Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas stigle 3 pošiljke naručene 28. 1. nije naplaćena carina, dve su sitnice od po 1e a treća je 3e.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Bas me zacudilo ovo sad...kad kod mi nisu naplacivali nista samo je projurilo kroz carinu.
 
Od 25.01 stoji na carini paket od 7$ i danas je prosao ,sutra ga dobijam pa cemo videti koliko su me rebnuli ovaj put .
 
Zadnjih 2 meseca primio sam pakete vrednosti 2, 5 i 11 dolara, neke sitnice tipa par konektora ili led sijalice ubodne za auto, daljinski, ocarinili su me 386 ,524 i 586 rsd, znaci ne prastaju deru
 
Ne znam. Kad se pogleda neki presek iskustava sa foruma, opšti utisak je drugačiji. Ako naručuješ iz Niša ili Novog Sada 95% ćeš platiti dodatno. Moj je utisak da je za Bgd taj procenat značajno manji. Dozvoljavam naravno da si ti imao drugačija iskustva ali kažem, neki opšti utisak je takav. Evo, nek kažu i drugi članovi šta misle. Možda me vara utisak.

Naravno to svi znaju, iako se prave ludi i oni iz BG to vide, ali tako je 100+ godina, od mentaliteta, politike, da komsiji crkne krava, itd... zato nam je i tako super u svemu

Neko kaze to je zato sto BG dobije 50x vise robe sto je naravno tacno ali se taj isti se ne zapita da BG carini gospodi carini sve od igle do lokomotive, da vidis za 2 meseca koliko bi se promet smanjio sa 50x na mozda 5x vise od NS-a...

PS: Jesam da se EU treba zastititi od "smeca" iz kine, ali ovde se stite samo domaci mafijasi i bitange koje nas direktno kradu
 
Poslednja izmena:
Zašto uvek u fazonu nek komšiji crkne krava? Stvarno smo čudan narod.
 
Krava trenutno crkava nama van Bg. :D Zezamo se malo ali zamisli ovu hipotetičku situaciju. Npr. EPS krene da ne naplaćuje sve račune ljudima iz Niša i NS. Kažu npr. nemaju dovoljno ljudi da očita brojila ili neki drugi (glup i besmislen) razlog i svaki drugi, treći mesec oproste i ne naplate. Za to vreme ti plaćaš sve full redovno. Bio bi srećan zbog nas i bilo bi ti svejedno? :)
 
Zar postoji uopšte neka tema u našoj zemlji u koju noje upletena politika?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nista bez politike. Ja sam narucivao iz Kine, platio samo dvaput, jednom za dron od 45$ oko 450 dinara, i sad za neki stitnik za sediste od 1,5$ samo 100 dinara. Inace, bile su sve skoro sitnice, i neka stvar od 5,10 $. Inace sam u Subotici. Maska za telefon koju sam hteo, kod nas je bila 1000,plus postarina. Iz Kine me je iznela oko 130 dinara, i cekala me u sanducetu. Drzava ce uvek težiti da uzme, ali problem je sto su neki privilegovani, i sto u nekim stvarima nema realnosti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Znači i u NS prolaze sitnice kao i u Beogradu, onda je samo Niš problem?
 
možda se ne može pobeći od politike, ali ne znam koliko je ovo mesto za to...mada, tema je i bez toga izgubila smisao, vidi se da više nema o čemu da se piše pa onda ajde novi sad vs beograd do beskraja...ako vam nešto ne odgovara imate udruženja građana, političke partije, organizujte se pa probajte da menjate sve što vas muči...
 
Znači i u NS prolaze sitnice kao i u Beogradu, onda je samo Niš problem?

Cekao sam danas postara da mi donese paket koji je juce prosao ns carinu a stojao je od 25.01 i posto nisam docekao postara ,krenem sad u prodavnicu i preko puta mene komsija mi kaze bio ti je postar u 10 i ostavio nesto u sanduce ,ja pogledam kad ono moj paket iz kine koji je stajao 24 dana na ns carini .Znaci neznam sto je stajao toliko ako nisu nista naplatili cak nije ni otvaran orginal je nalepnica iz kine na njemu nije cepana kao kad se otvara paket .E sad mi nije jasno zasto su ga drzali 24 dana na carini da bih ga pustili juce bez otvaranja i naplate :lupko:,postar ga je samo ostavio u sanduce a ja ga cekao da udje u unutra je sam mislio da cu platiti nesto s obzirom da je toliko stajao na carini iako mu je vrednost 7$.
 
Cekao je da dodje na red, a ne ono "prodje brze sitnica koja dodje mesec dana kasnije nego nesto bitno". Pocela je primena pravog FIFO metoda.
 
Evo i u Bg, prizvali ste da komšiji crkne krava :smash:
Tačno plaćeno $31.77, videćemo.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    72.7 KB · Pregleda: 205
Naručen neki sitan alat sa GB, koštao jedva 20 dolara, carina me zakovala sa skoro 1100 din. :mad:
 
Nisam odavno ništa naručivao, može neko da rastumači šta je ovo Beograd letters?

February 21, 2018, 11:54 am
Held in Customs
BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA

Plus što mi je sve ranije/do sada išlo na carinu u NS-u, ne sećam se da je bila i carina u Bg-u, a na istoj sam adresi.
 
Uvek je prvi status carine u Beogradu, bez obzira gde ide posle.
C Letters su male posiljke. Za NS (kao i za NI) carinu neces imati update sve dok ne prodje carinu.
 
Hvala, sad mi je jasnije, to je onda malo drugačije (makar što se tiče označavanja) nego ranije što se sećam. :)
 
Uvek je bilo tako, samo je ovo na engleskom :)
EDIT: Uvek, u smislu, barem od kada porucujem i pratim onlone posiljke, a to je bas dugo, pre 2010. minimum.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam narucio 21.01 stiglo na carinu 31.01 i od tad stoji isti status za taj tn. A tn je predugacak tako da nije kompatibilan da ga proverim na sajtu poste, samo mogu na 17track. Sta se desava sa tim paketom vise?
Ovaj drugi sto sam porucio i sto mi je kao poslao prodavac 25.01idalje stoji da nema info za njega. Pretpostavljam da mi je uvalio lazni tn. Imam li osnova da se vec sad zalim ebay s obzirom da je proslo vec skoro mesec dana a nikakav info za taj tn nema jos?
018fa9823571f8ae60923dd44fd8e223.jpg
8d9b1b30723369de464c9fd6796875ba.jpg
 
Ovo sto sam narucio 21.01 stiglo na carinu 31.01 i od tad stoji isti status za taj tn. A tn je predugacak tako da nije kompatibilan da ga proverim na sajtu poste, samo mogu na 17track. Sta se desava sa tim paketom vise?

Za ovaj što piše da je obrađen bih svakako zvao carinu da pitam šta se dešava s tim.
 
Cekam ponedeljak, ako ne stigne moracu da zovem. Jel moze broj na kome se dobijaju takve informacije za Bg carinu?
 
Džaba zoveš carinu, jer oni ne mogu znati gde je. Nije to pravi medjurodni tracking, statuse izbacuju proizvoljno verovatno još nije stigao u Srbiju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno