Šta je novo?

Garancija na tudje ime kod operatera?

Sta da kazem kada odem? Zelim da prebacim vlasnistvo telefona na drugo ime?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Oko 350 dinara

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Mene su za neku glupost, tipa ovlašćenje razrednoj da može da vodi klinca u Grčku na more, odrali 720 dinara. Ja tražio jedan primerak, oni kažu mora u dva primerka, jedan za njih. Ja im kažem da plate oni sami svoj primerak a ja da platim svoj. A žena počela da me vuče za rukav, kao nemoj da praviš scenu. Ološi
 
Nek si im rekao :)
 
Meni su rekli da svaki primerak košta 360, ja sam tražio jedan primerak, međutim rekli su mi da mora u 2 primerka pošto jedan ostaje njima i da moram da platim 720. Pošto sam smatrao da to tako ne treba krenuo sam u raspravu al mi žena nije dala jer valjda joj tu radi neka bivša koleginica iz suda pa joj bilo neprijatno šta li.. Šta ću, uzmem i platim.
 
TO radi bezobrazni notari. Njihov primerak se ne placa.
Evo ja sam imao jedan potpis, u Nisu overa, jedan od onih blizu SUPa, 360 naplaceno.
 
Može li da se overi prenos garancije bez mog prisustva?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A kako, ako smo ustanovili da mora ceo ugovor da se prenese? Prosla strana
 
Ceo ugovor? Kao ugovorna obaveza, tipa pretplata i rate telefona (ako je uzeo na rate)?
 
Pa ovlascenje za vlasnistvo nad ugovorom, kako drugacije?
 
Ne može ovlascenje na vlasništvo nad ugovorom. Ovlascenje se daje za preuzimanje telefona sa garancije, za podnošenje garancije, za zamenu telefona i sl. Znači, da možeš u njegovo ime da predas telefon, podignes, prihvatis zamenu i ostalo. 360 dinara je overa potpisa. Mora biti prisutan onaj koji daje ovlascenje, njegov potpis se overava, druga strana ne mora biti prisutna.
Prenos celokupnog ugovora je moguće samo uz saglasnost operatera i radi se kod operatera.
Kada prodajete telefon od operatera, najlakše je da kupcu prilikom prodaje date i ovlascenje i mirna Bačka.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos bolje ako je tako. Znaci sta onda tacno traziti, punomocje za resavanje svih oblika reklamacije?
 
Pa da, mislim i da sam ga napisao na nekoj od prethodnih strana.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A čisto hipotetički, čovek koji prodaje telefon i koji hoće da ubrza prodaju može da napravi ovlašćenje koje glasi na donosioca odnosno na onog ko dođe u posed ovlašćenja... Mislim da ima i ta opcija kad su ovlašćenja u pitanju.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Citajuci ovo gore, mislim da je odgovor da.

Zao mi forumasa mix, skoro sam bio u slicnoj situaciji i da nisam prvo naleteo na ovu temu i ja bih izgubio telefon. Taj od koga sam kupio je izgleda odmah prestao da placa ugovor pa je bio tuzenni predat uterivacima. U prevodu ni bog otac mi ne bi uspeo izreklamirati telefon ali par poznanstava jeste.

Od sada samo uz to punomocje kupujem, zlu ne trebalo.
 
Citajuci ovo gore, mislim da je odgovor da.

Zao mi forumasa mix, skoro sam bio u slicnoj situaciji i da nisam prvo naleteo na ovu temu i ja bih izgubio telefon. Taj od koga sam kupio je izgleda odmah prestao da placa ugovor pa je bio tuzenni predat uterivacima. U prevodu ni bog otac mi ne bi uspeo izreklamirati telefon ali par poznanstava jeste.

Od sada samo uz to punomocje kupujem, zlu ne trebalo.
To je ok, ali očekuj posle 2 godine, odnosno kad prođe UO da te zove neko iz policije da im odneseš i predaš telefon jer je predmet krivičnog dela (čisto onako iz iskustva) ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iskreno, mislim da bi mi telefon u tom slucaju ispao par puta od beton i to onako lepo ispao pre same predaje.
 
Pa kako sada to? Ja sam ga kupio i imao sam garanciju za njega - nije otet :)
 
IMEI se ne bi poklapao. A i moze postati blacklisted.
 
Bezdusnici, ne bi vam bilo zao da telefon koji ste koristili razbijete o beton? :D
 
Kako Nov telefon moze da bude predmet krivicnog dela? Ajde da ga je koristio pa uradio krivicno delo, posle toga ti prodao telefon. Ali za novi ne kontam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako Nov telefon moze da bude predmet krivicnog dela? Ajde da ga je koristio pa uradio krivicno delo, posle toga ti prodao telefon. Ali za novi ne kontam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mislim da se sprdaju mali. [emoji16]

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Izvinite ako postavljam.ponovo pitanje
Ako pazarim telefon uzet u telenoru da li mogu samo.uz račun i garantni list da odnesem telefon u telenor za eventualnu reklamaciju? I za ono besplatno uniqa osiguranje ekrana da li je za podatke korisnika.potrebno uneti vlasnika paketa ili mogu i moji podaci?

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
 
Treba nam FAQ :(
Nista ne mozes u Telenoru bez vlasnika ili overenog punomocja vlasnika.

Za osiguranje ne znam, proveri bolje u uslovima osiguranja, ali mislim da mora isto na vlasnika.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti. A sto se tice onog uniqa osiguranja tu moze bez njegovih podataka?

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
 
A kakva je situacija kod drugih operatera?

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
 
Izvinite ako postavljam.ponovo pitanje
Ako pazarim telefon uzet u telenoru da li mogu samo.uz račun i garantni list da odnesem telefon u telenor za eventualnu reklamaciju? I za ono besplatno uniqa osiguranje ekrana da li je za podatke korisnika.potrebno uneti vlasnika paketa ili mogu i moji podaci?

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
Kada se nosi u poslovnocu bilo da je Telenor, VIP ili MTS mora vlasnik ugovora.
Telefon se moze reklamirati jedino u servisu bez vlasnika, naravno moras da posedujes fiakalni ili garanciju.
U slucaju zamene uredjaja samo vlasnik moze da podigne nov uredjaj u poslovnici.
Ako imas potpisano ovlascenje overeno kod notara imas apsolutno sva prava kao i vlasnik ugovora.
 
Nazad
Vrh Dno