji se ne prikazuje na identifikaciji.

Najgore je sto nemam uslove za optiku, u zgradi operater je ptt kds tako da i nemam neku alternativu, samo je pitanje kako cu da se iscenkam...
 
Posto cete zvati sa skrivenog,ne pristaj bez 5,6 meseci po din.
 
Hvala svima na odgovorima.

Ja imam box 4 crveni , istice za par dana, zvali su me pre 2 meseca da mi ponude 2 meseca po 1 din ako obnovim.
Meni se ucinilo malo jer su vise davali tada novim korisnicima a i ono sto me kostalo 3700 sada je 4000 din.


Pisao sam im mail da vidim sta sada nude jer imam opciju da predjem kod drugog operatera a njihov odgovor je sistemski da je zahtev u obradi i da ce me zvati sa broja koji se ne prikazuje na identifikaciji.

Najgore je sto nemam uslove za optiku, u zgradi operater je ptt kds tako da i nemam neku alternativu, samo je pitanje kako cu da se iscenkam...

Sacekaj da istekne ugovor i otkazi uslugu pa podnesi zahtev kao novi korisnik sa promotivnim uslovima od 6 ili 12 meseci
 
Hvala svima na odgovorima.

Ja imam box 4 crveni , istice za par dana, zvali su me pre 2 meseca da mi ponude 2 meseca po 1 din ako obnovim.
Meni se ucinilo malo jer su vise davali tada novim korisnicima a i ono sto me kostalo 3700 sada je 4000 din.


Pisao sam im mail da vidim sta sada nude jer imam opciju da predjem kod drugog operatera a njihov odgovor je sistemski da je zahtev u obradi i da ce me zvati sa broja koji se ne prikazuje na identifikaciji.

Najgore je sto nemam uslove za optiku, u zgradi operater je ptt kds tako da i nemam neku alternativu, samo je pitanje kako cu da se iscenkam...
Moj komsija je za obnovu ugovora za box 3 (presao sa zice na optiku), dobio 6 mes za din. Nudili 3 pa 4 i na kraju se iscenkao za 6. Doduse alternativa u zgradi je SBB...
 
Danas bila promoterka na vratima...Nudi optiku...Da ne duzim pricu cujem da je komsinici koja vec ima box paket ali adsl nudila 2 meseca po 1 rsd samo da predje na optiku. Nastavlja ugovor.
 
3 meseca se dobija za prelazak na optiku pod uslovom da ostaje isti paket. Ako se dodaje usluga tv/net onda 6 meseci.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
A moze da se snadje i da se dobije 12 meseci, pod uslovom da je istekla uo.
 
Danas sam podneo zahtiv za raskid ugovora. Pošto je gospodi mesec dana otkazni rok, ja sam mesec dana pred istek ugovorne obaveze podneo zahtev. Nisam hteo da dođem u situaciju da pred kraj isteka podnesem zahtev pa da mi kažu da moram još mesec dana da koristim. Inače sam jedan među prvim korisnica box paketa tako da će posle 14 godina biti "doviđenj". Fiksni ću da ugasim jer mi ne treba a mobilni prebacim u drugu mrežu obzirom na "fantastične" uslove koje su mi ponudili.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kad su uveli to za otkazni rok mesec dana?

Pitam jer sam televiziju vratio pre 2 meseca, istekla uo davno, podneo sam zahtev za raskid telefonom i tad mi rekoše da će me neko zvati i ponuditi nešto za nastavak, odmah sam rekao da nema potrebe. Prošlo je možda nekih 3 dana, naravno niko nije zvao i ja sam poneo opremu, otišao u poslovnicu i završio taj deo za par minuta.

Što se tiče poštovanja korisnika toga nema. I uvek su bitniji novi. Ko to shvati i nadje način da iskoristi promociju za nove snašao se, ostalo, nema tu poštovanja, ljubavi itd.
 
Nazad
Vrh Dno