Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niska carina, 2.6. pristiglo, danas otprema sa carine. Ubrzali su izgleda.
 
Update>
Jutros bio u carinskoj ispostavi u Ugrinovackoj, dosao do sefa carine i on mi kaze da maticna posta mora da prihvati prigovor na visinu carinskih dadzbina uz predhodnu uplatu RAT u iznosu od 440 dinara. Tako da sam popodne otisao u postu i predao prigovor i uplatnicu.
Cekam dalje da vidim kada ce vratiti predmet na carinu.
 
Javljaj update, da znamo koliko se placa, ako ima jos necega.
440 je skroz OK - da ne zeza svaka shusha za 100dinar precene, ali da ne bude ostecen neko kao ti za 4400.
 
Dobro je, nije 1600 :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Jel malo zabusavaju ovi na bg carini?
Screenshot_2.png

Vise vremena stoji "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED" nego sto je trebalo vremena da se posiljka procesira posalje i stigne do srb...
 
Poslednja izmena:
U NS zastoj dve nedelje a ti bi da ti prodje carinu za par dana :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na beogradskoj carini je cekanje oko 8 dana trenutno, ako nekoga interesuje.
 
Taj sam.

DHL om u EU bez ikakvih davanja.

Plaća se samo DHL 20$, i stiže vrlo brzo garantovano bez ikakvih troškova za krajnjeg korisnika u EU.

Link do teme u mom potpisu.

Neophodno je upisati kod prilikom plaćanja.
Nadam se da nije problem sto sam ga uputio na tebe?Ali racunam tu smo svi da se ispomognemo :)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Vidi ovog zelenog :D Jadnicko :)


ahahaha :D

Ovo mi je 5x da narucujem sa tog sajta(gaming oprema), i nikad mi nisu lupali pdv ili carinu (mada nisam nikad presao 50e, ali bi pdv trebalo svakako da lupe a nisu :D )
I sada kada je najmanja vrednost paketa 17$+8$ dhl post oni ce da me rebnu :D
 
To je random u BGu, barem puste poneki paket.

Ali, zelen si sto ocekujes da tako brzo prodje :D
 
Bleji jer ce biti naplacen PDV. Nema to veze sa DHL postom, da je to onaj skupi DHL, ne bi cekao vise od 24h na carini. Ovo je DHL GLobal Mail verovatno, kako ga vecina zove, gde DHL nosi do zemlje, li ne brzom posiljkom, i onda da lokalnoj posti da isporuci.
 
Ljudi, pitanje vezano za carinjenje robe koje se dobijaju kao nagrade iz inostranstva?

Naime prijavio sam se na par nagradnih igara gde se dobija gejming stolica, kompovi, oprema za komp itd. sto je vrednost pojedinacne igre 300-3000e.

Zanima me kako se pravda da ne platis carinu na to jer zbog "giftovanja" od kineza sve carine.

Da li mogu da prilozim email ili neki drugi dokument i verifikaciju gde potvrdjuje da sam dobitnik i da li mogu da izbegnem carinu uopste?

Ne verujem da cu dobiti ista ali bolje da se informisem u napred da znam sta me ocekuje.
 
Ljudi, pitanje vezano za carinjenje robe koje se dobijaju kao nagrade iz inostranstva?

Naime prijavio sam se na par nagradnih igara gde se dobija gejming stolica, kompovi, oprema za komp itd. sto je vrednost pojedinacne igre 300-3000e.

Zanima me kako se pravda da ne platis carinu na to jer zbog "giftovanja" od kineza sve carine.

Da li mogu da prilozim email ili neki drugi dokument i verifikaciju gde potvrdjuje da sam dobitnik i da li mogu da izbegnem carinu uopste?

Ne verujem da cu dobiti ista ali bolje da se informisem u napred da znam sta me ocekuje.
Ma kakvo crno pravdanje, platices svakako.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Veselo ce biti ako me usere konfa od 3k eura

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Na prave poklone do 70 evra nema dadzbina. Na to ce biti sigurno, ali dobra strana carine je sto se ne razumeju mnogo u tehniku tj skupe stvari obicno potcenjuju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, Ameri i EU ce poslati tako nesto bez "prave" vrednosti, sigurno :D
Jadan ti, dobijes konfu od 3K ;)
 
U Ns mislim da nista ne prolazi bez carine
Inace ovo sam odg na nesto od pre 12 stranica. Greska ali istina :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
NS carina. Paket je vrednosti ~80EUR, očekujem da me opale po džepu, ali stvarno nisam očekivao da ovoliko čekam. Kažu mi da paket čeka pregled carinika i ne znaju kada bi mogao biti kod mene. Ima li ko neki savet? Dajte mi neku nadu :D

Carina.png
 
Pa garant te carine na NS i niskoj carini.

Samo sto se ranije manje cekalo nego u BG. A Srdj izgleda ima neki zeznut paket, pa ne znaju kako da ga cene, ostavili ga po strani kada se nekome smuci :)
 
NS carina. Paket je vrednosti ~80EUR, očekujem da me opale po džepu, ali stvarno nisam očekivao da ovoliko čekam. Kažu mi da paket čeka pregled carinika i ne znaju kada bi mogao biti kod mene. Ima li ko neki savet? Dajte mi neku nadu :D

Pogledajte prilog 231022

Au druze, meni od 01.06 stoji na carini takodje paket iz GB, sto po ovom tvom verovatno znaci da necu uskoro doci na red. Trebao biti poklon za rodjendan, al bice dobro ako bude i za Bozic izgleda.
 
Poslednja izmena:
НС царина се у просјеку чека двије недеље, такво је стање већ пар мјесеци. Писано већ 20 пута прије мог поста. Ја имам пакет који је на царини од четвртог, очекујем га око 20-ог. И да већ два мјесеца ми на НС царини није ништа прошло а да нису отворили и зарачунали пдв, срећом све на мању цифру.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Zdravo,

Evo ispricacu vam moje iskustvo i postupak pri zalbi na carinjenu robu.
Naime procenjena vrednost telefona je bila 150USD, a stvarna vrednost 89USD. Za placanje je bilo oko 5400din sto mi je bilo neprihvatljivo da platim vise 60% vrednosti telefona. Na carini je bio 9 dana. Nisam prihvatio vracen je telefon u postu kao neurucena posiljka. Od tad imate 5 dana da pisete zalbu ili da preuzmete ili da se vrati nazad.
Zalbu otkucati i nasloviti na Carinska ispostava Pošta Beograd; Ulica: Ugrinovačka 210b, Zemun, 11084 Beograd. U prigovoru napisete po Prijavi/Sl. Br. (to slikajte papir koji Vam postar donese da vidite, takodje cete da vidite koja osoba moze da ide na crnu listu za pogresnu procenu ;)) . U prigovoru napisete zbog cega se zalite i sta prilazete. Ja sam dostavio izvod iz banke, screenshot sa Ali naloga koliko je placeno i trenutna cena sa sajta prodavnice na Ali-ju. To sve odnesete u postu sa uplatnicom na z.r. 840-742221843-57 na iznos od 440 dinara i poziv na broj 97 50016 . Polja na uplatnici standardno, administrativna taksa-prigovor, za primaoca stavite CI Posta Beograd i gornja adresa Ugrinovacka.... To posta zahefta i vrati istog dana na carinu. E onda sam cekao 14 dana da mi stigne koverat sa izvestajem da je prigovor prihvacen i da su bla bla sazvali komisiju i da je ustanovljeno da su pogresili. Ako zelite na taj izvestaj i tu cenu novu da se zalite tad je 1620 dinara zalba.
Telefonu je trebalo dve nedelje da stigne u Srbiju iz Singapura, a po carini se vuce mesec dana i jos nije stigao.
 
I ja sam se zalio..cekam ishod..

Screenshot_1.jpg

Kako je krenulo polako cemo mi svi kolektivno da bataljujemo on-line kupovinu..
 
Poslednja izmena:
Paket iz Nemacke: cena 40eur + postarina 12,9
Naplatili i porez i carinu, racunali kao carinsku osnovicu ukup nu cifru 52,9eur.
Moji primili paket i platili. Iz principa sam resio da se zalim, uplatio taksu od 440 din i danas dobio resenje kojim se moja zalba usvaja i utvrdjeno je da mi je naplaceno vise carina: 650 din i PDV: 450din
Takodje u resenju stoji da shodno clanu 641 Uredbe o carinski dozvoljenom postupanju, carinski organ odobrava povracaj samo ako je iznos veci od 10eur X)
Dakle vuko****na kakve nema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno