Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

I meni su Sony kameru sredili bez problema, ali trazili su dokaz o kupovini (verovatno zbog datuma), nebitno da li je original, kopija.. verovatno bi i SMS kartice prihvatili.
Mozda sada imaju i od maloprodaja podatke kada je koji kupljen po serijskom.

Jel' CT uvoznik za Sony?
 
Na stranu podrska za Teslu, to je ionako kupljeno "na sleper" sa projektovanim vecim brojem kvarova, ali ako je tako dobra podrska za Sony, to je vec za svaku pohvalu, prosto mi je tesko da povezem nesto tako pozitivno sa CT.
 
Kupljen laptop od čoveka koji ga je uzeo u VIPu.

Dobio garantni list i neki papir od VIPa sa datumom i pečatom.

Crko.

Poslao u System One, lepo imaju organizovano preko sajta, došao BEX i pokupio, dobio email kad je isporučen kod njih.

Uradili dijagnostiku, crko HDD (laptop ima 15 meseci, al nije radio mesec dana ukupno....)

Poslali mejl, napisali da crko HDD, ALI traže podatke od vlasnika, i fiskalni.

Napisao sam da sam ja vlasnik, i da sam kupio preko oglasa , i da sam poslao sve što sam imao....

Sad čekam odgovor.

Dok čekam, negde sam beše čitao, imaju garantni list, imaju serijski broj, da li mogu da me drndaju za fiskalni, ili su dužni da izvrše popravku?

Mislim da još nije protivzakonito da se kupi nešto ili proda polovno, zar ne ?
 
Jedno pitanje ako neko zna... Dakle, sestra uzela prosle godine cerki iPhone 5s sa MTS-a (nov, preko KP, od momka koji je i vlasnik ugovora). Crkao juce, nece da se upali :-( (nije ostecen, kvasen ili bilo sta slicno). Imamo sve papire,garantni list i sl... E sad u cemu je zackoljica - ja zvao coveka,broj mu iskjucen...Dobih ga na Viber.Ispostavilo se da taj br. vise nije aktivan i da je ugovor raskinut tj. da se on nesto tuzi sa MTS-om ili stagod
... Ja mislio da ga on odnese na servis/MTS, al dzaba kada ugovor vise nije validan, niti mi bilo sta znaci u ovom trenutku i neko ovlascenje da pravimo... Da li ima sanse da se odnese direktno u zvanicni servis (istyle/macola ili?) i da ga poprave/zamene? Kakva glupa situacija...
 
Poslednja izmena:
Odnesite u ovlasceni servis, ne treba vam nikakva papirologija (ni to sto imate). I drzite se opisa kvara, ne ulazite u detalje oko vlasnistva, kupovine, sudjenja, to ih samo zbunjuje.
 
Poslednja izmena:
Dobra tema i dobro je sto sam naleteo na nju. Imam problem sa telefonom za koji znam da se dobija novi uredjaj jer ne servisiraju ekrane za iphone kod nas - telefon uzet u mts, imam racun i garanciju ali sam zagubio kontakt coveka od koda sam uzeo telefon (nisam ni pomisljao da cu morati da ga reklamiram, obicno imam telefone manje od godinu dana).
Dobro je neko napisao, da sam odneo sada u mts, ladno bi prmili i obavestili vlasnika ugovora da je dobio zamenski telefon i ja bih izvisio bez ikakvog dokaza da sam ja taj uredjaj kupio odmah posto ga je on preuzeo prilikom potpisivanja ugovora.

Imam li ikakve opcije u ovom slucaju? Da li mi neka vrsta veze u mts moze resiti problem?
 
Veza uvek može da reši problem (nažalost). U najgorem slučaju, možeš dobiti info ko je potpisnik ugovora i njegove podatke dalje znaš šta ti je činiti.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uspeo sam da reklamiram, dobio novi telefon.

Zanima me da li mi se samo nastavlja garancija ili dobijam novu za ovaj novi uredjaj (posto sam citao ranije da su dobijali nove dve godine za svaki zamenski pre par godina, nisam siguran da je to jos uvek slucaj). NIsta mi nisu novo dali, samo su mi vratili tel i staru garanciju.
 
Svakako nova garancija za nov telefon, insistiraj da ti je daju.
 
Ima garanciju, ali ista se ne resetuje ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Po zakonu o zaštiti potrošača na nov uređaj dolazi nova garancija. Ako nešto pokušaju, citiraj im članove zakona i pošalji.
 
E pa sada mozemo da se upustimo u dalju diskusiju, oni ne servisiraju ekran kod iphone pa daju novi. Telefon sam dobio u foliji ali to je replacement unit, nema kutiju i moze i da s edesi da nije zapravo nov. Ne znam kako se to tumaci, izgleda kao da nije koriscen, vizuelno je savrsen zato sam i pitao da li mi samo tece postojeca garancija (do kraja godine vazi) ili mi krece nova sada od polovine maja 2018 pa u naredne dve godine.

edit: (2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

izgleda da ipak treba nove dve godine ako ovo citam dobro.
 
Poslednja izmena:
Zavisi gde si menjao fon, u servisu ili MTS? U MTS bi trebao dobiti ovu garanciju, odnosno potpisnik ugovora.
 
Meni popravljen telefon ,ali ne mogu da ga podignem.Pre pola godine sam predao telefon na popravku u VIP i receno mi je da imam pravo na popravku a nemam na zamenu.Popravili i lepo podignem,bez ikakvih problema.Pre desetak dana odnesem telefon ponovo jer je pocelo da crkava sve redom.Oni opet prihvate sa pricom da popravka vazi ali ne i zamena.Danas dobijem poruku da mogu da preuzmem popravljen telefon .Odem i kazu mi ne mozes ti samo vlasnik ugovora ,kao menjana mu ploca pa to dodje kao nov telefon i nije popravka???Zasto su mu menjali ako ne moze,zasto nisu rekli ne moze se popraviti ,vratili mi krntiju da je sam nosim kod majstora....itd
Znaci ladno mi maznuli telefon koji je jos 2 meseca u garanciji.Sad ja treba da cimam coveka da dodje 150 km da podigne telefon...strasno...Ne znam sta da radim,telefon sad vredi polovan 50-70€ nije naka cifra ali ne volim osecaj da sam prevaren...jednostavno pokraden.
 
Možda da mu platis ~2000din da izvadi punomoćje na tvoje ime i da ti ga pošalje poštom ?
 
Kakvih 2000 dinara, 360 dinara je cena, obična overa potpisa.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probacu tako nesto.ali ne javlja se na broj koji sam imao,a poruku jos nije procitao...Jos ne mogu sebi da dodjem,koji su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i.
 
Probacu tako nesto.ali ne javlja se na broj koji sam imao,a poruku jos nije procitao...Jos ne mogu sebi da dodjem,koji su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i.
Pogledaj u temi o zaštiti potrošača. Koliko se sećam svako ima pravo da proda svoje stvari i to što traže vlasnika ugovora je protivzakonito.
 
Netačno. Objašnjavao sam već ovde. Vlasnik stvari u ovom slučaju je vlasnik ugovora.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^koliko se secam, objasnio si da je telefon deo ugovora, pa ima korisnik pravo da ga prenese drugome, ali ne kao zaseban deo, vec samo uz prenos ugovora?
 
Tako je, ne možeš samo telefon da preneses.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
E pa sada mozemo da se upustimo u dalju diskusiju, oni ne servisiraju ekran kod iphone pa daju novi. Telefon sam dobio u foliji ali to je replacement unit, nema kutiju i moze i da s edesi da nije zapravo nov. Ne znam kako se to tumaci, izgleda kao da nije koriscen, vizuelno je savrsen zato sam i pitao da li mi samo tece postojeca garancija (do kraja godine vazi) ili mi krece nova sada od polovine maja 2018 pa u naredne dve godine.

edit: (2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

izgleda da ipak treba nove dve godine ako ovo citam dobro.

Koliko znam ne dobijaju se nove dve godine već se nastavlja postojeća garancija. Barem je moje iskustvo takvo a i logično je jer ti nisi dao novac za nov telefon.
 
Koliko se tacno placa overa kod notara? Treba mi pouzdana informacija ko je vec to radio

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Oko 350 dinara

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno