Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

@Ma[emoji2400]e

To im piše u Opštim uslovima za pružanje usluga u javnoj fiksnoj mreži.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala svima na odgovorima.

Ja imam box 4 crveni , istice za par dana, zvali su me pre 2 meseca da mi ponude 2 meseca po 1 din ako obnovim.
Meni se ucinilo malo jer su vise davali tada novim korisnicima a i ono sto me kostalo 3700 sada je 4000 din.


Pisao sam im mail da vidim sta sada nude jer imam opciju da predjem kod drugog operatera a njihov odgovor je sistemski da je zahtev u obradi i da ce me zvati sa broja koji se ne prikazuje na identifikaciji.

Najgore je sto nemam uslove za optiku, u zgradi operater je ptt kds tako da i nemam neku alternativu, samo je pitanje kako cu da se iscenkam...

Uspeo sam da se iscenkam za 8 meseci x 1 din.
Meni licno je to ogromna usteda koja me tera da zazmurim na neke gluposti koje mi smetaju kod mts-a.

A i ja licno nisam imao neku alternativu. Ni jedan operater nemoze da mi ponudi ni optiku ni kablovski internet, ostaje samo vdsl i ponuda koju mi je Orion nudio - Wifi antenu i protok do 30 mb/s .
 
Da li sa skrivenog zovu tek kad istekne ugovor ili moze i ranije? Do isteka ugovora imam 2 meseca, ali sam slao mejl pre 2 nedelje i rekli su da ce zvati sa skrivenog. Da li ce tek za 2 meseca zvati ili ranije? Hitno mi je potreban telefon pa ne znam da li da sacekam jos malo pa da uzmem kod njih ili da uzimam preko KP ako cu morati da cekam 2 meseca.
 
@SensationGG Čudi me da do sada nisu zvali. Ako imaš keš KP je svakako povoljnija opcija.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Dodata su jos dva HD kanala.

Fox News HD (strimuju Fox News SD zapravo)
XToxic Folk HD

Problem je sto Fox News SD strimuju na oba kanala 661 i 787.
 
Ja bih vas sve upozorio da proveravate račune. Upravo sam ustanovio da mi je MTS za box, nakon isteka promo perioda, redovno naplaćivao 600 dinara više od cifre definisane ugovorom. Ovo sam ustanovio tek kada sam uzeo ugovor da pogledam iz nekog drugog razloga.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja bih vas sve upozorio da proveravate račune. Upravo sam ustanovio da mi je MTS za box, nakon isteka promo perioda, redovno naplaćivao 600 dinara više od cifre definisane ugovorom. Ovo sam ustanovio tek kada sam uzeo ugovor da pogledam iz nekog drugog razloga.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Klasika za Lelekom.

Cale je imao promociju za 8 meseci po 1 din kad je obnavljao ugovor na Box4, oni su naravno za prvih 6 slali po 1 din a sedmi mesec poslali pun racun. Proslo je jedno pola godine dok se ovo nije ispeglalo jer naravno nista nije plaćano dok nisu poslali ispravan racun a oni u međuvremenu slali racune i za naredne mesece. Sou

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
@miloss Pitanje je koliko će im trebati za ovo, a inače ja sledeći mesec planiram da prebacim mob u drugu mrežu jer ugovor za box ističe.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Agonija se nastavlja iz meseca u mesec :D Dobio dva meseca po 1 din za 3 mobilne linije koje su pridružene BOX4 paketu, obnova ugovora na 24 mes. Nakon 3 razgovora telefonom ustanovili su da su mi ipak dali popust za pomenute linije po 1 din za dva meseca, preguraše u moju korist. Avgust mesec ispao 1 dinar na gurku, ali septembar... Pozvaće me, rekoše pre desetak dana... :wave:
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    10 KB · Pregleda: 169
  • 2.png
    2.png
    61.9 KB · Pregleda: 159
@razor81 Ja bih na tvom mestu okrenuo mts, čisto da malo poguraš stvari. Ja sam čekao par dana i kad sam ih okrenuo, brzinski sam dobio termin za optiku...
 
@syxxtreme Ma ja sam sa njima završio. Nema kod mene u gradunjihove optike. Prešao sam kod drugog provajdera malo pre istek ugovora za box jer sam dobio dobre uslove. Sad samo čekam 30.11 da vratim opremu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Onda nisam najbolje razumeo, svakako ih poguraj telefonski... Od čekanja, često nema vajde.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Klasika za Lelekom.

Cale je imao promociju za 8 meseci po 1 din kad je obnavljao ugovor na Box4, oni su naravno za prvih 6 slali po 1 din a sedmi mesec poslali pun racun. Proslo je jedno pola godine dok se ovo nije ispeglalo jer naravno nista nije plaćano dok nisu poslali ispravan racun a oni u međuvremenu slali racune i za naredne mesece. Sou

Sent from my G8141 using Tapatalk

Bilo je ovoga koliko hoćeš, i sam sam imao istu situaciju. Posle više od šest meseci preganjanja da se uopšte dokažem sa njima da sam dobio promociju od 8 a ne od 6 meseci (pošto, jel'te, korisniku ne ostavljaju pisani trag za nestandardne promocije), i još veće muke da se rasknjiže preplaćeni računi, na kraju sam se žalio Ratelu.

Tek tada su se ubrzali i ekspresno sve rešili tako što su me zvali i poslednju preplatu mi zapravo vratili na tekući račun.

Moje iskustvo je da sa njihovim billingom uvek ima problema kada prelaze na novi sistem, a to zna da traje i po dve godine...
Kada su prethodni put menjali sistem prešao sam sa MTS-a na Telenor jer su mi mesecima (6+) stizali uvećani računi. Tada je sistem greškom obračunavao sve pozive kada se javi voice mail.
 
Upravo je kako si napisao: u ugovoru ne pise nestandardna promocija i onda treba da se mlatis mailovima i pozivima da dokazujes.

Meni deluje i kao vid navlakuse pa ako prodje, prodje.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Meni su prihvatili reklamaciju na 12 računa po 600 din što je ukupno 7200. Ja njima imam jedan neplaćen račun i sada će stići još jedan što bi trebalo da bude iznos približno reklamiranom. Ne pada mi napamet da im izmirim račune pa da posle čekam da mi pretplatu vrate na moj račun. Oni preknjižavanje nek rade koliko hoće ali moja obaveza prema njima će uvek biti jednaka reklamaciji. Jedino može da mi bude problem prilikom podnošenja zahteva za prenos mobilnog, pošto ću sve ostale usluge da pogasim.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mene plaši da će se i meni desiti isto, pa da moram da se raspravljam sa njima. Dali su mi 12 meseci po dinar u poslovnici, ali rekoh da potvrdim na chatu, kažu da ne mogu da provere, ali će stići sms. Stiže posle par dana i naravno piše 6 meseci, a ne 12.

Ja se ponovo vratim u chat i objasnim, kaže agent razumem, sad ću poslati zahtev nekom timu za to, pa će me obavestiti. Posle par dana ponovo stiže sms i ponovo isto. :)
 
Daju li sad za obnovu ugovora neki mesec gratis i koliko ste mogli da izvučete najviše?
 
Daju li sad za obnovu ugovora neki mesec gratis i koliko ste mogli da izvučete najviše?
Meni je ponuđeno 20mbs hibridni, sad sam imao 10 i da plaćam 6 meseci po dinar. Al je to smešna brzina tako da nisam hteo da produžavam ugovor.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Koji BOX pakekt?
 
Ja imam Box4 Plavi, tj. 50/8, ističe mi ugovor krajem januara.... Zanima me daju li nešto gratis ili da tražim drugo rešenje, jer je cena od 5050 din preterano nabudžena.
 
Zavisi da li imaš drugo rešenje. Dakle kod pregovora morate sagledati pregovaračku moć kupca i pregovaračku moć dobavljača. Takođe morate biti svesni najbolje moguće alternative ukoliko pregovori uspeju. Da bi imao dobru poziciju svakako se moraš raspitati o ponudama drugih operatera, pogotovo ako na lokaciju imaš SBB ili Total TV. Jedna od naših prednosti je što mi branimo lične interese, dok zaposleni u MTSu zastupaju firmine i tu se svakako postavlja pitanje motivacije.

U mom konkretnom slučaju sam dobio 12 meseci pod dinar kod provajdera koji je nudio 6.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Danas su mi instalirali box 3 sa netom 400/160 i se fercera kako treba osim jednog - ne mogu da se ulogujem na mts webmail sa username i passom koje sam dobio od njih.

Šta bi moglo da bude problem?
 
Ja sam u fazi prelaska sa SBB-a na MTS - Boze, koliko su smotani....
Prosle nedelje im kazem sve sto hocu - taj i taj box, taj i taj telefon, novu liniju, sve im nacrtam.

Juce zovu - A vi ovo hocete? Da, mislim da sam se dogovorio vec sa koleginicom prosle nedelje. Kaze, zvace vas.
Danas zovu - Vi hocete ovo gore navedeno? Aman, zeno, da, ponavaljam po treci put da hocu. Hm, ali nisma sigurna da ovog telefona ima jos uvek. Rekoh, pa jeste li me rezervisali prosle nedelje kada sam rekao sta hocu? Pa ne, nije koleginica shvatila da zelite telefon. Ali, prijavio sam se za to i to i rekao vise puta, koliko potvrda jos zelite?

Elem, na SBBu su uvek bili ekspresni u resavanju svega i svacega... da nema MTS ovako agresivnu politiku, ne bih trosio verme na njih uopste...
 
Da nema 12m po dinar mnogi ne bi... ;)
Bila bi "mirna voda" i sedi tu gde si, koristi to sto imas, ne talasaj i ne busi rupe, obaška što korona vlada pa nikakvi monteri nisu pozelji u kuci.
 
Ja imam Box4 Plavi, tj. 50/8, ističe mi ugovor krajem januara.... Zanima me daju li nešto gratis ili da tražim drugo rešenje, jer je cena od 5050 din preterano nabudžena.

Ja sam se pre par dana iscenkao za 8 meseci po 1 din bas taj paket.

Moj savet je da sacekas sam kraj, nikako ne pristaj odmah na smesnu ponudu koju ce ti dati a koja je u mom slucaju bila samo 2 meseca po 1 din.
 
Šta piše u ugovorima vama što ste se iscenkali za plus mesece gratis? Tačan broj free meseci (kako je na sajtu) ili ono što vam je obećano.
 
Prvi dan i već ogroman biser ljudi iz Telekoma.

Instalirani uređaji, radi net, radi TV ali ne mogu da se ulogujem na moj mts niti na webmail.

Long story short, zvao sam tehničku podršku, ona mi traži šifru, ja gledam u papire, vidim nema je i pitam gde mogu da je nađem i pročitam. Ona kaže da ima u ugovoru. Super ali ja nemam ugovor niti sam šta potpisao! Prespoji me sa službenicom koja vodi ugovore ona se čudi kako nisam potpisao ugovor, usput sve pušteno i radi a mod njih se vidi da ništa nije aktivno... Kao prosledila da se poradi na zaključenju ugovora pa će da mi jave kad i kako da potpišem...

Ima još čudnih stvari ali otom potom...
 
Nazad
Vrh Dno